სამინისტროში შესაბამისი თანამდებობის პირებთან მოქალაქეთა მიღება: მინისტრი: ხუთშაბათი 15:00 - 17:00 სთ;

ტელეფონი: 2 23 02 03,მისამართი: თბილისი 0134, ჩოლოყაშვილის გამზ. 9;

საჯარო ინფორმაციის ხელმისაწვდომობის უზრუნველყოფა და ზედამხედველობა. ტელეფონი 2 35 09 97, მეილი: n.udesiani@msy.gov.ge

საქართველო ეროვნული ნაკრები 2014 - ევროპის ჩემპიონატი

თარიღი: 2014 ივლისი 31

14 ივლისი, 2014. ევროპის ჩემპიონატი - A ჯგუფი. უნგრეთი, ბუდაპეშტი. ალფრედ ჰაიოშის სახელობის საწყლოსნო კომპლექსი. 300
რუმინეთი 11:6 (3:4, 3:1, 2:0, 3:1) საქართველო
რუმინეთი:
დრაგონ სტოენესკუ, კოსმინ რადუ (3), ტიბერიუ ნეგრეანი (3), ნიკოლაე დიაკონუ (2), ანდრეი გრეტუ (1), ანდრეი დან ბუსილა, გუიმან მატეი (1), მიხეა ჩიოვეანუ, დიმიტრი გოანტა, მინეა გეორგე (1), ალექსანდრუ ჩიბანი, ალექს პოპოვიციუ, მიხაი დრაგუსინი
მწვრთნელი:
დეიან სტანოიევიჩი
გაძევება:
ანდრეი დან ბუსილა
საქართველო:
ზურაბ ჭუმბურიძე, ბექა ქავთარაძე, დამირ ცრეპულია (1), მარკო ელეზი (1), ალექსანდრე რუსიშვილი, მარკო ელაჩა (3), გიორგი ხვედელიანი (1), მიხეილ ბაღათურია, ზურაბ რურუა (კაპ), კოტე გეგელაშვილი, ტატო ნიკოლეიშვილი, მარინო ფრანიჩევიჩი
მწვრთნელები:
ვლადიმერ ისელიძე და იოვან პოპოვიჩი
მსაჯები:
მიჰაილო ჩირიჩი (სერბეთი) და დემიენ ტეილორი (დიდი ბრიტანეთი)


1
5 ივლისი, 2014. ევროპის ჩემპიონატი - A ჯგუფი. უნგრეთი, ბუდაპეშტი. ალფრედ ჰაიოშის სახელობის საწყლოსნო კომპლექსი. 100
საბერძნეთი 15:6 (4:1, 6:1, 3:3, 2:1) საქართველო
საბერძნეთი:
კონსტანტინოს ცალკანისი, ემანუილ მილონაკისი (2), გეორგიოს დევრისისი, დიმიტრიოს ტიგკასი, იოანის ფუნტულისი (6), კირიაკოს პონტიკეასი, ხრისტოს აფრუდაკისი, ევანგელოს დელაკასი (2), კონტანტინოს მურიკისი, ხრისტოდულოს კოლომვოსი (2), ალექსანდროს გუნასი (2), ანგელოს ვლახოპულოსი (1)
მწვრთნელი:
საკის კეჩაგიასი
გაძევება:
კირიაკოს პონტიკეასი
საქართველო:
ზურაბ ჭუმბურიძე, ბექა ქავთარაძე, დამირ ცრეპულია (1), მარკო ელეზი (1), ალექსანდრე რუსიშვილი, მარკო ელაჩა, გიორგი ხვედელიანი (1), მიხეილ ბაღათურია, ზურაბ რურუა (კაპ), კოტე გეგელაშვილი, ტატო ნიკოლეიშვილი, მარინო ფრანიჩევიჩი
მწვრთნელები:
ვლადიმერ ისელიძე და იოვან პოპოვიჩი
გაძევება:
დამირ ცრეპულია
მსაჯები:
სერხიო გალინდო (ესპანეთი) და დაიანა დუტილ-დუმასი (ჰოლანდია)


1
7 ივლისი, 2014. ევროპის ჩემპიონატი - A ჯგუფი. უნგრეთი, ბუდაპეშტი. ალფრედ ჰაიოშის სახელობის საწყლოსნო კომპლექსი. 150
იტალია 15:5 (3:2, 5:1, 5:1, 2:1) საქართველო
იტალია:
სტეფანო ტემპესტი, ფრანჩესკო დი ფულვიო (2), ალესანდრო ველოტო, პიეტრო ფილიოლი (1), ალექს ჯორჯეტი (2), ანდრეა ფონდელი (2), მასიმო ჯაკოპო, ვალენტინო გალო (1), ნიკოლო ფიგარი (3), სტეფანო ლუონგო, მატეო აიკარდი (3), ფაბიო ბარალდი (1), მარკო დელ ლუნგო (მეკარე)
მწვრთნელი:
ალესანდრო კამპანია
საქართველო:
ბექა კაპანაძე, ბექა ქავთარაძე, დამირ ცრეპულია, მარკო ელეზი (1), ალექსანდრე რუსიშვილი, მარკო ელაჩა (2), გიორგი ხვედელიანი, მიხეილ ბაღათურია, ზურაბ რურუა (კაპ), კოტე გეგელაშვილი, ტატო ნიკოლეიშვილი (1), მარინო ფრანიჩევიჩი (1)
მწვრთნელები:
ვლადიმერ ისელიძე და იოვან პოპოვიჩი
გაძევება:
მიხეილ ბაღათურია, ზურაბ რურუა
მსაჯები:
დემიენ ტეილორი (დიდი ბრიტანეთი) და ალექს ბენდერი (გერმანია)


1
9 ივლისი, 2014. ევროპის ჩემპიონატი - A ჯგუფი. უნგრეთი, ბუდაპეშტი. ალფრედ ჰაიოშის სახელობის საწყლოსნო კომპლექსი. 200
რუსეთი 16:12 (3:3, 4:1, 4:7, 5:1) საქართველო
რუსეთი:
ევგენი კოსტროვი, ივან სუჩკოვი, არტემ ოდინცოვი (2), დმიტრი ანტიპოვი, ალბერტ ზინატულინი, ნიკიტა დერევიანკინი, ვლადისლავ ტიმაკოვი (2), ივან ნაგაევი (4), კონსტანტინ სტეპანიუკი (4), დმიტრი ხოლოდი (2), ნიკიტა იანკოვი, რომან შეპელევი (2), კირილ კორნეევი (მეკარე)
მწვრთნელი:
ერკინ შაგაევი
გაძევება:
ივან სუჩკოვი, კონსტანტინ სტეპანიუკი
საქართველო:
ზურაბ ჭუმბურიძე, ბექა ქავთარაძე, დამირ ცრეპულია (4), მარკო ელეზი (4), ალექსანდრე რუსიშვილი, მარკო ელაჩა (1), გიორგი ხვედელიანი (1), მიხეილ ბაღათურია (1), ზურაბ რურუა (კაპ), კოტე გეგელაშვილი, ტატო ნიკოლეიშვილი, მარინო ფრანიჩევიჩი (1)
მწვრთნელები:
ვლადიმერ ისელიძე და იოვან პოპოვიჩი
გაძევება:
მარკო ელაჩა, გიორგი ხვედელიანი, მიხეილ ბაღათურია, ზურაბ რურუა, კოტე გეგელაშვილი, მარინო ფრანიჩევიჩი
მსაჯები:
ბენჟამინ მერსიე (საფრანგეთი) და ალექს ბენდერი (გერმანია)


21
ივლისი, 2014. ევროპის ჩემპიონატი - A ჯგუფი. უნგრეთი, ბუდაპეშტი. ალფრედ ჰაიოშის სახელობის საწყლოსნო კომპლექსი. 250
მონტენეგრო 17:2 (4:0, 4:0, 4:1, 5:1) საქართველო
მონტენეგრო:
ზდრავკო რადიჩი, დრაშკო ბრგულიანი (1), ვიეკოსლავ პასკოვიჩი (1), ანტონიო პეტროვიჩი, დარკო ბრგულიანი (1), უროს ცუცკოვიჩი (1), მლადან იანოვიჩი (4), ალეკსანდარ ივოვიჩი (6), საშა მისიჩი, ფილიპ კლიკოვაკი (1), პრედრაგ იოკიჩი (2)
მწვრთნელი:
რანკო პეროვიჩი
გაძევება:
ვიეკოსლავ პასკოვიჩი
საქართველო:
ბექა კაპანაძე, ბექა ქავთარაძე, დამირ ცრეპულია, მარკო ელეზი (2), ალექსანდრე რუსიშვილი, მარკო ელაჩა, გიორგი ხვედელიანი, მიხეილ ბაღათურია, ზურაბ რურუა (კაპ), კოტე გეგელაშვილი, ტატო ნიკოლეიშვილი, მარინო ფრანიჩევიჩი
მწვრთნელები:
ვლადიმერ ისელიძე და იოვან პოპოვიჩი
გაძევება:
მიხეილ ბაღათურია
მსაჯები:
დიულა ვარკონი (უნგრეთი) და ბენჟამინ მერსიე (საფრანგეთი)


23
ივლისი, 2014. ევროპის ჩემპიონატი - VII-XII ადგილებისთვის. უნგრეთი, ბუდაპეშტი. ალფრედ ჰაიოშის სახელობის საწყლოსნო კომპლექსი. 150
საფრანგეთი 10:6 (2:2, 3:1, 3:2, 2:1) საქართველო
საფრანგეთი:
რემი გარსო, რემი სოდადიე (2), არნო იაბლონსკი, ენცო ხაში, რომენ ბლარი (1), ტიბო სიმონი (1), მატიუ პეისონი, მანუელ ლავერსანი, მეჰდი მარზუკი, მიკაელ ბოდეგასი (4), პეტარ ტომაშევიჩი, ალექსანდრე კამარასა (2)
მწვრთნელი:
ფლორიან ბრუზო
საქართველო:
ბექა კაპანაძე, ბექა ქავთარაძე (1), დამირ ცრეპულია (1), მარკო ელეზი (1), ალექსანდრე რუსიშვილი, მარკო ელაჩა (1), გიორგი ხვედელიანი, მიხეილ ბაღათურია (1), ზურაბ რურუა (კაპ) (1), კოტე გეგელაშვილი, ტატო ნიკოლეიშვილი, მარინო ფრანიჩევიჩი
მწვრთნელები:
ვლადიმერ ისელიძე და იოვან პოპოვიჩი
გაძევება:
დამირ ცრეპულია, მარკო ელაჩა, მარინო ფრანიჩევიჩი
მსაჯები:
ბალაშ ფეკეტე (უნგრეთი) და მიჰაილო ჩირიჩი (სერბეთი)


25
ივლისი, 2014. ევროპის ჩემპიონატი - XII ადგილისთვის. უნგრეთი, ბუდაპეშტი. ალფრედ ჰაიოშის სახელობის საწყლოსნო კომპლექსი. 250
რუსეთი 9:8 (2:2, 2:2, 2:1, 3:3) საქართველო
რუსეთი:
კირილ კორნეევი, ივან სუჩკოვი (1), არტემ ოდინცოვი (1), დმიტრი ანტიპოვი, ალბერტ ზინატულინი, ნიკიტა დერევიანკინი, ვლადისლავ ტიმაკოვი, ივან ნაგაევი (1), კონსტანტინ სტეპანიუკი (4), დმიტრი ხოლოდი (2), ნიკიტა იანკოვი, რომან შეპელევი
მწვრთნელი:
ერკინ შაგაევი
გაძევება:
ალბერტ ზინატულინი
საქართველო:
ზურაბ ჭუმბურიძე, ბექა ქავთარაძე, დამირ ცრეპულია (1), მარკო ელეზი (2), ალექსანდრე რუსიშვილი, მარკო ელაჩა (2), გიორგი ხვედელიანი, მიხეილ ბაღათურია (1), ზურაბ რურუა (კაპ) (1), კოტე გეგელაშვილი, ტატო ნიკოლეიშვილი, მარინო ფრანიჩევიჩი (1), ბექა კაპანაძე (მეკარე)
გაძევება:
ბექა ქავთარაძე
მწვრთნელები:
ვლადიმერ ისელიძე და იოვან პოპოვიჩი
მსაჯები:
სერხიო გალინდო (ესპანეთი) და მატან შვარცი (ისრაელი)