სამინისტროში შესაბამისი თანამდებობის პირებთან მოქალაქეთა მიღება: მინისტრი: ხუთშაბათი 15:00 - 17:00 სთ;

ტელეფონი: 2 23 02 03,მისამართი: თბილისი 0134, ჩოლოყაშვილის გამზ. 9;

საჯარო ინფორმაციის ხელმისაწვდომობის უზრუნველყოფა და ზედამხედველობა. ტელეფონი 2 35 09 97, მეილი: n.udesiani@msy.gov.ge

XXXI ოლიმპიადა: ნიჩბოსნობა

თარიღი: 2016 აგვისტო 26

ვაჟები
წყვილმოსასმელიანი
1.მეჰე დრისდეილი (ახალი ზელანდია) - 6:41.34წთ
2.დამირ მარტინი (ხორვატია) - 6:41.34წთ
3.ონჟეი სინეკი (ჩეხეთი) - 6:44.10წთ
ორიანი - წყვილმოსასმელიანი
1.მარტინ სინკოვიჩი და ვალენტ სინკოვიჩი (ხორვატია) - 6:50.28წთ
2.მინდაუგას გრიშკონისი და საულიუს რიტერი (ლიტვა) - 6:51.39წთ
3.კიეტილ ბორჩი და ოლაფ ტუფტე (ნორვეგია) - 6:53.25წთ
ოთხიანი - წყვილმოსასმელიანი
1.ფილიპ ვენდე, ლორიც შოოფი, კარლ შულცე, ჰანს გრიუნე (გერმანია) - 6:06.81წთ
2.კარსტენ ფორსტერლინგი, ალექსანდერ ბელონოგოვი, კემერონ გერდლსტოუნი, ჯეიმს მაკრეი (ავსტრალია) - 6:07.96წთ
3.ანდრეი იამსია, ალარ რაია, ტონუ ენდრეკსონი, კასპარ ტაიმსოო (ესტონეთი) - 6:10.65წთ
ორიანი
1.ერიკ მარეი და ჰემიშ ბონდი (ახალი ზელანდია) - 6:59.71წთ
2.ლოურენს ბრიტეინი და შონ კილინგი (სამხრეთი აფრიკა) - 7:02.51წთ
3.ჯოვანი აბანიალე და მარკო დი კოსტანცო (იტალია) - 7:04.52წთ
ოთხიანი
1.ალექს გრეგორი, კონსტანტინ ლულუდისი, ჯორჯ ნეში, მოჰამედ სბიჰი (დიდი ბრიტანეთი) - 5:58.61წთ
2.უილიამ ლოკვუდი, ჯოშ დანკლი-სმიტი, ჯოშ ბუთი, ალექსანდერ ჰილი (დიდი ბრიტანეთი) - 6:00.44წთ
3.დომენიკო მონტრონე, მატეო კასტალდო, მატეო ლოდო, ჯუზეპე ვიჩინო (იტალია) - 6:03.85წთ
რვიანი
1.პოლ ბენეტი, სკოტ დურანტი, მეტ გოტრელი, ფილენ ჰილი, მეტ ლენგრიჯი, ტომ რენსლი, პიტ რიდი, უილიამ სეტჩი, ენდრიუ ტრიგს-ჰოჯი (დიდი ბრიტანეთი) - 5:29.63წთ
2.მაქსიმილიან მუნსკი, მალტე იაკჩიკი, ანდრეას კუფნერი, ერიკ იოჰანესენი, მაქსიმილიან რაინელტი, ფელიქს დრაჰოტა, რიჩარდ შმიდტი, ჰანს ოციკი, მარტინ ზაუერი (გერმანია) - 5:30.96წთ
3.კაი ჰენდრიკი, რობერტ ლიუკენი, ბოაზ მეილინკი, ბუდევინ როელი, ოლივე სიეგელაარი, დირკ უიტენბოოგაარდი, მეხიელ ვერსლუისი, ტონე ვიეტენი, პეტერ ვიერსუმი (ჰოლანდია) - 5:31.59წთ
ორიანი - მსუბუქი
1.ჟერემი აზუ და პიერ უინი (საფრანგეთი) - 6:30.70წთ
2.გარი ო'დონოვანი და პოლ ო'დონოვანი (ირლანდია) - 6:31.23წთ
3.კრისტოფერ ბრუნი და არე სტრანდლი (ნორვეგია) - 6:31.39წთ
ოთხიანი - მსუბუქი
1.ლუკას ტრამერი, საიმონ შიურჩი, საიმონ ნიეპმანი, მარიო გიორი (შვეიცარია) - 6:20.51წთ
2.იაკობ ბარსიოე, იაკობ ლარსენი, კასპერ ვინთერ იორგენსენი, მორტენ იორგენსენი (დანია) - 6:21.97წთ
3.ფრანკ სოლფოროსი, თომას ბარუხი, გიიომ რონო, ტიბო კოლარი (საფრანგეთი) - 6:07.32წთ

ქალები
წყვილმოსასმელიანი
1.კიმ ბრენენი (ავსტრალია) - 7:21.54წთ
2.გევი სტოუნი (აშშ) - 7:22.92წთ
3.ჟინგლი დუანი (ჩინეთი) - 7:24.13წთ
ორიანი - წყვილმოსასმელიანი
1.მაგდალენა ფულარჩიკ-კოზლოვსკა და ნატალია მადაი (პოლონეთი) - 7:40.10წთ
2.ვიქტორია თორნლი და კეტრინ გრეინგერი (დიდი ბრიტანეთი) - 7:41.05წთ
3.დონატა ვიშტარტაიტე და მილდა ვალჩიუკაიტე (ლიტვა) - 7:43.76წთ
ოთხიანი - წყვილმოსასმელიანი
1.ანაკატრინ თიელე, კარინა ბარი, ჯულია ლიერი, ლიზა შმიდლა (გერმანია) - 6:49.39წთ
2.შანტალ ახტერბერგი, ნიკოლ ბოკერსი, ინგე იანსენი, კარლინ ბოუ (ჰოლანდია) - 6:50.33წთ
3.მარია სპრინგვალდი, იოანა ლეშჩინსკა, აგნეშკა კობუსი, მონიკა კოაკიუჩი (პოლონეთი) - 6:50.86წთ
ორიანი
1.ელენ გლოვერი და ჰიზერ სტენინგი (დიდი ბრიტანეთი) - 7:18.29წთ
2.ჟენევიევ ბერენი და რებეკა სკოუნი (ახალი ზელანდია) - 7:19.53წთ
3.ჰედვიგ რასმუსენი და ანე ანდერსენი (დანია) - 7:20.71წთ
რვიანი
1.ამანდა ელმორი, ტესა გობო, ელეანორ ლოგენი, მეგან მუშნიკი, ამანდა პოლკი, ემილი რეგანი, ლორენ შმეტერლინგი, კერი სიმონდსი (აშშ) - 6:01.49წთ
2.კეტი გრივსი, მელანი უილსონი, ფრენსის ჰაუტონი, პოლი სვონი, ჯესიკა ედი, ოლივია კარნეგი-ბრაუნი, კარენ ბენეტი, ზოე ლი, ზოე დე ტოლედო (დიდი ბრიტანეთი) - 6:03.98წთ
3.როქსანა კოგიანუ, იოანა სტრუნგარუ, მიხაელა პეტრილა, იულიანა პოპა, მადალინა ბერესი, ლაურა ოპრეა, ადელინა ბოგუში, ანდრეა ბოგიანი, დანიელა დრუნკეა (რუმინეთი) - 6:04.10წთ
ორიანი - მსუბუქი
1.მააიკე ჰედი და ილზე პაულისი (ჰოლანდია) - 7:04.73წთ
2.ლინდსი ჯენერიჩი და პატრისია ობი (კანადა) - 7:05.88წთ
3.ფეიჰონგ პანი და ჰუანგ ვენი (ჩინეთი) - 7:06.49წთ