სამინისტროში შესაბამისი თანამდებობის პირებთან მოქალაქეთა მიღება: მინისტრი: ხუთშაბათი 15:00 - 17:00 სთ;

ტელეფონი: 2 23 02 03,მისამართი: თბილისი 0134, ჩოლოყაშვილის გამზ. 9;

საჯარო ინფორმაციის ხელმისაწვდომობის უზრუნველყოფა და ზედამხედველობა. ტელეფონი 2 35 09 97, მეილი: n.udesiani@msy.gov.ge

რიო დე ჟანეირო 2016 - საქართველოს ოლიმპიური გუნდი

თარიღი: 2016 აგვისტო 29

ბერძნულ-რომაული ჭიდაობა
შმაგი ბოლქვაძე (66კგ) -
III ადგილი
1/8: ტერო ვიალიმიაკი (ფინეთი) - 3:0
1/4: ომიდ ნორუზი (ირანი) - 2:0
1/2: დავორ შტეფანეკი (სერბეთი) - 0:7
III ადგილი: ტომოჰირო ინოუე (იაპონია) - 1:0
ზურაბ დათუნაშვილი (75კგ)
1/16: დოშჟან კარტიკოვი (ყაზახეთი) - 0:2
რობერტ კობლიაშვილი (85კგ)
1/16: ალფონსო ლეივა (მექსიკა) - 5:0
1/8: დენის კუდლა (გერმანია) - 1:1
რევაზ ნადარეიშვილი (98კგ)
1/8: ელის გური (ბულგარეთი) - 2:3
იაკობ ქაჯაია (130კგ)
1/16: ედუარდ სოღომონიანი (ბრაზილია) - 8:0
1/8: ალექსანდრ ჩერნეცკი (უკრაინა) - 2:1
1/4: სერგეი სემიონოვი (რუსეთი) - 0:5

თავისუფალი ჭიდაობა
ვლადიმერ ხინჩეგაშვილი (57კგ) - ჩემპიონი

1/8: ნურისლამ სანაიევი (ყაზახეთი) - 4:3
1/4: ჰაჯი ალიევი (აზერბაიჯანი) - 5:3
1/2: ვლადიმირ დუბოვი (ბულგარეთი) - 8:4
ფინალი: რეი ჰიგუჩი (იაპონია) - 4:3
გენო პეტრიაშვილი (125კგ) - III ადგილი
1/16: დიმიტარ კუმჩევი (ბულგარეთი) - 10:0
1/8: ალან ზასეიევი (უკრაინა) - 11:6
1/4: კომეილ ჯასემი (ირანი) - 4:4
რეპეშაჟი: კორი ჯერვისი (კანადა) - 9:2
III ადგილი: ტერველ დლაგნევი (აშშ) - 10:0
ზურაბ იაკობიშვილი (65კგ)
1/8: ამას დანიელი (ნიგერია) - 2:1
1/4: ფრანკ ჩამიზო (იტალია) - 3:4
იაკობ მაქარაშვილი (74კგ)
1/8: გეორგი ივანოვი (ბულგარეთი) - 13:8
1/4: ჯაბრაილ ჰასანოვი (აზერბაიჯანი) - 0:11
სანდრო ამინაშვილი (86კგ)
1/8: ზბიგნევ ბარანოვსკი (პოლონეთი) - 2:2
ელიზბარ ოდიკაძე (97კგ)
1/8: გიორგი კეტოევი (სომხეთი) - 8:1
1/4: მამედ იბრაგიმოვი (ყაზახეთი) - 6:1
1/2: კაილ სნაიდერი (აშშ) - 4:9
III ადგილი: ალბერტ სარიტოვი (რუმინეთი) - 0:10

კაიაკი და კანოე
კანოე,სპრინტი - 200 მეტრი
ზაზა ნადირაძე
39.817 წამი, მე-5 ადგილი ფინალში

მშვილდოსნობა
ხათუნა
ნარიმანიძე
625 ქულა - 34-ე ადგილი საკვალიფიკაციოში
1/32: ლიდია სიჩენიკოვა (უკრაინა) - 1:7
ქრისტინე ესებუა
612 ქულა - 45-ე ადგილი საკვალიფიკაციოში
1/32: დეეპიკა კუმარი (ინდოეთი) - 4:6
იულია ლობჟანიძე
594 ქულა - 57-ე ადგილი საკვალიფიკაციოში
1/32: ალეხანდრა ვალენსია (მექსიკა) - 4:6
საქართველო (ხათუნა ნარიმანიძე, ქრისტინე ესებუა, იულია ლობჟანიძე)

1831 ქულა; მე-12 ადგილი საკვალიფიკაციოში
1/8: მექსიკა (გაბრიელა ბაიარდო, აიდა რომანი, ალეხანდრა ვალენსია) - 0:6

მძლეოსნობა

მარათონი

დავით ხარაზიშვილი - 2:20:47 საათი, 72-ე ადგილი
სიგრძეზე ხტომა
ბაჩანა ხორავა - 7.77 მეტრი, მე-19 ადგილი საკვალიფიკაციოში
სამხტომი
ლაშა თორღვაიძე - საკვალიფიკაციოში შედეგი ვერ დააფიქსირა
ბირთვის კვრა
ბენიკ აბრამიანი -
18.72 მეტრი, 31-ე ადგილი
სიმაღლეზე ხტომა
ვალენტინა ლიაშენკო -
1.80 მეტრი,  32-ე ადგილი

ტანვარჯიში
ბატუტი

ლუბა გოლოვინა - 51.010 ქულა; მე-7 ადგილი
რიტმიკა
სალომე ფაჟავა
- 69.115 ქულა; მე-14 ადგილი საკვალიფიკაციოში

ტყვიის სროლა
პნევმატური პისტოლეტი (10
მეტრი)
ცოტნე მაჭავარიანი -
574 ქულა, 29-ე ადგილი საკვალიფიკაციოში
ნინო სალუქვაძე - 377 ქულა, 34-ე ადგილი საკვალიფიკაციოში
სპორტული პისტოლეტი (50მ)
ცოტნე მაჭავარიანი -
552 ქულა, მე-15 ადგილი საკვალიფიკაციოში
პნევმატური პისტოლეტი (10 მეტრი)
ნინო სალუქვაძე -
377 ქულა, 34-ე ადგილი საკვალიფიკაციოში
სპორტული პისტოლეტი (25მ)
ნინო სალუქვაძე -
584 ქულა, მე-3 ადგილი საკვალიფიკაციოში; 14 ქულა, მე-6 ადგილი ნახევარფინალში

ფარიკაობა
ხმალი
სანდრო ბაზაძე

1/32: რენცო აგრესტა (ბრაზილია) - 15:3
1/16: იუნგ-ხვან კიმი (სამხრეთი კორეა) - 14:15

ჩოგბურთი
ნიკოლოზ ბასილაშვილი

1/32: პაბლო კუევასი (ურუგვაი) - 3:6, 7:6, 3:6

ცურვა
თავისუფალი - 400 მეტრი
ირაკლი რევიშვილი -
4:00.56 წუთი, 45-ე ადგილი საკვალიფიკაციოში
ბრასი - 100მ
თეონა ბოსტაშვილი
- 1:22.91 წუთი, 43-ე ადგილი საკვალიფიკაციოში

ძალოსნობა
ლაშა ტალახაძე (+105კგ) - ჩემპიონი
473კგ (215+258) - მსოფლიო რეკორდი
ირაკლი თურმანიძე (+105კგ) - III ადგილი
448კგ (207+241)
გიორგი ჩხეიძე (105კგ)
წონა ვერ დააფიქსირა (ატაცი - 170; აკვრა -)
ანასტასია გოტფრიდი (+75კგ)
248კგ (113+135) - მე-12 ადგილი

ძიუდო
ვარლამ ლიპარტელიანი (90კგ) -
II ადგილი
1/16: კომრონშოხ უსტოპირიონი (ტაჯიკეთი) +იპონი
1/8: ოვინი უერა (ნაურუ) +იპონი
1/4: ლხაგვასურენგიინ ოტგონბაატარი (მონღოლეთი) +შიდო
1/2: დონგ-ხვან გვაკი (სამხრეთი კორეა) +იპონი
ფინალი: მაშუ ბეიკერი (იაპონია) -იუკო
ლაშა შავდათუაშვილი (73კგ) - III ადგილი
1/16: მაგდიელ ესტრადა (კუბა) +იპონი
1/8: ჩამარა რეპიალაგი (შრი-ლანკა) +იპონი
1/4: შოჰეი ონო (იაპონია) -ვაზარი
რეპეშაჟი: დენის იარცევი (რუსეთი) +იპონი
III ადგილი: საგი მუკი (ისრაელი) +იპონი
ამირან პაპინაშვილი (60კგ)
1/16: სერჟიო პასოა (კანადა) +ვაზარი, იუკო
1/8: იანისლავ გერჩევი (ბულგარეთი) +იპონი
1/4: ნაოჰისა ტაკატო (იაპონია) +იპონი
1/2: ბესლან მუდრანოვი (რუსეთი) -იპონი
III ადგილი: დიორბეკ უროზბოევი (უზბეკეთი) -იუკო
ვაჟა მარგველაშვილი (66კგ)
1/16: ადრიან გომბოცი (სლოვენია) -იპონი
ავთანდილ ჭრიკიშვილი (81კგ)
1/16: ივან ფელიპე სილვა (კუბა) +იუკო
1/8: ხუან დიეგო ტურსიოსი (სალვადორი) +შიდო
1/4: მატეო მარკონჩინი (იტალია) +ვაზარი, იუკო
1/2: ტრევის სტივენსი (აშშ) -იპონი
III ადგილი: ტაკანორი ნაგასე (იაპონია) -იუკო
ბექა ღვინიაშვილი (100კგ)
1/16: ბენჯამინ ფლეტჩერი (დიდი ბრიტანეთი) +იპონი
1/8: ტომა ნიკიფოროვი (ბელგია) +იპონი
1/4: სირილ მარე (საფრანგეთი) -ვაზარი
რეპეშაჟი: რიუნოსუკე ჰაგა (იაპონია) -შიდო
ადამ ოქრუაშვილი (+100კგ)
1/16: ჰისაიოში ჰარასავა (იაპონია) -შიდო
ესტერ სტამი (70კგ)
1/16: ცენდ-აიუუშიინ ნარანჯარგალი (მონღოლეთი) +ვაზარი, იუკო
1/8: კელიტა ზუპანჩიჩი (კანადა) -ვაზარი