სამინისტროში შესაბამისი თანამდებობის პირებთან მოქალაქეთა მიღება: მინისტრი: ხუთშაბათი 15:00 - 17:00 სთ;

ტელეფონი: 2 23 02 03,მისამართი: თბილისი 0134, ჩოლოყაშვილის გამზ. 9;

საჯარო ინფორმაციის ხელმისაწვდომობის უზრუნველყოფა და ზედამხედველობა. ტელეფონი 2 35 09 97, მეილი: n.udesiani@msy.gov.ge

საქართველოს ღია ჩემპიონატი 2014 - ვაჟები

თარიღი: 2014 ივნისი 12

7-8 ივნისი; თბილისი, დინამო არენა
100 მეტრი

1.ბაჩანა ხორავა - 10,55 (ზუგდიდი-ჩხოროწყუ)

2.ნიკა კარტავცევი - 10,67 (ოზურგეთი-თბილისი)
3.ჯიმშერ მურადოვი - 11,03 (თბილისი)

200 მეტრი

1.სოსო მარუქაშვილი - 21,49 (თბილისი)

2.ნიკა კარტავცევი - 21,59 (ოზურგეთი-თბილისი)
3.ჯიმშერ მურადოვი - 22,23 (თბილისი)

400 მეტრი

1.ენდრიკ ზილბერშტეინი - 49,81 (ახალციხე)

2.ნასიე გუკასიანი - 49,84 (სომხეთი)
3.ანდრანიკ მატინიანი - 49,84 (ახალციხე)

800 მეტრი

1.ანდრანიკ მატინიანი - 1.53,63 (ახალციხე)

2.თემურ ბაიკეევი - 1.54,90 (თბილისი)
3.ჯიმშერ ბუკია - 2.00,77 (ხობი)

1500 მეტრი

1.მერაბ ქინიძე - 3.49,47 (თბილისი)

2.გიგლა ზილბერშტეინი - 4.02,77 (ახალციხე)
3.თენგიზ ღვინჯილია - 4.12,96 (ზუგდიდი-თბილისი)

3000 მეტრი

1.დავით ხარაზიშვილი - 9.08,73 (თბილისი)

2.გიგლა ზილბერშტეინი - 9.09,96 (ახალციხე)
3.თენგიზ ღვინჯილია - 9.26,75 (ზუგდიდი-თბილისი)

5000 მეტრი

1.დავით ხარაზიშვილი - 15.54,00 (თბილისი)

2.ჯეირან ხოფერია - 16.24,00 (ფოთი)
3.გიორგი დამენია - 18.35,50 (თბილისი)

4
X100
1.ზუგდიდი - 42,70

2.თბილისი - 46,02
3.აჭარა - 47,63

4
X400
1.ახალციხე - 3.40,64

2.ქუთაისი - 3.50,34

110 მეტრი თარჯრბენი

1.თემურ ცირამუა - 15,34 (ზუგდიდი-ჩხოროწყუ)

2.ლევან ფიფია - 15,77 (ზუგდიდი)
3.ვაჟა ძაგანია - 16,17 (ზუგდიდი)

400 მეტრი თარჯრბენი

1.დენის ჟვანია - 56,12 (ზუგდიდი)

2.ლევან ფიფია - 1.00,33 (ზუგდიდი)
3.გიგა ჟვანია - 1.00,70 (ფოთი)

3000 მეტრი წინაღობებით

1.ჯეირან ხოფერია - 9.46,32 (ფოთი)

სიმაღლეზე ხტომა

1.ვარაპეტ სუკიასიანი - 190სმ (სომხეთი)

2.დავით კენჭოშვილი - 185სმ (თბილისი)
3.გურამ ძოწენიძე - 170სმ (ქუთაისი)

სიგრძეზე ხტომა

1.ბაჩანა ხორავა - 711სმ (ზუგდიდი-ჩხოროწყუ)

2.არტაკ ამბარცუმიანი - 707სმ (სომხეთი)
3.ბოლესლავ სხირტლაძე - 707სმ (თბილისი)

სამხტომი

1.გოგა მაღლაკელიძე - 14,89მ (ქუთაისი)

2.საბა კურდღელია - 13,60მ (ქუთაისი)
3.ირაკლი ბერუაშვილი - 11,86მ (გორი)

ბირთვის კვრა
1.ბენიკ აბრამიანი - 17,78მ (თბილისი)

2.ალბერტ მარტინენკო - 15,12მ (სომხეთი)
3.სურენ ხაჩატურიანი - 14,94 (სომხეთი)

ბადროს ტყორცნა
1.ილია მარტყოფლიშვილი - 58,87მ (თბილისი)

2.ბენიკ აბრამიანი - 40,45მ (თბილისი)
3.დავით შონია - 36,75 (ფოთი)

შუბის ტყორცნა
1.როსტომ ჭინჭარაული - 71,34მ (თბილისი)

2.გიორგი კეთილაძე - 49,07მ (ხონი)
3.ზურა რუსეიშვილი - 44,29 (ოზურგეთი)

უროს ტყორცნა
1.გოგა ჭიხვარია - 55,32მ (ოზურგეთი)

2.ბესარიონ ხაზალია - 43,27მ (თბილისი)
3.გურამ სამხარაძე - 42,72 (თბილისი)