სამინისტროში შესაბამისი თანამდებობის პირებთან მოქალაქეთა მიღება: მინისტრი: ხუთშაბათი 15:00 - 17:00 სთ;

ტელეფონი: 2 23 02 03,მისამართი: თბილისი 0134, ჩოლოყაშვილის გამზ. 9;

საჯარო ინფორმაციის ხელმისაწვდომობის უზრუნველყოფა და ზედამხედველობა. ტელეფონი 2 35 09 97, მეილი: n.udesiani@msy.gov.ge

საქართველოს 18-წლამდელთა ნაკრები - 2017

თარიღი: 2017 აგვისტო 07

28 ივლისი, 2017. ევროპის ჩემპიონატი, B დივიზიონი - B ჯგუფი. ესტონეთი, ტალინი, სპორტული ცენტრი TTU
79:92 ისლანდია
საქართველო: ოთარ პერტაია (21 ქულა), ნიკა ჩეჩელაშვილი (10), ვლადიმერ ალავიძე, კახა ჟღენტი (10), ზურაბ ჟღენტი (6), ცოტნე ცარციძე, ლუკა კალატოზიშვილი (2), აკაკი ფიფია (9), ვახტანგ გაფრინდაშვილი, ალექსანდრე კაკუბერი, ნიკოლოზ მეცხვარიშვილი (17)
მწვრთნელი:
არჩილ ჟღენტი
მსაჯები:
ანდრის ონკროჯერსი (ლატვია), კარლოს სანტუში (პორტუგალია), მარკო ვლადიჩი (ავსტრია)

2
9 ივლისი, 2017. ევროპის ჩემპიონატი, B დივიზიონი - B ჯგუფი. ესტონეთი, ტალინი, კალევი
63:
97 ბელარუსი
საქართველო: ოთარ პერტაია (5), ნიკა ჩეჩელაშვილი (16), ვლადიმერ ალავიძე (2), კახა ჟღენტი (2), ზურაბ ჟღენტი (0), ცოტნე ცარციძე (4), ივანე მეგენეიშვილი (2), ლუკა კალატოზიშვილი (11), აკაკი ფიფია (6), ვახტანგ გაფრინდაშვილი (8), ალექსანდრე კაკუბერი, ნიკოლოზ მეცხვარიშვილი (7)
მწვრთნელი:
არჩილ ჟღენტი
მსაჯები:
ზდრავკო რუტესიჩი (მონტენეგრო), ალექსანდერ პავლოვი (მაკედონია), საიმონ ანსუორსი (ინგლისი)

30 ივლისი
, 2017. ევროპის ჩემპიონატი, B დივიზიონი - B ჯგუფი. ესტონეთი, ტალინი, ოდენტეს სპორტს არენა
49:62 ხორვატია
საქართველო:
ოთარ პერტაია (4), ნიკა ჩეჩელაშვილი (16), ვლადიმერ ალავიძე (5), კახა ჟღენტი (11), ზურაბ ჟღენტი, ცოტნე ცარციძე, ლუკა კალატოზიშვილი (2), აკაკი ფიფია (2), ვახტანგ გაფრინდაშვილი, ალექსანდრე კაკუბერი, ნიკოლოზ მეცხვარიშვილი (9)
მწვრთნელი:
არჩილ ჟღენტი
მსაჯები:
ოფერ მანჰაიმი (ისრაელი), ერიონ ჰოჯაჯი (ალბანეთი), მირჩა კონსტანტინ სერბანი (რუმინეთი)

1 აგვისტო
, 2017. ევროპის ჩემპიონატი, B დივიზიონი - B ჯგუფი. ესტონეთი, ტალინი, სპორტული ცენტრი TTU
62:83 ბულგარეთი
საქართველო:
ოთარ პერტაია (6), ნიკა ჩეჩელაშვილი (17), ვლადიმერ ალავიძე (7), კახა ჟღენტი, ზურაბ ჟღენტი (1), ცოტნე ცარციძე (9), ლუკა კალატოზიშვილი (4), აკაკი ფიფია (2), ვახტანგ გაფრინდაშვილი (6), ალექსანდრე კაკუბერი (4), ნიკოლოზ მეცხვარიშვილი (6)
მწვრთნელი:
არჩილ ჟღენტი
მსაჯები:
ილია პუტენკო (რუსეთი), ერნად კაროვიჩი (ბოსნია-ჰერცეგოვინა), მირჩა კონსტანტინ სერბანი (რუმინეთი)

2 აგვისტო
, 2017. ევროპის ჩემპიონატი, B დივიზიონი - B ჯგუფი. ესტონეთი, ტალინი, ოდენტეს სპორტს არენა
59:66 უნგრეთი
საქართველო:
ოთარ პერტაია (7), ნიკა ჩეჩელაშვილი (7), ვლადიმერ ალავიძე (3), კახა ჟღენტი (20), ზურაბ ჟღენტი (6), ცოტნე ცარციძე (1), აკაკი ფიფია, ვახტანგ გაფრინდაშვილი (8), ალექსანდრე კაკუბერი, ნიკოლოზ მეცხვარიშვილი (7)
მწვრთნელი:
არჩილ ჟღენტი
მსაჯები:
სერგეი მიხაილოვი (რუსეთი), მილან ადამოვიჩი (ბოსნია-ჰერცეგოვინა), რუნე რესელ ლარსენი (დანია)

4 აგვისტო
, 2017. ევროპის ჩემპიონატი, B დივიზიონი - მე-17-24 ადგილებისთვის. ესტონეთი, ტალინი, ოდენტეს სპორტს არენა
62:44 ლუქსემბურგი
საქართველო:
ოთარ პერტაია (10), ნიკა ჩეჩელაშვილი (8), ვლადიმერ ალავიძე, კახა ჟღენტი (9), ზურაბ ჟღენტი, ცოტნე ცარციძე (6), ლუკა კალატოზიშვილი (9), აკაკი ფიფია, ვახტანგ გაფრინდაშვილი (7), ალექსანდრე კაკუბერი (1), ნიკოლოზ მეცხვარიშვილი (12)
მწვრთნელი:
არჩილ ჟღენტი
მსაჯები:
გენადი პონომარიოვი (რუსეთი), მილენ ცვეტკოვი (ბულგარეთი), საიმონ ანსუორსი (ინგლისი)

5 აგვისტო
, 2017. ევროპის ჩემპიონატი, B დივიზიონი - მე-17-20 ადგილებისთვის. ესტონეთი, ტალინი, ოდენტეს სპორტს არენა
76:62 შვეიცარია
საქართველო:
ოთარ პერტაია (17), ნიკა ჩეჩელაშვილი (13), ვლადიმერ ალავიძე (8), კახა ჟღენტი (7), ზურაბ ჟღენტი, ცოტნე ცარციძე (9), ლუკა კალატოზიშვილი (2), აკაკი ფიფია (14), ვახტანგ გაფრინდაშვილი, ალექსანდრე კაკუბერი, ნიკოლოზ მეცხვარიშვილი (6)
მწვრთნელი:
არჩილ ჟღენტი
მსაჯები:
პიოტრ ივაშკოვი (ბელარუსი), მირჩა კონსტანტინ სერბანი (რუმინეთი), სერგეი ტისლენკო (უკრაინა)

6 აგვისტო
, 2017. ევროპის ჩემპიონატი, B დივიზიონი - მე-17-18 ადგილებისთვის. ესტონეთი, ტალინი, ოდენტეს სპორტს არენა
82:86 ავსტრია
საქართველო:
ოთარ პერტაია (19), ნიკა ჩეჩელაშვილი, ვლადიმერ ალავიძე (14), კახა ჟღენტი, ცოტნე ცარციძე (11), ლუკა კალატოზიშვილი (3), აკაკი ფიფია (12), ვახტანგ გაფრინდაშვილი (4), ალექსანდრე კაკუბერი, ნიკოლოზ მეცხვარიშვილი (19)
მწვრთნელი:
არჩილ ჟღენტი
მსაჯები:
მარტ უუეჰენდრიკი (ესტონეთი), ალაკბარ ჰასანოვი (აზერბაიჯანი), ალექსანდრე პავლოვი (მაკედონია)