სამინისტროში შესაბამისი თანამდებობის პირებთან მოქალაქეთა მიღება: მინისტრი: ხუთშაბათი 15:00 - 17:00 სთ;

ტელეფონი: 2 23 02 03,მისამართი: თბილისი 0134, ჩოლოყაშვილის გამზ. 9;

საჯარო ინფორმაციის ხელმისაწვდომობის უზრუნველყოფა და ზედამხედველობა. ტელეფონი 2 35 09 97, მეილი: n.udesiani@msy.gov.ge

42-ე საჭადრაკო ოლიმპიადა - ვაჟები

თარიღი: 2016 სექტემბერი 14

2-13 სექტემბერი; აზერბაიჯანი, ბაქო
I ტური (2 სექტემბერი) - მიანმა 3,5:0,5
მიხეილ მჭედლიშვილი (2609) 1/2:1/2 ზაუ ჰტუნ ვინი (2407)
ლევან ფანცულაია (2601) 1:0 ჰან მუინტი (2289)
თამაზ გელაშვილი (2575) 1:0 თუ სიე (2148)
თორნიკე სანიკიძე (2497) 1:0 ზაუ ჰეინ მაი (2031)

II ტური (3 სექტემბერი) - ირანი 4:0
ბაადურ ჯობავა (2665) 1:0 ესან ჯაემ მაღამი (2566)
მიხეილ მჭედლიშვილი (2609) 0:1 პარამ მაღსოდლოო (2566)
ლევან ფანცულაია (2601) 1/2:1/2 შაჰინ ლორპარიზანგენე (2478)
თამაზ გელაშვილი (2575) 1/2:1/2 ალირეზა ფირუზია (2463)

III ტური (4 სექტემბერი) - სლოვაკეთი 3:1
ბაადურ ჯობავა (2665) 1/2:1/2 ლუბომირ ფტაჩნიკი (2548)
ლევან ფანცულაია (2601) 1:0 კრისტოფერ რეპკა (2486)
თამაზ გელაშვილი (2575) 1/2:1/2 მარიან იურჩიკი (2484)
თორნიკე სანიკიძე (2497) 1:0 ტომას პეტრიკი (2464)

IV ტური (5 სექტემბერი) - ბულგარეთი 3:1
ბაადურ ჯობავა (2665) 1:0 ვესელინ ტოპალოვი (2768)
მიხეილ მჭედლიშვილი (2609) 1:0 მომჩილ ნიკოლოვი (2585)
ლევან ფანცულაია (2601) 1/2:1/2 ვალენტინ იოტოვი (2518)
თორნიკე სანიკიძე (2497) 1/2:1/2 კრასიმირ რუსევი (2548)

V ტური (6 სექტემბერი) - ესპანეთი 3,5:0,5
ბაადურ ჯობავა (2665) 1:0 ფრანსისკო ვალიეხო პონსი (2716)
ლევან ფანცულაია (2601) 1:0 დავიდ ანტონ გუიხარო (2630)
თამაზ გელაშვილი (2575) 1:0 რენიე ვასკეს იგარსა (2580)
თორნიკე სანიკიძე (2497) 1/2:1/2 ხოსე კარლოს იბარა ხერესი (2566)

VI ტური (8 სექტემბერი) - ჩეხეთი 2:2
ბაადურ ჯობავა (2665) 1/2:1/2 დავიდ ნავარა (2742)
მიხეილ მჭედლიშვილი (2609) 1/2:1/2 ვიკტორ ლაზნიჩკა (2651)
ლევან ფანცულაია (2601) 1/2:1/2 ზბინეკ ჰრაჩეკი (2591)
თამაზ გელაშვილი (2575) 1/2:1/2 ვოიცეხ პლატი (2519)

VII ტური (9 სექტემბერი) - რუმინეთი 3:1
ბაადურ ჯობავა (2665) 1:0 კონსტანტინ ლუპულესკუ (2618)
მიხეილ მჭედლიშვილი (2609) 1/2:1/2 მირჩა-ემილიან პარლიგრასი (2595)
ლევან ფანცულაია (2601) 1:0 ბოგდან-დანიელ დეაცი (2524)
თამაზ გელაშვილი (2575) 1/2:1/2 ვლად-კრისტიან იანუ (2554)

VIII ტური (10 სექტემბერი) - უკრაინა 1:3
ბაადურ ჯობავა (2665) 1:0 რუსლან პონომარიოვი (2709)
მიხეილ მჭედლიშვილი (2609) 0:1 იური კრივორუჩკო (2693)
ლევან ფანცულაია (2601) 0:1 ანტონ კორობოვი (2675)
თამაზ გელაშვილი (2575) 0:1 ანდრეი ვოლოკიტინი (2647)

IX ტური (11 სექტემბერი) - უნგრეთი 2,5:1,5
ბაადურ ჯობავა (2665) 1:0 რიჩარდ რაპორტი (2752)
მიხეილ მჭედლიშვილი (2609) 1:0 ფერენც ბერკეში (2640)
თამაზ გელაშვილი (2575) 0:1 ზოლტან ალმასი (2684)
თორნიკე სანიკიძე (2497) 1/2:1/2 შაბა ბალოგი (2614)

X ტური (12 სექტემბერი) - აშშ 1,5:2,5
ბაადურ ჯობავა (2665) 1/2:1/2 ფაბიანო კარუანა (2808)
მიხეილ მჭედლიშვილი (2609) 1:0 ჰიკარუ ნაკამურა (2789)
ლევან ფანცულაია (2601) 0:1 უესლი სო (2782)
თორნიკე სანიკიძე (2497) 0:1 სემუელ შანკლენდი (2679)

XI ტური (13 სექტემბერი) - თურქეთი 1,5:2,5
ბაადურ ჯობავა (2665) 1/2:1/2 დრაგან სოლაკი (2635)
მიხეილ მჭედლიშვილი (2609) 0:1 ალექსანდრ იპატოვი (2652)
ლევან ფანცულაია (2601) 1:0 მუსტაფა ილმაზი (2616)
თამაზ გელაშვილი (2575) 0:1 ემრე ჩანი (2565)

საქართველოს ნაკრების საბოლოო მდგომარეობა: 24-ე ადგილი - 14 ქულა
მცირე ოქროს მედალი:
ბაადურ ჯობავა - I დაფა