სამინისტროში შესაბამისი თანამდებობის პირებთან მოქალაქეთა მიღება: მინისტრი: ხუთშაბათი 15:00 - 17:00 სთ;

ტელეფონი: 2 23 02 03,მისამართი: თბილისი 0134, ჩოლოყაშვილის გამზ. 9;

საჯარო ინფორმაციის ხელმისაწვდომობის უზრუნველყოფა და ზედამხედველობა. ტელეფონი 2 35 09 97, მეილი: n.udesiani@msy.gov.ge

საერთაშორისო ტურნირები - 2017

თარიღი: 2017 ოქტომბერი 02

გოლამრეზა ტახტის მემორიალი - გუნდური
19-20 იანვარი; ირანი, მაშხადი
საქართველოს ნაკრები - II ადგილი
ჯგუფი: ხორსანის პროვინციის ნაკრები - 5:3
ჯგუფი: ერაყის ნაკრები - 7:1
1/2-ფინალი: თურქეთის ნაკრები - 6:2
ფინალი: ირანის პირველი ნაკრები - 1:7

ივან პოდდუბნის მემორიალი
21-22 იანვარი; რუსეთი, მოსკოვი
ჩემპიონი: ზურაბ დათუნაშვილი (80კგ)
II ადგილი: რობერტ კობლიაშვილი (85კგ)

სახელოვან უკრაინელ მოჭიდავეთა და მწვრთნელთა XXI მემორიალი
3-5 თებერვალი; უკრაინა, კიევი
ჩემპიონი: გოგა გოგიბერაშვილი (66კგ), ბაკურ გოგოლი (75კგ), ზვიად პატარიძე (130კგ)
II ადგილი: რამაზ ზოიძე (71კგ), ლევან არაბული (130კგ)
III ადგილი: დავით ჩხარტიშვილი (66კგ), ზურაბ დათუნაშვილი (80კგ)

ვები ემრეს და ჰამიტ ყაფლანის სახელობის XXXV მემორიალი
4-5 მარტი; თურქეთი, სტამბოლი
III ადგილი: გიორგი ჯავახია (71კგ), მინდია წულუკიძე (75კგ), გიორგი ცირეკიძე (80კგ), თორნიკე ძამაშვილი (80კგ), მათე სოფაძე (85კგ), ბექა კანდელაკი (130კგ)

იმრე პოიაკის მემორიალი
25-26 მარტი; უნგრეთი, სომბათჰეი
ჩემპიონი: ლევან არაბული (130კგ)
III ადგილი: ზურაბ დათუნაშვილი (80კგ), რობერტ კობლიაშვილი (85კგ), ვასილ იმერლიშვილი (130კგ)

აზერბაიჯანის ჭიდაობის ფედერაციის თასი - ჭაბუკები
13 აპრილი; აზერბაიჯანი, ბაქო
ჩემპიონი: გიორგი შოთაძე (58კგ), გიორგი ცოფურაშვილი (76კგ)
II ადგილი: აკაკი ოსიაშვილი (54კგ), გიორგი პერტაია (58კგ), ოთარ აბულაძე (63კგ), ლუკა ზაქარიაძე (76კგ)
III ადგილი: დიმიტრი ხაჩიძე (42კგ), გიორგი ჩხიკვაძე (54კგ), ხვიჩა ანანიძე (58კგ), ომარ სირაძე (69კგ), დავით სოლოღაშვილი (69კგ)

აზერბაიჯანის ჭიდაობის ფედერაციის თასი - ახალგაზრდები
15 აპრილი; აზერბაიჯანი, ბაქო
ჩემპიონი: ნუგზარ წურწუმია (55კგ)
II ადგილი: რამაზ სილაგავა (50კგ), თემურ ჭკუასელიძე (84კგ)
III ადგილი: შოთა ღლონტი (50კგ), გიორგი გუჯაბიძე (66კგ), ბექა მამუკაშვილი (74კგ), გურამ ხეცურიანი (84კგ), ბექა მაკარიძე (125კგ)

ვასილ და გიორგი ილიევების მემორიალი - ახალგაზრდები
22-23 აპრილი; ბულგარეთი, სოფია
ჩემპიონი: გიორგი ცოფურაშვილი (76კგ), გიორგი ზოიძე (100კგ)
II ადგილი: დიმიტრი ხაჩიძე (46კგ), ლუკა ოჩიგავა (50კგ)
III ადგილი: გიორგი თოხაძე (50კგ), გიორგი პერტაია (58კგ), გიორგი შპეტიშვილი (69კგ)

მაჰმუტ ატალის და იაშარ ერქანის სახელობის გამარჯვების XX თასი - ჭაბუკები
29-30 აპრილი; თურქეთი, იზმირი
ჩემპიონი: გიორგი ჩხიკვაძე (54კგ), ხვიჩა ანანიძე (58კგ)
II ადგილი: გურამ აბრამიშვილი (46კგ), ბექა ბეშიძე (63კგ), ლუკა ხუციშვილი (85კგ)
III ადგილი: ბექა გურული (58კგ), გიორგი პერტახია (63კგ)

ჯაკსილკა უშკემპიროვის მემორიალი - ახალგაზრდები
9-10 მაისი; ყაზახეთი, ალმატი
ჩემპიონი: ბექა მამუკაშვილი (74კგ), თემურ ჭკუასელიძე (84კგ), ზვიად პატარიძე (120კგ)
II ადგილი: გიორგი კურტანიძე (66კგ)
III ადგილი: გიორგი გუჯაბიძე (66კგ), საბა ბუხრიკიძე (96კგ)

მუხრან ვახტანგაძის სახელობის საერთაშორისო ტურნირი - ახალგაზრდები
13-14 მაისი; ბათუმი, სასპორტო სკოლის დარბაზი
II ადგილი: გიორგი გუჯაბიძე (66კგ)
III ადგილი: გიორგი თოხაძე (50კგ), ჯონი ხეცურიანი (66კგ), აივენჰო რიკაძე (74კგ)

მატეო პელიკონეს მემორიალი - ახალგაზრდები
26 მაისი; იტალია, სასარი
ჩემპიონი: ნუგზარ წურწუმია (55კგ), გიორგი კურტანიძე (66კგ), ბექა მამუკაშვილი (84კგ), გიორგი ბარბაქაძე (96კგ), ზვიად პატარიძე (120კგ)
II ადგილი: ლერი აბულაძე (66კგ)
III ადგილი: რამაზ სილაგავა (55კგ)

ვლადისლავ პეტლიასინსკის მემორიალი
8-9 ივლისი; პოლონეთი, ვარშავა
ჩემპიონი: ლერი აბულაძე (130კგ)
III ადგილი: შმაგი ბოლქვაძე (71კგ), რობერტ კობლიაშვილი (85კგ)

ბოლატ ტურლიხანოვის მემორიალი
29 სექტემბერი-1 ოქტომბერი; ყაზახეთი, ალმატი
ჩემპიონი: ლევან არაბული (130კგ)
II ადგილი: მინდია წულუკიძე (75კგ), რობერტ კობლიაშვილი (85კგ), ზვიად პატარიძე (130კგ)
III ადგილი: შმაგი ბოლქვაძე (75კგ), ლაშა გობაძე (85კგ)