სამინისტროში შესაბამისი თანამდებობის პირებთან მოქალაქეთა მიღება: მინისტრი: ხუთშაბათი 15:00 - 17:00 სთ;

ტელეფონი: 2 23 02 03,მისამართი: თბილისი 0134, ჩოლოყაშვილის გამზ. 9;

საჯარო ინფორმაციის ხელმისაწვდომობის უზრუნველყოფა და ზედამხედველობა. ტელეფონი 2 35 09 97, მეილი: n.udesiani@msy.gov.ge

მსოფლიო ჩემპიონატი 2015 - ახალგაზრდები

თარიღი: 2015 აპრილი 15

1-7 აპრილი; უზბეკეთი, ტაშკენტი
ვაჟები
რაპირა
ლუკა ღაღანიძე - 39-ე ადგილი

ჯგუფი: დამიანო როსატელი (იტალია) - წაგება
ჯგუფი: ემონ გომეს-პერალესი (კანადა) - წაგება
ჯგუფი: დანიელ ზანეტე (ბრაზილია) - მოგება
ჯგუფი: ფარეს ზიდი (ტუნისი) - მოგება
ჯგუფი: იოჰან მორა (ვენესუელა) - მოგება
ჯგუფი: მარსიო ორიჰუელა (პერუ) - მოგება
1/128 ფინალი: თავისუფალი იყო
1/64 ფინალი: პეტარ ფილესი (ხორვატია) - წაგება

ხმალი
ნიკა შენგელია - 45-ე ადგილი

ჯგუფი: იური ნიკიტინი (უკრაინა) - მოგება
ჯგუფი: ირი პლონერი (ჩეხეთი) - მოგება
ჯგუფი: ალეხანდრო ლორენცო (ესპანეთი) - წაგება
ჯგუფი: ნურჟან ქარიმი (ყაზახეთი) - წაგება
ჯგუფი: მოჰაბ სამერი (ეგვიპტე) - მოგება
ჯგუფი: ხოსე ემანუელ როსენდო რესინტო (ფილიპინები) - წაგება
1/128 ფინალი: თავისუფალი იყო
1/64 ფინალი: ბანდარ ალშამლანი (ქუვეითი) - წაგება

საბა სულამანიძე - 66-ე ადგილი
ჯგუფი: კარლოს კორეა ვილა (კოლუმბია) - წაგება
ჯგუფი: მოხტარ ვაფაი (ეგვიპტე) - მოგება
ჯგუფი: სტეფანო ივან ლუკეტი (არგენტინა) - წაგება
ჯგუფი: ბალინტ კოსუტი (უნგრეთი) - წაგება
ჯგუფი: აკრამ ბუნაბი (ალჟირი) - მოგება
ჯგუფი: ჰანშინ ჩო (კორეა) - წაგება
1/128 ფინალი: ხოსე გონსალეს დალმასი (პუერტო-რიკო) - წაგება

ოთარ გიორგაძე - 95-ე ადგილი
ჯგუფი: ნორიჰირო შიმიცუ (იაპონია) - წაგება
ჯგუფი: ხოსე გონსალეს დალმასი (პუერტო-რიკო) - წაგება
ჯგუფი: შე ლონგ არონ ჰო (ჰონკონგი) - წაგება
ჯგუფი: ფაბიან ჰერბსტი (ავსტრია) - წაგება
ჯგუფი: იონა შაინბერგი (აშშ) - წაგება
ჯგუფი: ბანდარ ალშამლანი (ქუვეითი) - წაგება

გოგონები
რაპირა
თეონა გოგლიძე - 46-ე ადგილი

ჯგუფი: ჰარუკა იანაოკა (იაპონია) - წაგება
ჯგუფი: ვალენტინა მოორი (გერმანია) - წაგება
ჯგუფი: დაილენ კრისტინა მორენო ვალიენტე (კუბა) - წაგება
ჯგუფი: ჰიუ ვაი ვალერიე ჩენგი (ჰონკონგი) - მოგება
ჯგუფი: ანა ლი (ირლანდია) - მოგება
ჯგუფი: გეორგინა ბარატი (ავსტრია) - მოგება
1/128 ფინალი: თავისუფალი იყო
1/64 ფინალი: იულია ვალჩუკი (პოლონეთი) - წაგება

მარიამ ცუხიშვილი - 55-ე ადგილი
ჯგუფი: დაიანა ტუსუპჟანოვა (ყაზახეთი) - მოგება
ჯგუფი: მარტინა დლუგოში (პოლონეთი) - წაგება
ჯგუფი: ნოა ვასფი (ეგვიპტე) - წაგება
ჯგუფი: სარა ტაფელი (აშშ) - წაგება
ჯგუფი: სოფია რომაშინა (კანადა) - მოგება
1/128 ფინალი: თავისუფალი იყო
1/64 ფინალი: საბრინა მასიალასი (აშშ) - წაგება