სამინისტროში შესაბამისი თანამდებობის პირებთან მოქალაქეთა მიღება: მინისტრი: ხუთშაბათი 15:00 - 17:00 სთ;

ტელეფონი: 2 23 02 03,მისამართი: თბილისი 0134, ჩოლოყაშვილის გამზ. 9;

საჯარო ინფორმაციის ხელმისაწვდომობის უზრუნველყოფა და ზედამხედველობა. ტელეფონი 2 35 09 97, მეილი: n.udesiani@msy.gov.ge

XXXI ოლიმპიადა: ცურვა

თარიღი: 2016 აგვისტო 26

ვაჟები
თავისუფალი - 50მ
1.ენტონი ირვინი (აშშ) - 21.40წმ
2.ფლორენ მანადუ (საფრანგეთი) - 21.41წმ
3.ნათან ედრიენი (აშშ) - 21.49წმ
თავისუფალი - 100მ
1.კაილ ჩელმერსი (ავსტრალია) - 47.58წმ
2.პიტერ ტიმერსი (ბელგია) - 47.80წმ
3.ნათან ედრიენი (აშშ) - 47.85წმ
თავისუფალი - 200მ
1.იანგ სუნი (ჩინეთი) - 1:44.65წთ
2.ჩად ლე კლოსი (სამხრეთი აფრიკა) - 1:45.20წთ
3.კონორ დუაიერი (აშშ) - 1:45.23წთ
თავისუფალი - 400მ
1.მეკ ჰორტონი (ავსტრალია) - 3:41.55წთ
2.იანგ სუნი (ჩინეთი) - 3:41.68წთ
3.გაბრიელე დეტი (იტალია) - 3:43.49წთ
...
45.ირაკლი რევიშვილი - 4:00.56წთ (საკვალიფიკაციო; ფინალში ვერ მოხვდა)
თავისუფალი - 1500მ
1.გრეგორიო პალტრინიერი (იტალია) - 14:34.57წთ
2.კონორ ჯეგერი (აშშ) - 14:39.48წთ
3.გაბრიელე დეტი (აშშ) - 14:40.86წთ
გულაღმა - 100მ
1.რაიან მერფი (აშშ)
- 51.97წმ (ოლიმპიური რეკორდი)
2.ჟიაუ ხუ (ჩინეთი) - 52.31წმ
3.დევიდ პლამერი (აშშ) - 52.40წმ
გულაღმა - 200მ
1.რაიან მერფი (აშშ) - 1:53.62წთ
2.მიჩ ლარკინი (ავსტრალია) - 1:53.96წთ
3.ევგენი რილოვი (რუსეთი) - 1:53.97წთ
ბრასი - 100მ
1.ადამ პიტი (დიდი ბრიტანეთი) - 57.13წმ (მსოფლიო რეკორდი)

2.კამერონ ვან დერ ბურგი (სამხრეთი აფრიკა) - 58.69წმ
3.კოდი მილერი (აშშ) - 58.87წმ
ბრასი - 200მ
1.დმიტრი ბალანდინი (ყაზახეთი) - 2:07.46წთ
2.ჯოშ პრენო (აშშ) - 2:07.53წთ
2.ანტონ ჩუპკოვი (რუსეთი) - 2:07.70წთ
ოლიმპიური რეკორდი ნახევარფინალში: იპეი ვატანაბე (იაპონია) - 2:07.22წთ
ბატერფლაი - 100მ
1.ჯოზეფ შოოლინგი (სინგაპური) - 50.39წმ (ოლიმპიური რეკორდი)

2.მაიკლ ფელპსი (აშშ) - 51.14წმ
2.ჩად ლე კლოსი (სამხრეთი აფრიკა) - 51.14წმ
2.ლასლო ჩეხი (უნგრეთი) - 51.14წმ
ბატერფლაი - 200მ
1.მაიკლ ფელპსი (აშშ) - 1:53.36წთ
2.მასატო საკაი (იაპონია) - 1:53.40წთ
3.ტამაშ კენდერეში (უნგრეთი) - 1:53.62წთ
კომბინირებული - 200მ
1.მაიკლ ფელპსი (აშშ) - 1:54.66წთ
2.კოსუკე ჰაგინო (იაპონია) - 1:56.61წთ
3.შუნ ვანგი (ჩინეთი) - 1:57.05წთ
კომბინირებული - 400მ
1.კოსუკე ჰაგინო (იაპონია) - 4:06.05წთ
2.ჩეიზ კალიში (აშშ) - 4:06.75წთ
3.დაია სეტო (იაპონია) - 4:09.71წთ
თავისუფალი - 4X100მ
1.აშშ - 3:09.92წთ
(ქელებ დრესელი, მაიკლ ფელპსი, რაიან ჰელდი, ნათან ედრიენი)
2.საფრანგეთი - 3:10.53წთ
(მედი მეტელა, ფაბიენ ჟილუ, ფლორენ მანადუ, ჟერემი სტრავო)
3.ავსტრალია - 3:11.37წთ
(ჯეიმს რობერტსი, კაილ ჩელმერსი, ჯეიმს მაგნუსენი, კამერონ მაკევოი)
თავისუფალი - 4X200მ
1.აშშ - 7:00.66წთ
(კონორ დუაიერი, ტაუნლი ჰაასი, რაიან ლოხტე, მაიკლ ფელპსი)
2.დიდი ბრიტანეთი - 7:03.13წთ
(სტივენ მილნი, დანკან სკოტი, დანიელ უოლესი, ჯეიმს გაი)
3.იაპონია - 7:03.50წთ
(კოსუკე ჰაგინო, ნაიტო ეჰარა, იუკი კობორი, ტაკეში მაცუდა)
კომბინირებული - 4X100მ
1.აშშ - 3:27.95წთ (ოლიმპიური რეკორდი)
(რაიან მერფი, კოდი მილერი, მაიკლ ფელპსი, ნათან ედრიენი)

2.დიდი ბრიტანეთი - 3:29.24წთ
(კრის უოკერ-ჰებორნი, ადამ პიტი, ჯეიმს გაი, დანკან სკოტი)
2.ავსტრალია - 3:29.93წთ
(მიჩ ლარკინი, ჯეიკ პეკერდი, დევიდ მორგანი, კაილ ჩელმერსი)
მარათონი - 10000მ
1.ფერი ვეერტმანი (ჰოლანდია) - 1:52:59.8სთ
2.სპირიდონ გიანიოტისი (საბერძნეთი) - 1:52:59.8სთ
3.მარკ-ანტუან ოლივიე (საფრანგეთი) - 1:53:02.0სთ

ქალები
თავისუფალი - 50მ
1.პერნილ ბლუმი (დანია) - 24.07წმ
2.სიმონე მანუელი (აშშ) - 24.09წმ
3.ალექსანდრა გერასიმენია (ბელარუსი) - 24.11წმ
თავისუფალი - 100მ
1.სიმონე მანუელი (აშშ) - 52.70წმ (ოლიმპიური რეკორდი)
1.პენი ოლეკსიაკი (კანადა) - 52.70წმ (ოლიმპიური რეკორდი)

3.სარა სიოსტრიომი (შვედეთი) - 52.99წმ
თავისუფალი - 200მ
1.კედი ლედეკი (აშშ) - 1:53.73წთ
2.სარა სიოსტრიომი (შვედეთი) - 1:54.08წთ
3.ემა მაკკეონი (ავსტრალია) - 1:54.92წთ
თავისუფალი - 400მ
1.კედი ლედეკი (აშშ) -
3:56.46წთ (მსოფლიო რეკორდი)
2.ჯეზმინ კარლინი (დიდი ბრიტანეთი) - 4:01.23წთ
3.ლეა სმიტი (აშშ) - 4:01.92წთ
თავისუფალი - 800მ
1.კეტი ლედეკი (აშშ) - 8:04.79წთ (მსოფლიო რეკორდი)

2.ჯეზმინ კარლინი (დიდი ბრიტანეთი) - 8:16.17წთ
3.ბოგლარკა კაპასი (უნგრეთი) - 8:16.37წთ
გულაღმა - 100მ
1.კატინკა ჰოშუ (უნგრეთი) - 58.45წმ
2.კეთლინ ბეიკერი (აშშ) - 58.75წმ
3.კაილი მასე (კანადა) და იუანჰუი ფუ (ჩინეთი) - 58.76წმ
გულაღმა - 200მ
1.მაია დირადო (აშშ) - 2:05.99წთ
2.კატინკა ჰოშუ (უნგრეთი) - 2:06.05წთ
3.ჰილარი კალდუელი (კანადა) - 2:07.54წთ
ბრასი - 100მ
1.ლილი კინგი (აშშ) - 1:04.93წთ (ოლიმპიური რეკორდი)

2.იულია ეფიმოვა (რუსეთი) - 1:05.50წთ
3.კეტი მეილი (აშშ) - 1:05.69წთ
...
43.თეონა ბოსტაშვილი - 1:22.91წთ
ბრასი - 200მ
1.რიე კანეტო (იაპონია) - 2:20.30წთ
2.იულია ეფიმოვა (რუსეთი) - 2:21.97წთ
3.ჟინლინ ში (ჩინეთი) - 2:22.28წთ
ბატერფლაი - 100მ
1.სარა სიოსტრიომი (შვედეთი) - 55.48წმ (მსოფლიო რეკორდი)

2.პენი ოლეკსიაკი (კანადა) - 56.46წმ
3.დანა ვოლმერი (აშშ) - 56.63წმ
ბატერფლაი - 200მ
1.მირეია ბელმონტე (ესპანეთი) - 2:04.85წთ
2.მედელინ გრუვსი (ავსტრალია) - 2:04.88წთ
3.ნაცუმი ჰოში (იაპონია) - 2:05.20წთ
კომბინირებული - 200მ
1.კატინკა ჰოშუ (უნგრეთი) -
2:06.58წთ (ოლიმპიური რეკორდი)
2.სიობენ-მერი ო'კონორი (დიდი ბრიტანეთი) - 2:06.88წთ
3.მაია დირადო (აშშ) - 2:08.79წთ
კომბინირებული - 400მ
1.კატინკა ჰოშუ (უნგრეთი) -
4:26.36წთ (მსოფლიო რეკორდი)
2.მაია დირადო (აშშ) - 4:31.15წთ
3.მირეია ბელმონტე (ესპანეთი) - 4:32.39წთ
თავისუფალი - 4X100მ
1.ავსტრალია -
3:30.65წთ (მსოფლიო რეკორდი)
(ემა მაკკეონი, ბრიტანი ელმსლი, ბრონტე კემპბელი, კეტი კემპბელი)

2.აშშ - 3:31.89წთ
(სიმონე მანუელი, ები ვაიცაილი, დანა ვოლმერი, კეტი ლედეკი)
3.კანადა - 3:32.89წთ
(სანდრინ მეინვილი, ჩენტელ ვან ლენდეგემი, ტაილორ რაკი, პენი ოლეკსიაკი)
თავისუფალი - 4X200მ
1.აშშ - 7:43.03წთ
(ელისონ შმიტი, ლეა სმიტი, მაია დირადო, კეტი ლედეკი)
2.ავსტრალია - 7:44.87წთ
(ლეა ნილი, ემა მაკკეონი, ბრონტე ბერეტი, ტემსინ კუკი)
3.კანადა - 7:45.39წთ
(კეტრინ სავარდი, ტაილორ რაკი, ბრიტანი მაკლინი, პენი ოლეკსიაკი)
კომბინირებული - 4X100მ
1.აშშ - 3:53.13წთ
(კეტლინ ბეიკერი, ლილი კინგი, დანა ვოლმერი, სიმონე მანუელი)
2.ავსტრალია - 3:55.00წთ
(ემილი სიბომი, ტეილორ მაკკეონი, ემა მაკკეონი, კეიტ კემპბელი)
2.დანია - 3:55.01წთ
(მიე ნილსენი, რიკე მიოლერ პედერსენი, ჯანეტ ოტესენი, პერნილ ბლუმი)
მარათონი - 10000მ
1.შერონ ვან რუვენდაალი (ჰოლანდია) - 1:56:32.1სთ
2.რეიჩელ ბრუნი (იტალია) - 1:56:49.5სთ
3.პოლიანა ოკიმოტო (ბრაზილია) - 1:56:51.4სთ