სამინისტროში შესაბამისი თანამდებობის პირებთან მოქალაქეთა მიღება: მინისტრი: ხუთშაბათი 15:00 - 17:00 სთ;

ტელეფონი: 2 23 02 03,მისამართი: თბილისი 0134, ჩოლოყაშვილის გამზ. 9;

საჯარო ინფორმაციის ხელმისაწვდომობის უზრუნველყოფა და ზედამხედველობა. ტელეფონი 2 35 09 97, მეილი: n.udesiani@msy.gov.ge

საერთაშორისო ტურნირები - 2017

თარიღი: 2017 ოქტომბერი 02

ევროპის ღია კონტინენტური თასი
4-5 თებერვალი; პორტუგალია, ოდიველაში
II ადგილი: ონისე ბუღაძე (+100კგ)
III ადგილი: ნოდარ ბერიანი (90კგ)

გრანდ სლემი
11-12 თებერვალი; საფრანგეთი, პარიზი
II ადგილი: ზებედა რეხვიაშვილი (81კგ)
III ადგილი: ამირან პაპინაშვილი (60კგ), ვაჟა მარგველაშვილი (66კგ), ვარლამ ლიპარტელიანი (100კგ)

გრან პრი
24-26 თებერვალი; გერმანია, დიუსელდორფი
ჩემპიონი: ვაჟა მარგველაშვილი (66კგ), ბექა ღვინიაშვილი (90კგ)
II ადგილი: ამირან პაპინაშვილი (60კგ), ლაშა შავდათუაშვილი (73კგ)

ევროპის ღია კონტინენტური თასი
3-4 მარტი; პოლონეთი, კატოვიცე
II ადგილი: ლაშა ჩადუნელი (60კგ)
III ადგილი: ზვიად კაპანაძე (73კგ)

ევროპის თასი
4-5 მარტი; თურქეთი, ანტალია
იუნიორი გოგონები
III
ადგილი: მარიამ ჭანტურია (63კგ)

გრანდ სლემი
10-12 მარტი; აზერბაიჯანი, ბაქო
ჩემპიონი: გურამ თუშიშვილი (+100კგ)
III ადგილი: ლაშა გიუნაშვილი (66კგ), უშანგი მარგიანი (90კგ), ონისე ბუღაძე (+100კგ)

ევროპის ღია კონტინენტური თასი
11-12 მარტი; შვეიცარია, ციურიხი
III ადგილი: ბექა დონღვანი (81კგ)

გრან პრი
31 მარტი-2 აპრილი; საქართველო, თბილისი
ჩემპიონი: ლუხუმ ჩხვიმიანი (60კგ), ლაშა გიუნაშვილი (66კგ), ადამ ოქრუაშვილი (+100კგ)
II ადგილი: ამირან პაპინაშვილი (60კგ)

ევროპის თასი
8-9 აპრილი; ჩეხეთი, ტეპლიცე
იუნიორი გოგონები
ჩემპიონი: მარიამ ჭანტურია (63კგ)
III ადგილი: სოფიო სომხიშვილი (+70)

ევროპის თასი - ახალგაზრდები
15-16 აპრილი; რუსეთი, სანკტ პეტერბურგი
ჩემპიონი: შალვა გაზაშვილი (66კგ)
II ადგილი: ჯაბა პაპინაშვილი (55კგ), ბაგრატ ნინიაშვილი (66კგ), ტატო გრიგალაშვილი (73კგ), ლუკა მაისურაძე (81კგ), ნიკა სიდამონიძე (90კგ)
III ადგილი: ნიკა ალხაზაშვილი (55კგ), გოგა გიგაური (73კგ)

ევროპის თასი - ჭაბუკები
29-30 აპრილი; გერმანია, ბერლინი
III ადგილი: გიორგი კაპანაძე (60კგ), ალექსი სვიანაძე (+90კგ)

გრან პრი
19-21 მაისი; რუსეთი, ეკატერინბურგი
II ადგილი: ამირან პაპინაშვილი (60კგ), ლევან მატიაშვილი (+100კგ)
III ადგილი: ზებედა რეხვიაშვილი (81კგ), ვარლამ ლიპარტელიანი (100კგ)

ევროპის თასი - ჭაბუკები
20-21 მაისი; პოლონეთი, ბიელსკო ბიალა
ჩემპიონი: მიხეილ ბახბახაშვილი (66კგ), ლაშა ბექაური (73კგ), გოჩა ღვაჩლიანი (81კგ), მიხეილ ბექაური (90კგ)
II ადგილი: გიორგი კაპანაძე (60კგ), ვლადიმერ ახალკაცი (+100კგ)
III ადგილი: ლუკა კაპანაძე (55კგ), ილია სულამანიძე (81კგ), გიორგი კარიაული (90კგ), ალექსი სვიანაძე (+90კგ), ლევან ჭელიძე (+90კგ)

საერთაშორისო ტურნირი „ზედაზენის თასი" - ახალგაზრდები
10-11 ივნისი; საქართველო, თბილისი
ჩემპიონი: ჯაბა პაპინაშვილი (55კგ), რობინზონ ბეგლარაშვილი (60კგ), გიორგი ლიპარტელიანი (66კგ), ტატო გრიგალაშვილი (73კგ), ლუკა მაისურაძე (81კგ), გიორგი გველესიანი (90კგ), გელა ზაალიშვილი (+100კგ)
II ადგილი: თემურ ნოზაძე (60კგ), გიგა გიგაური (73კგ), ტრისტან მოსახლიშვილი (81კგ), დავით იმერლიშვილი (90კგ), ზაურ კენჭაძე (100კგ), დავით რაზმაძე (+100კგ)
III ადგილი: ივანე ნინიაშვილი (55კგ), ლაშა ნადირაძე (60კგ), ბაგრატ ნინიაშვილი (66კგ), გიორგი დიდებაშვილი (73კგ), გოგა ქევხიშვილი (81კგ), ფირუზ ქეთიაშვილი (81კგ), ვაჟა კაკილაშვილი (90კგ), გიორგი ჩიქოვანი (90კგ), ონისე სანებლიძე (100კგ), ავთანდილ ტაბატაძე (100კგ), ნიკა სისვაძე (+100კგ), ამირან წიქორიძე (+100კგ)

ევროპის ღია კონტინენტური თასი
22-23 ივლისი; ბელარუსი, მინსკი
ჩემპიონი: ვარლამ ლიპარტელიანი (100კგ)
II ადგილი: ნუგზარ ტატალაშვილი (81კგ)

ევროპის ახალგაზრდული ოლიმპიური ფესტივალი
25-29 ივლისი; უნგრეთი, დიორი
ჩემპიონი: გიორგი ჩიხელიძე (66კგ), მიხეილ ბექაური (90კგ)
II ადგილი: ბექა წიფიანი (55კგ)
III ადგილი: ვლადიმერ ახალკაცი (81კგ), ლევან ჭელიძე (+90კგ)
გოგონები
ჩემპიონი:
მარიამ ჭანტურია (63კგ), სოფიო სომხიშვილი (+70კგ)

ევროპის თასი - ახალგაზრდები
29-30 ივლისი; გერმანია, ბერლინი
ჩემპიონი: ვანო ნინიაშვილი (55კგ), ამირან წიქორიძე (+100კგ)
II ადგილი: გიორგი ჩიქოვანი (90კგ), ონისე სანებლიძე (100კგ)

ჰუსეინ ისაევის მემორიალი
27-28 სექტემბერი; რუსეთი, გროზნი
ჩემპიონი: ალექსანდრე ზაალიშვილი (100კგ)
II ადგილი: ზურაბ კახნიაშვილი (55კგ), პაატა ღვინიაშვილი (90კგ), ლაშა ტაველური (100კგ), გიორგი ქავთარაძე (+100კგ)

გრან პრი
29 სექტემბერი-1 ოქტომბერი; ხორვატია, ზაგრები
ჩემპიონი: ამირან პაპინაშვილი (60კგ)
III ადგილი: ვარლამ ლიპარტელიანი (100კგ)