სამინისტროში შესაბამისი თანამდებობის პირებთან მოქალაქეთა მიღება: მინისტრი: ხუთშაბათი 15:00 - 17:00 სთ;

ტელეფონი: 2 23 02 03,მისამართი: თბილისი 0134, ჩოლოყაშვილის გამზ. 9;

საჯარო ინფორმაციის ხელმისაწვდომობის უზრუნველყოფა და ზედამხედველობა. ტელეფონი 2 35 09 97, მეილი: n.udesiani@msy.gov.ge

ევროპის დიდი პრიზი 2015

თარიღი: 2015 მარტი 31

25-29 მარტი; საბერძნეთი, მარათონი
ვაჟები
ზურაბ მესტვირიშვილი

საკვალიფიკაციო ეტაპი
- 625 ქულა, 66-ე ადგილი
1/48 ფინალი - რაზვან მარკუ (რუმინეთი) 6:0
1/24 ფინალი - არსლან ბალდანოვი (რუსეთი) 6:4
1/8 ფინალი - კასპერ სირაკოვსკი (პოლონეთი) 2:6

არჩილ ფარსენაძე
საკვალიფიკაციო ეტაპი
- 621 ქულა, 69-ე ადგილი
1/16 ფინალი - ანტონ პრილეპოვი (ბელარუსი) 2:6

ჯაბა მოსეშვილი
საკვალიფიკაციო ეტაპი
- 619 ქულა, 74-ე ადგილი
1/16 ფინალი - ბაარდ ნესტენგი (ნორვეგია) 3:7

ლაშა ფხაკაძე
საკვალიფიკაციო ეტაპი
- 598 ქულა, 110-ე ადგილი
ფლეი-ოფში ვერ გავიდა

ლევან ჩიტიშვილი
საკვალიფიკაციო ეტაპი
- 594 ქულა, 112-ე ადგილი
ფლეი-ოფში ვერ გავიდა

ვლადიმერ დოლიძე
საკვალიფიკაციო ეტაპი - 546 ქულა, 140-ე ადგილი
ფლეი-ოფში ვერ გავიდა

გუნდური - საკვალიფიკაციო ეტაპი
საკვალიფიკაციო ეტაპი - 1865 ქულა, 22-ე ადგილი
ფლეი-ოფში ვერ გავიდა
ნაკრებმა ვერც ევროპის I თამაშების საკვალიფიკაციო ტურნირში მოხვდა

გოგონები
ხათუნა ნარიმანიძე
საკვალიფიკაციო ეტაპი
- 660 ქულა, მე-2 ადგილი
1/64 ფინალი - თავისუფალი იყო
1/32 ფინალი - თავისუფალი იყო
1/16 ფინალი - ანა უმერი (სლოვენია) 7:1
1/8 ფინალი - ლაურა ნურმსალუსი (ესტონეთი) 6:4
1/4 ფინალი - ელენა ტონეტა (იტალია) 0:6

ქრისტინე ესებუა
საკვალიფიკაციო ეტაპი
- 633 ქულა, 22-ე ადგილი
1/64 ფინალი - ლირიე საჰიტი (კოსოვო) 6:0
1/32 ფინალი - ლაურენსე ბალდჰაუფი (ავსტრია) 6:0
1/16 ფინალი - იოანა რზასა (პოლონეთი) 6:0
1/8 ფინალი - მელანი გობილი (საფრანგეთი) 6:4
1/4 ფინალი - კლაუდია მანდია (იტალია) 2:6

იულია ლობჟანიძე
საკვალიფიკაციო ეტაპი
- 643 ქულა, მე-10 ადგილი
1/64 ფინალი - თავისუფალი იყო
1/32 ფინალი - აიანა დაშიევა (რუსეთი) 2:6

გუნდური - I ადგილი
საკვალიფიკაციო ეტაპი
- 1936 ქულა, მე-3 ადგილი
1/16 ფინალი - აზერბაიჯანი 6:2
1/8 ფინალი - უკრაინა 6:0
1/4 ფინალი - იტალია 5:3
ფინალი - საბერძნეთი 6:0

შერეული წყვილი - III ადგილი
ხათუნა ნარიმანიძე & ზურაბ მესტვირიშვილი
1/8 ფინალი - ჰოლანდია (ანემარია დენ კინდერენი & სიფ ვან დერ ბერგი) 6:2
1/4 ფინალი - ესპანეთი (მირიამ ალარკონი & მიგელ ალვარინო გარსია) 5:4
1/2 ფინალი - დიდი ბრიტანეთი (ნაომი ფოლკარდი & ლარი გოდფრი) 2:6
III ადგილი - ბელარუსი (ანა მარუსავა & პაველ დალიდოვიჩი) 5:4