სამინისტროში შესაბამისი თანამდებობის პირებთან მოქალაქეთა მიღება: მინისტრი: ხუთშაბათი 15:00 - 17:00 სთ;

ტელეფონი: 2 23 02 03,მისამართი: თბილისი 0134, ჩოლოყაშვილის გამზ. 9;

საჯარო ინფორმაციის ხელმისაწვდომობის უზრუნველყოფა და ზედამხედველობა. ტელეფონი 2 35 09 97, მეილი: n.udesiani@msy.gov.ge

41-ე საჭადრაკო ოლიმპიადა

თარიღი: 2014 აგვისტო 15

2-14 აგვისტო; ნორვეგია, ტრომსიო
ვაჟთა ნაკრები
I ტური (2 აგვისტო) - ნიგერია 4:0
ბაადურ ჯობავა (2713) 1:0 ბუნმი ოლაპე (2273)
მიხეილ მჭედლიშვილი (2618) 1:0 ბომო კიგიღა (2197)
ლევან ფანცულაია (2581) 1:0 ოლამიდე პატრიკ აჯიბოვო (2168)
გაიოზ ნიგალიძე (2542) 1:0 ოლუვაფემი ბალოგუნი (2187)

II
ტური (3 აგვისტო) - შეზღუდული შესაძლებლობების მქონე პირთა ნაკრები 4:0
ბაადურ ჯობავა (2713) 1:0 პიოტრ დუკაშევსკი (2288)
ლევან ფანცულაია (2581) 1:0 იური მეშკოვი (2357)
გაიოზ ნიგალიძე (2542) 1:0 იაცეკ სტაჩანშუკი (2187)
კონსტანტინე შანავა (2563) 1:0 ოლივერ მიულერი (2312)

III
ტური (4 აგვისტო) - თურქეთი 2:2
ბაადურ ჯობავა (2713) 1/2:1/2 დრაგან სოლაქი (2632)
მიხეილ მჭედლიშვილი (2618) 1/2:1/2 ემრე ქანი (2529)
ლევან ფანცულაია (2581) 1/2:1/2 მუსტაფა ილმაზი (2569)
კონსტანტინე შანავა (2563) 1/2:1/2 ალექსანდრე იპატოვი (2614)

IV
ტური (5 აგვისტო) - მექსიკა 2,5:1,5
ბაადურ ჯობავა (2713) 1:0 მანუელ ლეონ ჰოიოსი (2517)
მიხეილ მჭედლიშვილი (2618) 0:1 ხილბერტო ერნანდეს გერერო (2519)
ლევან ფანცულაია (2581) 1:0 ლუის ფერნანდო იბარა ჩამი (2467)
გაიოზ ნიგალიძე (2542) 1/2:1/2 ლუის კარლოს ტორეს როსასი (2351)

V
ტური (6 აგვისტო) - ბელგია 3:1
ბაადურ ჯობავა (2713) 1:0 ლუკ ვინანტსი (2545)
მიხეილ მჭედლიშვილი (2618) 1/2:1/2 ბარტ მიხიელსი (2535)
ლევან ფანცულაია (2581) 1/2:1/2 ტანგუ რინგოირი (2508)
გაიოზ ნიგალიძე (2542) 1:0 სტეფან დოქსი (2491)

VI
ტური (8 აგვისტო) - აზერბაიჯანი 0,5:3,5
ბაადურ ჯობავა (2713) 0:1 შახრიარ მამედიაროვი (2743)
მიხეილ მჭედლიშვილი (2618) 1/2:1/2 ტიმურ რაჯაბოვი (2724)
გაიოზ ნიგალიძე (2542) 0:1 რაუფ მამედოვი (2659)
კონსტანტინე შანავა (2563) 0:1 ელტაჯ საფარლი (2707)

VII
ტური (9 აგვისტო) - საფრანგეთი 1:3
ბაადურ ჯობავა (2713) 0:1 მაქსიმ ვაშიე-ლაგრავი (2768)
მიხეილ მჭედლიშვილი (2618) 0:1 ეტიენ ბაკრო (2744)
ლევან ფანცულაია (2581) 1:0 ლორენ ფრესინე (2708)
გაიოზ ნიგალიძე (2542) 0:1 ედუარდ რომეინი (2680)

VIII
ტური (10 აგვისტო) - ყაზახეთი 2:2
ბაადურ ჯობავა (2713) 1/2:1/2 ანუარ ისმაგამბეტოვი (2620)
მიხეილ მჭედლიშვილი (2618) 1/2:1/2 პეტრ კოსტენკო (2526)
ლევან ფანცულაია (2581) 1:0 რუსტამ ხუსნუტდინოვი (2521)
კონსტანტინე შანავა (2563) 0:1 ასლან აიტბაიევი (2425)

IX
ტური (11 აგვისტო) - ყირგიზეთი 3:1
მიხეილ მჭედლიშვილი (2618) 1/2:1/2 სემეტეი ტოლოგონტეგინი (2354)
ლევან ფანცულაია (2581) 1/2:1/2 ასილ აბდუჯაპარი (2368)
გაიოზ ნიგალიძე (2542) 1:0 ბოიარ ტაკურბაშევი (2229)
კონსტანტინე შანავა (2563) 1:0 მელის მამატოვი (2106)

X
ტური (12 აგვისტო) - კუბა 0,5:3,5
ბაადურ ჯობავა (2713) 1/2:1/2 ლეინიერ დომინგეს-პერესი (2760)
ლევან ფანცულაია (2581) 0:1 ლასარო ბრუსონ ბატისტა (2664)
გაიოზ ნიგალიძე (2542) 0:1 ისან რეინალდო ორტის სუარესი (2603)
კონსტანტინე შანავა (2563) 0:1 იური გონსალეს ვიდალი (2550)

XI
ტური (14 აგვისტო) - სლოვენია 2:2
ბაადურ ჯობავა (2713) 1/2:1/2 ლუკა ლენიცი (2659)
მიხეილ მჭედლიშვილი (2618) 1/2:1/2 ალექსანდრ ბელიავსკი (2618)
გაიოზ ნიგალიძე (2542) 1/2:1/2 იურე ბორისეკი (2569)
კონსტანტინე შანავა (2563) 1/2:1/2 მარკო ტრატარი (2490)