სამინისტროში შესაბამისი თანამდებობის პირებთან მოქალაქეთა მიღება: მინისტრი: ხუთშაბათი 15:00 - 17:00 სთ;

ტელეფონი: 2 23 02 03,მისამართი: თბილისი 0134, ჩოლოყაშვილის გამზ. 9;

საჯარო ინფორმაციის ხელმისაწვდომობის უზრუნველყოფა და ზედამხედველობა. ტელეფონი 2 35 09 97, მეილი: n.udesiani@msy.gov.ge

საერთაშორისო ტურნირები - 2013

თარიღი: 2018 იანვარი 04

ვები ემრეს და ჰამიტ ყაფლანის მემორიალი - ახალგაზრდები
2-3 თებერვალი; თურქეთი, სტამბოლი
II ადგილი: რევაზ ნადარეიშვილი (84კგ)
III ადგილი: მიხეილ ქაჯაია (96კგ)

აზერბაიჯანის ჭიდაობის ფედერაციის თასი - ახალგაზრდები
19 აპრილი; აზერბაიჯანი, ბაქო, საჭიდაო კომპლექსი სერხეჯი
ჩემპიონი: შმაგი ბოლქვაძე (66კგ), იაკობ ქაჯაია (120კგ)
II ადგილი: ლაშა გობაძე (74კგ), ნუკრი ფერსელიძე (96კგ)
III ადგილი: ირაკლი შავაძე (50კგ)

აზერბაიჯანის ჭიდაობის ფედერაციის თასი - ჭაბუკები
18 აპრილი; აზერბაიჯანი, ბაქო, საჭიდაო კომპლექსი სერხეჯი
ჩემპიონი: გიორგი მელია (69კგ), ზვიად პატარიძე (100კგ)
II ადგილი: ნუგზარ წურწუმია (42კგ), დავით ჩხარტიშვილი (50კგ), ნუკრი შავაძე (76კგ), გიგა ქოქოლაძე (85კგ)
III ადგილი: იური ლომაძე (54კგ), გიორგი გუჯაბიძე (58), ირაკლი თარხნიშვილი (76კგ), შოთა ცალუღელაშვილი (85კგ)

ნახიჭევანის თასი - ახალგაზრდები, გუნდური
4-5 მაისი; აზერბაიჯანი, ნახიჭევანი
III ადგილი: საქართველო

თემურ ყაზარაშვილის სახელობის თასი - ჭაბუკები
18-19 ივლისი; რუსთავი, ქიმიკოსთა სპორტული დარბაზი
ჩემპიონი: ნუგზარ წურწუმია (42კგ), ირაკლი ჩხარტიშვილი (69კგ), ზვიად პატარიძე (100კგ)
II ადგილი: ჯონი ხეცურიანი (46კგ), გურამ კვერღელიძე (63კგ), გოგა ქოქოლაძე (85კგ)
III ადგილი: ირაკლი აბულაძე (42კგ), კახა ირემაძე (50კგ), დავით ჩხარტიშვილი (54კგ), ბექა მამუკაშვილი (58კგ), ნუკრი შავაძე (76კგ)

ვლადისლავ პეტლიასინსკის მემორიალი
3-4 აგვისტო; პოლონეთი, ვარშავა
III ადგილი: საჩინო დავითაია (66კგ)

მუხრან ვახტანგაძის სახელობის თასი - ახალგაზრდები
27-28 სექტემბერი; ბათუმი, სასპორტო სკოლა
ჩემპიონი: თორნიკე მელაძე (55კგ), ასლან მეკეიძე (60კგ), გოგა ქოქოლაძე (84კგ), ნიკოლოზ კაკაბაშვილი (96კგ)
II ადგილი: თემურ შავაძე (50კგ), ირაკლი შავაძე (60კგ)
III ადგილი: თორნიკე ჭელიძე (50კგ), გიორგი კურტანიძე (55კგ), ნიკოლოზ ჭიკაიძე (60კგ), ლევან ქავჟარაძე (60კგ), გიორგი შუბაშვილი (66კგ), დავით გოგიძე (74კგ), თენგიზ ძებნიაური (84კგ), გიორგი ბარბაქაძე (96კგ), დავით ჩხარტიშვილი (120კგ)

მიხეილ სალაძის სახელობის თასი - ჭაბუკები
11-12 ნოემბერი; თბილისი, ოლიმპიური რეზერვების ცენტრი
ჩემპიონი: ნუგზარ წურწუმია (46კგ), ლერი აბულაძე (50კგ), გიორგი კურტანიძე (58კგ), გიზო სამხარაული (63კგ), გივი ქართველიშვილი (69კგ), გურამ ხეცურიანი (76კგ), დავით გოგიძე (85კგ), ზვიად პატარიძე (100კგ)
II ადგილი: გიორგი მეფიშვილი (42კგ), გიზო მელაძე (46კგ), ჯონი ხეცურიანი (50კგ), აივენჰო რიკაძე (58კგ), ბექა მამუკაშვილი (63კგ), ლევან სვანაძე (76კგ), ბესლან კუშტანაშვილი (85კგ), გიორგი მარშანია (100კგ)
III ადგილი: ირაკლი ძიმისტარიშვილი (42კგ), გიორგი ჩხაიძე (46კგ), ილია ტყებუჩავა (50კგ), შოთა ღლონტი (50კგ), გიორგი დავითაძე (54კგ), დავით მარკოიძე (54კგ), დავით ირემაძე (58კგ), გენადი ჩიტიძე (58კგ), ვლადიმერ შავაძე (63კგ), ბადრი ჯანელიძე (69კგ), თემურ ქავთარაძე (69კგ), ვახტანგ ნაცვლიშვილი (76კგ), ირაკლი ბერიშვილი (76კგ), ზვიად ფუტკარაძე (85კგ), საბა ბუხრიკიძე (85კგ), გიორგი ბარბაქაძე (100კგ)

ჰეიდარ ალიევის სახელობის ოქროს დიდი პრიზი - ახალგაზრდები
20-21 ნოემბერი; აზერბაიჯანი, ბაქო
ჩემპიონი: იაკობ ქაჯაია (+100კგ)
III ადგილი: უშანგი ჩიტიაშვილი (74კგ), ბექა როყვა (96კგ)

ოლეგ კარავაევის მემორიალი - გუნდური
20-21 ნოემბერი; ბელარუსი, მინსკი
III ადგილი: საქართველო