სამინისტროში შესაბამისი თანამდებობის პირებთან მოქალაქეთა მიღება: მინისტრი: ხუთშაბათი 15:00 - 17:00 სთ;

ტელეფონი: 2 23 02 03,მისამართი: თბილისი 0134, ჩოლოყაშვილის გამზ. 9;

საჯარო ინფორმაციის ხელმისაწვდომობის უზრუნველყოფა და ზედამხედველობა. ტელეფონი 2 35 09 97, მეილი: n.udesiani@msy.gov.ge

საერთაშორისო ტურნირები - 2016

თარიღი: 2017 დეკემბერი 21

ალექსანდრ მედვედის მემორიალი - ახალგაზრდები, გუნდური
9 იანვარი; ბელარუსი, მინსკი
ჩემპიონი: საქართველოს ახალგაზრდული ნაკრები

ვები ემრეს და ჰამიდ ყაფლანის მემორიალი
30-31 იანვარი; თურქეთი, სტამბული
ჩემპიონი: ლაშა გობაძე (80კგ), რობერტ კობლიაშვილი (85კგ)
II ადგილი: რევაზ ლაშხი (59კგ), შმაგი ბოლქვაძე (71კგ), მინდია წულუკიძე (75კგ), თორნიკე ძამაშვილი (80კგ), ბექა კანდელაკი (130კგ)
III ადგილი: ბაკურ გოგოლი (71კგ), მათე სოფაძე (85კგ), გიორგი ცირეკიძე (85კგ), ნიკოლოზ კახელაშვილი (98კგ)

გამოჩენილ უკრაინელ მოჭიდავეთა და მწვრთნელთა მემორიალი
13-14 თებერვალი; უკრაინა, კიევი
II ადგილი: გოგა აფრიამაშვილი (71კგ), ვლადიმერ გეგეშიძე (85კგ), ვასილ იმერლიშვილი (98კგ)
III ადგილი: არჩილ თურმანიძე (66კგ), გიორგი ჯავახია (71კგ), გიორგი დათუნაშვილი (75კგ), თორნიკე ძამაშვილი (80კგ)

პეტკო სირაკოვის და ივან ილიევის მემორიალი - 23-წლამდელები
27-28 თებერვალი; ბულგარეთი, სოფია
ჩემპიონი: ხვიჩა ჭითავა (59კგ), გელა ბოლქვაძე (80კგ), კუკური კირცხალია (98კგ), ბექა კანდელაკი (130კგ)
II ადგილი: ბაკურ გოგოლი (71კგ)
III ადგილი: გიზო მელაძე (59კგ), ნიკა გავაშელი (80კგ)

ავსტრიის ღია ჩემპიონატი - ახალგაზრდები
27-28 თებერვალი; ავსტრია, ვენა
ჩემპიონი: ნუგზარ წურწუმია (50კგ), გიორგი კურტანიძე (66კგ), თემურ ჭკუასელიძე (74კგ), გურამ ხეცურიანი (84კგ), გიორგი მელია (96კგ), ზვიად პატარიძე (120კგ)
II ადგილი: ლევან ქავჟარაძე (66კგ)
III ადგილი: დავით ჩხარტიშვილი (55კგ)

ფრეიდენფელდსის მემორიალი - ახალგაზრდები
26-27 მარტი; ლატვია, რიგა
ჩემპიონი: ნუგზარ წურწუმია (50კგ), დავით ჩხარტიშვილი (60კგ), გიორგი კურტანიძე (66კგ), თემურ ჭკუასელიძე (74კგ), გურამ ხეცურიანი (84კგ), გიორგი მელია (96კგ)
II ადგილი: ლევან ქავჟარაძე (66კგ)

ევროპის ფედერაციის თასი
16-17 აპრილი; სერბეთი, ზრენჯანინი
II ადგილი: შმაგი ბოლქვაძე (66კგ), ზურაბ დათუნაშვილი (75კგ)

რიო 2016-ის მსოფლიო სალიცენზიო ტურნირი
21-22 აპრილი; მონღოლეთი, ულან ბატორი
II ადგილი: რევაზ ნადარეიშვილი (98კგ)
III ადგილი: რევაზ ლაშხი (59კგ)

აზერბაიჯანის ჭიდაობის ფედერაციის თასი - ახალგაზრდები
27 აპრილი; აზერბაიჯანი, ბაქო, ჰეიდარ ალიევის სახელობის დარბაზი
ჩემპიონი: ნუგზარ წურწუმია (50კგ), გიორგი მელია (85კგ)
II ადგილი: დავით ჩხარტიშვილი (55კგ)
III ადგილი: იური ლომიძე (74კგ), ირაკლი შავაძე (60კგ), გურამ ხეცურიანი (85კგ)

აზერბაიჯანის ჭიდაობის ფედერაციის თასი - ჭაბუკები
26 აპრილი; აზერბაიჯანი, ბაქო, ჰეიდარ ალიევის სახელობის დარბაზი
ჩემპიონი: გიორგი ჩხიკვაძე (42), გიორგი შოთაძე (54კგ), ლერი აბულაძე (58კგ), ლუკა ხუციშვილი (76კგ)
II ადგილი: ბექა ბეშიძე (63კგ), საბა ცეცხლაძე (100კგ)
III ადგილი: აკაკი ოსიაშვილი (46კგ), რამაზ სილაგავა (50კგ), ოთარ აბულაძე (58კგ), ნიკა ყორშია (63კგ), ლევან გოგუა (69კგ), გიორგი ქაცანაშვილი (85კგ)

მუხრან ვახტანგაძის სახელობის თასი - ახალგაზრდები
1-2 მაისი; ბათუმი, სასპორტო სკოლა
ჩემპიონი: გიორგი კურტანიძე (66კგ), იური ლომაძე (74კგ)
III ადგილი: მინდია ბოლქვაძე (74კგ)

რიო 2016-ის მსოფლიო სალიცენზიო ტურნირი
7-8 მაისი; თურქეთი, სტამბოლი
II ადგილი: რობერტ კობლიაშვილი (85კგ), იაკობ ქაჯაია (130კგ)

მაჰმუტ ატალის და იაშარ ერქანის მემორიალი - ჭაბუკები
27-29 მაისი; თურქეთი, იზმირი
ჩემპიონი: ირაკლი ძიმისტარაშვილი (54კგ), ლერი აბულაძე (58კგ), გიორგი ქაცანაშვილი (85კგ)
II ადგილი: ლევან გოგუა (69კგ), ზაზა სილაგაძე (100კგ)
III ადგილი: გოდერძი შოთაძე (54კგ), ოთარ აბულაძე (58კგ), ბექა ბეშიძე (63კგ), ბექა გურული (69კგ)

დავით ბედინაძის სახელობის თასი - ჭაბუკები
14-15 ივნისი; ბათუმი, სასპორტო სკოლა
ჩემპიონი: არჩილ ბოლქვაძე (38კგ), ნიკა ბროლაძე (42კგ), ლუკა უჩიკავა (46კგ), ხვიჩა ანანიძე (50კგ), გიორგი შოთაძე (54კგ), ლერი აბულაძე (58კგ), ქერიმ მაჩალიკაშვილი (63კგ), ბექა გურული (69კგ), ლუკა ზაქარიაძე (76კგ), გიორგი ქაცანაშვილი (85კგ)
II ადგილი: ნუგზარ ბედინაძე (38კგ), გიორგი თოხაძე (42კგ), დავით ფუტკარაძე (50კგ), ირაკლი ძიმისტარაშვილი (58კგ), ბექა ბეშიძე (63კგ), გიორგი ცოფურაშვილი (76კგ), ლუკა ხუციშვილი (85კგ), საბა ცეცხლაძე (100კგ)
III ადგილი: მიხეილ აბაშიძე (38კგ), აკაკი ოსიაშვილი (50კგ), რამაზ სილაგავა (54კგ), გოგა პერტახია (58კგ), დავით სოლოღაშვილი (63კგ), ნიკა ყორშია (63კგ), თემურ გოგოხია (69კგ), უჩა ტურაბელიძე (76კგ), ლუკა ტატურაშვილი (76კგ), ალეკო მამრიკიშვილი (85კგ)

თემურ ყაზარაშვილის სახელობის თასი - ჭაბუკები
9-10 აგვისტო; რუსთავი, ქიმიკოსთა სპორტული დარბაზი
ჩემპიონი: ოთარ აბულაძე (58კგ)
II ადგილი: გიორგი ჩხიკვაძე (46კგ), ლერი აბულაძე (58კგ), ქერიმ მაჩალიკაშვილი (63კგ), ბექა გურული (69კგ), ალეკო მამრიკიშვილი (85კგ)
III ადგილი: აკაკი ოსიაშვილი (50კგ), გიორგი მეფიშვილი (54კგ), ლევან გოგუა (69კგ), გიორგი ცოფურაშვილი (76კგ), დავით ქოჩქიანი (85კგ), ზაზა სილაგაძე (100კგ)

მიხეილ სალაძის სახელობის თასი - ჭაბუკები
22-23 ოქტომბერი; თბილისი, ოლიმპიური რეზერვების ცენტრი
ჩემპიონი: არჩილ ბოლქვაძე (38კგ), ლაშა ბოლქვაძე (46კგ), აკაკი ოსიაშვილი (70კგ), ხვიჩა ანანიძე (54კგ), გიორგი პერტაია (58კგ), ნიკა შერბაკოვი (63კგ), გიორგი ნოზაძე (69კგ), ლუკა ზაქარიაძე (76კგ), ლუკა ხუციშვილი (85კგ), გიორგი ზოიძე (100კგ)
II ადგილი: თორნიკე სოლომონიძე (38კგ), დიმიტრი ხაჩიძე (42კგ), ფირუზ აბულაძე (46კგ), გიორგი ჩხიკვაძე (50კგ), დავით ლომიძე (54კგ), რამაზ ირემაძე (58კგ), ოთარ აბულაძე (63კგ), ომარ სირაძე (69კგ), გიორგი ცოფურაშვილი (76კგ), საბა ბაღდავაძე (85კგ), მათე გოქაძე (100კგ)
III ადგილი: ხვიჩა აბულაძე (38კგ), გიორგი ირემაძე (38კგ), დიეგო ჩხიკვაძე (46კგ), გურამ აბრამიშვილი (50კგ), რატი კანდელაკი (54კგ), მიხეილ ბენდიანიშვილი (58კგ), გიორგი ბენდიანიშვილი (58კგ), გიორგი შპეტიშვილი (63კგ), ბექა ბეშიძე (69კგ), თემურ გოგოხია (69კგ), ბექა ხვიტარია (76კგ), ბეგლარ მამულაძე (85კგ), დიტო ჩიტაძე (85კგ), იური აროშიძე (100კგ), ელგუჯა სილაგაძე (100კგ)

ჰეიდარ ალიევის სახელობის ოქროს დიდი პრიზი
26-27 ნოემბერი; აზერბაიჯანი, ბაქო
II ადგილი: შმაგი ბოლქვაძე (66კგ)
III ადგილი: ზურაბ დათუნაშვილი (75კგ)