სამინისტროში შესაბამისი თანამდებობის პირებთან მოქალაქეთა მიღება: მინისტრი: ხუთშაბათი 15:00 - 17:00 სთ;

ტელეფონი: 2 23 02 03,მისამართი: თბილისი 0134, ჩოლოყაშვილის გამზ. 9;

საჯარო ინფორმაციის ხელმისაწვდომობის უზრუნველყოფა და ზედამხედველობა. ტელეფონი 2 35 09 97, მეილი: n.udesiani@msy.gov.ge

XXXI ოლიმპიადა: მძლეოსნობა

თარიღი: 2016 აგვისტო 26

ვაჟები
100მ

1.უსეინ ბოლტი (იამაიკა) - 9.81წმ
2.ჯასტინ გეტლინი (აშშ) - 9.89წმ
3.ანდრე დე გრასი (კანადა) - 9.91წთ
200მ
1.უსეინ ბოლტი (იამაიკა) - 19.78წმ
2.ანდრე დე გრასი (კანადა) - 20.02წმ
3.კრისტოფ ლემეტრი (საფრანგეთი) - 20.12წმ
400მ
1.ვეიდ ვან ნიკერკი (სამხრეთი აფრიკა) - 43.03წმ (მსოფლიო რეკორდი)
2.კირანი ჯეიმსი (გრენადა) - 43.76წმ
3.ლაშონ მერიტი (აშშ) - 43.85წმ
800მ
1.დავიდ რუდიშა (კენია) - 1:42.15წთ
2.ტუფიკ მახლუფი (ალჟირი) - 1:42.61წთ
3.კლეიტონ მერფი (აშშ) - 1:42.93წთ
1500მ
1.მეთიუ ცენტროვიცი (აშშ) - 3:50.00წთ
2.ტუფიკ მახლუფი (ალჟირი) - 3:50.11წთ
3.ნიკ უილისი (ახალი ზელანდია) - 3:50.24წთ
5000მ
1.მო ფარა (დიდი ბრიტანეთი) - 13:03.30წთ
2.პოლ კიპკემოი ჩელიმო (აშშ) - 13:03.90წთ
3.ჰაგოს გებრივეტი (ეთიოპია) - 13:04.35წთ
10000მ
1.მო ფარა (დიდი ბრიტანეთი) - 27:05.17წთ
2.პოლ ტანუი (კენია) - 27:05.64წთ
3.ტამირატ ტოლა (ეთიოპია) - 27:06.26წთ
110მ თარჯრბენი
1.ომარ მაკლეოდი (იამაიკა) - 13.05წმ
2.ორლანდო ორტეგა (ესპანეთი) - 13.17წმ
3.დიმიტრი ბასკო (საფრანგეთი) - 13.24წმ
400მ თარჯრბენი
1.კერონ კლემენტი (აშშ) - 47.73წმ
2.ბონიფაცი მუჩერუ ტუმუტი (კენია) - 47.78წმ
3.იასმანი კოპელო (თურქეთი) - 47.92წმ
3000მ სტიპლჩეიზი
1.კონსესლუს კიპრუტო (კენია) - 8:03.28წთ (ოლიმპიური რეკორდი)
2.ევან ჯაგერი (აშშ) - 8:04.28წთ
3.მაიედინე მეხისი-ბენაბადი (საფრანგეთი) - 8:11.52წთ
4X100მ
1.იამაიკა - 37.27წმ
(ასაფა პაუელი, იოჰან ბლეიკი, ნიკელ აშმეადე, უსეინ ბოლტი)
2.იაპონია - 37.60წმ
(რიოტა იამაგატა, შოთა ლიზუკა, იოშიჰიდე კირიუ, ასუკა კემბრიჯი)
3.კანადა - 37.64წმ
(აკეემ ჰეინსი, აარონ ბრაუნი, ბრენდონ როდნი, ანდრე დე გრასი)
4X400
1.აშშ - 2:57.30წთ
(არმან ჰოლი, ტონი მაკქეი, ჯილ რობერტსი, ლაშონ მერიტი)
2.იამაიკა - 2:58.16წთ
(პეტერ მეტიუზი, ნათონ ალენი, ფიცროი დანკლი, ჯევონ ფრენსისი)
3.ბაჰამის კუნძულები - 2:58.49წთ
(ალონსო რასელი, მაიკლ მეტიუ, სტივენ გარდინერი, კრის ბრაუნი)
მარათონი
1.ელიუდ კიპჩოგე (კენია) - 2:08:44სთ
2.ფეისა ლილესა (ეთიოპია) - 2:09:54სთ
3.გალენ რაპი (აშშ) - 2:10.05სთ
...
72.დავით ხარაზიშვილი - 2:20:47სთ
20კმ სპორტული სიარული
1.ჟენ-ვანგი (ჩინეთი) - 1:19:14სთ
2.ზელინ კაი (ჩინეთი) - 1:19:26სთ
3.დენი-ბერდ-სმიტი (ავსტრალია) - 1:19:37სთ
50კმ სპორტული სიარული
1.მატეი ტოტი (სლოვაკეთი) - 3:40:58სთ
2.ჯარედ ტალენტი (ავსტრალია) - 3:41.16სთ
3.ჰიროოკი არაი (იაპონია) - 3:41.24სთ
სიმაღლეზე ხტომა
1.დერეკ დრუინი (კანადა) - 2.38მ
2.მუტაზ ესა ბარშიმი (ყატარი) - 2.36მ
3.ბოგდან ბონდარენკო (უკრაინა) - 2.33მ
ჭოკით ხტომა
1.ტიაგუ ბრაზ და სილვა (ბრაზილია) - 6.03მ (ოლიმპიური რეკორდი)
2.რენო ლავილენი (საფრანგეთი) - 5.98მ
3.სემ კენდრიკსი (აშშ) - 5.85მ
სიგრძეზე ხტომა
1.ჯეფ ჰენდერსონი (აშშ) - 8.38მ
2.ლუვო მანიონგა (სამხრეთი აფრიკა) - 8.37მ
3.გრეგ რუტერფორდი (დიდი ბრიტანეთი) - 8.29მ
...
19.ბაჩანა ხორავა - 7.77მ (საკვალიფიკაციო; ფინალში ვერ მოხვდა)
სამხტომი
1.კრისტიან ტეილორი (აშშ) - 17.86მ
2.უილ კლეინი (აშშ) - 17.76მ
3.ბინ დონგი (ჩინეთი) - 17.58მ
...
ლაშა თორღვაიძე - საკვალიფიკაციოში შედეგი ვერ დააფიქსირა
ბირთვის კვრა
1.რაიან კრუზერი (აშშ) - 22.52მ (ოლიმპიური რეკორდი)

2.ჯოი კოვაჩი (აშშ) - 21.78მ
3.ტომას უოლში (ახალი ზელანდია) - 21.36მ
...
31.ბენიკ აბრამიანი - 18.72მ
ბადროს ტყორცნა
1.კრისტოფ ჰარტინგი (გერმანია) - 68.37მ
2.პიოტრ მალახოვსკი (პოლონეთი) - 67.55მ
3.დანიელ იასინსკი (გერმანია) - 67.05მ
უროს ტყორცნა
1.დილშოდ ნაზაროვი (ტაჯიკეთი) - 78.68მ
2.ივან ციხანი (ბელარუსი) - 77.79მ
3.ვოიცეხ ნოვიცკი (პოლონეთი) - 77.73მ
შუბის ტყორცნა
1.თომას როლერი (გერმანია) - 90.30მ
2.იულიუს იეგო (კენია) - 88.24მ
3.კეშორნ უოლკოტი (ტრინიდადი და ტობაგო) - 85.38მ
ათჭიდი
1.ეშტონ იტონი (აშშ) - 7370 ქულა (ოლიმპიური რეკორდი)

2.კევინ მაიერი (საფრანგეთი) - 7246
3.დემიენ უორნერი (კანადა) - 7102

ქალები
100მ
1.ელეინ ტომპსონი (იამაიკა) - 10.71წმ
2.ტორი ბოუი (აშშ) - 10.83წმ
3.შელი-ენ ფრეიზერ-პრაისი (იამაიკა) - 10.86წმ
200მ
1.ელეინ ტომპსონი (იამაიკა) - 21.78წმ
2.დაფნე სხიპერსი (ჰოლანდია) - 21.88წმ
3.ტორი ბოუი (აშშ) - 22.15წმ
400მ
1.შონი მილერი (ბაჰამის კუნძულები) - 49.44წმ
2.ელისონ ფელიქსი (აშშ) - 49.51წმ
3.შერიკა ჯექსონი (იამაიკა) - 49.85წმ
800მ
1.კასტერ სემენია (სამხრეთი აფრიკა) - 1:55.28წთ
2.ფრენსინ ნიონსაბა (ბურუნდი) - 1:56.49წთ
3.მარგარეტ ვამბუი (კენია) - 1:56.89წთ
1500მ
1.ფეით ჩეპნგეტიჩ კიპუეგონი (კენია) - 4:08.92წთ
2.გენზებე დიბაბა (ეთიოპია) - 4:10.22წთ
3.ჯენიფერ სიმპსონი (აშშ) - 4:10.53წთ
5000მ
1.ვივიან შერუიო (კენია) - 14:26.17წთ (ოლიმპიური რეკორდი)
2.ელენ ონსანდო ობირი (კენია) - 14:29.77წთ
3.ალმაზ აიანა (ეთიოპია) - 14:33.59წთ
10000მ
1.ალმაზ აიანა (ეთიოპია) - 29:17.45წთ (მსოფლიო რეკორდი)

2.ვივიან შერუიო (კენია) - 29:32.53წთ
3.ტირუნეშ დიბაბა (ეთიოპია) - 29:42.56წთ
100მ თარჯრბენი
1.ბრაიანა როლინსი (აშშ) - 12.48წმ
2.ნია ალი (აშშ) - 12.59წმ
3.კრისტი კესტლინი (აშშ) - 12.61წმ
400მ თარჯრბენი
1.დალილა მუჰამადი (აშშ) - 53.13წმ
2.სარა პეტერსენი (დანია) - 53.55წმ
3.ეშლი სპენსერი (აშშ) - 53.72წმ
3000მ სტიპლჩეიზი
1.რუთ ჯებეტი (ბაჰრეინი) - 8:59.75წთ
2.ჰუვინ ჯეპკემოი (კენია) - 9:07.12წთ
3.ემა კობერნი (აშშ) - 9:07.63წთ
4X100
1.აშშ - 41:01წმ
(ტიანა ბარტოლეტა, ელისონ ფელიქსი, ინგლიშ გარდნერი, ტორი ბოუი)
2.იამაიკა - 41.36წმ
(კრისტანია უილიამსი, ელეინ ტომპსონი, ვერონიკა კემპბელ-ბრაუნი, შელი-ენ ფრეიზერ-პრაისი)
3.დიდი ბრიტანეთი - 41.77წმ
(ეშა ფილიპი, დეზირე ჰენრი, დინა ეშერ-სმიტი, დერილ ნეიტა)
4X400
1.აშშ - 3:19.06წთ
(კორტნი ოკოლო, ნატაშა ჰასტინგსი, ფილის ფრენსისი, ელისონ ფელიქსი)
2.იამაიკა - 3:20.34წთ
(სტეფანი ენ მაკფერსონი, ანეიშა მაკლაჰლინ უაილბი, შერიკა ჯეკსონი, ნოვლინ უილიამ მილსი)
3.დიდი ბრიტანეთი - 3:25.88წთ
(ეილიდ დოილი, ანიკა ონურა, ემილი დაიმონდი, კრისტინ ოჰურუგუ)
მარათონი
1.ჯემიმა სუმგონგი (კენია) - 2:24:04სთ
2.ეუნისე კირვა (ბაჰრეინი) - 2:24:13სთ
3.მარე დიბაბა (ეთიოპია) - 2:24:30სთ
20კმ სპორტული სიარული
1.ჰონგ ლიუ (ჩინეთი) - 1:28:35სთ
2.მარია გვადალუპე გონსალესი (მექსიკა) - 1:28:37სთ
3.ხიუჟი ლიუ (ჩინეთი) - 1:28:42სთ
სიმაღლეზე ხტომა
1.რუთ ბეიტია (ესპანეთი) - 1.97მ
2.მირელა დემირევა (ბულგარეთი) - 1.97მ
3.ბლანკა ვლაშიჩი (ხორვატია) - 1.97მ
...
32.ვალენტინა ლიაშენკო - 1.80მ
ჭოკით ხტომა
1.ეკატერინი სტეფანიდი (საბერძნეთი) - 4.85მ
2.სანდი მორისი (აშშ) - 4.85მ
3.ელიზა მაკარტნი (ახალი ზელანდია) - 4.80მ
სიგრძეზე ხტომა
1.ტიანა ბარტოლეტა (აშშ) - 7.17მ
2.ბრიტნი რიისი (აშშ) - 7.15მ
3.ივანა სპანოვიჩი (სერბეთი) - 7.08მ
სამხტომი
1.კატერინ იბარგუენი (კოლუმბია) - 15.17მ
2.ულიმარ როხასი (ვენესუელა) - 14.98მ
3.ოლგა რიპაკოვა (ყაზახეთი) - 14.74მ
ბირთვის კვრა
1.მიშელ კარტერი (აშშ) - 20.63მ
2.ვალერი ადამსი (ახალი ზელანდია) - 20.42მ
3.ანიტა მარტონი (უნგრეთი) - 19.87მ
ბადროს ტყორცნა
1.სანდრა პერკოვიჩი (ხორვატია) - 69.21მ
2.მელინა რობერ-მიშონი (საფრანგეთი) - 66.73მ
3.დენია კაბალიერო (კუბა) - 65.34მ
უროს ტყორცნა
1.ანიტა ვლოდარჩუკი (პოლონეთი) - 82.29მ (მსოფლიო რეკორდი)

2.ვენხიუ ჟანგი (ჩინეთი) - 76.75მ
3.სოფი ჰიჩონი (დიდი ბრიტანეთი) - 74.54მ
შუბის ტყორცნა
1.სარა კოლაკი (ხორვატია) - 66.18მ
2.სუნეტე ვილიხოენი (სამხრეთი აფრიკა) - 64.92მ
3.ბარბორა შპოტაკოვა (ჩეხეთი) - 64.80მ
შვიდჭიდი
1.ნაფისატუ თიამი (ბელგია) - 6810 ქულა
2.ჯესიკა ენის-ჰილი (დიდი ბრიტანეთი) - 6775
3.ბრაიან თისენ იტონი (კანადა) - 6653