სამინისტროში შესაბამისი თანამდებობის პირებთან მოქალაქეთა მიღება: მინისტრი: ხუთშაბათი 15:00 - 17:00 სთ;

ტელეფონი: 2 23 02 03,მისამართი: თბილისი 0134, ჩოლოყაშვილის გამზ. 9;

საჯარო ინფორმაციის ხელმისაწვდომობის უზრუნველყოფა და ზედამხედველობა. ტელეფონი 2 35 09 97, მეილი: n.udesiani@msy.gov.ge

საქართველოს 18-წლამდელთა ნაკრები - 2014

თარიღი: 2014 ივლისი 31

25 ივნისი, 2014. ამხანაგური მატჩი. ბუქარესტი
რუმინეთი 58:61 საქართველო

26
ივნისი, 2014. ამხანაგური მატჩი. ბუქარესტი
რუმინეთი 61:55 საქართველო

27
ივნისი, 2014. ამხანაგური მატჩი. ბუქარესტი
რუმინეთი 64:65 საქართველო

30
ივნისი, 2014. ამხანაგური მატჩი. ლუქსემბურგი
ლუქსემბურგი 55:61 საქართველო

2
ივლისი, 2014. ამხანაგური მატჩი. ლუქსემბურგი
ლუქსემბურგი 76:82 საქართველო

3
ივლისი, 2014. ამხანაგური მატჩი. ლუქსემბურგი
ლუქსემბურგი 77:63 საქართველო

5
ივლისი, 2014. ამხანაგური მატჩი. თბილისი
საქართველო 59:77 უკრაინა

6
ივლისი, 2014. ამხანაგური მატჩი. თბილისი
საქართველო 73:78 უკრაინა

6
ივლისი, 2014. ამხანაგური მატჩი. თბილისი
საქართველო 73:78 უკრაინა

12
ივლისი, 2014. ამხანაგური მატჩი. ლატვია, რიგა
ლატვია 109:51 საქართველო

14
ივლისი, 2014. ამხანაგური მატჩი. ლატვია, რიგა
ტურიბას უნივერსიტეტის ნაკრები (რიგა, ლატვია) 55:63 საქართველო

16
ივლისი, 2014. ამხანაგური მატჩი. ლატვია, რიგა
„ლეცავა" (რიგა, ლატვია) 62:109 საქართველო

18
ივლისი, 2014. ამხანაგური მატჩი. ფინეთი, ჰელსინკი
ფინეთი 99:40 საქართველო

19
ივლისი, 2014. ამხანაგური მატჩი. ფინეთი, ჰელსინკი
ფინეთი 89:53 საქართველო

21
ივლისი, 2014. ამხანაგური მატჩი. ბულგარეთი, სოფია
ბულგარეთი 68:65 საქართველო

2
4 ივლისი, 2014. ევროპის ჩემპიონატი, B დივიზიონი. ბულგართი, სოფია
ავსტრია 54:57 საქართველო
საქართველო:
ლუკა ზაქრაძე (9), დავით ლომიძე (8), გიორგი გუგეშაშვილი, ვილი ისიანი (7), გიორგი ტურძელაძე (2), სოსო მაჭავარიანი, ვასილ კუტალაძე, ლევან მასხულია (5), გიგი გოგობერიშვილი (2), მაიზერ რევაზაშვილი (13), თორნიკე გაგუა (1), გიორგი ცირეკიძე (7)
მწვრთნელი:
არჩილ ჟღენტი

2
5 ივლისი, 2014. ევროპის ჩემპიონატი, B დივიზიონი. ბულგართი, სოფია
ესტონეთი 89:59 საქართველო
საქართველო:
ლუკა ზაქრაძე (13), დავით ლომიძე (2), გიორგი გუგეშაშვილი (6), ვილი ისიანი (9), გიორგი ტურძელაძე (6), სოსო მაჭავარიანი (6), ვასილ კუტალაძე (2), ლევან მასხულია (2), გიგი გოგობერიშვილი, მაიზერ რევაზაშვილი (2), თორნიკე გაგუა (6)
მწვრთნელი:
არჩილ ჟღენტი

2
6 ივლისი, 2014. ევროპის ჩემპიონატი, B დივიზიონი. ბულგართი, სოფია
ისრაელი 94:73 საქართველო

საქართველო:
ლუკა ზაქრაძე (18), დავით ლომიძე (8), გიორგი გუგეშაშვილი (4), ვილი ისიანი (12), გიორგი ტურძელაძე (6), სოსო მაჭავარიანი (3), ვასილ კუტალაძე (3), ლევან მასხულია (2), გიგი გოგობერიშვილი (9), მაიზერ რევაზაშვილი (6), თორნიკე გაგუა (2), გიორგი ცირეკიძე
მწვრთნელი:
არჩილ ჟღენტი

2
7 ივლისი, 2014. ევროპის ჩემპიონატი, B დივიზიონი. ბულგართი, სოფია
ისლანდია 86:80 საქართველო
საქართველო:
ლუკა ზაქრაძე (20), დავით ლომიძე, გიორგი გუგეშაშვილი, ვილი ისიანი (22), გიორგი ტურძელაძე (6), სოსო მაჭავარიანი, ვასილ კუტალაძე, ლევან მასხულია (5), გიგი გოგობერიშვილი (9), მაიზერ რევაზაშვილი (8), თორნიკე გაგუა, გიორგი ცირეკიძე (10)
მწვრთნელი:
არჩილ ჟღენტი

28
ივლისი, 2014. ევროპის ჩემპიონატი, B დივიზიონი. ბულგართი, სოფია
გერმანია 70:66 საქართველო
საქართველო:
ლუკა ზაქრაძე (11), დავით ლომიძე (24), გიორგი გუგეშაშვილი (2), ვილი ისიანი (7), გიორგი ტურძელაძე (6), სოსო მაჭავარიანი (5), ვასილ კუტალაძე, ლევან მასხულია (6), გიგი გოგობერიშვილი, მაიზერ რევაზაშვილი (5), გიორგი ცირეკიძე
მწვრთნელი:
არჩილ ჟღენტი

30
ივლისი, 2014. ევროპის ჩემპიონატი, B დივიზიონი. ბულგართი, სოფია
შვეიცარია 63:89 საქართველო
საქართველო:
ლუკა ზაქრაძე (19), დავით ლომიძე (9), გიორგი გუგეშაშვილი (4), ვილი ისიანი (21), სოსო მაჭავარიანი (6), ვასილ კუტალაძე (6), ლევან მასხულია (19), გიგი გოგობერიშვილი (5), გიორგი ცირეკიძე, თორნიკე გაგუა
მწვრთნელი:
არჩილ ჟღენტი

ნაკრების შემადგენლობა ევროპის ჩემპიონატის
B დივიზიონის მატჩებში
4.სოსო მაჭავარიანი (14.05.1996; არმია)
5.ვასილ კუტალაძე
(21.09.1997; შსს-აკადემია)
6.ლევან მასხულია
(27.04.1996; გრან-კანარია, ესპანეთი)
7.გიორგი გუგეშაშვილი
(15.02.1996; შსს-აკადემია)
8.გიგი გოგობერიშვილი
(29.03.1997; რუსთავი)
9.მაიზერ რევაზაშვილი
(19.12.1996; მაქაბი)
10.ლუკა ზაქრაძე
(10.04.1996; ჰიუნდაი)
11.გიორგი ცირეკიძე
(18.03.1998; რიმინი, იტალია)
12.გიორგი ტურძელაძე
(21.10.1997; რუსთავი)
13.დავით ლომიძე
(13.01.1997; მართვე)
14.ვილი ისიანი
(11.08.1997; გრან-კანარია, ესპანეთი)
15.თორნიკე გაგუა
(15.11.1996; არმია)
მთავარი მწვრთნელი:
არჩილ ჟღენტი
მწვრთნელები: გიორგი ნიკოლაძე, დიმიტრი ჟაკობოვი