სამინისტროში შესაბამისი თანამდებობის პირებთან მოქალაქეთა მიღება: მინისტრი: ხუთშაბათი 15:00 - 17:00 სთ;

ტელეფონი: 2 23 02 03,მისამართი: თბილისი 0134, ჩოლოყაშვილის გამზ. 9;

საჯარო ინფორმაციის ხელმისაწვდომობის უზრუნველყოფა და ზედამხედველობა. ტელეფონი 2 35 09 97, მეილი: n.udesiani@msy.gov.ge

42-ე საჭადრაკო ოლიმპიადა - ქალები

თარიღი: 2016 სექტემბერი 14

2-13 სექტემბერი; აზერბაიჯანი, ბაქო
I ტური (2 სექტემბერი) - უნარშეზღუდულთა ნაკრები 4:0
ლელა ჯავახიშვილი (2486) 1:0 ტატიანა ბაკლანოვა (2200)
ბელა ხოტენაშვილი (2463) 1:0 ოლგა ლაგუტინა (1910)
ნინო ბაციაშვილი (2474) 1:0 ნატალია მირონენკო (1922)
სალომე მელია (2419) 1:0 სვეტლანა გონჩარი (1807)

II ტური (3 სექტემბერი) - ფილიპინები 1,5:2,5
ნანა ძაგნიძე (2522) 1/2:1/2 იანელ მაი ფრაინა (2281)
ბელა ხოტენაშვილი (2463) 0:1 იან იოდილინ ფრონდა (2128)
ნინო ბაციაშვილი (2474) 1:0 კრისტი ლამიელ ბერნალესი (2065)
სალომე მელია (2419) 0:1 კატერინე სეკოპიტო (2119)

III ტური (4 სექტემბერი) - ესტონეთი 0,5:3,5
ნანა ძაგნიძე (2522) 1:0 მაი ნარვა (2238)
ლელა ჯავახიშვილი (2486) 1/2:1/2 მონიკა ციგანოვა (2095)
ბელა ხოტენაშვილი (2463) 1:0 მარგარეტ ოლდე (2003)
ნინო ბაციაშვილი (2474) 1:0 რეგინა ნარვა (2009)

IV ტური (5 სექტემბერი) - ეგვიპტე 4:0
ნანა ძაგნიძე (2522) 1:0 ხალედ მონა (2175)
ლელა ჯავახიშვილი (2486) 1:0 შროოკ ვაფა (2106)
ბელა ხოტენაშვილი (2463) 1:0 ამინა შერიფი (2028)
ნინო ბაციაშვილი (2474) 1:0 ემან ელანსარი (1949)

V ტური (6 სექტემბერი) - პერუ 3,5:0,5
ნანა ძაგნიძე (2522) 1/2:1/2 დეისი კორი (2402)
ლელა ჯავახიშვილი (2486) 1:0 ენ ჩუმპიტასი (2150)
ბელა ხოტენაშვილი (2463) 1:0 ინგრიდ ალიაგა ფერნანდესი (2096)
ნინო ბაციაშვილი (2474) 1:0 აურორა ედიტ ფელიქს ვეგა (2053)

VI ტური (8 სექტემბერი) - აზერბაიჯანი 1 2:2
ნანა ძაგნიძე (2522) 1:0 ზეინაბ მამეჯაროვა (2295)
ლელა ჯავახიშვილი (2486) 1/2:1/2 გუნაი მამადზადა (2361)
ნინო ბაციაშვილი (2474) 0:1 გულნარ მამადოვა (2304)
სალომე მელია (2419) 1/2:1/2 ნარმინ კაზიმოვა (2302)

VII ტური (9 სექტემბერი) - ჰოლანდია 1,5:2,5
ნანა ძაგნიძე (2522) 1/2:1/2 ჟაოკინ პენგი (2368)
ლელა ჯავახიშვილი (2486) 1/2:1/2 ანე ჰაასტი (2306)
ბელა ხოტენაშვილი (2463) 0:1 თეა ლანჩავა (2258)
სალომე მელია (2419) 1/2:1/2 ანა-მაია კაზარიანი (2231)

VIII ტური (10 სექტემბერი) - არგენტინა 3:1
ნანა ძაგნიძე (2522) 1/2:1/2 კაროლინა ლუხანი (2378)
ლელა ჯავახიშვილი (2486) 1/2:1/2 მარისა სურიელი (2272)
ბელა ხოტენაშვილი (2463) 1:0 მარია ფლორენსია ფერნანდესი (2189)
ნინო ბაციაშვილი (2474) 1:0 აიელენ მარტინესი (2219)

IX ტური (11 სექტემბერი) - თურქმენეთი 3:1
ნანა ძაგნიძე (2522) 1/2:1/2 მაჰრი გელდიევა (2285)
ლელა ჯავახიშვილი (2486) 1/2:1/2 ჯემალ ოვეზდურდიევა (2031)
ბელა ხოტენაშვილი (2463) 1:0 გოზელ ატაბაიევა (2021)
ნინო ბაციაშვილი (2474) 0:1 ბაჰარ ჰალაევა (2103)

X ტური (12 სექტემბერი) - რუსეთი 1,5:2,5
ნანა ძაგნიძე (2522) 0:1 ალექსანდრა კოსტენიუკი (2538)
ლელა ჯავახიშვილი (2486) 0:1 ვალენტინა გუნინა (2520)
ბელა ხოტენაშვილი (2463) 1/2:1/2 ალექსანდრა გორიაჩკინა (2475)
ნინო ბაციაშვილი (2474) 1:0 ოლგა გირია (2452)

XI ტური (13 სექტემბერი) - ავსტრია 3:1
ლელა ჯავახიშვილი (2486) 1:0 რეგინა თაისლ პოკორნა (2331)
ბელა ხოტენაშვილი (2463) 1/2:1/2 კატარინა ნევრკლა (2214)
ნინო ბაციაშვილი (2474) 1:0 ვერონიკა ექსლერი (2220)
სალომე მელია (2419) 1/2:1/2 ელიზაბეთ ჰაპალა (2021)

საქართველოს ნაკრების საბოლოო მდგომარეობა: მე-10 ადგილი - 14 ქულა
მცირე ვერცხლის მედალი:
ნინო ბაციაშვილი - IV დაფა