სამინისტროში შესაბამისი თანამდებობის პირებთან მოქალაქეთა მიღება: მინისტრი: ხუთშაბათი 15:00 - 17:00 სთ;

ტელეფონი: 2 23 02 03,მისამართი: თბილისი 0134, ჩოლოყაშვილის გამზ. 9;

საჯარო ინფორმაციის ხელმისაწვდომობის უზრუნველყოფა და ზედამხედველობა. ტელეფონი 2 35 09 97, მეილი: n.udesiani@msy.gov.ge

საერთაშორისო ტურნირები - 2017

თარიღი: 2017 დეკემბერი 21

გოლამრეზა ტახტის მემორიალი - გუნდური
19-20 იანვარი; ირანი, მაშხადი
II ადგილი: საქართველოს ნაკრები
(რამაზ სურმანიძე (59კგ), თორნიკე ჯანგავაძე (66კგ), ანტონ მამაგეიშვილი (71კგ), ილია გულბათაშვილი (75კგ), გოგა აფრიამაშვილი (75კგ), თორნიკე ძამაშვილი (80კგ), გიორგი ცირეკიძე (85კგ), ლევან ყურფარაშვილი (98კგ), მათე სოფაძე (98კგ), ლევან არაბული (130კგ), ვასილ იმერლიშვილი (130კგ); მწვრთნელები: ოთარ ტატიშვილი, ზაზა ჯიბლაძე)

ივან პოდდუბნის მემორიალი
21-22 იანვარი; რუსეთი, მოსკოვი
ჩემპიონი: ზურაბ დათუნაშვილი (80კგ)
II ადგილი: რობერტ კობლიაშვილი (85კგ)

გამოჩენილ უკრაინელ მოჭიდავეთა და მწვრთნელთა მემორიალი
3-5 თებერვალი; უკრაინა, კიევი
ჩემპიონი: გოგა გოგიბერაშვილი (66კგ), ბაკურ გოგოლი (75კგ), ზვიად პატარიძე (130კგ)
II ადგილი: რამაზ ზოიძე (71კგ), ლევან არაბული (130კგ)
III ადგილი: დავით ჩხარტიშვილი (66კგ), ზურაბ დათუნაშვილი (80კგ)

ვლადიმერ მაისურაძის მემორიალი - ჭაბუკები
18-19 თებერვალი; თბილისი, ოლიმპიური რეზერვების ცენტრი
ჩემპიონი: არჩილ ბოლქვაძე (42კგ), გიორგი თოხაძე (46კგ), დიეგო ჩხიკვაძე (50კგ), გიორგი ჩხიკვაძე (54კგ), გიორგი შოთაძე (58კგ), ოთარ აბულაძე (63კგ), გიორგი ნოზაძე (69კგ), გიორგი ცოფურაშვილი (76კგ), ლუკა ხუციშვილი (85კგ), დავით დავითაშვილი (100კგ)
II ადგილი: თორნიკე სოლომონიძე (42კგ), ნუკრი ბენიძე (46კგ), ლაშა ბოლქვაძე (50კგ), აკაკი ოსიაშვილი (54კგ), ბექა გურული (58კგ), ბექა ბეშიძე (63კგ), ომარ სირაძე (69კგ), გიორგი მეტრეველი (76კგ), ბეგლარ მამალაძე (85კგ), ნიკა ქარქუსაშვილი (100კგ)
III ადგილი: ავთანდილ შერმადინი (42კგ), თემურ ხოზრევანიძე (46კგ), რომეო ბერიძე (46კგ), ფირუზ აბულაძე (50კგ), ლუკა ოჩიგავა (50კგ), გიორგი თიბილოვი (54კგ), ხვიჩა ანანიძე (58კგ), ირაკლი ნაკაშია (58კგ), დავით სოლოღაშვილი (69კგ), ლუკა გეჯაძე (69კგ), ომარ შენგელია (76კგ), ლაშა მეტრეველი (85კგ), ლუკა ზაქარიანი (85კგ), დიმიტრი ჩიტაძე (100კგ), მათე სანიკიანი (100კგ)

ვები ემრეს და ჰამიტ ყაფლანის მემორიალი
4-5 მარტი; თურქეთი, სტამბოლი
III ადგილი: გიორგი ჯავახია (71კგ), მინდია წულუკიძე (75კგ), გიორგი ცირეკიძე (80კგ), თორნიკე ძამაშვილი (80კგ), მათე სოფაძე (85კგ), ბექა კანდელაკი (130კგ)

იმრე პოიაკის მემორიალი
25-26 მარტი; უნგრეთი, სომბათჰეი
ჩემპიონი: ლევან არაბული (130კგ)
III ადგილი: ზურაბ დათუნაშვილი (80კგ), რობერტ კობლიაშვილი (85კგ), ვასილ იმერლიშვილი (130კგ)

აზერბაიჯანის ჭიდაობის ფედერაციის თასი - ახალგაზრდები
15 აპრილი; აზერბაიჯანი, ბაქო
ჩემპიონი: ნუგზარ წურწუმია (55კგ)
II ადგილი: რამაზ სილაგავა (50კგ), თემურ ჭკუასელიძე (84კგ)
III ადგილი: შოთა ღლონტი (50კგ), გიორგი გუჯაბიძე (66კგ), ბექა მამუკაშვილი (74კგ), გურამ ხეცურიანი (84კგ), ბექა მაკარიძე (125კგ)

აზერბაიჯანის ჭიდაობის ფედერაციის თასი - ჭაბუკები
13 აპრილი; აზერბაიჯანი, ბაქო
ჩემპიონი: გიორგი შოთაძე (58კგ), გიორგი ცოფურაშვილი (76კგ)
II ადგილი: აკაკი ოსიაშვილი (54კგ), გიორგი პერტაია (58კგ), ოთარ აბულაძე (63კგ), ლუკა ზაქარიაძე (76კგ)
III ადგილი: დიმიტრი ხაჩიძე (42კგ), გიორგი ჩხიკვაძე (54კგ), ხვიჩა ანანიძე (58კგ), ომარ სირაძე (69კგ), დავით სოლოღაშვილი (69კგ)

ვასილ და გიორგი ილიევების მემორიალი - ახალგაზრდები
22-23 აპრილი; ბულგარეთი, სოფია
ჩემპიონი: გიორგი ცოფურაშვილი (76კგ), გიორგი ზოიძე (100კგ)
II ადგილი: დიმიტრი ხაჩიძე (46კგ), ლუკა ოჩიგავა (50კგ)
III ადგილი: გიორგი თოხაძე (50კგ), გიორგი პერტაია (58კგ), გიორგი შპეტიშვილი (69კგ)

მაჰმუტ ატალის და იაშარ ერქანის სახელობის თასი - ჭაბუკები
28-30 აპრილი; თურქეთი, იზმირი
ჩემპიონი: გიორგი ჩხიკვაძე (54კგ), ხვიჩა ანანიძე (58კგ)
II ადგილი: გურამ აბრამიშვილი (46კგ), ბექა ბეშიძე (63კგ), ლუკა ხუციშვილი (85კგ)
III ადგილი: ბექა გურული (58კგ), გიორგი პერტახია (63კგ)

ჯაკსილკა უშკემპიროვის მემორიალი - ახალგაზრდები
6-7 მაისი; ყაზახეთი, ალმატი
ჩემპიონი: ბექა მამუკაშვილი (74კგ), თემურ ჭკუასელიძე (84კგ), ზვიად პატარიძე (120კგ)
II ადგილი: გიორგი კურტანიძე (66კგ)
III ადგილი: გიორგი გუჯაბიძე (66კგ), საბა ბუხრიკიძე (96კგ)

მუხრან ვახტანგაძის სახელობის თასი - ახალგაზრდები
13-14 მაისი; ბათუმი, სასპორტო სკოლის დარბაზი
II ადგილი: გიორგი გუჯაბიძე (66კგ)
III ადგილი: გიორგი თოხაძე (50კგ), ჯონი ხეცურიანი (66კგ), აივენჰო რიკაძე (74კგ)

მატეო პელიკონეს მემორიალი - ახალგაზრდები
26 მაისი; იტალია, სასარი
ჩემპიონი: ნუგზარ წურწუმია (55კგ), გიორგი კურტანიძე (66კგ), ბექა მამუკაშვილი (84კგ), გიორგი ბარბაქაძე (96კგ), ზვიად პატარიძე (120კგ)
II ადგილი: ლერი აბულაძე (66კგ)
III ადგილი: რამაზ სილაგავა (55კგ)

თემურ ყაზარაშვილის სახელობის თასი - ჭაბუკები
6-7 ივნისი; რუსთავი, ქიმიკოსთა სპორტული დარბაზი
ჩემპიონი: ბექა გურული (54კგ), გიორგი შოთაძე (58კგ), დავით სოლოღაშვილი (69კგ)
II ადგილი: გიორგი ჩხიკვაძე (54კგ), ირაკლი ნაკაშია (58კგ), ნიკა შერბაკოვი (69კგ)
III ადგილი: დიმიტრი ხაჩიძე (46კგ), გურამ აბრამიშვილი (46კგ), გიორგი პერტაია (58კგ), მალხაზ მელაძე (58კგ), ომარ სირაძე (69კგ), ნიკა მშვილდაძე (76კგ), გიორგი ნოზაძე (76კგ), ლუკა ხუციშვილი (85კგ), გიორგი ცოფურაშვილი (85კგ), ელგუჯა სილაგაძე (100კგ)

გივი კარტოზიას მემორიალი
10-11 ივნისი; თბილისი, სპორტის სასახლე
ჩემპიონი: შმაგი ბოლქვაძე (71კგ), ნიკოლოზ კელასოვი (80კგ), რობერტ კობლიაშვილი (85კგ), რევაზ ნადარეიშვილი (98კგ), იაკობ ქაჯაია (130კგ)
II ადგილი: რამაზ ზოიძე (71კგ)
III ადგილი: ედნარ შავაძე (66კგ), იური ლომინაძე (71კგ), მინდია წულუკიძე (75კგ), ლაშა გობაძე (80კგ), მათე სოფაძე (98კგ), ვასილ იმერლიშვილი (130კგ)

ვლადისლავ პეტლიასინსკის მემორიალი
8-10 ივლისი; პოლონეთი, ვარშავა
ჩემპიონი: ლერი აბულაძე (130კგ)
III ადგილი: შმაგი ბოლქვაძე (71კგ), რობერტ კობლიაშვილი (85კგ)

ბოლატ ტურლიხანოვის მემორიალი
30 სექტემბერი-1 ოქტომბერი; ყაზახეთი, ალმატი
ჩემპიონი: ლევან არაბული (130კგ)
II ადგილი: მინდია წულუკიძე (75კგ), რობერტ კობლიაშვილი (85კგ), ზვიად პატარიძე (130კგ)
III ადგილი: შმაგი ბოლქვაძე (75კგ), ლაშა გობაძე (85კგ)

მიხეილ სალაძის სახელობის თასი - ჭაბუკები
28-29 ოქტომბერი; თბილისი, ოლიმპიური რეზერვების ცენტრი
ჩემპიონი: არჩილ ბოლქვაძე (45კგ), ნუკრი ბენიძე (48კგ), ნიკა ბროლაძე (51კგ), ფრიდონ აბულაძე (55კგ), გიორგი შპეტიშვილი (71კგ)
II ადგილი: თორნიკე სოლომონიძე (45კგ), ლუკა ოჩიგავა (55კგ), რატი კანდელაკი (60კგ), გიორგი ბენდიანიშვილი (65კგ), მინდია გურგენიძე (71კგ), გელა რურუა (80კგ), დავით დავითაშვილი (92კგ), კუკური ბარბაქაძე (100კგ)
III ადგილი: დიმიტრი ხაჩიძე (48კგ), თემურ ორჯონიკიძე (48კგ), რომეო ბერიძე (51კგ), გიორგი თოხაძე (51კგ), დიეგო ჩხიკვაძე (55კგ), ლაშა ბოლქვაძე (60კგ), გიორგი პერტაია (60კგ), მალხაზ მელაძე (65კგ), ბექა მელაშვილი (65კგ), რომან ბაკოევი (71კგ), გიორგი მეტრეველი (80კგ), გიორგი ლიანოზოვი (80კგ), ცოტნე ცინაძე (92კგ), ლაშა ტვილდიანი (92კგ), გიორგი ზოიძე (100კგ), მათე ქოქაძე (100კგ)