სამინისტროში შესაბამისი თანამდებობის პირებთან მოქალაქეთა მიღება: მინისტრი: ხუთშაბათი 15:00 - 17:00 სთ;

ტელეფონი: 2 23 02 03,მისამართი: თბილისი 0134, ჩოლოყაშვილის გამზ. 9;

საჯარო ინფორმაციის ხელმისაწვდომობის უზრუნველყოფა და ზედამხედველობა. ტელეფონი 2 35 09 97, მეილი: n.udesiani@msy.gov.ge

საქართველოს 16-წლამდელთა ნაკრები - 2016

თარიღი: 2016 აგვისტო 24

25 ივლისი, 2016. ამხანაგური. თბილისი, ახალი სპორტის სასახლე
57:104 ისრაელი

2
6 ივლისი, 2016. საერთაშორისო ტურნირი. თბილისი, ახალი სპორტის სასახლე
77:68 თურქეთი

28 ივლისი, 2016. საერთაშორისო ტურნირი. თბილისი, ახალი სპორტის სასახლე
58:99 ისრაელი

11
აგვისტო, 2016. ევროპის ჩემპიონატი - B დივიზიონი, D ჯგუფი. ბულგარეთი, სოფია, არენა არმეეცი II. 100
72:79 ისლანდია
საქართველო: ოთარ პერტაია (22 ქულა), რატი ანდრონიკაშვილი (5), გიორგი ჭეიშვილი (6), კახა ჟღენტი (3), ბორის თორთლაძე, ცოტნე ცარციძე (2), გივი გოგიტაშვილი, აბელი ნარსია, ირაკლი სულხანიშვილი (10), გიორგი კვაჭანტირაძე (15), ლაშა მიქელაძე (9)
მწვრთნელი: ბუბა ბერიშვილი
მსაჯები:
გეორგიოს პურსანიდისი (საბერძნეთი), მიშელ გლოდი (ლუქსემბურგი), კეიტ უები (ინგლისი)

1
2 აგვისტო, 2016. ევროპის ჩემპიონატი - B დივიზიონი, D ჯგუფი. ბულგარეთი, სოფია, უნივერსიადა. 350
82:75 ბულგარეთი
საქართველო: ოთარ პერტაია (15), გიორგი ჭეიშვილი (3), კახა ჟღენტი (7), ბორის თორთლაძე, ცოტნე ცარციძე (2), ილია ისრაელიანი (2), აბელი ნარსია (5), ირაკლი სულხანიშვილი (16), გიორგი კვაჭანტირაძე (7), ლაშა მიქელაძე (25)
მწვრთნელი: ბუბა ბერიშვილი
მსაჯები:
ჟოსეფ ბისანჟი (საფრანგეთი), ალექსეი ჩუდინი (რუსეთი), შაბა შიფრა (უნგრეთი)

1
3 აგვისტო, 2016. ევროპის ჩემპიონატი - B დივიზიონი, D ჯგუფი. ბულგარეთი, სოფია, ტრიადიცა. 100
52:67 ბელგია
საქართველო: ოთარ პერტაია (11), რატი ანდრონიკაშვილი, გიორგი ჭეიშვილი, კახა ჟღენტი (4), ბორის თორთლაძე, ცოტნე ცარციძე (13), გივი გოგიტაშვილი (3), ილია ისრაელიანი, აბელი ნარსია, ირაკლი სულხანიშვილი (11), გიორგი კვაჭანტირაძე (8), ლაშა მიქელაძე (2)
მწვრთნელი: ბუბა ბერიშვილი
მსაჯები:
ფერნანდო კალატრავა კუევასი (ესპანეთი), კრის დოდსი (შოტლანდია), ერნად კროვიჩი (ბოსნიაა-ჰერცეგოვინა)

1
5 აგვისტო, 2016. ევროპის ჩემპიონატი - B დივიზიონი, D ჯგუფი. ბულგარეთი, სოფია, არენა არმეეცი II. 100
70:72 ჩეხეთი
საქართველო: ოთარ პერტაია (28), რატი ანდრონიკაშვილი (4), გიორგი ჭეიშვილი, კახა ჟღენტი (18), ბორის თორთლაძე (2), ცოტნე ცარციძე, გივი გოგიტაშვილი, ილია ისრაელიანი, აბელი ნარსია (5), ირაკლი სულხანიშვილი (3), გიორგი კვაჭანტირაძე (8), ლაშა მიქელაძე (2)
მწვრთნელი: ბუბა ბერიშვილი
მსაჯები:
მარცინ კოვალსკი (პოლონეთი), ვლადიმირ პედიევი (უკრაინა), გორან სლივიჩი (ავსტრია)

1
6 აგვისტო, 2016. ევროპის ჩემპიონატი - B დივიზიონი, D ჯგუფი. ბულგარეთი, სოფია, უნივერსიადა. 100
84:61 სლოვაკეთი
საქართველო: ოთარ პერტაია (15), რატი ანდრონიკაშვილი (7), კახა ჟღენტი (4), გივი გოგიტაშვილი (4), ილია ისრაელიანი (3), აბელი ნარსია (20), ირაკლი სულხანიშვილი (15), გიორგი კვაჭანტირაძე (16)
მწვრთნელი: ბუბა ბერიშვილი
მსაჯები:
საშა მარიჩიჩი (სერბეთი), ერნად კაროვიჩი (ბოსნია-ჰერცეგოვინა), დრაგან კრალი (ბოსნია-ჰერცეგოვინა)

1
8 აგვისტო, 2016. ევროპის ჩემპიონატი - B დივიზიონი, მე-9-16 ადგილებისთვის. ბულგარეთი, სოფია, ტრიადიცა. 100
87:79 რუმინეთი
საქართველო: ოთარ პერტაია (37), რატი ანდრონიკაშვილი (2), გიორგი ჭეიშვილი (5), კახა ჟღენტი (1), ცოტნე ცარციძე, გივი გოგიტაშვილი (3), ილია ისრაელიანი (5), აბელი ნარსია (9), ირაკლი სულხანიშვილი (10), გიორგი კვაჭანტირაძე (13), ლაშა მიქელაძე (2)
მწვრთნელი: ბუბა ბერიშვილი
მსაჯები:
გორან სლივიჩი (ავსტრია), კრის დოდსი (შოტლანდია), კეიტ უები (ინგლისი)

1
9 აგვისტო, 2016. ევროპის ჩემპიონატი - B დივიზიონი, მე-9-12 ადგილებისთვის. ბულგარეთი, სოფია, ტრიადიცა. 100
62:79 პორტუგალია
საქართველო: რატი ანდრონიკაშვილი, გიორგი ჭეიშვილი (8), კახა ჟღენტი (12), ბორის თორთლაძე, ცოტნე ცარციძე, გივი გოგიტაშვილი (12), ილია ისრაელიანი (2), აბელი ნარსია (6), ირაკლი სულხანიშვილი (12), გიორგი კვაჭანტირაძე (5), ლაშა მიქელაძე (5)
მწვრთნელი: ბუბა ბერიშვილი
მსაჯები:
ვენცისლავ ველიკოვი (ბულგარეთი), შაბა შიფრა (უნგრეთი), ვიოლა დიორდი (ნორვეგია)

20 აგვისტო
, 2016. ევროპის ჩემპიონატი - B დივიზიონი, მე-11 ადგილისთვის. ბულგარეთი, სოფია, ტრიადიცა. 50
47:69 ჰოლანდია
საქართველო: რატი ანდრონიკაშვილი, გიორგი ჭეიშვილი (8), კახა ჟღენტი (8), ცოტნე ცარციძე (2), გივი გოგიტაშვილი (4), ილია ისრაელიანი (4), აბელი ნარსია (2), ირაკლი სულხანიშვილი (3), გიორგი კვაჭანტირაძე (4), ლაშა მიქელაძე (12)
მწვრთნელი: ბუბა ბერიშვილი
მსაჯები:
დრაგან ნესკოვიჩი (სერბეთი), ალია ფერევსკი (მაკედონია), დრაგან კრალი (ბოსნია-ჰერცეგოვინა)