სამინისტროში შესაბამისი თანამდებობის პირებთან მოქალაქეთა მიღება: მინისტრი: ხუთშაბათი 15:00 - 17:00 სთ;

ტელეფონი: 2 23 02 03,მისამართი: თბილისი 0134, ჩოლოყაშვილის გამზ. 9;

საჯარო ინფორმაციის ხელმისაწვდომობის უზრუნველყოფა და ზედამხედველობა. ტელეფონი 2 35 09 97, მეილი: n.udesiani@msy.gov.ge

საერთაშორისო ტურნირები - 2014

თარიღი: 2017 დეკემბერი 26

იადიგარ იმამის მემორიალი - ახალგაზრდები
25-26 იანვარი; ირანი, თეირანი
II ადგილი: მარადი აბულაძე (66კგ)

ოქროს დიდი პრიზი
1-2 თებერვალი; საფრანგეთი, პარიზი
ჩემპიონი: რევაზ ლაშხი (66კგ), ზურაბ დათუნაშვილი (75კგ), გიორგი ცირეკიძე (80კგ), იაკობ ქაჯაია (130კგ)
III ადგილი: ლაშა გოგიტაძე (59კგ), მანუჩარ ცხადაია (75კგ), ვასილ იმერლიშვილი (85კგ)

ვები ემრეს და ჰამიტ ყაფლანის მემორიალი - ახალგაზრდები
1-2 თებერვალი; თურქეთი, სტამბოლი
II ადგილი: მინდია წულუკიძე (71კგ), თორნიკე ძამაშვილი (80კგ)
III ადგილი: ანტონ მამაგეიშვილი (66კგ), სოსო ჯაბიძე (98კგ)

ვლადიმერ მაისურაძის მემორიალი - ჭაბუკები
22-23 თებერვალი; თბილისი, ოლიმპიური რეზერვების ცენტრი
ჩემპიონი: ირაკლი ძიმისტარაშვილი (42კგ), ნუგზარ წურწუმია (46კგ), გიორგი დავითაძე (54კგ), გიორგი კურტანიძე (63კგ), ბექა ტუღუში (69კგ), რამაზ კვეტენაძე (76კგ), დავით გოგიძე (85კგ)
II ადგილი: რევაზ სილაგაძე (42კგ), ლერი აბულაძე (50კგ), თემურ ირემაძე (54კგ), ლაშა ჭოლაძე (69კგ), გურამ ხეცურიანი (76კგ), ლევან შავაძე (85კგ), გიორგი მარშანია (100კგ)
III ადგილი: ბექა ბეშიძე (42კგ), თორნიკე მელაძე (50კგ), ნიკა ყორშია (50კგ), ჯამბულ ხარაბაძე (54კგ), ჯონი ხეცურიანი (54კგ), აივენჰო რიკაძე (58კგ), გენადი ჩიტაძე (58კგ), ლადო შავაძე (63კგ), ბექა მამუკაშვილი (63კგ), ბადრი ჯანელიძე (69კგ), თორღვა გოგოჭური (69კგ), ალექსანდრე გუმბერიძე (76კგ), კახა კალანდაძე (76კგ), საბა ბუხრიკიძე (85კგ), ზვიად ფუტკარაძე (85კგ), გურამ კეთილაძე (100კგ), საბა ცეცხლაძე (100კგ)

იმრე პოიაკის მემორიალი
1-2 მარტი; უნგრეთი, სომბათჰეი
II ადგილი: საჩინო დავითაია (66კგ), მანუჩარ ცხადაია (71კგ), რობერტ კობლიაშვილი (85კგ)
III ადგილი: მინდია წულუკიძე (71კგ), ზურაბ დათუნაშვილი (75კგ), ვლადიმერ გეგეშიძე (85კგ)

ფრეიდენფელდსის მემორიალი
22-23 მარტი; ლატვია, რიგა
ჩემპიონი: გიზო მელაძე (55კგ), შმაგი ბოლქვაძე (66კგ), გელა ბოლქვაძე (74კგ), ლაშა გობაძე (84კგ), აკაკი კანდელაკი (120კგ)
II ადგილი: კუკური კირცხალია (96კგ)
III ადგილი: მურად მიქელაძე (60კგ), ბაკურ გოგოლი (66კგ)

მაჰმუტ ატალის და იაშარ ერქანის სახელობის თასი - ჭაბუკები
12-13 აპრილი; თურქეთი, ანთალია
ჩემპიონი: ნუგზარ წურწუმია (42კგ), ჯონი ხეცურიანი (50კგ), გურამ ხეცურიანი (76კგ)
III ადგილი: თორნიკე მელაძე (46კგ), გიორგი კურტანიძე (58კგ), ნიკოლოზ ჭიკაიძე (63კგ), გიორგი ბარბაქაძე (85კგ)

აზერბაიჯანის ჭიდაობის ფედერაციის თასი - ახალგაზრდები
20 აპრილი; აზერბაიჯანი, ბაქო
ჩემპიონი: ლევან ქავჟარაძე (60კგ), რამაზ ზოიძე (66კგ), ზვიად პატარიძე (120კგ)
II ადგილი: შმაგი ბოლქვაძე (66კგ), ლაშა გობაძე (84კგ), მამუკა დარჩია (120კგ)
III ადგილი: გელა ბოლქვაძე (74კგ), ნიკოლოზ კახელაშვილი (96კგ), ზურაბ გედეხაური (120კგ)

აზერბაიჯანის ჭიდაობის ფედერაციის თასი - ჭაბუკები
19 აპრილი; აზერბაიჯანი, ბაქო
ჩემპიონი: ლადო შავაძე (63კგ)
III ადგილი: ირაკლი ძიმისტარაშვილი (42კგ), რომან ლომინაძე (54კგ), გიორგი მარშანია (100კგ)

თემურ ყაზარაშვილის სახელობის თასი - ჭაბუკები
2-5 ივნისი; თბილისი, სპორტკომპლექსი მართვე
ჩემპიონი: ნუგზარ წურწუმია (46კგ), ლერი ბედინაძე (50კგ), გიორგი კურტანიძე (58კგ), ვლადიმერ შავაძე (63კგ), დემურ ქავთარაძე (69კგ), ალექსანდრე გუმბერიძე (76კგ)
II ადგილი: თემურ გოგია (46კგ), თორნიკე მელაძე (50კგ), ბექა მამუკაშვილი (63კგ), კახა კალანდაძე (76კგ), გიორგი მარშანია (100კგ)
III ადგილი: გიორგი კიკნაძე (42კგ), გიორგი ჩხაიძე (46კგ), დავით მარკოიძე (54კგ), ხვიჩა თაყაიშვილი (63კგ), გიორგი გუჯაბიძე (63კგ), თემურ შუბითიძე (69კგ), რობინზონ ესაძე (100კგ)

მუხრან ვახტანგაძის სახელობის თასი - ახალგაზრდები
5-6 ივლისი; ბათუმი, სასპორტო სკოლა
ჩემპიონი: ალექსანდრე კილაძე (50კგ), ბექა ბალანჩივაძე (55კგ), მურად მიქელაძე (60კგ), რამაზ ზოიძე (66კგ), შოთა ღლონტი (84კგ), ზურაბ გედეხაური (120კგ)
II ადგილი: ილია ტყებუჩავა (50კგ), ვლადიმერ შავაძე (60კგ), ედნარ შავაძე (66კგ), მურთაზ ჩაბრავა (74კგ), შალვა ხაჩიძე (84კგ)
III ადგილი: თორნიკე მელაძე (50კგ), გიზო მელაძე (55კგ), ლევან ქავჟარაძე (60კგ), ნიკა გავაშელი (96კგ), გიორგი მარშანია (96კგ), მამუკა დარჩია (120კგ)

ვლადისლავ პეტლიასინსკის მემორიალი
19-20 ივლისი; პოლონეთი, გდანსკი
II ადგილი: მიხეილ ქაჯაია (98კგ)
III ადგილი: ირაკლი ქაჯაია (98კგ)

რესპუბლიკის თასი - ჭაბუკები
25-26 ოქტომბერი; თურქეთი, სტამბოლი
ჩემპიონი: ირაკლი შავაძე (55კგ), გელა ბოლქვაძე (74კგ), ნიკოლოზ კახელაშვილი (96კგ), ზვიად პატარიძე (130კგ)
II ადგილი: ბაკურ გოგოლი (66კგ)

მიხეილ სალაძის სახელობის თასი - ჭაბუკები
25-26 ოქტომბერი; თბილისი, ოლიმპიური რეზერვების ცენტრი
ჩემპიონი: ბექა ადიკაშვილი (42კგ), თორნიკე კანდელაკი (46კგ), ირაკლი ძიმისტარაშვილი (50კგ), ლერი აბულაძე (54კგ), დავით ბაკურაძე (63კგ), ნოდარ შავაძე (69კგ), თემურ ჭკუასელიძე (76კგ), ზაზა სილაგაძე (85კგ), ბექა მაკარიძე (100კგ)
II ადგილი: დავით ლომიძე (42კგ), ვასილ ხაჩიძე (46კგ), ირაკლი აბულაძე (50კგ), ნიკოლოზ ყორშია (54კგ), გია გორგია (63კგ), ნიკოლოზ ჭიკაიძე (69კგ), გიორგი შავაძე (76კგ), ედუარდ ღლონტი (85კგ), გურამ კეთილაძე (100კგ)
III ადგილი: გიორგი ძამაშვილი (42კგ), დავით ფუტკარაძე (42კგ), ოთარ აბულაძე (46კგ), გიორგი გიორგაძე (50კგ), გიორგი ჩხაიძე (50კგ), დავით სოლოღაშვილი (54კგ), გიორგი ლაბაძე (54კგ), გიორგი დავითაძე (58კგ), რობინზონ ლომინაძე (58კგ), აივენჰო რიკაძე (63კგ), შოთა ფეიქრიშვილი (63კგ), თენგიზ შუბითიძე (69კგ), ბადრი ჯანელიძე (76კგ), ნიკოლოზ გელაშვილი (85კგ), გურამ გიორგობიანი (85კგ), ბიძინა ინაშვილი (100კგ), საბა ცეცხლაძე (100კგ)