სამინისტროში შესაბამისი თანამდებობის პირებთან მოქალაქეთა მიღება: მინისტრი: ხუთშაბათი 15:00 - 17:00 სთ;

ტელეფონი: 2 23 02 03,მისამართი: თბილისი 0134, ჩოლოყაშვილის გამზ. 9;

საჯარო ინფორმაციის ხელმისაწვდომობის უზრუნველყოფა და ზედამხედველობა. ტელეფონი 2 35 09 97, მეილი: n.udesiani@msy.gov.ge

საერთაშორისო ტურნირები - 2013

თარიღი: 2018 იანვარი 04

მუშვიგ ისაევის მემორიალი - ჭაბუკები
10 იანვარი; აზერბაიჯანი, ბაქო, საჭიდაო კომპლექსი სერხედჯი
ჩემპიონი: გიორგი ყაზარაშვილი (54კგ)
II ადგილი: ტარიელ გაფრინდაშვილი (69კგ)
III ადგილი: გიორგი პასიკაშვილი (50კგ)

იაშარ დოღუს მემორიალი
9-10 თებერვალი; თურქეთი, სტამბოლი
ჩემპიონი: ვლადიმერ ხინჩეგაშვილი (60კგ), დავით მარსაგიშვილი (84კგ), ელიზბარ ოდიკაძე (96კგ)
III ადგილი: გიორგი ედიშერაშვილი (55კგ)

გამოჩენილ უკრაინელ მწვრთნელთა და სპორტსმენთა მემორიალი
16-17 თებერვალი; უკრაინა, კიევი
III ადგილი: მამუკა კორძაია (96კგ), დავით მოძმანაშვილი (120კგ)

ზარიბეგ ბერიაშვილის სახელობის თასი - ჭაბუკები
19-20 თებერვალი; თბილისი, ოლიმპიური რეზერვების ცენტრი
ჩემპიონი: რამაზ ტაკიძე (50კგ), მაგამედ საიდოვი (54კგ), ედუარდ ნიკოლიშვილი (63კგ), მირზა სხულუხია (69კგ), მურად თოფჩიშვილი (76კგ), მოგელი მეზვრიშვილი (85კგ), გივი მაჭარაშვილი (100კგ)
II ადგილი: გიორგი ხაჩიძე (42კგ), გოგა მამიაური (46კგ), რამაზან მალაკოევი (54კგ), თორნიკე ცხვირაშვილი (58კგ), ივერი ჯულაყიძე (63კგ), სიმონ აფრიამაშვილი (76კგ), ვაჟა ომარაშვილი (85კგ), ირაკლი ნარსავიძე (100კგ)
III ადგილი: თეიმურაზ ვანიშვილი (42კგ), ლექსო წეველიძე (46კგ), შმაგი თოდუა (50კგ), გიორგი სულავა (50კგ), ლევან ნიპარიშვილი (54კგ), გიორგი ყაზარაშვილი (54კგ), მამუკა ჩაჩია (58კგ), შალვა წირიკაშვილი (63კგ), ნიკა კენჭაძე (63კგ), პაატა ტალახაძე (69კგ), ომარ დონღუაშვილი (69კგ), თორნიკე კიკნაძე (76კგ), თეიმურაზ თადაშვილი (85კგ), გიორგი შამათავა (85კგ), ლაშა ჭელიძე (100კგ), დავით ხორხომელიძე (100კგ)

ჰოვანეს სააკიანის მემორიალი
2-3 აპრილი; უკრაინა, ხარკოვი
ჩემპიონი: ნოდარ ეგაძე (84კგ), მამუკა კორძაია (96კგ)
II ადგილი: არჩილ დავითაძე (+100კგ)
III ადგილი: ლევან ჭუმბაშვილი (96კგ)

აზერბაიჯანის ჭიდაობის ფედერაციის თასი - ახალგაზრდები
20-21 აპრილი; აზერბაიჯანი, ბაქო, საჭიდაო კომპლექსი სერხედჯი
ჩემპიონი: შოთა ფარტენაძე (60კგ), გენო პეტრიაშვილი (120კგ)
II ადგილი: ბექა ბუჯიაშვილი (55კგ), როლანდ ანდრიაძე (96კგ)
III ადგილი: გიორგი კაკაურიძე (96კგ)

აზერბაიჯანის ჭიდაობის ფედერაციის თასი - ჭაბუკები
20-21 აპრილი; აზერბაიჯანი, ბაქო, საჭიდაო კომპლექსი სერხედჯი
ჩემპიონი: ალექსანდრე კილაძე (42კგ), შმაგი თოდუა (46კგ)
II ადგილი: ტარიელ გაფრინდაშვილი (60კგ), ედუარდ ნიკოლიშვილი (63კგ)
III ადგილი: რამაზ ზოიძე (58კგ), გივი მაჭარაშვილი (100კგ)

გოლამრეზა ტახტის მემორიალი
8-10 მაისი; ირანი, თეირანი
III ადგილი: ოთარ გოგავა (55კგ)

სტეფან სარქისიანის მემორიალი
3-4 აგვისტო; სომხეთი, ვანაძორი
ჩემპიონი: გიორგი ედიშერაშვილი (55კგ), გიორგი საკანდელიძე (120კგ)
II ადგილი: დავით მარსაგიშვილი (84კგ)
III ადგილი: ვლადიმერ ხინჩეგაშვილი (60კგ), ლევან ქელეხსაშვილი (60კგ), გიორგი სანოძე (74კგ), ზურაბ ახობაძე (96კგ), დავით მოძმანაშვილი (120კგ)

დმიტრი კორკინის მემორიალი
5-6 ოქტომბერი; რუსეთი, იაკუტსკი
ჩემპიონი: დავით მოძმანაშვილი (120კგ)
II ადგილი: თორნიკე ხიდეშელი (120კგ)
III ადგილი: ელიზბარ ოდიკაძე (96კგ)

ადლან ვარაევის მემორიალი
26 ოქტომბერი; რუსეთი, გროზნო
ჩემპიონი: დავით მოძმანაშვილი (120კგ)

რუდოლფ კარაპეტიანის მემორიალი - ჭაბუკები
9-10 ნოემბერი; სომხეთი, ერევანი
ჩემპიონი: გიორგი ხაჩიძე (42კგ), თეიმურაზ ვანიშვილი (46კგ), შმაგი თოდუა (54კგ), მირზა სხულუხია (69კგ), მოგელი მეზვრიშვილი (85კგ), გივი მაჭარაშვილი (100კგ)
II ადგილი: ზაურ ბერაძე (85კგ)
III ადგილი: მამუკა ჩაჩუა (58კგ), მურად თოფჩიშვილი (76კგ)

ჰეიდარ ალიევის სახელობის ოქროს გრან პრი
23-24 ნოემბერი; აზერბაიჯანი, ბაქო, საჭიდაო კომპლექსი სერხედჯი
III ადგილი: გიორგი ედიშერაშვილი (55კგ), ვლადიმერ ხინჩეგაშვილი (60კგ), დავით მარსაგიშვილი (84კგ)