სამინისტროში შესაბამისი თანამდებობის პირებთან მოქალაქეთა მიღება: მინისტრი: ხუთშაბათი 15:00 - 17:00 სთ;

ტელეფონი: 2 23 02 03,მისამართი: თბილისი 0134, ჩოლოყაშვილის გამზ. 9;

საჯარო ინფორმაციის ხელმისაწვდომობის უზრუნველყოფა და ზედამხედველობა. ტელეფონი 2 35 09 97, მეილი: n.udesiani@msy.gov.ge

საერთაშორისო ტურნირები - 2016

თარიღი: 2017 სექტემბერი 01

მუშვიგ ისაევის მემორიალი - ჭაბუკები
16 იანვარი; აზერბაიჯანი, ბაქო, საჭიდაო კომპლექსი სერხედჯი
ჩემპიონი: გოგა მამიაური (69კგ)
II ადგილი: ადილ მამადოღლი (69კგ)
III ადგილი: გიორგი ბრეგვაძე (73კგ)

ლეონიდ დუნაის მემორიალი - ჭაბუკები
23-24 იანვარი; უკრაინა, ხარკოვი
ჩემპიონი: ნიკა კვინიკაძე (50კგ), ამირან ვახტანგიშვილი (54კგ), გიორგი ელბაქიძე (58კგ), დანიელ მარქარაშვილი (69კგ), მირიან მაისურაძე (76კგ), სიმონ ოსკანიანი (85კგ), გუნდური
II ადგილი: თორნიკე ქათამაძე (50კგ), რომან აფციაური (69კგ), ჭაბუკი გამყრელიძე (100კგ)
III ადგილი: გოდერძი ძებისაშვილი (54კგ), ცოტნე აბალაკი (58კგ), გოგა მამიაური (69კგ), გიორგი ბრეგვაძე (73კგ)

ოქროს გრან პრი - 23-წლამდელები
29-31 იანვარი; საფრანგეთი, პარიზი
II ადგილი: შოთა ფარტენაძე (61კგ), გიორგი ბრეგაძე (65კგ), ავთანდილ კენჭაძე (70კგ)
III ადგილი: ლევან მურცხვალაძე (57კგ), გიორგი რევაზიშვილი (61კგ)

ალექსანდრ მედვედის მემორიალი
18-19 თებერვალი; ბელარუსი, მინსკი
ჩემპიონი: ზურაბ იაკობაშვილი (70კგ), გენო პეტრიაშვილი (125კგ)
III ადგილი: ვლადიმერ ხინჩეგაშვილი (73კგ), დავით მარსაგიშვილი (86კგ), ელიზბარ ოდიკაძე (97კგ)

ალექსანდრ მედვედის მემორიალი - ჭაბუკები
18-19 თებერვალი; ბელარუსი, მინსკი
II ადგილი: რამაზ თურმანიძე (54კგ), სიმონ ოსკანიანი (85კგ)
III ადგილი: ლუკა ქარჩხაძე (42კგ), დიმიტრი სალდაძე (42კგ)

პეტკო სირაკოვის და ივან ილიევის მემორიალი - ახალგაზრდები
27-28 თებერვალი; ბულგარეთი, სოფია
ჩემპიონი: თეიმურაზ ვანიშვილი (57კგ), შოთა ფარტენაძე (61კგ), გიორგი ბრეგაძე (65კგ), დავით ბუზიაშვილი (70კგ), ტარიელ გაფრინდაშვილი (74კგ), მექი სიმონია (86კგ), როლანდ ანდრიაძე (97კგ)
II ადგილი: გიორგი ღონიაშვილი (50კგ), ლევან მურცხვალაძე (57კგ), ივერიკო ჯულაყიძე (65კგ), ნიკა კენჭაძე (74კგ)
III ადგილი: გიორგი ხაჩიძე (50კგ), გიორგი სულავა (65კგ), შმაგი თოდუა (65კგ), ლაშა გიგაშვილი (74კგ), ზურაბ ურთაშვილი (125კგ)

ვიტალის ფრეიდენფელდსის მემორიალი - ახალგაზრდები
26-27 მარტი; ლატვია, რიგა
ჩემპიონი: გიორგი ღონიაშვილი (50კგ), რობერტ დინგაშვილი (55კგ), გიორგი პასიკაშვილი (60კგ), შმაგი თოდუა (66კგ), საბა ჩიხრაძე (84კგ), ზურაბ ურთაშვილი (125კგ)
II ადგილი: გიორგი ხაჩიძე (50კგ), ნიკა კენჭაძე (74კგ), მექი სიმონია (84კგ), ალექსი ჟორჟოლიანი (125კგ)
III ადგილი: კახა ირემაძე (55კგ), მაგომედ საიდოვი (66კგ), გიორგი გიორგობიანი (74კგ), მარად ვანაძე (96კგ)

ევროპის ფედერაციის თასი
14-15 აპრილი; სერბეთი, ზრენჯანინი
II ადგილი: იაკობ მაქარაშვილი (74კგ)
III ადგილი: ზურაბ იაკობიშვილი (65კგ)

რიო 2016-ის მსოფლიო სალიცენზიო ტურნირი
23-24 აპრილი; მონღოლეთი, ულან ბატორი
II ადგილი: ზურაბ იაკობიშვილი (65კგ)

აზერბაიჯანის ჭიდაობის ფედერაციის თასი - ახალგაზრდები
29 აპრილი; აზერბაიჯანი, ბაქო, ჰეიდარ ალიევის სახელობის დარბაზი
ჩემპიონი: ივერიკო ჯულაყიძე (66კგ), გივი მაჭარაშვილი (96კგ)
II ადგილი: ტარიელ გაფრინდაშვილი (74კგ), ზაურ ბერაძე (84კგ)
III ადგილი: ზურაბ ურთაშვილი (120კგ)

აზერბაიჯანის ჭიდაობის ფედერაციის თასი - ჭაბუკები
28 აპრილი; აზერბაიჯანი, ბაქო, ჰეიდარ ალიევის სახელობის დარბაზი
II ადგილი: ლაშა ბაირამოვი (50კგ)
III ადგილი: ვლადიმერ გამყრელიძე (50კგ), გოგა მამიაური (69კგ), მიხეილ ბოჭორიძე (76კგ), დავით ქოჩქიანი (85კგ)

საერთაშორისო ტურნირი „ჩემპიონები" - ახალგაზრდები
21-22 მაისი; თურქეთი, ანკარა
ჩემპიონი: ნიკა კენჭაძე (74კგ), გივი მაჭარაშვილი (97კგ)
II ადგილი: რობერტ დინგაშვილი (55კგ), გიორგი სულავა (66კგ)
III ადგილი: ივერიკო ჯულაყიძე (66კგ)

ოჰანეს ბაგრამიანის მემორიალი - ახალგაზრდები
23-24 მაისი; სომხეთი, ვანაძორი
ჩემპიონი: გიორგი გეგელაშვილი (46კგ), დავით ქოჩქიანი (85კგ)
II ადგილი: ედი ბუგულაშვილი (85კგ), გივი გოგობერიშვილი (76კგ)
III ადგილი: ნუგზარ სხირელი (58კგ)

მაჰმუტ ატალის და იაშარ ერქანის მემორიალი - ჭაბუკები
27-29 მაისი; თურქეთი, იზმირი
ჩემპიონი: გიორგი გეგელაშვილი (42კგ)
II ადგილი: მიხეილ ბოჭორიძე (76კგ)
III ადგილი: რამაზ თურმანიძე (54კგ), გიორგი ბრეგვაძე (76კგ), ლაშა ბაირამაშვილი (85კგ)
იუნიორი გოგონები
ჩემპიონი:
თამარ ხოჯაშვილი (52კგ)

ოლეგ საზანოვის მემორიალი - ჭაბუკები
18-19 ივნისი; უკრაინა, ლვოვი
ჩემპიონი: გიორგი ჭოლაძე (42კგ), თამაზ შავაძე (50კგ)
II ადგილი: გიორგი ჩანქსელიანი (76კგ), ვიტალი ლობჟანიძე (100კგ)
III ადგილი: საბა სორდია (63კგ), ნიკოლოზ გოგრიჭიანი (42კგ), ელგუჯა ბალანჩივაძე (100კგ)

სტეპან სარქისიანის მემორიალი
25-26 ივნისი; სომხეთი, ვანაძორი
II ადგილი: ბექა ლომთაძე (61კგ)
III ადგილი: ლაშა ლომთაძე (61კგ), ჯუმბერ ყველაშვილი (74კგ), ომარ გუსოშვილი (97კგ), გიორგი მეშვილდიშვილი (125კგ)

ოქროს გრან პრი
20-21 ნოემბერი; აზერბაიჯანი, ბაქო, საჭიდაო კომპლექსი სერხედჯი
ჩემპიონი: გენო პეტრიაშვილი (125კგ)
II ადგილი: ავთანდილ კენჭაძე (74კგ)
III ადგილი: გიორგი რევაზიშვილი (61კგ), დავით მარსაგიშვილი (86კგ)

დინმუხად კუნაევის მემორიალი
26-27 ნოემბერი; ყაზახეთი, თარაზი
II ადგილი: კონსტანტინე ხაბალაშვილი (65კგ)
III ადგილი: ზურაბ ერბოწონაშვილი (74კგ), დავით ხუციშვილი (86კგ)

ისაკ ალი ოღლი ჯაფაროვის მემორიალი
3-4 დეკემბერი; აზერბაიჯანი, განჯა
ჩემპიონი: მირზა სხულუხია (70კგ), მექი სიმონია (97კგ), ალექსი ჟორჟოლიანი (125კგ)
II ადგილი: თორნიკე კვინიკაძე (74კგ)
III ადგილი: გიორგი გელაშვილი (70კგ)