სამინისტროში შესაბამისი თანამდებობის პირებთან მოქალაქეთა მიღება: მინისტრი: ხუთშაბათი 15:00 - 17:00 სთ;

ტელეფონი: 2 23 02 03,მისამართი: თბილისი 0134, ჩოლოყაშვილის გამზ. 9;

საჯარო ინფორმაციის ხელმისაწვდომობის უზრუნველყოფა და ზედამხედველობა. ტელეფონი 2 35 09 97, მეილი: n.udesiani@msy.gov.ge

საერთაშორისო ტურნირები - 2015

თარიღი: 2018 იანვარი 04

მუშვიგ ისაევის მემორიალი - ჭაბუკები
17-18 იანვარი; აზერბაიჯანი, ბაქო, საჭიდაო კომპლექსი სერხედჯი
ჩემპიონი: ივანე გოდელაშვილი (54კგ), ივერიკო ჯულაყიძე (69კგ), დემურ მეგენეიშვილი (76კგ)
II ადგილი: თორნიკე კვინიკაძე (63კგ)
III ადგილი: გოგა მამიაური (58კგ), ზურაბ ურთაშვილი (100კგ)

იადიგარ იმამის მემორიალი - ჭაბუკები
29-30 იანვარი; ირანი, მაშადი
ჩემპიონი: ზურაბ ურთაშვილი (100კგ)
III ადგილი: გიორგი ხაჩიძე (46კგ), თორნიკე კვინიკაძე (63კგ)

გოლამრეზა ტახტის მემორიალი
12-15 თებერვალი; ირანი, ქერმანშაჰი
ჩემპიონი: ელიზბარ ოდიკაძე (97კგ)
II ადგილი: ჯაბა ყველაშვილი (74კგ)
III ადგილი: ბექა ლომთაძე (61კგ), დავით მარსაგიშვილი (86კგ)

ალექსანდრ მედვედის მემორიალი
7-8 მარტი; ბელარუსი, მინსკი
ჩემპიონი: დავით მოძმანაშვილი (125კგ)
II ადგილი: იაკობ მაქარაშვილი (74კგ)
III ადგილი: ვლადიმერ ხინჩეგაშვილი (61კგ), ომარ გუსოშვილი (97კგ), გიორგი საკანდელიძე (125კგ)

პეტკო სირაკოვის და ივან ილიევის მემორიალი - 23-წლამდელები
7-8 მარტი; ბულგარეთი, სოფია
ჩემპიონი: რობერტ დინგაშვილი (50კგ), ნიკოლოზ კენჭაძე (70კგ), ტარიელ მაისურაძე (74კგ), ირაკლი მწითური (86კგ)
III ადგილი: გიორგი ჩხარტიშვილი (86კგ), ლაშა ჯელაძე (125კგ), როლანდ ანდრიაძე (125კგ)

ალექსანდრ მედვედის მემორიალი - ჭაბუკები
7-8 მარტი; ბელარუსი, მინსკი
ჩემპიონი: თორნიკე ქათამაძე (42კგ), გიორგი ხაჩიძე (46კგ), მამუკა ჩაჩუა (63კგ), ზურაბ ურთაშვილი (100კგ)
II ადგილი: გოგა მამიაური (58კგ), თორნიკე კვინიკაძე (63კგ), ივერიკო ჯულაყიძე (69კგ)
III ადგილი: ამირან ვახტანგიშვილი (50კგ), თეიმურაზ ვანიშვილი (54კგ), ალექსანდრე ლომიძე (58კგ), ივანე გოდელაშვილი (76კგ)

იაშარ დოღუს მემორიალი
28-29 მარტი; თურქეთი, სტამბოლი
II ადგილი: დავით მარსაგიშვილი (97კგ)
III ადგილი: ოთარ გოგავა (57კგ)

ფრეიდენფელდსის მემორიალი - ახალგაზრდები
28-29 მარტი; ლატვია, რიგა
ჩემპიონი: გიორგი ლეჟავა (55კგ), შმაგი თოდუა (60კგ), ავთანდილ კენჭაძე (66კგ), ტარიელ მაისურაძე (84კგ)
II ადგილი: ედემ ბოლქვაძე (55კგ), გივი მაჭავარიანი (96კგ)
III ადგილი: რობერტ დინგაშვილი (55კგ), მექი სიმონია (84კგ), ლაშა ჯელაძე (120კგ)

აზერბაიჯანის ჭიდაობის ფედერაციის თასი - ახალგაზრდები
17-19 აპრილი; აზერბაიჯანი, ბაქო
ჩემპიონი: გივი მაჭარაშვილი (96კგ)
III ადგილი: რობერტ დინგაშვილი (50კგ), გიორგი სულავა (60კგ)

აზერბაიჯანის ჭიდაობის ფედერაციის თასი - ჭაბუკები
17-19 აპრილი; აზერბაიჯანი, ბაქო
II ადგილი: დემურ მეგენეიშვილი (76კგ)
III ადგილი: გოგა მამიაური (58კგ), ივერიკო ჯულაყიძე (69კგ), ზურაბ ურთაშვილი (100კგ)

საერთაშორისო ტურნირი „გამარჯვების თასი" - ჭაბუკები
29-31 მაისი; თურქეთი, იზმირი
ჩემპიონი: გოგა მამიაური (63კგ)
II ადგილი: გიორგი ხაჩიძე (46კგ), თეიმურაზ ვანიშვილი (54კგ), დემურ მეგენეიშვილი (76კგ), ბექა ჭელიძე (85კგ)
III ადგილი: თორნიკე ქათამაძე (42კგ), თორნიკე კვინიკაძე (63კგ), ივერიკო ჯულაყიძე (69კგ), ზურაბ ურთაშვილი (100კგ)
იუნიორი გოგონები
III
ადგილი: თამარ ხოჯაშვილი (56კგ)

ალი ალიევის მემორიალი
4-5 ივლისი; რუსეთი, კასპიისკი
II ადგილი: იაკობ მაქარაშვილი (74კგ)
III ადგილი: გიორგი საკანდელიძე (125კგ), დავით მოძმანაშვილი (125კგ)

სტეფან სარქისიანის მემორიალი
18-19 ივლისი; სომხეთი, ვანაძორი
ჩემპიონი: ვლადიმერ ხინჩეგაშვილი (57კგ)
II ადგილი: დავით მოძმანაშვილი (125კგ), გიორგი საკანდელიძე (125კგ)

ვაცლავ ციოლკოვსკის მემორიალი
24-26 ივლისი; პოლონეთი, ვარშავა
ჩემპიონი: გენო პეტრიაშვილი (125კგ)
II ადგილი: ელიზბარ ოდიკაძე (97კგ)
III ადგილი: ბექა ლომთაძე (61კგ)

დავით გობეჯიშვილის სახელობის თასი - ახალგაზრდები
16-18 ოქტომბერი; ონი
ჩემპიონი: თორნიკე კვინიკაძე (66კგ), ზურაბ ურთაშვილი (120კგ)
II ადგილი: რობერტ დინგაშვილი (55კგ), გიორგი სულავა (60კგ), მამუკა ჩაჩუა (66კგ), საბა ჩიხრაძე (84კგ), გივი მაჭარაშვილი (96კგ), ლაშა ჯელაძე (120კგ)
III ადგილი: გიორგი ხაჩიძე (50კგ), ედემი ბოლქვაძე (60კგ), შმაგი თოდუა (60კგ), იმედა ჯამიაშვილი (66კგ), მირზა სხულუხია (66კგ), ტარიელ გაფრინდაშვილი (74კგ), ნიკა კენჭაძე (74კგ), ზურა ბერაძე (84კგ), მოგელი მეზვრიშვილი (96კგ), ვაჟა ომარაშვილი (120კგ), გიორგი პერტაია (120კგ)

ზარიბეგ ბერიაშვილის სახელობის თასი - ჭაბუკები
24-25 ოქტომბერი; თბილისი, ოლიმპიური რეზერვების ცენტრი
ჩემპიონი: დიმიტრი სალდაძე (42კგ), თორნიკე ქათამაძე (50კგ), ამირან ვახტანგაშვილი (54კგ), რომან აფციაური (63კგ), გიორგი ბრეგვაძე (69კგ), მირიან მაისურაძე (76კგ), სიმონ ოსკანიანი (85კგ)
II ადგილი: გიორგი აფხაზავა (42კგ), გიორგი ნიშნიანიძე (46კგ), რამაზ თურმანიძე (54კგ), ნიკა ბუშელაშვილი (58კგ), გიორგი მუზაშვილი (63კგ), ედი ბუღულაშვილი (76კგ), დავით ქოჩქიანი (85კგ), ზალიკო ფსუტური (100კგ)
III ადგილი: გიორგი ჭოლაძე (42კგ), თემურ ბერუაშვილი (46კგ), სიმონ ბერიძე (46კგ), თამაზ შავაძე (50კგ), ნიკა კვინიკაძე (50კგ), გოდერძი ძებისაშვილი (54კგ), გიორგი ელბაქიძე (54კგ), საბა სორდია (58კგ), ნუგზარ სხირელი (58კგ), ნიკა ბერუაშვილი (63კგ), ლუკა წიფიანი (63კგ), ნიკოლოზ ლუხუტაშვილი (69კგ), გივი გოგობერიშვილი (69კგ), გელა შავაძე (76კგ), ლაშა ბაირამოვი (76კგ), ვიტალი ლობჟანიძე (85კგ), ლუკა მაჭარაშვილი (85კგ), ბიძინა ინაშვილი (100კგ), ელგუჯა ბალანჩივაძე (100კგ)

ევროპის ერთა თასი
7-8 ნოემბერი; რუსეთი, მოსკოვი
III ადგილი: საქართველოს ნაკრები

ისაკ ჯაფაროვის მემორიალი
14-15 ნოემბერი; აზერბაიჯანი, განჯა
ჩემპიონი: ომარ გურჯიძე (70კგ), მექი სიმონია (86კგ)
II ადგილი: გიორგი ბრეგაძე (65კგ), გიორგი გიორგობიანი (74კგ)

რაზმიკ გოლეციანის სახელობის საერთაშორისო ტურნირი - ახალგაზრდები
14-15 ნოემბერი; სომხეთი, არტაშატი
ჩემპიონი: თორნიკე კვინიკაძე (66კგ), ტარიელ გაფრინდაშვილი (74კგ), გივი მაჭარაშვილი (97კგ), ზურაბ ურთაშვილი (125კგ)
II ადგილი: გიორგი ღონიაშვილი (50კგ), მოგელი მეზვრიშვილი (84კგ)
III ადგილი: ნარბიკ ოჰანესიანი (50კგ), რობერტ დინგაშვილი (55კგ), გიორგი პასიკაშვილი (60კგ), გიორგი ხაჩატურიანი (66კგ), ნიკოლოზ კენჭაძე (74კგ), საბა ჩიხრაძე (74კგ), გიორგი პერტაია (97კგ)

ჰეიდარ ალიევის სახელობის ოქროს გრან პრი
28-29 ნოემბერი; აზერბაიჯანი, ბაქო
ჩემპიონი: ელიზბარ ოდიკაძე (97კგ), გენო პეტრიაშვილი (125კგ)
III ადგილი: ოთარ გოგავა (57კგ), სანდრო ამინაშვილი (86კგ)

დინმუხად კუნაევის მემორიალი
28-29 ნოემბერი; ყაზახეთი, თარაზი
ჩემპიონი: დავით ტლაშაძე (70კგ), გიორგი საკანდელიძე (125კგ)
II ადგილი: კონსტანტინე ხაბალაშვილი (65კგ), დავით მოძმანაშვილი (125კგ)

ლერი ხაბელოვის სახელობის თასი - ჭაბუკები
28-29 ნოემბერი; თბილისის ფრენბურთის სასახლე
ჩემპიონი: სიმონ ბერიძე (46კგ), რამაზ თურმანიძე (54კგ), ცოტნე აბალაკი (58კგ), დანიელ მარქარაშვილი (63კგ), გოგა მამიაური (69კგ)
II ადგილი: დიმიტრი სალდაძე (42კგ), სადიკ ლომიძე (46კგ), თორნიკე ქათამაძე (50კგ), გოდერძი ძებისაშვილი (54კგ), ამირან ვახტანგიშვილი (54კგ), ნიკა ბუშელაშვილი (58კგ), იაგო შერვაშიძე (63კგ), ედი ბუღულაშვილი (76კგ), სიმონ ოსკანიანი (85კგ), ოთარ ჯანელიძე (100კგ)
III ადგილი: ლუკა ბერულავა (42კგ), გიორგი ნიშნიანიძე (46კგ), დავით აბდალაძე (46კგ), ნიკა კვინიკაძე (50კგ), თემურ ბერუაშვილი (50კგ), გივი დემურაშვილი (63კგ), რომან აფციაური (63კგ), მირიან მაისურაძე (76კგ), დავით ქოჩქიანი (85კგ). ელგუჯა ბალანჩივაძე (100კგ)