სამინისტროში შესაბამისი თანამდებობის პირებთან მოქალაქეთა მიღება: მინისტრი: ხუთშაბათი 15:00 - 17:00 სთ;

ტელეფონი: 2 23 02 03,მისამართი: თბილისი 0134, ჩოლოყაშვილის გამზ. 9;

საჯარო ინფორმაციის ხელმისაწვდომობის უზრუნველყოფა და ზედამხედველობა. ტელეფონი 2 35 09 97, მეილი: n.udesiani@msy.gov.ge

საერთაშორისო ტურნირები - 2017

თარიღი: 2018 იანვარი 04

ლეონიდ დუნაის მემორიალი - ჭაბუკები
21-22 იანვარი; რუსეთი, მოსკოვი
ჩემპიონი: გიორგი ჭოლაძე (42კგ), თორნიკე ქათამაძე (58კგ), გიორგი ელბაქიძე (63კგ), ელგუჯა ბალანჩივაძე (100კგ)
II ადგილი: გიორგი გეგელაშვილი (46კგ), ბაჩუკი ქვლივიძე (50კგ), ბაგრატ გაგნიძე (69კგ), აკაკი გოქსაძე (76კგ)
III ადგილი: ლუკა ქარჩხაძე (50კგ), ვლადიმერ გამყრელიძე (54კგ), ლუკა მარიამიძე (63კგ), გივი გოგობერიშვილი (85კგ)

ოქროს გრან პრი
28-29 იანვარი; საფრანგეთი, პარიზი
ჩემპიონი: შოთა ფარტენაძე (61კგ), გენო პეტრიაშვილი (125კგ)

ალექსანდრ მედვედის მემორიალი - ჭაბუკები
18-19 თებერვალი; ბელარუსი, მინსკი
ჩემპიონი: გიორგი ელბაქიძე (58კგ)

პეტრო სირაკოვის და ივან ილიევის მემორიალი - ახალგაზრდები
25-26 თებერვალი; ბულგარეთი, სოფია
ჩემპიონი: ზაურ ბერაძე (86კგ)
II ადგილი: გოგა ძიგუა (50კგ), მირზა სხულუხია (70კგ), ზურაბ ურთაშვილი (125კგ)
III ადგილი: ედემი ბოლქვაძე (61კგ), თორნიკე კვინიკაძე (74კგ)

ოვანეს სააკიანის მემორიალი
18-19 მარტი; უკრაინა, ხარკოვი
ჩემპიონი: მარადი ზოიძე (86კგ)
II ადგილი: მამუკა კორძაია (97კგ)

აზერბაიჯანის ჭიდაობის ფედერაციის თასი - ახალგაზრდები
16 აპრილი; აზერბაიჯანი, ბაქო
ჩემპიონი: ავთანდილ კენჭაძე (74კგ)
II ადგილი: გოგა ძიგუა (50კგ), ედემი ბოლქვაძე (60კგ)
III ადგილი: ალეკო ღოღობერიძე (50კგ), ივერიკო ჯულაყიძე (66კგ), შმაგი თოდუა (66კგ), თორნიკე კვინიკაძე (74კგ), დემურ მეგენეიშვილი (84კგ)

აზერბაიჯანის ჭიდაობის ფედერაციის თასი - ჭაბუკები
14 აპრილი; აზერბაიჯანი, ბაქო
II ადგილი: ჭაბუკი გამყრელიძე (100კგ)
III ადგილი: გიორგი გეგელაშვილი (46კგ), ვლადიმერ გამყრელიძე (54კგ), სოლომონ მანაშვილი (100კგ)

საერთაშორისო ტურნირი - ახალგაზრდები
22-23 აპრილი; ესპანეთი, ელჩე
ჩემპიონი: რამაზ თურმანიძე (55კგ), თეიმურაზ ვანიშვილი (60კგ), ივერიკო ჯულაყიძე (66კგ), მირზა სულუხია (74კგ), ნიკა კენჭაძე (84კგ), გივი მაჭარაშვილი (97კგ), ზურაბ ურთაშვილი (125კგ)
II ადგილი: გოგა ძიგუა (55კგ), ედემი ბოლქვაძე (66კგ), ზაურ ბერაძე (84კგ)

საერთაშორისო ტურნირი „გამარჯვების თასი" - ახალგაზრდები
21 მაისი; თურქეთი, ანთალია
II ადგილი: ივერიკო ჯულაყიძე (66კგ), ზურაბ ურთაშვილი (97კგ)
III ადგილი: ზაურ ბერაძე (84კგ), გივი მაჭარაშვილი (97კგ)

ვახტანგ ბალავაძის სახელობის თასი
10-11 ივნისი; თბილისის სპორტის სასახლე
ჩემპიონი: ბექა ლომთაძე (57კგ), ჯუმბერ ყველაშვილი (74კგ), გენო პეტრიაშვილი (125კგ)
II ადგილი: შოთა ფარტენაძე (61კგ), ზურაბ ერბოწონაშვილი (70კგ), დავით ხუციშვილი (86კგ)
III ადგილი: შალვა ხუციშვილი (61კგ), კახა ელბაქიძე (65კგ), დავით ტლაშაძე (70კგ), ტარიელ მაისურაძე (74კგ), ირაკლი მწითური (86კგ), მამუკა კორძაია (97კგ), გიორგი მეშვილდიშვილი (97კგ)

ოლეგ საზანოვის მემორიალი - ჭაბუკები
17-18 ივნისი; უკრაინა, ლვოვი
ჩემპიონი: გიორგი ჭოლაძე (46კგ), დიმიტრი სალდაძე (50კგ), ვლადიმერ გამყრელიძე (54კგ), თორნიკე ქათამაძე (58კგ), ბაგრატ გაგნიძე (69კგ), ლაშა ბაირამოვი (76კგ), დავით ქოჩქიანი (85კგ), ჭაბუკი გამყრელიძე (100კგ)
II ადგილი: გიორგი გეგელაშვილი (50კგ), ნუგზარ სხირელი (69კგ)
III ადგილი: თამაზ შავაძე (50კგ), გიორგი ელბაქიძე (69კგ), ავთანდილ გოდელაშვილი (58კგ)

ვაცლავ ციოლკოვსკის მემორიალი
7-8 ივლისი; პოლონეთი, ვარშავა
ჩემპიონი: ვლადიმერ ხინჩეგაშვილი (61კგ), ზურაბ იაკობიშვილი (70კგ)
III ადგილი: ბექა ლომთაძე (61კგ), ავთანდილ კენჭაძე (74კგ), დავით ხუციშვილი (86კგ), ელიზბარ ოდიკაძე (97კგ), გიორგი მეშვილდიშვილი (125კგ)

ალექსანდრ მედვედის მემორიალი - ახალგაზრდები
16-17 სექტემბერი; ბელარუსი, მინსკი
ჩემპიონი: გივი მაჭარაშვილი (97კგ)
III ადგილი: შოთა ფარტენაძე (61კგ), სანდრო ამინაშვილი (86კგ)

ალექსეი დოვბუშის მემორიალი - ახალგაზრდები
30 სექტემბერი-1 ოქტომბერი; უკრაინა, კოლომიეცი
ჩემპიონი: რამაზ თურმანიძე (55კგ), შმაგი თოდუა (66კგ), ნიკა კენჭაძე (84კგ)
II ადგილი: ალეკო გოგობერიძე (50კგ), ბექა ჭელიძე (96კგ)
III ადგილი: დემურ მეგენეიშვილი (84კგ)

სტეფან სარქისიანის მემორიალი
7-8 ოქტომბერი; სომხეთი, ვანაძორი
ჩემპიონი: ავთანდილ კენჭაძე (74კგ)
II ადგილი: კონსტანტინე ხაბალაშვილი (70კგ), გიორგი მეშვილდიშვილი (125კგ)
III ადგილი: შალვა ხუციშვილი (61კგ), ომარ გურჯიძე (70კგ), ლევან ქელეხსაშვილი (70კგ), გიორგი ლობჟანიძე (74კგ), დავით ხუციშვილი (86კგ), ნიკა კენჭაძე (86კგ)

დავით გობეჯიშვილის სახელობის თასი - ახალგაზრდები
28-29 ოქტომბერი; ონი
ჩემპიონი: გოდერძი ძებისაშვილი (55კგ), დანიელ მარქარაშვილი (66კგ), გოგა მამიაური (74კგ), დემურ მეგენეიშვილი (84კგ), ბექა ჭელიძე (96კგ), ალექსი ჟორჟოლიანი (120კგ)
II ადგილი: გოდერძი ოსანაძე (50კგ), გიორგი ნიშნიანიძე (55კგ), თორნიკე ქათამაძე (60კგ), მამუკა ჩაჩუა (66კგ), ერსემი შველიძე (74კგ), მირიან მაისურაძე (84კგ), ბექა ნადაშვილი (96კგ), გიორგი შამათავა (120კგ)
III ადგილი: გუგა შეშელიძე (50კგ), დავით გელაშვილი (50კგ), აკაკი ქემერტელიძე (55კგ), გიორგი ღონიაშვილი (55კგ), ამირან ვახტანგიშვილი (60კგ), ოთარ ძაგუა (66კგ), ალეკო ლომიძე (74კგ), გიორგი ჭელიძე (74კგ), გიორგი ჯიქია (84კგ), ჯემალ ჯაბიძე (84კგ), ჯაბა მაისურაძე (96კგ), ლევან ლომთაძე (96კგ), ზაურ ტაბატაძე (120კგ), ელგუჯა ბალანჩივაძე (120კგ)

რუდოლფ და ეგიფ კარაპეტიანების მემორიალი - ჭაბუკები
4-5 ნოემბერი; სომხეთი, ერევანი
ჩემპიონი: გიორგი გეგელაშვილი (51კგ), დავით აბდალაძე (55კგ), გიორგი ჩანქსელიანი (80კგ), სოლომონ მანაშვილი (100კგ)
II ადგილი: ნიკა ბერუაშვილი (51კგ), ლუკა მარიამიძე (71კგ), გიორგი ნებურიშვილი (80კგ)
III ადგილი: ლექსო მიქელაძე (48კგ), გიორგი გელაშვილი (63კგ), ბაგრატ გაგნიძე (71კგ), ნიკოლოზ ბარაბაძე (100კგ)

ზარიბეგ ბერიაშვილის სახელობის თასი - ჭაბუკები
11-12 ნოემბერი; თბილისი, ოლიმპიური რეზერვების ცენტრი
ჩემპიონი: იგორ აფციაური (45კგ), გიორგი ჭოლაძე (48კგ), ნიკა ბერუაშვილი (51კგ), დავით კოღუაშვილი (65კგ), ბაგრატ გაგნიძე (71კგ), გიორგი ნებურიშვილი (80კგ), გიორგი ჩიხრაძე (92კგ), სოლომონ მანაშვილი (100კგ)
II ადგილი: ლუკა ჩხიტუნიძე (45კგ), დავით ქობულაძე (48კგ), აკოფ პოღოსიანი (51კგ), დავით ქაქალიშვილი (55კგ), ვლადიმერ გამყრელიძე (60კგ), ვლადიმერ კაკოშვილი (71კგ), გიორგი ჩანქსელიანი (80კგ), ნიკა ბერულავა (92კგ), გიორგი არღვლიანი (100კგ)
III ადგილი: ზურაბ ჯაყელიძე (45კგ), ალექსანდრე მელაძე (48კგ), შამილ გაჯიევი (48კგ), ოთარ ადეიშვილი (51კგ), ფირუზ ქვლივიძე (55კგ), დავით აბდალაძე (55კგ), გიორგი შონია (60კგ), დავით ფაცინაშვილი (60კგ), ლუკა ჯანეზაშვილი (65კგ), გიორგი ბენდიანიშვილი (65კგ), ლუკა ხუჭუა (71კგ), ბაკო კანთიძე (80კგ), შაქრო ჯაფარიძე (80კგ), ლუკა კირჩხიძე (92კგ), რაჟდენ კეთილაძე (92კგ), მამუკა სადღობელაშვილი (100კგ), დავით კაცაძე (100კგ)

დინმუხად კუნაევის მემორიალი
25-26 ნოემბერი; ყაზახეთი, თარაზი
II ადგილი: სანდრო ამინაშვილი (86კგ)
III ადგილი: ზურაბ იაკობიშვილი (70კგ), გიორგი მეშვილდიშვილი (125კგ)

ლერი ხაბელოვის სახელობის თასი - ჭაბუკები
16-17 დეკემბერი; თბილისი, ვაჟა კაჭარავას სახელობის ფრენბურთის დარბაზი
ჩემპიონი: ჯონი ცხადაია (45კგ), ლუკა ჩხუტუნიძე (51კგ), დავით აბდალაძე (55კგ), ვლადიმერ გამყრელიძე (60კგ), ბაგრატ გაგნიძე (71კგ), გიორგი ჩანქსელიანი (80კგ), შაქრო ჯაფარიძე (92კგ), სოლომონ მანაშვილი (100კგ)
II ადგილი: იგორ ბერიძე (45კგ), შამილ გაჯიევი (48კგ), ნიკა ბერუაშვილი (51კგ), დავით მარგარიანი (60კგ). ლუკა ხუჭუა (71კგ), გიორგი ნებურიშვილი (80კგ), რაჟდენ კეთილაძე (92კგ)
III ადგილი: ბეჟან ბარსონიძე (45კგ), გიორგი გოგრიჭიანი (45კგ), დავით ქობულაძე (48კგ), კახა ქიტესაშვილი (51კგ), ბექა ფუტკარაძე (51კგ), ბაჩუკი ავალიშვილი (55კგ), დავით ფაცინაშვილი (60კგ), დავით კოღუაშვილი (71კგ), ვლადიმერ კაკოშვილი (71კგ), საბა გამთენაძე (80კგ), მურად ახალაძე (92კგ), გიორგი ჩიხრაძე (92კგ), დავით კაცაძე (100კგ)