სამინისტროში შესაბამისი თანამდებობის პირებთან მოქალაქეთა მიღება: მინისტრი: ხუთშაბათი 15:00 - 17:00 სთ;

ტელეფონი: 2 23 02 03,მისამართი: თბილისი 0134, ჩოლოყაშვილის გამზ. 9;

საჯარო ინფორმაციის ხელმისაწვდომობის უზრუნველყოფა და ზედამხედველობა. ტელეფონი 2 35 09 97, მეილი: n.udesiani@msy.gov.ge

საერთაშორისო ტურნირები - 2013

თარიღი: 2017 აგვისტო 25

მუშვიგ ისაევის მემორიალი - ჭაბუკები
10 იანვარი; აზერბაიჯანი, ბაქო, საჭიდაო კომპლექსი სერხედჯი
ჩემპიონი: გიორგი ყაზარაშვილი (54კგ)
II ადგილი: ტარიელ გაფრინდაშვილი (69კგ)
III ადგილი: გიორგი პასიკაშვილი (50კგ)

იაშარ დოღუს მემორიალი
9-10 თებერვალი; თურქეთი, სტამბოლი
ჩემპიონი: ვლადიმერ ხინჩეგაშვილი (60კგ), დავით მარსაგიშვილი (84კგ), ელიზბარ ოდიკაძე (96კგ)
III ადგილი: გიორგი ედიშერაშვილი (55კგ)

გამოჩენილ უკრაინელ მწვრთნელთა და სპორტსმენთა მემორიალი
16-17 თებერვალი; უკრაინა, კიევი
III ადგილი: მამუკა კორძაია (96კგ), დავით მოძმანაშვილი (120კგ)

ჰოვანეს სააკიანის მემორიალი
2-3 აპრილი; უკრაინა, ხარკოვი
ჩემპიონი: ნოდარ ეგაძე (84კგ), მამუკა კორძაია (96კგ)
II ადგილი: არჩილ დავითაძე (+100კგ)
III ადგილი: ლევან ჭუმბაშვილი (96კგ)

აზერბაიჯანის ჭიდაობის ფედერაციის თასი - ახალგაზრდები
20-21 აპრილი; აზერბაიჯანი, ბაქო, საჭიდაო კომპლექსი სერხედჯი
ჩემპიონი: შოთა ფარტენაძე (60კგ), გენო პეტრიაშვილი (120კგ)
II ადგილი: ბექა ბუჯიაშვილი (55კგ), როლანდ ანდრიაძე (96კგ)
III ადგილი: გიორგი კაკაურიძე (96კგ)

აზერბაიჯანის ჭიდაობის ფედერაციის თასი - ჭაბუკები
20-21 აპრილი; აზერბაიჯანი, ბაქო, საჭიდაო კომპლექსი სერხედჯი
ჩემპიონი: ალექსანდრე კილაძე (42კგ), შმაგი თოდუა (46კგ)
II ადგილი: ტარიელ გაფრინდაშვილი (60კგ), ედუარდ ნიკოლიშვილი (63კგ)
III ადგილი: რამაზ ზოიძე (58კგ), გივი მაჭარაშვილი (100კგ)

გოლამრეზა ტახტის სახელობის თასის გათამაშება
8-10 მაისი; ირანი, თეირანი
III ადგილი: ოთარ გოგავა (55კგ)

სტეფან სარქისიანის მემორიალი
3-4 აგვისტო; სომხეთი, ვანაძორი
ჩემპიონი: გიორგი ედიშერაშვილი (55კგ), გიორგი საკანდელიძე (120კგ)
II ადგილი: დავით მარსაგიშვილი (84კგ)
III ადგილი: ვლადიმერ ხინჩეგაშვილი (60კგ), ლევან ქელეხსაშვილი (60კგ), გიორგი სანოძე (74კგ), ზურაბ ახობაძე (96კგ), დავით მოძმანაშვილი (120კგ)

დმიტრი კორკინის მემორიალი
5-6 ოქტომბერი; რუსეთი, იაკუტსკი
ჩემპიონი: დავით მოძმანაშვილი (120კგ)
II ადგილი: თორნიკე ხიდეშელი (120კგ)
III ადგილი: ელიზბარ ოდიკაძე (96კგ)

ადლან ვარაევის მემორიალი
26 ოქტომბერი; რუსეთი, გროზნო
ჩემპიონი: დავით მოძმანაშვილი (120კგ)

რუდოლფ კარაპეტიანის მემორიალი - ჭაბუკები
9-10 ნოემბერი; სომხეთი, ერევანი
ჩემპიონი: გიორგი ხაჩიძე (42კგ), თეიმურაზ ვანიშვილი (46კგ), შმაგი თოდუა (54კგ), მირზა სხულუხია (69კგ), მოგელი მეზვრიშვილი (85კგ), გივი მაჭარაშვილი (100კგ)
II ადგილი: ზაურ ბერაძე (85კგ)
III ადგილი: მამუკა ჩაჩუა (58კგ), მურად თოფჩიშვილი (76კგ)

ოქროს გრან პრი
23-24 ნოემბერი; აზერბაიჯანი, ბაქო, საჭიდაო კომპლექსი სერხედჯი
III ადგილი: გიორგი ედიშერაშვილი (55კგ), ვლადიმერ ხინჩეგაშვილი (60კგ), დავით მარსაგიშვილი (84კგ)