სამინისტროში შესაბამისი თანამდებობის პირებთან მოქალაქეთა მიღება: მინისტრი: ხუთშაბათი 15:00 - 17:00 სთ;

ტელეფონი: 2 23 02 03,მისამართი: თბილისი 0134, ჩოლოყაშვილის გამზ. 9;

საჯარო ინფორმაციის ხელმისაწვდომობის უზრუნველყოფა და ზედამხედველობა. ტელეფონი 2 35 09 97, მეილი: n.udesiani@msy.gov.ge

საქართველოს 16-წლამდელთა ნაკრები: 2014 წელი

თარიღი: 2015 იანვარი 09

16-წლამდელთა ნაკრები:
მეკარეები:
სანდრო ხანდოლიშვილი (ქარიშხალა), დათო მამულაშვილი (რუსთავი), გიორგი ხარაიშვილი (იმედი), გიორგი ვათიაშვილი (გორი)
მოთამაშეები:
ერეკლე არსენაშვილი, გიგი ფერაძე, ლუკა ბულბულაშვილი, ირაკლი კბილაშვილი, ლევან მამულაშვილი (ყველა ქარიშხალა), ლუკა გაწერელია, ზურაბ გოგავა, გიგა ზარნაძე, ნოდარ მაისურაძე (ყველა პეგასი), ხაზეინ რუსტამოვი, ზეზვა იობაშვილი, გიორგი მიქავა, ნოდარ გოგუა (ყველა იმედი), გიორგი ტიელიძე, თამაზ ტარუაშვილი (ორივე გორი), გიორგი ბიბილეიშვილი, გიორგი მიქაძე (ფოთი), გიორგი მერკვილაძე (ქუთაისი), ზაალ ზაალიშვილი (შევარდენი), გიორგი დოლმაზაშვილი (ყვარელი), ბექა დანელიშვილი (თელავი)
მწვრთნელები:
გიორგი ქობელაშვილი, გიორგი თურქია (ოქტომბრიდან)

7-12
მაისი, 2014. ოლეგ ველიკის სახელობის საერთაშორისო ტურნირი. უკრაინა
ბროვარის 16-წლამდელთა ნაკრები (უკრაინა)
30:24 საქართველო

7-12
მაისი, 2014. ოლეგ ველიკის სახელობის საერთაშორისო ტურნირი. უკრაინა
ბროვარის 16-წლამდელთა ნაკრები (უკრაინა)
31:35 საქართველო

7-12
მაისი, 2014. ოლეგ ველიკის სახელობის საერთაშორისო ტურნირი. უკრაინა
ზაპოროჟიეს 16-წლამდელთა ნაკრები (უკრაინა)
31:41 საქართველო

7-12
მაისი, 2014. ოლეგ ველიკის სახელობის საერთაშორისო ტურნირი. უკრაინა
ზაპოროჟიეს 16-წლამდელთა ნაკრები (უკრაინა)
25:26 საქართველო

7-12
მაისი, 2014. ოლეგ ველიკის სახელობის საერთაშორისო ტურნირი. უკრაინა
კიევის 16-წლამდელთა ნაკრები (უკრაინა)
25:34 საქართველო

7-12
მაისი, 2014. ოლეგ ველიკის სახელობის საერთაშორისო ტურნირი. უკრაინა
კიევის 16-წლამდელთა ნაკრები (უკრაინა)
24:25 საქართველო
*-საქართველოს 16-წლამდელთა ნაკრებმა პირველი ადგილი დაიკავა

16
მაისი, 2014. ჯემალ ცერცვაძის სახელობის თასი. თბილისი
საქართველო
36:16 აზერბაიჯანი
საქართველო:
ხანდოლიშვილი, მამულაშვილი - ბულბულაშვილი (8), კბილაშვილი (8), გაწერელია (5), ბიბილეიშვილი (5), არსენაშვილი (3), რუსტამოვი (2), იობაშვილი (2), ზაალიშვილი (1), ფერაძე (1), მერკვილაძე (1), მიქაძე, გოგავა

17
მაისი, 2014. ჯემალ ცერცვაძის სახელობის თასი. თბილისი
საქართველო
30:12 სომხეთი
საქართველო:
ხანდოლიშვილი, მამულაშვილი - მიქაძე (6), გოგავა (5), ფერაძე (5), ბიბილეიშვილი (3), ბულბულაშვილი (3), გაწერელია (3), მერკვილაძე (2), იობაშვილი (1), რუსტამოვი (1), კბილაშვილი (1), ზაალიშვილი, არსენაშვილი

17
მაისი, 2014. ჯემალ ცერცვაძის სახელობის თასი. თბილისი
საქართველო
33:25 საქართველო II
საქართველო:
კბილაშვილი (12), არსენაშვილი (6), რუსტამოვი (6), ბულბულაშვილი (6), მიქაძე (1), ფერაძე (1), გოგავა (1)

18
მაისი, 2014. ჯემალ ცერცვაძის სახელობის თასი. თბილისი
საქართველო
31:20 სომხეთი
საქართველო:
ხანდოლიშვილი, მამულაშვილი - გაწერელია (9), ბიბილეიშვილი (6), ფერაძე (5), ბულბულაშვილი (3), მიქაძე (3), მერკვილაძე (2), იობაშვილი (2), გოგავა (1), ზაალიშვილი

18
მაისი, 2014. ჯემალ ცერცვაძის სახელობის თასი. თბილისი
საქართველო
33:24 სომხეთი
საქართველო:
კბილაშვილი (8), ბულბულაშვილი (7), არსენაშვილი (6), რუსტამოვი (3), მიქაძე (3), ზაალიშვილი (3), გაწერელია (2), გოგავა (1)

19
მაისი, 2014. ჯემალ ცერცვაძის სახელობის თასი. თბილისი
საქართველო
33:24 სომხეთი
საქართველო:
ხანდოლიშვილი, მამულაშვილი - გოგავა (6), გაწერელია (5), ბულბულაშვილი (4), არსენაშვილი (3), კბილაშვილი (3), რუსტამოვი (3), იობაშვილი (3), მიქაძე (2), ზაალიშვილი (1), მერკვილაძე (1), ბიბილეიშვილი, ფერაძე
*-საქართველოს 16-წლამდელთა ნაკრებმა პირველი ადგილი დაიკავა

29
აგვისტო, 2014. ამხანაგური. თბილისი, გლდანი
საქართველო
28:30 ერაყი
საქართველო:
ხანდოლიშვილი, ხარაიშვილი, ვათიაშვილი - რუსტამოვი (7), ზარნაძე (4), იობაშვილი (4), დოლმაზაშვილი (3), ბიბილეიშვილი (3), ზაალიშვილი (2), ფერაძე (2), ტიელიძე (1), მამულაშვილი (1), გაწერელია (1)

1
სექტემბერი, 2014. ამხანაგური. თბილისი, გლდანი
საქართველო
22:33 ერაყი
საქართველო:
ხანდოლიშვილი, მამულაშვილი - ბულბულაშვილი (6), იობაშვილი (4), რუსტამოვი (3), დოლმაზაშვილი (3), ბიბილეიშვილი (2), ზაალიშვილი (1), დანელიშვილი (1), ფერაძე (1), გაწერელია (1), ზარნაძე, ტიელიძე, არსენაშვილი, ტარუაშვილი, გოგუა

3
სექტემბერი, 2014. ამხანაგური. თბილისი, გლდანი
საქართველო
23:22 ერაყი
საქართველო:
ხანდოლიშვილი, ხარაიშვილი - კბილაშვილი (12), ბულბულაშვილი (3), რუსტამოვი (3), იობაშვილი (2), ზაალიშვილი (2), არსენაშვილი (1), დოლმაზაშვილი, ბიბილეიშვილი (2), ფერაძე, გაწერელია, ზარნაძე, მაისურაძე, მამულაშვილი

19
დეკემბერი, 2014. ამხანაგური. ბელარუსი, მინსკი
ბელარუსი
28:30 საქართველო
საქართველო:
ხანდოლიშვილი, ხარაიშვილი - კბილაშვილი (9), არსენაშვილი (5), ფერაძე (4), ბულბულაშვილი (4), რუსტამოვი (3), იობაშვილი (2), მაისურაძე (1), მერკვილაძე (1), ზარნაძე (1), მიქავა, მამულაშვილი, ზაალიშვილი

20
დეკემბერი, 2014. ამხანაგური. ბელარუსი, მინსკი
ოლიმპიური რეზერვების ცენტრი (მინსკი, ბელარუსი)
33:38 საქართველო
საქართველო:
ხანდოლიშვილი, ხარაიშვილი - კბილაშვილი (13), არსენაშვილი (6), იობაშვილი (5), ბულბულაშვილი (5), რუსტამოვი (3), მიქაძე (2), ზარნაძე (2), ზაალიშვილი (1), ფერაძე (1), მაისურაძე, მამულაშვილი, მერკვილაძე

21
დეკემბერი, 2014. ამხანაგური. ბელარუსი, მინსკი
რცოპ არკატრონი
U16 23:23 საქართველო
საქართველო:
ხანდოლიშვილი, ხარაიშვილი - ბულბულაშვილი (8), არსენაშვილი (6), კბილაშვილი (3), რუსტამოვი (3), მიქავა (1), ზარნაძე (1), მერკვილაძე (1), იობაშვილი, ზაალიშვილი, ფერაძე, მამულაშვილი, მაისურაძე

22
დეკემბერი, 2014. ამხანაგური. ბელარუსი, მინსკი
ბელარუსი
27:24 საქართველო
საქართველო:
ხანდოლიშვილი, ხარაიშვილი - კბილაშვილი (10), რუსტამოვი (4), ბულბულაშვილი (4), არსენაშვილი (2), მაისურაძე (2), იობაშვილი (1), ზარნაძე (1), ფერაძე, მერკვილაძე, მიქავა, მამულაშვილი, ზაალიშვილი

23
დეკემბერი, 2014. ამხანაგური. ბელარუსი, მინსკი
ბელარუსი
35:25 საქართველო
საქართველო:
ხანდოლიშვილი, ხარაიშვილი - არსენაშვილი (8), იობაშვილი (5), კბილაშვილი (5), ფერაძე (4), რუსტამოვი (3), ბულბულაშვილი, მაისურაძე, ზარნაძე, მერკვილაძე, მიქავა, მამულაშვილი, ზაალიშვილი

* * *
16-წლამდელთა მეორე ნაკრები:
მეკარეები:
გიორგი ვათიაშვილი (გორი), გიორგი ხარაიშვილი (იმედი)
მოთამაშეები:
ვუსალ ჰუსეინოვი, გიგა ბაინაზიშვილი, გიორგი მიქავა (ყველა იმედი), თამაზ ტარუაშვილი, გიორგი ტიელიძე, ტარიელ ჭედლიშვილი (ყველა გორი), ნოდარ მაისურაძე, გიგა ზარნაძე (ორივე პეგასი), ბექა მეძმარიაშვილი, ერნიკე ბაზანოვი (ორივე შევარდენი), ლევან მამულაშვილი (ქარიშხალა),გიორგი დოლმაზაშვილი (ყვარელი), თამაზ კორაშვილი (მამული), ბექა დანელიშვილი (თელავი), ნიკოლოზ ბაჯალაძე (ფოთი)
მთავარი მწვრთნელი:
მამია კობახიძე
მწვრთნელი: ლევან ოსიყმაშვილი

16
მაისი, 2014. ჯემალ ცერცვაძის სახელობის თასი. თბილისი
საქართველო
II 34:14 სომხეთი
საქართველო:
ვათიაშვილი, ხარაიშვილი - ბაინაზიშვილი (5), დანელიშვილი (4), კორაშვილი (4), მამულაშვილი (4), ჰუსეინოვი (3), დოლმაზაშვილი (3), ზარნაძე (3), მჭედლიშვილი (3), ბაზანოვი (2), მაისურაძე (1), მიქავა (1), ტარუაშვილი (1), მეძმარიაშვილი, ტიელიძე

17
მაისი, 2014. ჯემალ ცერცვაძის სახელობის თასი. თბილისი
საქართველო
II 23:10 აზერბაიჯანი
საქართველო:
ვათიაშვილი, ხარაიშვილი - დანელიშვილი (7), ზარნაძე (6), ბაჯალაძე (2), ჰუსეინოვი (2), მაისურაძე (1), ტარუაშვილი (1), ნაზღაიძე (1), მამულაშვილი (1), ტიელიძე (1), კორაშვილი (1), დოლმაზაშვილი, ბაზანოვი, ბაინაზიშვილი, მიქავა, მჭედლიშვილი

17
მაისი, 2014. ჯემალ ცერცვაძის სახელობის თასი. თბილისი
საქართველო
II 25:33 საქართველო
საქართველო:
დანელიშვილი (5), ზარნაძე (4), კორაშვილი (4), ბაინაზიშვილი (4), ნაზღაიძე (3), ჰუსეინოვი (2), ტარუაშვილი (2), მამულაშვილი (1)

18
მაისი, 2014. ჯემალ ცერცვაძის სახელობის თასი. თბილისი
საქართველო
II 20:18 აზერბაიჯანი
საქართველო:
ვათიაშვილი, ხარაიშვილი - დოლმაზაშვილი (6), ზარნაძე (4), მაისურაძე (3), ბაინაზიშვილი (2), დანელიშვილი (2), ტარუაშვილი (1), კორაშვილი (1), ჰუსეინოვი (1), მეძმარიაშვილი, მიქავა, ტიელიძე, მამულაშვილი, ბაზანოვი, მჭედლიშვილი

18
მაისი, 2014. ჯემალ ცერცვაძის სახელობის თასი. თბილისი
საქართველო
II 24:33 საქართველო
საქართველო:
დანელიშვილი (5), ზარნაძე (4), ჰუსეინოვი (4), კორაშვილი (3), მჭედლიშვილი (3), ტიელიძე (2), ბაინაზიშვილი (2), მაისურაძე (1), ბაჯალაძე

19
მაისი, 2014. ჯემალ ცერცვაძის სახელობის თასი. თბილისი
საქართველო
II 16:11 საქართველო
საქართველო:
ვათიაშვილი, ხარაიშვილი - დანელიშვილი (4), ზარნაძე (3), დოლმაზაშვილი (2), ბაინაზიშვილი (2), მიქავა (2), ჰუსეინოვი (1), მამულაშვილი (1), მჭედლიშვილი (1), კორაშვილი, ბაზანოვი, ტიელიძე, ტარუაშვილი, ბაჯალაძე, მაისურაძე
*-საქართველოს 16-წლამდელთა მეორე ნაკრებმა მეორე ადგილი დაიკავა