სამინისტროში შესაბამისი თანამდებობის პირებთან მოქალაქეთა მიღება: მინისტრი: ხუთშაბათი 15:00 - 17:00 სთ;

ტელეფონი: 2 23 02 03,მისამართი: თბილისი 0134, ჩოლოყაშვილის გამზ. 9;

საჯარო ინფორმაციის ხელმისაწვდომობის უზრუნველყოფა და ზედამხედველობა. ტელეფონი 2 35 09 97, მეილი: n.udesiani@msy.gov.ge

საქართველოს თასი 2013-2014 - XXIV გათამაშება

თარიღი: 2016 აგვისტო 30

ფინალი
21 მაისი, 2014. თბილისი, მიხეილ მესხი. 5000
დინამო (თბილისი) 2:1 ჩიხურა (საჩხერე)
გოლები:
1:0 ჩისკო (23), 2:0 გიორგი დათუნაიშვილი (49), 2:1 ოთარ მარცვალაძე (60)
დინამო: გიორგი ლორია, დავით ხურცილავა, გიორგი რეხვიაშვილი, გიორგი გველესიანი, დავით კვირკველია, მათე ცინცაძე, ირაკლი ძარია, ოთარ მარცვალაძე, ჩისკო (თორნიკე გორგიაშვილი 90), გიორგი მერებაშვილი (გიორგი პაპავა 70), გიორგი პაპუნაშვილი (გიორგი ხიდეშელი 24)
მწვრთნელი: დუშან უჰრინი უმცროსი (ჩეხეთი)
ჩიხურა: გიორგი სომხიშვილი, დავით ოდიკაძე, შოთა კაშია, გიგა ბეჭვაია (ვაჟა ლომაშვილი 87), ლაშა ჭელიძე, ლევან ხმალაძე, ჯაბა ჯიღაური (ბესიკ დეკანოიძე 52), გიორგი ქიმაძე, გიორგი გაბედავა, საბა ლომია (ლაშა ჩიკვაიძე 78), გიორგი დათუნაიშვილი
მწვრთნელი: სოსო ფრუიძე
გაფრთხილება: ჯაბა ჯიღაური, გიორგი ხიდეშელი, გიორგი გაბედავა, ბესიკ დეკანოიძე, გიორგი დათუნაიშვილი
გაძევება: გიორგი რეხვიაშვილი (20)
მსაჯები: თორნიკე გვანცელაძე (სამტრედია); დავით ჩიგოგიძე (სამტრედია), ზაზა ფიფია (გალი)

ბომბარდირები
ჩისკო (დინამო თბილისი) და კოკა მიკუჩაძე (ბოლნისის სიონი) - 5-5 გოლი

* * *
1/2 ფინალი
შუქურა (ქობულეთი) - ჩიხურა (საჩხერე) 1:2, 1:3; დინამო (თბილისი) - დილა (გორი) 1:0, 4:2

1/4 ფინალი
ტორპედო (ქუთაისი) - დილა (გორი) 1:2, 0:2; სიონი (ბოლნისი) - ჩიხურა (საჩხერე) 1:1, 1:2; შუქურა (ქობულეთი) - მერანი (მარტვილი) 0:0, 3:0 (მეორე თამაში 90-ე წუთზე შეწყდა, როცა ანგარიში 2:2 იყო. მარტვილის მერანს ჩაეთვალა წაგება 0:3); მეტალურგი (რუსთავი) - დინამო (თბილისი) 0:2, 1:4

1/8 ფინალი
ტორპედო (ქუთაისი)
- სპარტაკი (ცხინვალი) 2:2, 2:2 (პენ 8:7); ლოკომოტივი (თბილისი) - ჩიხურა (საჩხერე) 0:3, 0:4; კოლხეთი (ხობი) - დინამო (თბილისი) 0:9, 0:6; მეტალურგი (რუსთავი) - კოლხეთი (ფოთი) 2:0, 3:1; სიონი (ბოლნისი) - ზესტაფონი 1:0, 1:0; დილა (გორი) - დინამო (ბათუმი) 1:0, 1:2; გურია (ლანჩხუთი) - მერანი (მარტვილი) 1:2, 1:1; შუქურა (ქობულეთი) - ვიტ ჯორჯია (თბილისი) 1:0, 1:2

1/16 ფინალი
ზუგდიდი - კოლხეთი (ხობი) 1:1, 1:2; გურია (ლანჩხუთი) - საპოვნელა (თერჯოლა) 5:1, 3:2; სამტრედია - მერანი (მარტვილი) 2:4, 0:0; შუქურა (ქობულეთი) - სქური (წალენჯიხა) 1:0, 2:1; ალგეთი (მარნეული) - ლოკომოტივი (თბილისი) 1:2, 1:3; სიონი (ბოლნისი) - სტუ (თბილისი) 6:1, 5:2; სპარტაკი (ცხინვალი) - ჭიათურა 4:1, 3:2; დინამო (თბილისი) - მერცხალი (ოზურგეთი) 6:0, 3:1; სამგურალი (წყალტუბო) - კოლხეთი (ფოთი) 1:2, 0:1; სულორი (ვანი) - ზესტაფონი 0:5, 0:5; მეტალურგი (რუსთავი) - გაგრა 2:0, 1:1