სამინისტროში შესაბამისი თანამდებობის პირებთან მოქალაქეთა მიღება: მინისტრი: ხუთშაბათი 15:00 - 17:00 სთ;

ტელეფონი: 2 23 02 03,მისამართი: თბილისი 0134, ჩოლოყაშვილის გამზ. 9;

საჯარო ინფორმაციის ხელმისაწვდომობის უზრუნველყოფა და ზედამხედველობა. ტელეფონი 2 35 09 97, მეილი: n.udesiani@msy.gov.ge

საერთაშორისო ტურნირები - 2016

თარიღი: 2018 იანვარი 04

მუშვიგ ისაევის მემორიალი - ჭაბუკები
16 იანვარი; აზერბაიჯანი, ბაქო, საჭიდაო კომპლექსი სერხედჯი
ჩემპიონი: გოგა მამიაური (69კგ)
II ადგილი: ადილ მამადოღლი (69კგ)
III ადგილი: გიორგი ბრეგვაძე (73კგ)

ლეონიდ დუნაის მემორიალი - ჭაბუკები
23-24 იანვარი; უკრაინა, ხარკოვი
ჩემპიონი: ნიკა კვინიკაძე (50კგ), ამირან ვახტანგიშვილი (54კგ), გიორგი ელბაქიძე (58კგ), დანიელ მარქარაშვილი (69კგ), მირიან მაისურაძე (76კგ), სიმონ ოსკანიანი (85კგ), გუნდური
II ადგილი: თორნიკე ქათამაძე (50კგ), რომან აფციაური (69კგ), ჭაბუკი გამყრელიძე (100კგ)
III ადგილი: გოდერძი ძებისაშვილი (54კგ), ცოტნე აბალაკი (58კგ), გოგა მამიაური (69კგ), გიორგი ბრეგვაძე (73კგ)

ოქროს გრან პრი - 23-წლამდელები
29-31 იანვარი; საფრანგეთი, პარიზი
II ადგილი: შოთა ფარტენაძე (61კგ), გიორგი ბრეგაძე (65კგ), ავთანდილ კენჭაძე (70კგ)
III ადგილი: ლევან მურცხვალაძე (57კგ), გიორგი რევაზიშვილი (61კგ)

ალექსანდრ მედვედის მემორიალი
18-19 თებერვალი; ბელარუსი, მინსკი
ჩემპიონი: ზურაბ იაკობაშვილი (70კგ), გენო პეტრიაშვილი (125კგ)
III ადგილი: ვლადიმერ ხინჩეგაშვილი (73კგ), დავით მარსაგიშვილი (86კგ), ელიზბარ ოდიკაძე (97კგ)

ალექსანდრ მედვედის მემორიალი - ჭაბუკები
18-19 თებერვალი; ბელარუსი, მინსკი
II ადგილი: რამაზ თურმანიძე (54კგ), სიმონ ოსკანიანი (85კგ)
III ადგილი: ლუკა ქარჩხაძე (42კგ), დიმიტრი სალდაძე (42კგ)

პეტკო სირაკოვის და ივან ილიევის მემორიალი - ახალგაზრდები
27-28 თებერვალი; ბულგარეთი, სოფია
ჩემპიონი: თეიმურაზ ვანიშვილი (57კგ), შოთა ფარტენაძე (61კგ), გიორგი ბრეგაძე (65კგ), დავით ბუზიაშვილი (70კგ), ტარიელ გაფრინდაშვილი (74კგ), მექი სიმონია (86კგ), როლანდ ანდრიაძე (97კგ)
II ადგილი: გიორგი ღონიაშვილი (50კგ), ლევან მურცხვალაძე (57კგ), ივერიკო ჯულაყიძე (65კგ), ნიკა კენჭაძე (74კგ)
III ადგილი: გიორგი ხაჩიძე (50კგ), გიორგი სულავა (65კგ), შმაგი თოდუა (65კგ), ლაშა გიგაშვილი (74კგ), ზურაბ ურთაშვილი (125კგ)

ფრეიდენფელდსის მემორიალი - ახალგაზრდები
26-27 მარტი; ლატვია, რიგა
ჩემპიონი: გიორგი ღონიაშვილი (50კგ), რობერტ დინგაშვილი (55კგ), გიორგი პასიკაშვილი (60კგ), შმაგი თოდუა (66კგ), საბა ჩიხრაძე (84კგ), ზურაბ ურთაშვილი (125კგ)
II ადგილი: გიორგი ხაჩიძე (50კგ), ნიკა კენჭაძე (74კგ), მექი სიმონია (84კგ), ალექსი ჟორჟოლიანი (125კგ)
III ადგილი: კახა ირემაძე (55კგ), მაგომედ საიდოვი (66კგ), გიორგი გიორგობიანი (74კგ), მარად ვანაძე (96კგ)

ევროპის ფედერაციის თასი
14-15 აპრილი; სერბეთი, ზრენჯანინი
II ადგილი: იაკობ მაქარაშვილი (74კგ)
III ადგილი: ზურაბ იაკობიშვილი (65კგ)

რიო 2016-ის მსოფლიო სალიცენზიო ტურნირი
23-24 აპრილი; მონღოლეთი, ულან ბატორი
II ადგილი: ზურაბ იაკობიშვილი (65კგ)

აზერბაიჯანის ჭიდაობის ფედერაციის თასი - ახალგაზრდები
29 აპრილი; აზერბაიჯანი, ბაქო, ჰეიდარ ალიევის სახელობის დარბაზი
ჩემპიონი: ივერიკო ჯულაყიძე (66კგ), გივი მაჭარაშვილი (96კგ)
II ადგილი: ტარიელ გაფრინდაშვილი (74კგ), ზაურ ბერაძე (84კგ)
III ადგილი: ზურაბ ურთაშვილი (120კგ)

აზერბაიჯანის ჭიდაობის ფედერაციის თასი - ჭაბუკები
28 აპრილი; აზერბაიჯანი, ბაქო, ჰეიდარ ალიევის სახელობის დარბაზი
II ადგილი: ლაშა ბაირამოვი (50კგ)
III ადგილი: ვლადიმერ გამყრელიძე (50კგ), გოგა მამიაური (69კგ), მიხეილ ბოჭორიძე (76კგ), დავით ქოჩქიანი (85კგ)

საერთაშორისო ტურნირი „ჩემპიონები" - ახალგაზრდები
21-22 მაისი; თურქეთი, ანკარა
ჩემპიონი: ნიკა კენჭაძე (74კგ), გივი მაჭარაშვილი (97კგ)
II ადგილი: რობერტ დინგაშვილი (55კგ), გიორგი სულავა (66კგ)
III ადგილი: ივერიკო ჯულაყიძე (66კგ)

ოჰანეს ბაგრამიანის მემორიალი - ახალგაზრდები
23-24 მაისი; სომხეთი, ვანაძორი
ჩემპიონი: გიორგი გეგელაშვილი (46კგ), დავით ქოჩქიანი (85კგ)
II ადგილი: ედი ბუგულაშვილი (85კგ), გივი გოგობერიშვილი (76კგ)
III ადგილი: ნუგზარ სხირელი (58კგ)

მაჰმუტ ატალის და იაშარ ერქანის მემორიალი - ჭაბუკები
27-29 მაისი; თურქეთი, იზმირი
ჩემპიონი: გიორგი გეგელაშვილი (42კგ)
II ადგილი: მიხეილ ბოჭორიძე (76კგ)
III ადგილი: რამაზ თურმანიძე (54კგ), გიორგი ბრეგვაძე (76კგ), ლაშა ბაირამაშვილი (85კგ)
იუნიორი გოგონები
ჩემპიონი:
თამარ ხოჯაშვილი (52კგ)

ოლეგ საზანოვის მემორიალი - ჭაბუკები
18-19 ივნისი; უკრაინა, ლვოვი
ჩემპიონი: გიორგი ჭოლაძე (42კგ), თამაზ შავაძე (50კგ)
II ადგილი: გიორგი ჩანქსელიანი (76კგ), ვიტალი ლობჟანიძე (100კგ)
III ადგილი: საბა სორდია (63კგ), ნიკოლოზ გოგრიჭიანი (42კგ), ელგუჯა ბალანჩივაძე (100კგ)

სტეპან სარქისიანის მემორიალი
25-26 ივნისი; სომხეთი, ვანაძორი
II ადგილი: ბექა ლომთაძე (61კგ)
III ადგილი: ლაშა ლომთაძე (61კგ), ჯუმბერ ყველაშვილი (74კგ), ომარ გუსოშვილი (97კგ), გიორგი მეშვილდიშვილი (125კგ)

დავით გობეჯიშვილის სახელობის თასი - ახალგაზრდები
22-23 ოქტომბერი; ონი
ჩემპიონი: გიორგი ღონიაშვილი (50კგ), რამაზ თურმანიძე (55კგ), ედემი ბოლქვაძე (60კგ), ივერიკო ჯულაყიძე (66კგ), ნიკა კენჭაძე (74კგ), ზაურ ბერაძე (84კგ), გივი მაჭარაშვილი (96კგ), ზურაბ ურთაშვილი (120კგ)
II ადგილი: ალექსანდრე ღოღობერიძე (50კგ), გიორგი ხაჩიძე (55კგ), ნიკა ბუშელაშვილი (60კგ), ლაშა მემარნიშვილი (66კგ), გიორგი სულავა (74კგ), დემურ მეგენეიშვილი (84კგ), მოგელი მეზვრიშვილი (96კგ), ალექსი ჟორჟოლიანი (120კგ)
III ადგილი: გოდერძი ოსანიძე (50კგ), ნარიმან ცეცხლაძე (55კგ), დავით ენდელაძე (60კგ), გოდერძი ძებისაშვილი (60კგ), მამუკა ჩაჩუა (66კგ), გოგა მამიაური (74კგ), მირზა სხულუხია (74კგ), დავით ფირუზაშვილი (84კგ), ბექა ნადაშვილი (96კგ), ბექა ჭელიძე (96კგ), ზაურ ტაბატაძე (120კგ), მიხეილ აბრამიშვილი (120კგ)

ჰეიდარ ალიევის სახელობის ოქროს გრან პრი
20-21 ნოემბერი; აზერბაიჯანი, ბაქო, საჭიდაო კომპლექსი სერხედჯი
ჩემპიონი: გენო პეტრიაშვილი (125კგ)
II ადგილი: ავთანდილ კენჭაძე (74კგ)
III ადგილი: გიორგი რევაზიშვილი (61კგ), დავით მარსაგიშვილი (86კგ)

დინმუხად კუნაევის მემორიალი
26-27 ნოემბერი; ყაზახეთი, თარაზი
II ადგილი: კონსტანტინე ხაბალაშვილი (65კგ)
III ადგილი: ზურაბ ერბოწონაშვილი (74კგ), დავით ხუციშვილი (86კგ)

ისაკ ალი ოღლი ჯაფაროვის მემორიალი
3-4 დეკემბერი; აზერბაიჯანი, განჯა
ჩემპიონი: მირზა სხულუხია (70კგ), მექი სიმონია (97კგ), ალექსი ჟორჟოლიანი (125კგ)
II ადგილი: თორნიკე კვინიკაძე (74კგ)
III ადგილი: გიორგი გელაშვილი (70კგ)