სამინისტროში შესაბამისი თანამდებობის პირებთან მოქალაქეთა მიღება: მინისტრი: ხუთშაბათი 15:00 - 17:00 სთ;

ტელეფონი: 2 23 02 03,მისამართი: თბილისი 0134, ჩოლოყაშვილის გამზ. 9;

საჯარო ინფორმაციის ხელმისაწვდომობის უზრუნველყოფა და ზედამხედველობა. ტელეფონი 2 35 09 97, მეილი: n.udesiani@msy.gov.ge

საერთაშორისო ტურნირები - 2016

თარიღი: 2017 აგვისტო 24

აფრიკის ღია ჩემპიონატი
16-17 იანვარი; ტუნისი, ტუნისი
II ადგილი: გურამ თუშიშვილი (100კგ)
III ადგილი: ვაჟა მარგველაშვილი (66კგ)

გრან პრი
23-24 იანვარი; კუბა, ჰავანა
III ადგილი: ვაჟა მარგველაშვილი (66კგ)

ევროპის ღია თასი
30-31 იანვარი; ბულგარეთი, სოფია
ჩემპიონი: გიორგი პაპუნაშვილი (81კგ)
II ადგილი: გიორგი კაციაშვილი (73კგ)
III ადგილი: ლაშა ტაველური (81კგ)

გრანდ სლემი
5-7 თებერვალი; საფრანგეთი, პარიზი
ჩემპიონი: ავთანდილ ჭრიკიშვილი (81კგ)
III ადგილი: ვალერი ლიპარტელიანი (90კგ)

გრან პრი
19-21 თებერვალი; გერმანია, დიუსელდორფი
III ადგილი: ვაჟა მარგველაშვილი (66კგ), ლაშა შავდათუაშვილი (73კგ)

ესტონეთის თასის ღია გათამაშება - ახალგაზრდები
27 თებერვალი; ესტონეთი, ტალინი
ჩემპიონი: გიორგი თუთაშვილი (55კგ), ივერი წასიძე (66კგ), გიორგი ხმელიძე (73კგ), ბაქარ კუხიანიძე (100კგ)
II ადგილი: ამირან წიქორიძე (100კგ)
III ადგილი: ირაკლი კუხალაშვილი (66კგ)

პანამერიკის ღია პირველობა
4-6 მარტი; პერუ, ლიმა
ჩემპიონი: ბექა ღვინიაშვილი (100კგ)

ევროპის ღია კონტინენტური თასი - ჭაბუკები
5-6 მარტი; თურქეთი, ანტალია
ჩემპიონი: თორნიკე გვიჭიანი (73კგ), გიორგი ჩიქოვანი (90კგ), ამირან წიქორიძე (+90კგ)
II ადგილი: გიორგი თუშაშვილი (55კგ), ლევან გუგავა (66კგ), ბაჩანა სარქისაშვილი (73კგ), გოჩა ღვაჩლიანი (81კგ), ომარ საური (90კგ)
III ადგილი: ლაშა ნადირაძე (50კგ), ლაშა ბექაური (60კგ), შალვა გაზაშვილი (66კგ), ალეკო მამიაშვილი (66კგ), გიორგი გელაშვილი (73კგ), ტატო გრიგალაშვილი (73კგ), მიხეილ ბექაური (81კგ), ნოდარ ბერიაშვილი (81კგ), ნიკა დონღვანი (+90კგ), ლევან ჭელიძე (+90კგ)
იუნიორი გოგონები
ჩემპიონი:
ეთერ ლიპარტელიანი (57კგ), სალომე მჭედლიშვილი (70კგ), სოფიო სომხიშვილი (+70კგ)
II ადგილი: ნინო მგელაძე (52კგ)
III ადგილი: ნატალია ყიფშიძე (48კგ), მარიამ ჭანტურია (63კგ)

პანამერიკის ღია კონტინენტური თასი
11-13 მარტი; არგენტინა, ბუენოს აირესი
ჩემპიონი: ბექა ღვინიაშვილი (100კგ)

ევროპის ღია კონტინენტური თასი - ჭაბუკები
12-13 მარტი; ხორვატია, ზაგრები
III ადგილი: გიგა აბუაშვილი (73კგ)

გრან პრი
25-27 მარტი; საქართველო, თბილისის ახალი სპორტის სასახლე
ჩემპიონი: ვაჟა მარგველაშვილი (66კგ), ნუგზარ ტატალაშვილი (73კგ)
II ადგილი: ლევან გუგავა (81კგ)
III ადგილი: ამირან პაპინაშვილი (60კგ), ფრიდონ გიგანი (73კგ), ლაშა შავდათუაშვილი (73კგ), ბექა ღვინიაშვილი (100კგ)

გრან პრი
1-3 აპრილი; თურქეთი, სამსუნი
ჩემპიონი: ბექა ღვინიაშვილი (100კგ)
II ადგილი: ლევან მატიაშვილი (+100კგ)
III ადგილი: ადამ ოქრუაშვილი (+100კგ)

ევროპის თასი - ახალგაზრდები
2-3 აპრილი; საბერძნეთი, ათენი
ჩემპიონი: რობინზონ ბეგლარაშვილი (60კგ), ონისე სანებლიძე (90კგ), ჯაბა მუმლაძე (100კგ), ნიკოლოზ სისვაძე (+100კგ)
II ადგილი: ბექა უდესიანი (66კგ), გიორგი ხმელიძე (73კგ), კობა მჭედლიშვილი (81კგ), იესო კვირიკაშვილი (90კგ), დავით ოზბეთელაშვილი (100კგ), გურამ ქოსმენაშვილი (+100კგ)
III ადგილი: დავით გეჯაძე (55კგ), ზურაბ კახნიაშვილი (55კგ), ივერი წასიძე (66კგ), ტატო ტატულაშვილი (73კგ), გიორგი ქურდიანი (81კგ), ტრისტან მოსახლიშვილი (81კგ), ზაურ კენჭაძე (100კგ), საბა გაბრიჩიძე (+100კგ), გელა ზაალიშვილი (+100კგ)
გოგონები
III
ადგილი: ელისო სისაური (70კგ)

ევროპის თასი - ახალგაზრდები
16-17 აპრილი; რუსეთი, სანკტ-პეტერბურგი
II ადგილი: გიორგი ქურდიანი (81კგ)
III ადგილი: დავით გეჯაძე (55კგ), გურამ ქოსმენაშვილი (+100კგ)

ევროპის ღია კონტინენტური თასი - ჭაბუკები
16-17 აპრილი; ჩეხეთი, ტეპლიცე
III ადგილი: სოფიო სომხიშვილი (+70კგ)

ევროპის ღია კონტინენტური თასი - ჭაბუკები
29-30 აპრილი; გერმანია, ბერლინი
ჩემპიონი: ოთარ ტალახაშვილი (55კგ), გელა ზაალიშვილი (+90კგ)
II ადგილი: საბა გრიგალაშვილი (60კგ), ტატო გრიგალაშვილი (73კგ), სოსო ებილაშვილი (81კგ), ნიკა დონღვანი (+90)
III ადგილი: სანდრო ძამაშვილი (50კგ), გაგა ბახტიძე (60კგ), ალეკო მამიაშვილი (66კგ), ნოდარ ბერიაშვილი (81კგ), ომარ საური (90კგ), ამირან წიქორიძე (+90კგ)

გრანდ სლემი
6-8 მაისი; აზერბაიჯანი, ბაქო
ჩემპიონი: ბექა ღვინიაშვილი (100კგ)

გრან პრი
13-15 მაისი; ყაზახეთი, ალმატი
ჩემპიონი: ლაშა შავდათუაშვილი (73კგ), ადამ ოქრუაშვილი (+100კგ)
III ადგილი: ნუგზარ ტატალაშვილი (73კგ), ლევან მატიაშვილი (+100კგ)

ევროპის ღია კონტინენტური თასი - ჭაბუკები
21-22 მაისი; პოლონეთი, ბიელსკო ბიალა
II ადგილი: ალეკო მამიაშვილი (66კგ), სოსო ებილაშვილი (81კგ)
III ადგილი: საბა გრიგალაშვილი (60კგ), ბაჩანა სარქისაშვილი (73კგ), გოჩა ღვაჩლიანი (81კგ), გიორგი ჩიქოვანი (90კგ), ნიკა დონღვანი (+90კგ)

ევროპის თასი - ახალგაზრდები
28-29 მაისი; ავსტრია, ლაიბნიცი
ჩემპიონი: დავით ოზბეთელაშვილი (100კგ)

მარშალ ჰაზი ასლანოვის სახელობის საერთაშორისო ტურნირი - ჭაბუკები
4-5 ივნისი; აზერბაიჯანი, ბაქო
ჩემპიონი: გიორგი ჩიხელიძე (60კგ), ალექსანდრე კაიდარაშვილი (66კგ), ვლადიმერ ახალკაცი (73კგ)
II ადგილი: ლაშა ვარძელაშვილი (55კგ), გურამ ძავაშვილი (60კგ), გიორგი შარაბიძე (81კგ)
III ადგილი: ოთარ გოგიძე (81კგ), დიმიტრი ნასყიდაშვილი (81კგ), გიორგი ბურჯალიანი (+90)
იუნიორი გოგონები
ჩემპიონი:
სალომე მაყიშვილი (+70კგ)
II ადგილი: თინათინ რევაზიშვილი (57კგ), ინდირა სილაგაძე (63კგ)
III ადგილი: ნატო ფოთელიძე (48კგ), ელენე ბებოშვილი (57კგ), ქეთევან ჩხაიძე (63კგ)

გრან პრი
24-26 ივნისი; უნგრეთი, ბუდაპეშტი
III ადგილი: გიორგი კაციაშვილი (73კგ)

ევროპის თასი - ახალგაზრდები
23-24 ივლისი; ჩეხეთი, პრაღა
ჩემპიონი: კობა მჭედლიშვილი (81კგ)
III ადგილი: ტრისტან მოსახლიშვილი (81კგ)
გოგონები
III
ადგილი: მარიამ ჯანაშვილი (52კგ)

ევროპის თასი - ახალგაზრდები
30-31 ივლისი; გერმანია, ბერლინი
II ადგილი: გიორგი კაციაშვილი (81კგ), ონისე სანებლიძე (90კგ)
III ადგილი: თორნიკე ნაგლიაშვილი (66კგ), კობა მჭედლიშვილი (81კგ)