სამინისტროში შესაბამისი თანამდებობის პირებთან მოქალაქეთა მიღება: მინისტრი: ხუთშაბათი 15:00 - 17:00 სთ;

ტელეფონი: 2 23 02 03,მისამართი: თბილისი 0134, ჩოლოყაშვილის გამზ. 9;

საჯარო ინფორმაციის ხელმისაწვდომობის უზრუნველყოფა და ზედამხედველობა. ტელეფონი 2 35 09 97, მეილი: n.udesiani@msy.gov.ge

XXXI ოლიმპიადა: ველოსპორტი

თარიღი: 2016 აგვისტო 26

ვაჟები
საგზატკეცილო; ინდივიდუალური

1.გრეგ ვან ავერმეტი (ბელგია) - 6.10:05სთ
2.იაკობ ფუგლსენგი (დანია) - 6.10:05სთ
3.რაფალ მაიკა (პოლონეთი) - 6.10:10სთ
საგზატკეცილო; რბოლა დროზე
1.ფაბიან კანჩელარა (შვეიცარია) - 1:12:15.42სთ
2.ტომ დუმულინი (ჰოლანდია) - 1:13:02.83სთ
3.კრის ფრუმი (დიდი ბრიტანეთი) - 1:13:17.54სთ
ტრეკი; კეირინი
1.ჯეისონ კინი (დიდი ბრიტანეთი)
2.მათიის ბუხლი (ჰოლანდია)
3.აზიზულჰასნი ავანგი (მალაიზია)
ტრეკი; ექვსჭიდი
1.ელია ვივიანი (იტალია) - 207 ქულა
2.მარკ კავენდიში (დიდი ბრიტანეთი) - 194
3.ლასე ნორმან ჰანსენი (დანია) - 192
ტრეკი; გუნდური გამოდევნება
1.დიდი ბრიტანეთი - 3:50.570წთ (მსოფლიო რეკორდი)
(ედ კლენსი, სტივენ ბარკი, ოვეინ დული, სერ ბრედლი უიგინსი)

2.ავსტრალია - 3:53.429წთ
(ალექსანდერ ედმონდსონი, ჯეკ ბობრიჯი, მაიკლ ჰეპბერნი, სემ უელსფორდი)
3.დანია - 3:53.542წთ
(ლასე ნორმან ჰანსენი, ნიკლას ლარსენი, ფრედერიკ მადსენი, კასპერ ფონ ფოლსაჩი)
ტრეკი; სპრინტი
1.ჯეისონ კინი (დიდი ბრიტანეთი)
2.კალუმ სკინერი (დიდი ბრიტანეთი)
3.დენის დმიტრიევი (რუსეთი)
ოლიმპიური რეკორდი საკვალიფიკაციოში: ჯეისონ კინი - 9.551წმ
ტრეკი; გუნდური სპრინტი
1.დიდი ბრიტანეთი - 42.440წმ (ოლიმპიური რეკორდი)
(ფილიპ ჰაინდესი, ჯეისონ კ8ნი, კალუმ სკინერი)

2.ახალი ზელანდია - 42.542წმ
(ედი დოუკინსი, ითენ მიჩელი, სემ უებსტერი)
3.საფრანგეთი - 43.143წმ
(გრეგორი ბოჟე, მიშელ დ'ალმეიდა, ფრანსუა პერვისი)
BMX
1.კონორ ფილდსი (აშშ)
2.იელე ვან გორკომი (ჰოლანდია)
3.კარლოს რამირესი (კოლუმბია)
სამთო ველორბოლა; ქროსქანთრი
1.ნინო შურტერი (შვეიცარია) - 1:33:28სთ
2.იაროსლავ კულჰავი (ჩეხეთი) - 1:34:18სთ
3.კარლოს კოლომა ნიკოლასი (ესპანეთი) - 1:34:51სთ

ქალები
საგზატკეცილო; ინდივიდუალური

1.ანა ვან დერ ბრეგენი (ჰოლანდია) - 3.51:27სთ
2.ემა იოჰანსონი (შვედეთი) - 3.51:27სთ
3.ელიზა ლონგო ბორგინი (იტალია) - 3.51:27სთ
საგზატკეცილო; რბოლა დროზე
1.კრისტინ არმსტრონგი (აშშ) - 44:26.42წთ
2.ოლგა ზაბელინსკაია (რუსეთი) - 44:31.97წთ
3.ანა ვან დერ ბრეგენი (ჰოლანდია) - 44:37.80წთ
ტრეკი; კეირინი
1.ელის ლიხტლე (ჰოლანდია)
2.ბეკი ჯეიმსი (დიდი ბრიტანეთი)
3.ანა მეარსი (ავსტრალია)
ტრეკი; ექვსჭიდი
1.ლორა ტროტი (დიდი ბრიტანეთი) - 230 ქულა
2.სარა ჰამერი (აშშ) - 206
3.ჟულიენ დ'ოორი (ბელგია) - 199
ტრეკი; გუნდური გამოდევნება
1.დიდი ბრიტანეთი - 4:13.260წთ (მსოფლიო რეკორდი)
(კეტი არჩიბალდი, ლორა ტროტი, ელინორ ბარკერი, ჯოანა როუსელ-შენდი)

2.აშშ - 4:14.286წთ
(სარა ჰამერი, კელი კეტლინი, ხლოე დიგერტი, ჯენიფერ ვალენტე)
3.კანადა - 4:19.059წთ
(ელისონ ბევერიჯი, ჟასმინ გლესერი, კირსტი ლეი, ჯორჯია სიმერლინგი, ლორა ბრაუნი)
ტრეკი; სპრინტი
1.კრისტინა ვოგელი (გერმანია)
2.ბეკი ჯეიმსი (დიდი ბრიტანეთი)
3.კეტი მერჩენტი (დიდი ბრიტანეთი)
ოლიმპიური რეკორდი საკვალიფიკაციოში: ბეკი ჯეიმსი - 10.721წმ
ტრეკი; გუნდური სპრინტი
1.ჩინეთი - 32.107წმ
(ჟინჟიე გონგი, ტიანში ჟონგი)
2.რუსეთი - 32.401წმ
(დარია შმელევა, ანასტასია ვოინოვა)
3.გერმანია - 32.636წმ
(კრისტინა ფოგელი, მირიამ ველტე)
მსოფლიო რეკორდი ნახევარფინალში: ჩინეთი - 31.928წმ
BMX

1.მარიანა პახონი (კოლუმბია)
2.ელის პოსტი (აშშ)
3.სტეფანი ერნანდესი (ვენესუელა)
სამთო ველორბოლა; ქროსქანთრი
1.ჯენი რისვედსი (შვედეთი) - 1:30:15სთ
2.მაია ვლოშჩოვსკა (პოლონეთი) - 1:30:52სთ
3.კატერინე პენდრელი (კანადა) - 1:31:41სთ