სამინისტროში შესაბამისი თანამდებობის პირებთან მოქალაქეთა მიღება: მინისტრი: ხუთშაბათი 15:00 - 17:00 სთ;

ტელეფონი: 2 23 02 03,მისამართი: თბილისი 0134, ჩოლოყაშვილის გამზ. 9;

საჯარო ინფორმაციის ხელმისაწვდომობის უზრუნველყოფა და ზედამხედველობა. ტელეფონი 2 35 09 97, მეილი: n.udesiani@msy.gov.ge

საერთაშორისო ტურნირები - 2015

თარიღი: 2017 აგვისტო 29

მუშვიგ ისაევის მემორიალი - ჭაბუკები
17-18 იანვარი; აზერბაიჯანი, ბაქო, საჭიდაო კომპლექსი სერხედჯი
ჩემპიონი: ივანე გოდელაშვილი (54კგ), ივერიკო ჯულაყიძე (69კგ), დემურ მეგენეიშვილი (76კგ)
II ადგილი: თორნიკე კვინიკაძე (63კგ)
III ადგილი: გოგა მამიაური (58კგ), ზურაბ ურთაშვილი (100კგ)

იადიგარ იმამის მემორიალი - ჭაბუკები
29-30 იანვარი; ირანი, მაშადი
ჩემპიონი: ზურაბ ურთაშვილი (100კგ)
III ადგილი: გიორგი ხაჩიძე (46კგ), თორნიკე კვინიკაძე (63კგ)

გოლამრეზა ტახტის სახელობის თასის გათამაშება
12-15 თებერვალი; ირანი, ქერმანშაჰი
ჩემპიონი: ელიზბარ ოდიკაძე (97კგ)
II ადგილი: ჯაბა ყველაშვილი (74კგ)
III ადგილი: ბექა ლომთაძე (61კგ), დავით მარსაგიშვილი (86კგ)

ალექსანდრ მედვედის მემორიალი
7-8 მარტი; ბელარუსი, მინსკი
ჩემპიონი: დავით მოძმანაშვილი (125კგ)
II ადგილი: იაკობ მაქარაშვილი (74კგ)
III ადგილი: ვლადიმერ ხინჩეგაშვილი (61კგ), ომარ გუსოშვილი (97კგ), გიორგი საკანდელიძე (125კგ)

პეტკო სირაკოვის და ივან ილიევის მემორიალი - 23-წლამდელები
7-8 მარტი; ბულგარეთი, სოფია
ჩემპიონი: რობერტ დინგაშვილი (50კგ), ნიკოლოზ კენჭაძე (70კგ), ტარიელ მაისურაძე (74კგ), ირაკლი მწითური (86კგ)
III ადგილი: გიორგი ჩხარტიშვილი (86კგ), ლაშა ჯელაძე (125კგ), როლანდ ანდრიაძე (125კგ)

ალექსანდრ მედვედის მემორიალი - ჭაბუკები
7-8 მარტი; ბელარუსი, მინსკი
ჩემპიონი: თორნიკე ქათამაძე (42კგ), გიორგი ხაჩიძე (46კგ), მამუკა ჩაჩუა (63კგ), ზურაბ ურთაშვილი (100კგ)
II ადგილი: გოგა მამიაური (58კგ), თორნიკე კვინიკაძე (63კგ), ივერიკო ჯულაყიძე (69კგ)
III ადგილი: ამირან ვახტანგიშვილი (50კგ), თეიმურაზ ვანიშვილი (54კგ), ალექსანდრე ლომიძე (58კგ), ივანე გოდელაშვილი (76კგ)

იაშარ დოღუს მემორიალი
28-29 მარტი; თურქეთი, სტამბოლი
II ადგილი: დავით მარსაგიშვილი (97კგ)
III ადგილი: ოთარ გოგავა (57კგ)

ვიტალის ფრეიდენფელდსის მემორიალი - ახალგაზრდები
28-29 მარტი; ლატვია, რიგა
ჩემპიონი: გიორგი ლეჟავა (55კგ), შმაგი თოდუა (60კგ), ავთანდილ კენჭაძე (66კგ), ტარიელ მაისურაძე (84კგ)
II ადგილი: ედემ ბოლქვაძე (55კგ), გივი მაჭავარიანი (96კგ)
III ადგილი: რობერტ დინგაშვილი (55კგ), მექი სიმონია (84კგ), ლაშა ჯელაძე (120კგ)

აზერბაიჯანის ჭიდაობის ფედერაციის თასი - ახალგაზრდები
17-19 აპრილი; აზერბაიჯანი, ბაქო
ჩემპიონი: გივი მაჭარაშვილი (96კგ)
III ადგილი: რობერტ დინგაშვილი (50კგ), გიორგი სულავა (60კგ)

აზერბაიჯანის ჭიდაობის ფედერაციის თასი - ჭაბუკები
17-19 აპრილი; აზერბაიჯანი, ბაქო
II ადგილი: დემურ მეგენეიშვილი (76კგ)
III ადგილი: გოგა მამიაური (58კგ), ივერიკო ჯულაყიძე (69კგ), ზურაბ ურთაშვილი (100კგ)

საერთაშორისო ტურნირი „გამარჯვების თასი" - ჭაბუკები
29-31 მაისი; თურქეთი, იზმირი
ჩემპიონი: გოგა მამიაური (63კგ)
II ადგილი: გიორგი ხაჩიძე (46კგ), თეიმურაზ ვანიშვილი (54კგ), დემურ მეგენეიშვილი (76კგ), ბექა ჭელიძე (85კგ)
III ადგილი: თორნიკე ქათამაძე (42კგ), თორნიკე კვინიკაძე (63კგ), ივერიკო ჯულაყიძე (69კგ), ზურაბ ურთაშვილი (100კგ)
იუნიორი გოგონები
III
ადგილი: თამარ ხოჯაშვილი (56კგ)

ალი ალიევის მემორიალი
4-5 ივლისი; რუსეთი, კასპიისკი
II ადგილი: იაკობ მაქარაშვილი (74კგ)
III ადგილი: გიორგი საკანდელიძე (125კგ), დავით მოძმანაშვილი (125კგ)

სტეფან სარქისიანის მემორიალი
18-19 ივლისი; სომხეთი, ვანაძორი
ჩემპიონი: ვლადიმერ ხინჩეგაშვილი (57კგ)
II ადგილი: დავით მოძმანაშვილი (125კგ), გიორგი საკანდელიძე (125კგ)

ვაცლავ ციოლკოვსკის მემორიალი
24-26 ივლისი; პოლონეთი, ვარშავა
ჩემპიონი: გენო პეტრიაშვილი (125კგ)
II ადგილი: ელიზბარ ოდიკაძე (97კგ)
III ადგილი: ბექა ლომთაძე (61კგ)

ევროპის ერთა თასი
7-8 ნოემბერი; რუსეთი, მოსკოვი
III ადგილი: საქართველოს ნაკრები

ისაკ ჯაფაროვის მემორიალი
14-15 ნოემბერი; აზერბაიჯანი, განჯა
ჩემპიონი: ომარ გურჯიძე (70კგ), მექი სიმონია (86კგ)
II ადგილი: გიორგი ბრეგაძე (65კგ), გიორგი გიორგობიანი (74კგ)

რაზმიკ გოლეციანის სახელობის საერთაშორისო ტურნირი - ახალგაზრდები
14-15 ნოემბერი; სომხეთი, არტაშატი
ჩემპიონი: თორნიკე კვინიკაძე (66კგ), ტარიელ გაფრინდაშვილი (74კგ), გივი მაჭარაშვილი (97კგ), ზურაბ ურთაშვილი (125კგ)
II ადგილი: გიორგი ღონიაშვილი (50კგ), მოგელი მეზვრიშვილი (84კგ)
III ადგილი: ნარბიკ ოჰანესიანი (50კგ), რობერტ დინგაშვილი (55კგ), გიორგი პასიკაშვილი (60კგ), გიორგი ხაჩატურიანი (66კგ), ნიკოლოზ კენჭაძე (74კგ), საბა ჩიხრაძე (74კგ), გიორგი პერტაია (97კგ)

ოქროს გრან პრი
28-29 ნოემბერი; აზერბაიჯანი, ბაქო
ჩემპიონი: ელიზბარ ოდიკაძე (97კგ), გენო პეტრიაშვილი (125კგ)
III ადგილი: ოთარ გოგავა (57კგ), სანდრო ამინაშვილი (86კგ)

დინმუხად კუნაევის მემორიალი
28-29 ნოემბერი; ყაზახეთი, თარაზი
ჩემპიონი: დავით ტლაშაძე (70კგ), გიორგი საკანდელიძე (125კგ)
II ადგილი: კონსტანტინე ხაბალაშვილი (65კგ), დავით მოძმანაშვილი (125კგ)