სამინისტროში შესაბამისი თანამდებობის პირებთან მოქალაქეთა მიღება: მინისტრი: ხუთშაბათი 15:00 - 17:00 სთ;

ტელეფონი: 2 23 02 03,მისამართი: თბილისი 0134, ჩოლოყაშვილის გამზ. 9;

საჯარო ინფორმაციის ხელმისაწვდომობის უზრუნველყოფა და ზედამხედველობა. ტელეფონი 2 35 09 97, მეილი: n.udesiani@msy.gov.ge

საქართველოს თასი 2012-2013 - XXIII გათამაშება

თარიღი: 2015 იანვარი 05

ფინალი
22 მაისი, 2013. თბილისი, მიხეილ მესხი. 3000
დინამო (თბილისი) 3:1 ჩიხურა (საჩხერე)
გოლები:
1:0 გიორგი მერებაშვილი (58), 2:0 ლევან ხმალაძე (62), 3:0 ირაკლი ძარია (75), 3:1 ედიკ საჯაია (90)
მე-15 წუთზე ჩისკომ (დინამო) ვერ გაიტანა პენალტი
დინამო:
გიორგი ლორია, დარკო გლიშიჩი, პეტერ გრაიციარი, უსტარიცი, ირაკლი ძარია, გივი კვარაცხელია, გიორგი სეთურიძე, ლევან ხმალაძე, ჯაბა დვალი (კარლეს კოტო 90), გიორგი მერებაშვილი (პეტერ მილხრაუმი 88), ჩისკო (გიორგი პაპავა 90)
მწვრთნელი:
დუშან უჰრინი უმცროსი (ჩეხეთი)
ჩიხურა:
გიორგი სომხიშვილი, შოთა კაშია, ედიკ საჯაია, ლაშა ჩიკვაიძე, ლაშა ჭელიძე, ვაჟა ლომაშვილი, დავით დიღმელაშვილი (დავით კირკიტაძე 61), დავით ბოლქვაძე (გიორგი ქიმაძე 71), ბესიკ დეკანოიძე, ნიკა კვასხვაძე, რევაზ გოცირიძე
მწვრთნელი
: სოსო ფრუიძე
გაფრთხილება:
შოთა კაშია, გიორგი მერებაშვილი, რევაზ გოცირიძე, პეტერ გრაიციარი
გაძევება:
უსტარიცი (78)
მსაჯები:
ლაშა სილაგავა (თბილისი); ირაკლი უკლება (ტყიბული), კობა გაბრიაძე (ქუთაისი)

ბომბარდირები

ჩისკო, გიორგი მერებაშვილი, დიმიტრი ვოსკობოინიკოვი (დინამო თბილისი) - 5-5 გოლი

* * *
1/2 ფინალი

მეტალურგი (რუსთავი) - დინამო (თბილისი) 2:1, 0:5; ჩიხურა (საჩხერე) - სიონი (ბოლნისი) 2:0, 0:1

1/4 ფინალი

გურია (ლანჩხუთი) - დინამო (თბილისი) 0:0, 2:3; ჩიხურა (საჩხერე) - დილა (გორი) 3:0, 2:1; მეტალურგი (რუსთავი) - სპარტაკი (ცხინვალი) 1:0, 1:1; ტორპედო (ქუთაისი) - სიონი (ბოლნისი) 3:1, 0:2

1/8 ფინალი
დილა (გორი)
- სამტრედია 6:0, 3:0; დინამო (ბათუმი) - მეტალურგი (რუსთავი) 2:1, 0:1; ვიტ ჯორჯია (თბილისი) - სპარტაკი (ცხინვალი) 1:1, 1:1 (პენ 0:3); გურია (ლანჩხუთი) - ზესტაფონი 0:1, 3:2; ჩიხურა (საჩხერე) - შუქურა (ქობულეთი) 8:0, 3:0; სიონი (ბოლნისი) - ზუგდიდი 3:0, 1:1; ტორპედო (ქუთაისი) - გაგრა 1:1, 2:0; კოლხეთი (ფოთი) - დინამო (თბილისი) 0:1, 0:3

1/16 ფინალი
ზუგდიდი
- იმერეთი (ხონი) 4:1, 3:2; სამგურალი (წყალტუბო) - კოლხეთი (ფოთი) 0:2, 1:3; ჩიხურა (საჩხერე) - კოლხეთი (ხობი) 2:0, 2:0; სამტრედია - მერანი (მარტვილი) 0:0, 2:0; გურია (ლანჩხუთი) - სქური (წალენჯიხა) 2:0, 2:0; მერცხალი (ოზურგეთი) - შუქურა (ქობულეთი) 0:3, 0:2; ჩხერიმელა (ხარაგაული) - დინამო (ბათუმი) 4:2, 0:3; ვიტ ჯორჯია (თბილისი) - ლოკომოტივი (თბილისი) 0:1, 2:1; აეტი (სოხუმი) - სიონი (ბოლნისი) 1:3, 3:3; ლიახვი (აჩაბეთი) - სპარტაკი (ცხინვალი) 2:1, 1:5; დინამო (თბილისი) - სტუ (თბილისი) 8:0, 6:1; გაგრა - ჭიათურა 4:0, 2:0