სამინისტროში შესაბამისი თანამდებობის პირებთან მოქალაქეთა მიღება: მინისტრი: ხუთშაბათი 15:00 - 17:00 სთ;

ტელეფონი: 2 23 02 03,მისამართი: თბილისი 0134, ჩოლოყაშვილის გამზ. 9;

საჯარო ინფორმაციის ხელმისაწვდომობის უზრუნველყოფა და ზედამხედველობა. ტელეფონი 2 35 09 97, მეილი: n.udesiani@msy.gov.ge

41-ე საჭადრაკო ოლიმპიადა

თარიღი: 2014 აგვისტო 15

2-14 აგვისტო; ნორვეგია, ტრომსიო
ქალთა ნაკრები
I ტური (2 აგვისტო) - ყირგიზეთი 4:0
ნანა ძაგნიძე (2550) 1:0 ალექსანდრა სამაგანოვა (2012)
ბელა ხოტენაშვილი (2494) 1:0 კიზი აიჟან ალიმბეი (1859)
სალომე მელია (2475) 1:0 აიჟარკინ შუნგუს კიზი (1800)
ნინო ბაციაშვილი (2435) 1:0 დიანა ომურბეკოვა (1707)

II
ტური (3 აგვისტო) - მონტენეგრო 3:1
ნანა ძაგნიძე (2550) 1:0 ალექსანდრა მილოვიჩი (2170)
ბელა ხოტენაშვილი (2494) 1:0 ტიჟანა ბლაგოიევიჩი (2095)
სალომე მელია (2475) 0:1 მარია სტოიანოვიჩი (2100)
ნინო ბაციაშვილი (2435) 1:0 სანია მისოვიჩი (1862)

III
ტური (4 აგვისტო) - იტალია 3,5:0,5
ნანა ძაგნიძე (2550) 1:0 ოლგა ზიმინა (2327)
ბელა ხოტენაშვილი (2494) 1:0 მარინა ბრუნელო (2281)
სალომე მელია (2475) 1:0 ელენა სედინა (2291)
ნინო ბაციაშვილი (2435) 1/2:1/2 ტეა გუეჩი (2074)

IV
ტური (5 აგვისტო) - ჰოლანდია 2:2
ბელა ხოტენაშვილი (2494) 1:0 ჟაოკინ პენგი (2391)
ლელა ჯავახიშვილი (2478) 0:1 ანე ჰაასტი (2324)
სალომე მელია (2475) 1/2:1/2 ბიანკა მიურენი (2314)
ნინო ბაციაშვილი (2435) 1/2:1/2 თეა ლანჩავა (2276)

V
ტური (5 აგვისტო) - რუსეთი 1,5:2,5
ნანა ძაგნიძე (2550) 1/2:1/2 კატერინა ლაგნო (2540)
ბელა ხოტენაშვილი (2494) 0:1 ვალენტინა გუნინა (2524)
ლელა ჯავახიშვილი (2478) 1/2:1/2 ალექსანდრა კოსტენიუკი (2531)
სალომე მელია (2475) 1/2:1/2 ნატალია პოგონინა (2479)

VI
ტური (8 აგვისტო) - ლატვია 3:1
ნანა ძაგნიძე (2550) 1:0 ლანა რაზნიცე-ოზოლა (1935)
ლელა ჯავახიშვილი (2478) 1:0 ლაურა როგულე (2347)
სალომე მელია (2475) 1:0 ილზე ბერზინა (2247)
ნინო ბაციაშვილი (2435) 0:1 კატრინა სკინკე (2324)

VII
ტური (9 აგვისტო) - სერბეთი 3:1
ნანა ძაგნიძე (2550) 1/2:1/2 ნატაშა ბოიკოვიჩი (2425)
ბელა ხოტენაშვილი (2494) 1:0 იოვანა ვოინოვიჩი (2312)
ლელა ჯავახიშვილი (2478) 1:0 ანჯელიჯა სტოიანოვიჩი (2366)
სალომე მელია (2475) 1/2:1/2 მარინა რაკიჩი (2437)

VIII
ტური (10 აგვისტო) - უკრაინა 1,5:2,5
ნანა ძაგნიძე (2550) 1:0 ანა მუზიჩუკი (2555)
ბელა ხოტენაშვილი (2494) 1/2:1/2 მარინა მუზიჩუკი (2530)
ლელა ჯავახიშვილი (2478) 0:1 ანა უშენინა (2487)
სალომე მელია (2475) 0:1 ნატალია ჟუკოვა (2468)

IX
ტური (11 აგვისტო) - ინდონეზია 3,5:0,5
ნანა ძაგნიძე (2550) 1:0 ირინე ხარისმა სუკანდარი (2396)
ბელა ხოტენაშვილი (2494) 1/2:1/2 მედინა ვარდა აულია (2397)
ლელა ჯავახიშვილი (2478) 1:0 დევი არდჰიანი ანასტასია ციტრა (2128)
ნინო ბაციაშვილი (2435) 1:0 უმი ფისაბილილა (2029)

X
ტური (12 აგვისტო) - პოლონეთი 3:1
ნანა ძაგნიძე (2550) 1:0 მონიკა სოცკო (2470)
ბელა ხოტენაშვილი (2494) 1:0 იოლანტა ზავაძკა (2398)
სალომე მელია (2475) 1/2:1/2 კარინა შჩეპკოვსკა-ჰოროვსკა (2380)
ნინო ბაციაშვილი (2435) 1:0 მარტა ბარტელი (2359)

XI
ტური (14 აგვისტო) - გერმანია 4:0
ბელა ხოტენაშვილი (2494) 1:0 ელიზაბეტ პაეცი (2464)
ლელა ჯავახიშვილი (2478) 1:0 ტატიანა მელამედი (2364)
სალომე მელია (2475) 1:0 მელანი ომე (2301)
ნინო ბაციაშვილი (2435) 1:0 სარა ჰოოლტი (2318)