სამინისტროში შესაბამისი თანამდებობის პირებთან მოქალაქეთა მიღება: მინისტრი: ხუთშაბათი 15:00 - 17:00 სთ;

ტელეფონი: 2 23 02 03,მისამართი: თბილისი 0134, ჩოლოყაშვილის გამზ. 9;

საჯარო ინფორმაციის ხელმისაწვდომობის უზრუნველყოფა და ზედამხედველობა. ტელეფონი 2 35 09 97, მეილი: n.udesiani@msy.gov.ge

საერთაშორისო ტურნირები - 2015

თარიღი: 2017 აგვისტო 23

ევროპის ღია კონტინენტური თასი
6-8 თებერვალი; ბულგარეთი, სოფია
II ადგილი: ლუხუმ ჩხვიმიანი (60კგ)
III ადგილი: მინდია ლილუაშვილი (66კგ), ფრიდონ გიგანი (73კგ), გიორგი პაპუნაშვილი (81კგ)

ევროპის ღია კონტინენტური თასი
12-14 თებერვალი; იტალია, რომი
ჩემპიონი: ლაშა შავდათუაშვილი (73კგ)
II ადგილი: ამირან პაპინაშვილი (60კგ), თორნიკე თათარაშვილი (66კგ), ნუგზარ ტატალაშვილი (73კგ), ლევან მატიაშვილი (+100კგ)
III ადგილი: ბექა ღვინიაშვილი (90კგ)

გრან პრი
20-22 თებერვალი; გერმანია, დიუსელდორფი
ჩემპიონი: ვარლამ ლიპარტელიანი (90კგ)
II ადგილი: ნუგზარ ტატალაშვილი (73კგ), ავთანდილ ჭრიკიშვილი (81კგ)
III ადგილი: ვაჟა მარგველაშვილი (66კგ), ბექა ღვინიაშვილი (90კგ)

ევროპის თასი - ჭაბუკები
7-8 მარტი; თურქეთი, ანთალია
ჩემპიონი: რობინზონ ბეგლარაშვილი (50კგ)
II ადგილი: ელდარ ჯიქიძე (81კგ)
III ადგილი: ზურაბ კახნიაშვილი (60კგ), ბაგრატ ნინიაშვილი (66კგ), ლაშა დუდაშვილი (73კგ), ლუკა მაისურაძე (81კგ), ავთანდილ ტაბატაძე (90კგ), ონისე სანებლიძე (90კგ)
იუნიორი გოგონები
III
ადგილი: ნინო მგელაძე (52კგ), სოფიო სომხიშვილი (70კგ)

გრან პრი
20-22 მარტი; საქართველო, თბილისის სპორტის სასახლე
ჩემპიონი: ბექა ღვინიაშვილი (90კგ), ლევან მატიაშვილი (+100კგ)
II ადგილი: უშანგი მარგიანი (81კგ), ვარლამ ლიპარტელიანი (90კგ), ადამ ოქრუაშვილი (+100კგ)
III ადგილი: ლაშა შავდათუაშვილი (73კგ), ნუგზარ ტატალაშვილი (73კგ)

გრან პრი
27-29 მარტი; თურქეთი, სამსუნი
III ადგილი: ლუხუმ ჩხვიმიანი (60კგ), უშანგი მარგიანი (81კგ)

ევროპის თასი - ახალგაზრდები
4-5 აპრილი; საბერძნეთი, ათენი
ჩემპიონი: ირაკლი კუპატაძე (55კგ), თორნიკე ნაგლიაშვილი (60კგ), კობა მჭედლიშვილი (81კგ), გიორგი ლაზუაშვილი (+100კგ)
II ადგილი: ჯამბულ ქურდიანი (66კგ), ჯაბა მუმლაძე (+100კგ)
III ადგილი: ბექა შავდათუაშვილი (66კგ), ბექა უდესიანი (66კგ), გიორგი გველესიანი (90კგ), გიგა გელაშვილი (+100კგ)
გოგონები
III
ადგილი: ოლიკო ალადაშვილი (44კგ)

გრან პრი
1-3 მაისი; ხორვატია, ზაგრები
ჩემპიონი: ლაშა შავდათუაშვილი (73კგ)

გრანდ სლემი
8-10 მაისი; აზერბაიჯანი, ბაქო
II ადგილი: უშანგი მარგიანი (81კგ)
III ადგილი: ლუხუმ ჩხვიმიანი (60კგ), ლევან მატიაშვილი (+100კგ)

ევროპის ღია კონტინენტური თასი
9-10 მაისი; რუმინეთი, ბუქარესტი
იუნიორი გოგონები
II
ადგილი: მზია ბებოშვილი (52კგ), ეთერ ლიპარტელიანი (57კგ)

მასტერსი
23-24 მაისი; მაროკო, რაბატი
ჩემპიონი: ბექა ღვინიაშვილი (90კგ)
II ადგილი: ნუგზარ ტატალაშვილი (73კგ)
III ადგილი: ავთანდილ ჭრიკიშვილი (81კგ)

ევროპის ღია კონტინენტური თასი
30-31 მაისი; რუმინეთი, კლუჟი
ჩემპიონი: ონისე ბუღაძე (+100კგ)
III ადგილი: ვაჟა მარგველაშვილი (66კგ)

ევროპის ღია კონტინენტური თასი - ჭაბუკები
6-7 ივნისი; პოლონეთი, ბიელსკო ბიალა
ჩემპიონი: გიორგი ნიაზაშვილი (50კგ), გოგა ქევხიშვილი (81კგ), ონისე სანებლიძე (90კგ)
II ადგილი: ზურაბ კახნიაშვილი (50კგ), ვანო ხუბაშვილი (55კგ), ლაშა დუდაშვილი (73კგ), გელა ზაალიშვილი (+100კგ)
III ადგილი: ვაჟა ბუბუნაური (50კგ), თემურ ნოზაძე (55კგ), თენგიზ ჩიტაური (60კგ), ბაგრატ ნინიაშვილი (66კგ), ზაურ კენჭაძე (90კგ)

ევროპის ახალგაზრდული ოლიმპიური ფესტივალი
26 ივლისი-1 აგვისტო; საქართველო, თბილისი, შოთა ჩოჩიშვილის ძიუდოს აკადემია
ჩემპიონი: რობინზონ ბეგლარაშვილი (60კგ), ონისე სანებლიძე (90კგ)
III ადგილი: ზურაბ კახნიაშვილი (50კგ), თემურ ნოზაძე (55კგ), ბაგრატ ნინიაშვილი (66კგ), გელა ზაალიშვილი (+90კგ)
გოგონები
ჩემპიონი: მზია ბებოშვილი (52კგ), ეთერ ლიპარტელიანი (57კგ)
III ადგილი: ნატალია ყიფშიძე (48კგ)

გრან პრი
10-12 ოქტომბერი; ყაზახეთი, ასტანა
გოგონები
II ადგილი: ესტერ სტამი (70კგ)

გრანდ სლემი
17-18 ოქტომბერი; საფრანგეთი, პარიზი
ჩემპიონი: ვარლამ ლიპარტელიანი (90კგ)

გრანდ სლემი
29-31 ოქტომბერი; არაბთა გაერთიანებული საამიროები, აბუ დაბი
ჩემპიონი: ამირან პაპინაშვილი (60კგ)
III ადგილი: ლაშა შავდათუაშვილი (73კგ)

გრანდ სლემი - ძიგორო კანოს მემორიალი
4-6 დეკემბერი; იაპონია, ტოკიო
ჩემპიონი: ავთანდილ ჭრიკიშვილი (81კგ)
III ადგილი: ნუგზარ ტატალაშვილი (73კგ)