სამინისტროში შესაბამისი თანამდებობის პირებთან მოქალაქეთა მიღება: მინისტრი: ხუთშაბათი 15:00 - 17:00 სთ;

ტელეფონი: 2 23 02 03,მისამართი: თბილისი 0134, ჩოლოყაშვილის გამზ. 9;

საჯარო ინფორმაციის ხელმისაწვდომობის უზრუნველყოფა და ზედამხედველობა. ტელეფონი 2 35 09 97, მეილი: n.udesiani@msy.gov.ge

XXXI ოლიმპიადა: კაიაკი და კანოე

თარიღი: 2016 დეკემბერი 27

ვაჟები
სლალომი; კანოე
1.დენის გარგო შანუ (საფრანგეთი) - 94.17წმ
2.მატეი ბენუსი (სლოვაკეთი) - 95.02წმ
3.ტაკუია ჰანედა (იაპონია) - 97.44წმ
სლალომი; ორიანი კანოე
1.ლადისლავ შკანტარი და პეტერ შკანტარი (სლოვაკეთი) - 101.58წმ
2.დევიდ ფლორენსი და რიჩარდ ჰანსლოუ (დიდი ბრიტანეთი) - 102.01წმ
3.გოტიე კლაუსი და მეტიუ პეშე (საფრანგეთი) - 103.24წმ
სლალომი; კაიაკი
1.ჯო კლარკი (დიდი ბრიტანეთი) - 88.53წმ
2.პეტერ კაუზერი (სლოვენია) - 88.70წმ
3.ირჟი პრსკავეცი (ჩეხეთი) - 88.99წმ
სპრინტი; კანოე - 200
1.იური ჩებანი (უკრაინა) - 39.279წმ (ოლიმპიური რეკორდი)
2.ვალენტინ დემიანენკო (აზერბაიჯანი) - 39.493წმ
3.ისაკიაშ კეირუშ დუშ სანტუში (ბრაზილია) - 39.628წმ
...
5.ზაზა ნადირაძე - 39.817წმ
სპრინტი; კანოე - 1000მ
1.სებასტიან ბრენდელი (გერმანია) - 3:56.926წთ
2.ისაკიაშ კეირუშ დუშ სანტუში (ბრაზილია) - 3:58.529წთ
3.სერგეი ტარნოვსკი (მოლდოვა) - 4.00.852წთ
სპრინტი; ორიანი კანოე - 1000
1.სებასტიან ბრენდელი და იან ვანდრეი (გერმანია) - 3:34.912წთ
2.ერლონ სილვა და ისაკიაშ კეირუშ დუშ სანტუში (ბრაზილია) - 3:44.819წთ
3.დმიტრო იანჩუკი და ტარას მიშჩუკი (უკრაინა) - 3:45.949წთ
სპრინტი; კაიაკი - 200
1.ლაიამ ჰითი (დიდი ბრიტანეთი) - 35.197წმ
2.მაქსიმ ბომონი (საფრანგეთი) - 35.362წმ
3.სოლ კრავიოტო (ესპანეთი) - 35.662წმ
3.რონალდ რაუე (გერმანია) - 35.662წმ
სპრინტი; კაიაკი - 1000მ
1.მარკუს ვალცი (ესპანეთი) - 3:31.447წთ
2.იოჟეფ დოსტალი (ჩეხეთი) - 3:32.145წთ
3.რომან ანოშკინი (რუსეთი) - 3.33.363წთ
სპრინტი; ორიანი კაიაკი - 200
1.სოლ კრავიოტო და კრისტიან ტორო (ესპანეთი) - 32.075წმ
2.ლაიამ ჰითი და ჯონ შოფილდი (დიდი ბრიტანეთი) - 32.368წმ
3.აურიმას ლანკასი და ედვინას რამანაუსკასი (ლიტვა) - 32.382წმ
სპრინტი; ორიანი კაიაკი - 1000
1.მაქს რენდშმიდტი და მარკუს გროსი (გერმანია) - 3:10.781წთ
2.მარკო ტომიჩევიჩი და მილენკო ზორიჩი (სერბეთი) - 3:10.969წთ
3.კენ უოლესი და ლეხლენ ტამე (ავსტრალია) - 3:12.593წთ
სპრინტი; ოთხიანი კაიაკი - 1000
1.მაქს რენდშმიდტი, ტომ ლიბშერი, მაქს ჰოფი, მარკუს გროსი (გერმანია) - 3:02.143წთ
2.დენის მუშაკი, ერიკ ვიჩეკი, იურაი ტარი, ტიბორ ლინკა (სლოვაკეთი) - 3:05.044წთ
3.დანიელ ჰაველი, ლუკაშ ტრეფილი, იოჟეფ დოსტალი, იან შტერბა (ჩეხეთი) - 3:05.176წთ

ქალები
სლალომი; კაიაკი
1.მაიალენ შურო (ესპანეთი) - 98.65წმ
2.ლუუკა ჯონსი (ახალი ზელანდია) - 101.82წმ
3.ჯესიკა ფოქსი (ავსტრალია) - 102.49წმ
სპრინტი; კაიაკი - 200მ
1.ლიზა კერინგტონი (ახალი ზელანდია) - 39.864წმ
2.მარტა ვალჩუკიევიჩი (პოლონეთი) - 40.279წმ
3.ინა ოსიპენკო-რადომსკა (აზერბაიჯანი) - 40.401წმ
სპრინტი; კაიაკი - 500
1.დანუტა კოზაკი (უნგრეთი) - 1:52.494წთ
2.ემა იორგენსენი (დანია) - 1:54.326წთ
3.ლიზა კერინგტონი (ახალი ზელანდია) - 1:54.372წთ
სპრინტი; ორიანი კაიაკი - 500მ
1.გაბრიელა შაბო და დანუტა კოზაკი (უნგრეთი) - 1:43.687წთ
2.ფრანცისკა ვებერი და ტინა დიეტცე (გერმანია) - 1:43.738წთ
3.კაროლინა ნაია და ბეატა მიკოლაიჩუკი (პოლონეთი) - 1:45.207წთ
სპრინტი; ოთხიანი კაიაკი - 500
1.გაბრიელა შაბო, დანუტა კოზაკი, ტამარა შიპესი, კრისტინა ფაზეკაში (უნგრეთი) - 1:34.482წთ
2.საბრინა ჰერინგი, ფრანცისკა ვებერი, შტეფი კრეგერშტაინი, ტინა დიეტცე (გერმანია) - 1:35.383წთ
3.მარგარიტა მახნევა, ნაძეჟდა ლიაპეშკა, ვოლჰა ხუძენკა, მარია ლიტვინჩუკი (ბელარუსი) - 1:36.908წთ