სამინისტროში შესაბამისი თანამდებობის პირებთან მოქალაქეთა მიღება: მინისტრი: ხუთშაბათი 15:00 - 17:00 სთ;

ტელეფონი: 2 23 02 03,მისამართი: თბილისი 0134, ჩოლოყაშვილის გამზ. 9;

საჯარო ინფორმაციის ხელმისაწვდომობის უზრუნველყოფა და ზედამხედველობა. ტელეფონი 2 35 09 97, მეილი: n.udesiani@msy.gov.ge

საერთაშორისო ტურნირები - 2015

თარიღი: 2017 დეკემბერი 25

იადიგარ იმამის მემორიალი
31 იანვარი-1 თებერვალი; ირანი, მაშადი
II ადგილი: ნიკოლოზ ჭიკაიძე (69კგ)
III ადგილი: თემურ ჭკუასელიძე (76კგ), ბექა მაკარიძე (100კგ)

გოლამრეზა ტახტის მემორიალი
12-15 თებერვალი; ირანი, კერმანშაჰი
ჩემპიონი: ლაშა გობაძე (80კგ)
III ადგილი: მარადი აბულაძე (66კგ), რობერტ კობლიაშვილი (85კგ), ირაკლი ქაჯაია (98კგ)

იმრე პოიაკის მემორიალი
7-8 მარტი; უნგრეთი, სომბათჰეი
II ადგილი: გიორგი ცირეკიძე (80კგ)
III ადგილი: რევაზ ლაშხი (66კგ), მათე სოფაძე (85კგ)

ფრეიდენფელდსის მემორიალი - ახალგაზრდები
28-29 მარტი; ლატვია, რიგა
ჩემპიონი: გიორგი კურტანიძე (60კგ), რამაზ ზოიძე (66კგ), გელა ბოლქვაძე (74კგ), გიორგი მელია (84კგ), ნიკოლოზ კახელაშვილი (96კგ), ბექა კანდელაკი (120კგ)
II ადგილი: ლევან ქავჟარაძე (60კგ), გურამ ხეცურიანი (74კგ)
III ადგილი: ირაკლი შავაძე (55კგ), გიორგი ჩხარტიშვილი (66კგ), ზვიად პატარიძე (120კგ)

ვები ემრეს და ჰამიტ ყაფლანის მემორიალი
4-5 აპრილი; თურქეთი, სტამბოლი
III ადგილი: შმაგი ბოლქვაძე (66კგ), საჩინო დავითაია (71კგ), ზურაბ დათუნაშვილი (75კგ)

აზერბაიჯანის ჭიდაობის ფედერაციის თასი - ახალგაზრდები
18-19 აპრილი; აზერბაიჯანი, ბაქო
ჩემპიონი: ლევან ქავჟარაძე (60კგ), რამაზ ზოიძე (66კგ), ზვიად პატარიძე (120კგ)
III ადგილი: ნუგზარ წურწუმია (50კგ), დავით ჩხარტიშვილი (55კგ), ირაკლი შავაძე (60კგ), გიორგი მელია (84კგ), სულხან ბუიძე (96კგ), ბექა კანდელაკი (120კგ)

აზერბაიჯანის ჭიდაობის ფედერაციის თასი - ჭაბუკები
16-17 აპრილი; აზერბაიჯანი, ბაქო
ჩემპიონი: გიორგი მეფიშვილი (46კგ), დავით ბაკურაძე (63კგ)
II ადგილი: ვაჟა გოთუა (69კგ)
III ადგილი: რომან ლომინაძე (54კგ), ნოდარ შავაძე (69კგ), ბადრი ჯანელიძე (76კგ), რობინზონ ესაძე (85კგ), საბა ცეცხლაძე (100კგ)

მარდან საპარბაევის მემორიალი - ჭაბუკები
16-17 მაისი; ყაზახეთი, ჩიმკენტი
ჩემპიონი: სერგო გოგისვანიძე (130კგ)
II ადგილი: არჩილ თურმანიძე (65კგ)
III ადგილი: გიორგი დათუნაშვილი (75კგ), ბექა როყვა (85კგ)

მაჰმუტ ატალის და იაშარ ერქანის სახელობის თასი - ჭაბუკები
29-31 მაისი; თურქეთი, იზმირი
ჩემპიონი: ჯონი ხეცურიანი (58კგ), აივენჰო რიკაძე (63კგ)
II ადგილი: გიორგი შოთაძე (46კგ), ნიკოლოზ ჭიკაიძე (69კგ)
III ადგილი: გიორგი მეფიშვილი (46კგ), თემურ ჭკუასელიძე (76კგ), ბექა მაკარიძე (100კგ)

საერთაშორისო ტურნირი ჩემპიონი - ჭაბუკები
1-2 ივლისი; თბილისი, ჯემალ ცერცვაძის სახელობის ხელბურთის დარბაზი
ჩემპიონი: გიორგი შოთაძე (46კგ), ოთარ აბულაძე (50კგ), ლერი აბულაძე (54კგ), ჯონი ხეცურიანი (58კგ), დავით ბაკურაძე (63კგ), ვაჟა გოთუა (69კგ), ბადრი ჯანელიძე (76კგ), გიორგი შავაძე (85კგ)
II ადგილი: დავით ფუტკარაძე (42კგ), ნიკოლოზ ჭიკაიძე (69კგ), ბექა ზოიძე (85კგ), ბექა მახარაძე (100კგ)
III ადგილი: ნოდარ ოქრომჭედლიშვილი (42კგ), აკაკი ოსიაშვილი (46კგ), გია ირემაძე (46კგ), გიორგი სოსელია (50კგ), ნიკა შერბაკოვი (50კგ), გიორგი დავითაძე (54კგ), ოთარ მამნიაშვილი (63კგ), გია გორგაძე (63კგ), აივენჰო რიკაძე (69კგ), ლუკა ხუციშვილი (76კგ), გიორგი ქაცანაშვილი (85კგ), საბა ცეცხლაძე (100კგ), გურამ კეთილაძე (100კგ)

ოთარ ბაკურიძის მემორიალი - ჭაბუკები
26-27 სექტემბერი; ბათუმი, სასპორტო სკოლა
ჩემპიონი: ოთარ აბულაძე (50კგ), კახა ირემაძე (55კგ), ირაკლი შავაძე (60კგ), გიორგი გუჯაბიძე (66კგ), მინდია ბოლქვაძე (74კგ), გელა ქოქოლაძე (96კგ)
II ადგილი: გიორგი მეფიშვილი (50კგ), ლერი აბულაძე (55კგ), იური ლომინაძე (60კგ), ლადო შავაძე (66კგ), გელა შავაძე (74კგ), ნუკრი შავაძე (84კგ), ალექსი ლოდია (96კგ), საბა ცეცხლაძე (120კგ)
III ადგილი: ალეკო ღოღობერიძე (50კგ), შოთა ღლონტი (50კგ), ირაკლი ძიმისტარაშვილი (55კგ), გიორგი დავითაძე (55კგ), საბა ბაბილუა (60კგ), თორნიკე ჯანელიძე (60კგ), ოთარ მამნიაშვილი (66კგ), რეზო ჩხაიძე (66კგ), დემურ ქავთარაძე (74კგ), გიორგი შავაძე (84კგ), ალექსანდრე გუმბერიძე (84კგ), ბექა მაკარიძე (96კგ), რევაზ ბაკურაძე (120კგ)

ბოლატ ტურლიხანოვის მემორიალი - ახალგაზრდები
10-11 ოქტომბერი; ყაზახეთი, სემეი
III ადგილი: რამაზ ზოიძე (66კგ), გელა ბოლქვაძე (74კგ), ზვიად პატარიძე (130კგ)

დავით ბედინაძის სახელობის თასი - ჭაბუკები
11-12 ოქტომბერი; ბათუმი, სასპორტო სკოლა
ჩემპიონი: ნუკრი ბენიძე (38კგ), გიორგი ჩხიკვაძე (42კგ), დავით ლომიძე (46კგ), ირაკლი ძიმისტარაშვილი (54კგ), ლერი აბულაძე (58კგ), ლუკა ტატურაშვილი (69კგ), ასლან ხუგაევი (75კგ), საბა ცეცხლაძე (100კგ)
II ადგილი: ლაშა ბოლქვაძე (38კგ), თემურ ხოზრევანიძე (42კგ), ირაკლი ნაკაშია (46კგ), მამუკა თუთბერიძე (50კგ), ოთარ აბულაძე (54კგ), ნიკა ყორშია (63კგ), გიორგი ცოფურაშვილი (69კგ), უჩა ტურაბელიძე (75კგ), გიორგი ქაცანაშვილი (85კგ), ბიძინა მოლოდინაშვილი (100კგ)
III ადგილი: ნიკა ბრიწაძე (38კგ), ნუგო ჩხიკვაძე (42კგ), ანზორ ხურციძე (42კგ), დავით ფუტკარაძე (50კგ), გიორგი მეფიშვილი (50კგ), გოგა პერტახია (54კგ), ბექა აბაშიძე (58კგ), ბექა გურული (63კგ), ლუკა ზაქარიაძე (69კგ), გიორგი წავლიაშვილი (69კგ), ნოდარ როხვაძე (75კგ), ვალერიან გიორგაძე (75კგ), რობინზონ ესაძე (85კგ), დავით ქოჩქიანი (85კგ), პაპუნა სახტარაძე (100კგ), ბიძინა ინაშვილი (100კგ)

მიხეილ სალაძის სახელობის თასი - ჭაბუკები
10-12 ნოემბერი; თბილისი, სპორტკომპლექსი მართვე
ჩემპიონი: გიორგი ჩხიკვაძე (42კგ), აკაკი ოსიაშვილი (46კგ), გიორგი შოთაძე (50კგ), ირაკლი ძიმისტარაშვილი (54კგ), ქერიმ მაჩალიკაშვილი (63კგ), ლუკა ტატურაშვილი (69კგ), გიორგი ქაცანაშვილი (85კგ), საბა ცეცხლაძე (100კგ)
II ადგილი: ავთანდილ ბიძინაშვილი (42კგ), გია კუჭავა (46კგ), გიორგი მეფიშვილი (50კგ), ოთარ აბულაძე (54კგ), დავით სოლოღაშვილი (63კგ), ლუკა ზაქარიაძე (69კგ), გიორგი უგულავა (76კგ), დავით ქოჩქიაშვილი (85კგ), გიორგი ზოიძე (100კგ)
III ადგილი: რატი კანდელაკი (42კგ), ნოდარ ოქრომჭედლიშვილი (46კგ), ბექა გურული (50კგ), ხვიჩა ფუტკარაძე (50კგ), თორნიკე კანდელაკი (54კგ), ნიკა შერბაკოვი (58კგ), ნიკა თაყაიშვილი (63კგ), ბექა წულაია (63კგ), გიორგი ნოზაძე (69კგ), ჯაბანა კახიაშვილი (69კგ), საბა ბაღდავაძე (76კგ), უჩა ტურაბელიძე (76კგ), ბეგლარ მამულაძე (85კგ), ალექსანდრე მამრიკიშვილი (85კგ), ზაზა სილაგაძე (100კგ)

ერევნის საერთაშორისო ტურნირი - ახალგაზრდები
24 ნოემბერი; სომხეთი, ერევანი
ჩემპიონი: მინდია წულუკიძე (75კგ), ნიკოლოზ კელასოვი (80კგ), მათე სოფაძე (85კგ), სანდრო დიხამინჯია (130კგ)
II ადგილი: მურად მიქელაძე (66კგ), გიორგი ცირეკიძე (85კგ)
III ადგილი: გოგა გოგიბერაშვილი (71კგ), ანტონ მამაგეიშვილი (75კგ), გოგა აფრიამაშვილი (75კგ), გიორგი დათუნაშვილი (80კგ), გიორგი მარშანია (98კგ)