სამინისტროში შესაბამისი თანამდებობის პირებთან მოქალაქეთა მიღება: მინისტრი: ხუთშაბათი 15:00 - 17:00 სთ;

ტელეფონი: 2 23 02 03,მისამართი: თბილისი 0134, ჩოლოყაშვილის გამზ. 9;

საჯარო ინფორმაციის ხელმისაწვდომობის უზრუნველყოფა და ზედამხედველობა. ტელეფონი 2 35 09 97, მეილი: n.udesiani@msy.gov.ge

XXXI ოლიმპიადა: თავისუფალი ჭიდაობა

თარიღი: 2016 აგვისტო 26

ვაჟები
57კგ
1.ვლადიმერ ხინჩეგაშვილი

2.რეი ჰიგუჩი (იაპონია)
3.ჰაჯი ალიევი (აზერბაიჯანი) და ჰასან რაჰიმი (ირანი)
...
1.ვლადიმერ ხინჩეგაშვილი
1/8: ნურისლამ სანაიევი (ყაზახეთი) - 4:3
1/4: ჰაჯი ალიევი (აზერბაიჯანი) - 5:3
1/2: ვლადიმირ დუბოვი (ბულგარეთი) - 8:4
ფინალი: რეი ჰიგუჩი (იაპონია) - 4:3
65კგ
1.სოსლან რამონოვი (რუსეთი)
2.ტოღრულ ასგაროვი (აზერბაიჯანი)
3.ფრანკ ჩამიზო (იტალია) და იხტიორ ნავრუზოვი (უზბეკეთი)
...
ზურაბ იაკობიშვილი
1/8: ამას დანიელი (ნიგერია) - 2:1
1/4: ფრანკ ჩამიზო (იტალია) - 3:4
74კგ
1.ჰასან იაზდანი (ირანი)
2.ანიუარ გედუევი (რუსეთი)
3.ჯაბრაილ ჰასანოვი (აზერბაიჯანი) და სონერ დემირთაში (თურქეთი)
...
იაკობ მაქარაშვილი
1/8: გეორგი ივანოვი (ბულგარეთი) - 13:8
1/4: ჯაბრაილ ჰასანოვი (აზერბაიჯანი) - 0:11
86კგ
1.აბდულრაშიდ სადულაევი (რუსეთი)
2.სელიმ იაშარი (თურქეთი)
3.შარიფ შარიფოვი (აზერბაიჯანი) და ჯ'დენ კოქსი (აშშ)
...
სანდრო ამინაშვილი
1/8: ზბიგნევ ბარანოვსკი (პოლონეთი) - 2:2
97კგ
1.კაილ სნაიდერი (აშშ)
2.ხეთაგ გაზიუმოვი (აზერბაიჯანი)
3.ალბერტ სარიტოვი (რუმინეთი) და მაგომედ იბრაგიმოვი (უზბეკეთი)
...
ელიზბარ ოდიკაძე
1/8: გიორგი კეტოევი (სომხეთი) - 8:1
1/4: მამედ იბრაგიმოვი (ყაზახეთი) - 6:1
1/2: კაილ სნაიდერი (აშშ) - 4:9
III ადგილი: ალბერტ სარიტოვი (რუმინეთი) - 0:10
125კგ
1.ტაჰა აკგული (თურქეთი)
2.კომეილ ჯასემი (ირანი)
3.გენო პეტრიაშვილი და იბრაჰიმ საიდოვი (ბელარუსი)
...
3.გენო პეტრიაშვილი
1/16: დიმიტარ კუმჩევი (ბულგარეთი) - 10:0
1/8: ალან ზასეიევი (უკრაინა) - 11:6
1/4: კომეილ ჯასემი (ირანი) - 4:4
რეპეშაჟი: კორი ჯერვისი (კანადა) - 9:2
III ადგილი: ტერველ დლაგნევი (აშშ) - 10:0

ქალები
48კგ
1.ერი ტოსაკა (იაპონია)
2.მარია სტადნიკი (აზერბაიჯანი)
3.უიანან სუნი (ჩინეთი) და ელიცა იანკოვა (ბულგარეთი)
53კგ
1.ელენ მარულისი (აშშ)
2.საორი იოშიდა (იაპონია)
3.ნატალია სუნუშუნი (აზერბაიჯანი) და სოფია მატსონი (შვედეთი)
58კგ
1.კაორი იჩო (იაპონია)
2.ვალერია კობლოვა (რუსეთი)
3.მარვა ამრი (ტუნისი) და საკში მალიკი (ინდოეთი)
63კგ
1.რისაკო კავაი (იაპონია)
2.მარია მამაშუკი (ბელარუსი)
3.ეკატერინა ლარიონოვა (ყაზახეთი) და მონიკა მიხალიკი (პოლონეთი)
69კგ
1.სარა დოშო (იაპონია)
2.ნატალია ვორობიოვა (რუსეთი)
3.ელმირა სუჟდუკოვა (ყაზახეთი) და ჯენი ფრანსონი (შვედეთი)
75კგ
1.ერიკა ვიებე (კანადა)
2.გუზელ მანუროვა (ყაზახეთი)
3.ფენგლიუ ჟანგი (ჩინეთი) და ეკატერინა ბუკინა (რუსეთი)