სამინისტროში შესაბამისი თანამდებობის პირებთან მოქალაქეთა მიღება: მინისტრი: ხუთშაბათი 15:00 - 17:00 სთ;

ტელეფონი: 2 23 02 03,მისამართი: თბილისი 0134, ჩოლოყაშვილის გამზ. 9;

საჯარო ინფორმაციის ხელმისაწვდომობის უზრუნველყოფა და ზედამხედველობა. ტელეფონი 2 35 09 97, მეილი: n.udesiani@msy.gov.ge

საერთაშორისო ტურნირები - 2017

თარიღი: 2017 ოქტომბერი 12

ლეონიდ დუნაის მემორიალი - ჭაბუკები
21-22 იანვარი; რუსეთი, მოსკოვი
ჩემპიონი: გიორგი ჭოლაძე (42კგ), თორნიკე ქათამაძე (58კგ), გიორგი ელბაქიძე (63კგ), ელგუჯა ბალანჩივაძე (100კგ)
II ადგილი: გიორგი გეგელაშვილი (46კგ), ბაჩუკი ქვლივიძე (50კგ), ბაგრატ გაგნიძე (69კგ), აკაკი გოქსაძე (76კგ)
III ადგილი: ლუკა ქარჩხაძე (50კგ), ვლადიმერ გამყრელიძე (54კგ), ლუკა მარიამიძე (63კგ), გივი გოგობერიშვილი (85კგ)

ოქროს გრან პრი
28-29 იანვარი; საფრანგეთი, პარიზი
ჩემპიონი: შოთა ფარტენაძე (61კგ), გენო პეტრიაშვილი (125კგ)

ალექსანდრ მედვედის მემორიალი - ჭაბუკები
18-19 თებერვალი; ბელარუსი, მინსკი
ჩემპიონი: გიორგი ელბაქიძე (58კგ)

პეტრო სირაკოვის და ივან ილიევის მემორიალი - ახალგაზრდები
25-26 თებერვალი; ბულგარეთი, სოფია
ჩემპიონი: ზაურ ბერაძე (86კგ)
II ადგილი: გოგა ძიგუა (50კგ), მირზა სხულუხია (70კგ), ზურაბ ურთაშვილი (125კგ)
III ადგილი: ედემი ბოლქვაძე (61კგ), თორნიკე კვინიკაძე (74კგ)

ოვანეს სააკიანის მემორიალი
18-19 მარტი; უკრაინა, ხარკოვი
ჩემპიონი: მარადი ზოიძე (86კგ)
II ადგილი: მამუკა კორძაია (97კგ)

აზერბაიჯანის ჭიდაობის ფედერაციის თასი - ახალგაზრდები
16 აპრილი; აზერბაიჯანი, ბაქო
ჩემპიონი: ავთანდილ კენჭაძე (74კგ)
II ადგილი: გოგა ძიგუა (50კგ), ედემი ბოლქვაძე (60კგ)
III ადგილი: ალეკო ღოღობერიძე (50კგ), ივერიკო ჯულაყიძე (66კგ), შმაგი თოდუა (66კგ), თორნიკე კვინიკაძე (74კგ), დემურ მეგენეიშვილი (84კგ)

აზერბაიჯანის ჭიდაობის ფედერაციის თასი - ჭაბუკები
14 აპრილი; აზერბაიჯანი, ბაქო
II ადგილი: ჭაბუკი გამყრელიძე (100კგ)
III ადგილი: გიორგი გეგელაშვილი (46კგ), ვლადიმერ გამყრელიძე (54კგ), სოლომონ მანაშვილი (100კგ)

საერთაშორისო ტურნირი - ახალგაზრდები
22-23 აპრილი; ესპანეთი, ელჩე
ჩემპიონი: რამაზ თურმანიძე (55კგ), თეიმურაზ ვანიშვილი (60კგ), ივერიკო ჯულაყიძე (66კგ), მირზა სულუხია (74კგ), ნიკა კენჭაძე (84კგ), გივი მაჭარაშვილი (97კგ), ზურაბ ურთაშვილი (125კგ)
II ადგილი: გოგა ძიგუა (55კგ), ედემი ბოლქვაძე (66კგ), ზაურ ბერაძე (84კგ)

საერთაშორისო ტურნირი „გამარჯვების თასი" - ახალგაზრდები
21 მაისი; თურქეთი, ანთალია
II ადგილი: ივერიკო ჯულაყიძე (66კგ), ზურაბ ურთაშვილი (97კგ)
III ადგილი: ზაურ ბერაძე (84კგ), გივი მაჭარაშვილი (97კგ)

ოლეგ საზანოვის მემორიალი - ჭაბუკები
17-18 ივნისი; უკრაინა, ლვოვი
ჩემპიონი: გიორგი ჭოლაძე (46კგ), დიმიტრი სალდაძე (50კგ), ვლადიმერ გამყრელიძე (54კგ), თორნიკე ქათამაძე (58კგ), ბაგრატ გაგნიძე (69კგ), ლაშა ბაირამოვი (76კგ), დავით ქოჩქიანი (85კგ), ჭაბუკი გამყრელიძე (100კგ)
II ადგილი: გიორგი გეგელაშვილი (50კგ), ნუგზარ სხირელი (69კგ)
III ადგილი: თამაზ შავაძე (50კგ), გიორგი ელბაქიძე (69კგ), ავთანდილ გოდელაშვილი (58კგ)

ვაცლავ ციოლკოვსკის მემორიალი
7-8 ივლისი; პოლონეთი, ვარშავა
ჩემპიონი: ვლადიმერ ხინჩეგაშვილი (61კგ), ზურაბ იაკობიშვილი (70კგ)
III ადგილი: ბექა ლომთაძე (61კგ), ავთანდილ კენჭაძე (74კგ), დავით ხუციშვილი (86კგ), ელიზბარ ოდიკაძე (97კგ), გიორგი მეშვილდიშვილი (125კგ)

ალექსანდრ მედვედის მემორიალი - ახალგაზრდები
16-17 სექტემბერი; ბელარუსი, მინსკი
ჩემპიონი: გივი მაჭარაშვილი (97კგ)
III ადგილი: შოთა ფარტენაძე (61კგ), სანდრო ამინაშვილი (86კგ)

ალექსეი დოვბუშის მემორიალი - ახალგაზრდები
30 სექტემბერი-1 ოქტომბერი; უკრაინა, კოლომიეცი
ჩემპიონი: რამაზ თურმანიძე (55კგ), შმაგი თოდუა (66კგ), ნიკა კენჭაძე (84კგ)
II ადგილი: ალეკო გოგობერიძე (50კგ), ბექა ჭელიძე (96კგ)
III ადგილი: დემურ მეგენეიშვილი (84კგ)

სტეფან სარქისიანის მემორიალი
7-8 ოქტომბერი; სომხეთი, ვანაძორი
ჩემპიონი: ავთანდილ კენჭაძე (74კგ)
II ადგილი: კონსტანტინე ხაბალაშვილი (70კგ), გიორგი მეშვილდიშვილი (125კგ)
III ადგილი: შალვა ხუციშვილი (61კგ), ომარ გურჯიძე (70კგ), ლევან ქელეხსაშვილი (70კგ), გიორგი ლობჟანიძე (74კგ), დავით ხუციშვილი (86კგ), ნიკა კენჭაძე (86კგ)