სამინისტროში შესაბამისი თანამდებობის პირებთან მოქალაქეთა მიღება: მინისტრი: ხუთშაბათი 15:00 - 17:00 სთ;

ტელეფონი: 2 23 02 03,მისამართი: თბილისი 0134, ჩოლოყაშვილის გამზ. 9;

საჯარო ინფორმაციის ხელმისაწვდომობის უზრუნველყოფა და ზედამხედველობა. ტელეფონი 2 35 09 97, მეილი: n.udesiani@msy.gov.ge

საქართველოს 20-წლამდელთა ნაკრები - 2017

თარიღი: 2017 სექტემბერი 26

24 თებერვალი, 2017. ევროპის ახალგაზრდული ლიგა, III ეტაპი. ესტონეთი, ტალინი
91:32 ასეკო (გდინია, პოლონეთი)

24 თებერვალი, 2017. ევროპის ახალგაზრდული ლიგა, III ეტაპი. ესტონეთი, ტალინი
89:55 დსნ (რიგა, ლატვია)

25 თებერვალი
, 2017. ევროპის ახალგაზრდული ლიგა, III ეტაპი. ესტონეთი, ტალინი
60:46 ოლიმპ 97 (მინსკი, ბელარუსი)

25 თებერვალი, 2017. ევროპის ახალგაზრდული ლიგა, III ეტაპი. ესტონეთი, ტალინი
66:34 საკალათბურთო აკადემია (ბუდაპეშტი, უნგრეთი)

26 თებერვალი
, 2017. ევროპის ახალგაზრდული ლიგა, III ეტაპი. ესტონეთი, ტალინი
66:63 ხიმკი (რუსეთი)
*-საქართველოს 20-წლამდელთა ნაკრები ევროპის ლიგის ოთხთა ფინალში გავიდა

1
5 აპრილი, 2017. ევროპის ახალგაზრდული ლიგის ოთხთა ფინალი - 1/2-ფინალი. რუსეთი, მოსკოვი
76:82 ხიმკი (რუსეთი)

16
აპრილი, 2017. ევროპის ახალგაზრდული ლიგის ოთხთა ფინალი - III ადგილისთვის. რუსეთი, მოსკოვი
82:58 ვლადსლავოვო (პოლონეთი)
დავით აფხაზავა ოთხთა ფინალის საუკეთესო გამთამაშებლად დაასახელეს
გიორგი კორსანტია ოთხთა ფინალის საუკეთესო ცენტრად დაასახელეს
დავით ლომიძე ოთხთა ფინალის ბომბარდირი გახდა

14
ივლისი, 2017. ევროპის ჩემპიონატი, B დივიზიონი - C ჯგუფი. რუმინეთი, ორადეა, ანტონიო ალექსი
51:63 რუმინეთი
საქართველო:
დავით აფხაზავა (8 ქულა), დავით ლომიძე (10), ვილი ისიანი (1), ნიკა დარბაიძე, ლუკა გიორგაძე (4), გიორგი ქავთარაძე (3), გიორგი კორსანტია (4), ალექსანდრე ფევაძე, გოგა ბითაძე (15), ლევან გოგალაძე (6)
მწვრთნელი:
ნიკოლოზ ჩერქეზიშვილი
მსაჯები:
მილან ბრზიაკი (სლოვაკეთი), ხარალამპოს კარაკაცუნისი (საბერძნეთი), ალექსანდრ რომანოვი (რუსეთი)

1
5 ივლისი, 2017. ევროპის ჩემპიონატი, B დივიზიონი - C ჯგუფი. რუმინეთი, ორადეა, პ.კოზმას ეკონომიკური კოლეჯის დარბაზი
90:69 მალტა
საქართველო:
დავით აფხაზავა (5), დავით ლომიძე (3), ვილი ისიანი (10), ნიკა დარბაიძე (16), ლუკა გიორგაძე (4), გიორგი ქავთარაძე (3), გიორგი კორსანტია (18), ალექსანდრე ფევაძე (19), რატი ნუცუბიძე (4), გოგა ბითაძე (1), ლევან გოგალაძე (7)
მწვრთნელი:
ნიკოლოზ ჩერქეზიშვილი
მსაჯები:
ვოიცეხ ლიშკა (პოლონეთი), დავიდ კაბალე (ირლანდია), ალექსანდერ ეგერი (ავსტრია)

1
6 ივლისი, 2017. ევროპის ჩემპიონატი, B დივიზიონი - C ჯგუფი. რუმინეთი, ორადეა, ანტონიო ალექსი
78:48 მაკედონია
საქართველო:
დავით აფხაზავა (27), დავით ლომიძე (4), ვილი ისიანი (1), ნიკა დარბაიძე (5), ლუკა გიორგაძე, გიორგი ქავთარაძე (2), გიორგი კორსანტია (8), ალექსანდრე ფევაძე (11), რატი ნუცუბიძე, გოგა ბითაძე (17), ლევან გოგალაძე (3)
მწვრთნელი:
ნიკოლოზ ჩერქეზიშვილი
მსაჯები:
ანასტასიოს მანოსი (საბერძნეთი), აითუგ ექთი (თურქეთი), ნიკოლა პერლიჩი (ხორვატია)

1
8 ივლისი, 2017. ევროპის ჩემპიონატი, B დივიზიონი - C ჯგუფი. რუმინეთი, ორადეა, პ.კოზმას ეკონომიკური კოლეჯის დარბაზი
102:53 ალბანეთი
საქართველო:
დავით აფხაზავა (10), ლევან ბაბილოძე (12), დავით ლომიძე (21), ნიკა დარბაიძე (6), ლუკა გიორგაძე (5), გიორგი ქავთარაძე (2), გიორგი კორსანტია (9), ალექსანდრე ფევაძე (10), რატი ნუცუბიძე (13), გოგა ბითაძე (3), ლევან გოგალაძე (11)
მწვრთნელი:
ნიკოლოზ ჩერქეზიშვილი
მსაჯები:
მანუელ მაძონი (იტალია), ანდრადა ჩენდერი (რუმინეთი), ბერნარდ ვასალო (მალტა)

21
ივლისი, 2017. ევროპის ჩემპიონატი, B დივიზიონი - 1/4-ფინალი. რუმინეთი, ორადეა, ანტონიო ალექსი
71:74 ხორვატია
საქართველო:
დავით აფხაზავა (3), ლევან ბაბილოძე (12), დავით ლომიძე (12), ვილი ისიანი (12), ნიკა დარბაიძე (12), ლუკა გიორგაძე, გიორგი ქავთარაძე, გიორგი კორსანტია (2), ალექსანდრე ფევაძე, გოგა ბითაძე (17), ლევან გოგალაძე (1)
მწვრთნელი:
ნიკოლოზ ჩერქეზიშვილი
მსაჯები:
ოგნიენ იოკიჩი (ხორვატია), მილან ბრზიაკი (სლოვაკეთი), ალინ ფაური (რუმინეთი)

2
2 ივლისი, 2017. ევროპის ჩემპიონატი, B დივიზიონი - მე-5-8 ადგილებისთვის. რუმინეთი, ორადეა, ანტონიო ალექსი
70:91 პოლონეთი
საქართველო:
დავით აფხაზავა (16), ლევან ბაბილოძე (6), დავით ლომიძე (22), ვილი ისიანი, ნიკა დარბაიძე (2), ლუკა გიორგაძე (6), გიორგი ქავთარაძე (2), გიორგი კორსანტია (4), ალექსანდრე ფევაძე (3), გოგა ბითაძე (9), ლევან გოგალაძე
მწვრთნელი:
ნიკოლოზ ჩერქეზიშვილი
მსაჯები:
მანუელ მაძონი (იტალია), დევიდ ქებელი (ირლანდია), ალექსანდრ რომანოვი (რუსეთი)

2
3 ივლისი, 2017. ევროპის ჩემპიონატი, B დივიზიონი - მე-7 ადგილისთვის. რუმინეთი, ორადეა, ანტონიო ალექსი
61:53 პორტუგალია
საქართველო:
დავით აფხაზავა (7), ლევან ბაბილოძე (8), დავით ლომიძე (11), ნიკა დარბაიძე, ლუკა გიორგაძე (2), გიორგი კორსანტია (2), ალექსანდრე ფევაძე (17), გოგა ბითაძე (14)
მწვრთნელი:
ნიკოლოზ ჩერქეზიშვილი
მსაჯები: ზორან მიტროვსკი (მაკედონია), შეინ ბესეტი (გიბრალტარი), ბერნარდ ვასალო (მალტა)

22 სექტემბერი
, 2017. ევროპის ახალგაზრდული ლიგა, I ეტაპი. ლატვია, ვენტსპილსი
73:37 ჰელსინკი როქსი (ჰელსინკი, ფინეთი)

22 სექტემბერი
, 2017. ევროპის ახალგაზრდული ლიგა, I ეტაპი. ლატვია, ვენტსპილსი
63:41 ბარსი (ატირაუ, ყაზახეთი)

23 სექტემბერი
, 2017. ევროპის ახალგაზრდული ლიგა, I ეტაპი. ლატვია, ვენტსპილსი
83:43 ცმოკი (მინსკი, ბელარუსი)

23 სექტემბერი
, 2017. ევროპის ახალგაზრდული ლიგა, I ეტაპი. ლატვია, ვენტსპილსი
85:86 ვალმიერა (ლატვია)

24 სექტემბერი
, 2017. ევროპის ახალგაზრდული ლიგა, I ეტაპი. ლატვია, ვენტსპილსი
76:46 რუნა (მოსკოვი, რუსეთი)
ნიკა დარბაიძე I წრის საუკეთესო თავდამსხმელად დაასახელეს
გიორგი კორსანტია I წრის საუკეთესო ცენტრად დაასახელეს