სამინისტროში შესაბამისი თანამდებობის პირებთან მოქალაქეთა მიღება: მინისტრი: ხუთშაბათი 15:00 - 17:00 სთ;

ტელეფონი: 2 23 02 03,მისამართი: თბილისი 0134, ჩოლოყაშვილის გამზ. 9;

საჯარო ინფორმაციის ხელმისაწვდომობის უზრუნველყოფა და ზედამხედველობა. ტელეფონი 2 35 09 97, მეილი: n.udesiani@msy.gov.ge

შედეგები 2010

თარიღი: 2011 იანვარი 03

ქართველ სპორტსმენთა შედეგები 2010 წელს გამართულ მსოფლიოსა და ევროპის ჩემპიონატებსა და საერთაშორისო ტურნირებზე ოლიმპიურ და არაოლიმპიურ სახეობებში

 ოლიმპიური  არაოლიმპიური მსოფლიო ჩემპიონატი ევროპის ჩემპიონატი საერთაშორისო ტურნირები
 ძიუდო  სამბო დიდები დიდები დიდები
 თავ. ჭიდაობა
 ჭადრაკი ახალგაზრდები ახალგაზრდები ახალგაზრდები
 ბ/რ ჭიდაობა
 რაგბი ჭაბუკები ჭაბუკები ჭაბუკები
 ფიგ. სრიალი
 კარატე      
 კრივი  სუმო      
 ძალოსნობა  მკლავჭიდი      
 მძლეოსნობა        
 წყალბურთი        
 წყალში ხტომა
       
კალათბურთი        
ტყვიის სროლა        
ტაიკვანდო        
წყალთხილამურები        

მშვილდოსნობა

 

     

 

 

 

 

ძიუდო
სახელი, გვარი წონა ასაკი ტურნირი ქვეყანა/ქალაქი თარიღი ადგილი
დავით ასუმბანი   60 დიდები მსოფლიო თასი თბილისი 30-31.01 I
 შალვა ქარდავა  66 დიდები მსოფლიო თასი თბილისი 30-31.01
I
 ლევან წიკლაური  81 დიდები  მსოფლიო თასი თბილისი 30-31.01
I
მინდია ბოდაველი 90 დიდები მსოფლიო თასი თბილისი 30-31.01
I
ბეთქილ შუკვანი 60 დდიები მსოფლიო თასი თბილისი 30-31.01
II
ხვიჩა ხუციშვილი 81 დიდები მსოფლიო თასი თბილისი 30-31.01 II
რევაზ ჩიკოიძე  100 დიდები მსოფლიო თასი თბილისი 30-31.01  II 
ადამ ოქრუაშვილი +100 დიდები მსოფლიო თასი თბილისი 30-31.01   II 
ამირან პაპინაშვილი  60  დიდები მსოფლიო თასი თბილისი 30-31.01  III 
ზაზა კედელაშვილი  73  დიდები მსოფლიო თასი თბილისი 30-31.01   III  
იოსებ წელაური  81  დიდები მსოფლიო თასი თბილისი 30-31.01  III 
დავით კარბელაშვილი  81  დიდები მსოფლიო თასი თბილისი 30-31.01  III 
დავით ლორიაშვილი  100  დიდები მსოფლიო თასი თბილისი 30-31.01  III 
ნოდარ მეტრეველი  100  დიდები მსოფლიო თასი თბილისი 30-31.01  III 
ზვიად ხანჯალიაშვილი  +100  დიდები მსოფლიო თასი თბილისი 30-31.01  III 







 დავით ასუმბანი 60 დიდები სუპერ თასი პარიზი 9-10.02  I
ლევან წიკლაური  81  დიდები სუპერ თასი პარიზი 9-10.02  II
ირაკლი ცირეკიძე  100 დიდები სუპერ თასი პარიზი 9-10.02  III







ზვიად ხანჯალიაშვილი  +100  დიდები გრან-პრი გერმანია 20-21.02  III







 ვარლამ ლიპარტელიანი 90  დიდები გრან-სლემი ჩეხეთი 26.2-1.03  I







ეროვნული ნაკრები    დიდები ევროპის ჩემპიონატი ავსტრია 22-25.04  I
ვარლამ ლიპარტელიანი  90   დიდები  ევროპის ჩემპიონატი ავსტრია 22-25.04  II
 





ვარლამ ლიპარტელიანი  90  დიდები გრან-პრი ტუნისი 7-9.05  III
ლევან ჟორჟოლიანი   100 დიდები გრან-პრი ტუნისი 7-9.05  III







 ვარლამ ლიპარტელიანი 90  დიდები გრან-შლემი ბრაზილია 21-23.05  III
ლევან ჟორჟოლიანი   100  დიდები გრან-შლემი  ბრაზილია 21-23.05  III







ვარლამ ლიპარტელიანი  90    მსოფლიო თასი ბრაზილია 29-30.05  II 







ირაკლი ცირეკიძე  100  დიდები  მსოფლიო თასი ესპანეთი  5-6.06 
ამირან პაპინაშვილი 60 დიდები  მსოფლიო თასი ესპანეთი  5-6.06  III
 ნუგზარ ტატალაშვილი 73  დიდები მსოფლიო თასი ესპანეთი  5-6.06  III

           
ამირან პაპინაშვილი  60 დიდები გრან-პრი ჰოლანდია  15-17.10 I
ვარლამ ლიპარტელიანი  90 დიდები  გრან-პრი  ჰოლანდია   15-17.10 II

           
ჯაბა ჯიქურაული 55  ახალგ.  ევროპის თასი საბერძნეთი 10-11.04 I
ლაშა შავდათუაშვილი 66  ახალგ. ევროპის თასი საბერძნეთი 10-11.04 I
ავთანდილ ჭრიკიშვილი 81  ახალგ. ევროპის თასი საბერძნეთი 10-11.04 I
არჩილ შინჯიკაშვილი 90 ახალგ. ევროპის თასი საბერძნეთი 10-11.04 I
ირაკლი დგებუაძე 73 ახალგ. ევროპის თასი საბერძნეთი 10-11.04 II
თორნიკე თათარაშვილი 60 ახალგ. ევროპის თასი საბერძნეთი 10-11.04 III
ანზორ ხმიადაშვილი 73 ახალგ. ევროპის თასი საბერძნეთი 10-11.04 III
მიხეილ ნარიმანიძე 100 ახალგ. ევროპის თასი საბერძნეთი 10-11.04 III
როსტომ ხახალეიშვილი +100 ახალგ. ევროპის თასი საბერძნეთი 10-11.04 III

           
ლაშა გიუნაშვილი 55 ახალგ. საერთაშორისო ტურნირი აზერბაიჯანი 27-30.04 I
გიორგი ბროლაშვილი 60 ახალგ. საერთაშორისო ტურნირი აზერბაიჯანი 27-30.04 I
ანზორ ხმიადაშვილი 73 ახალგ. საერთაშორისო ტურნირი აზერბაიჯანი 27-30.04 I
მიხეილ ნარიმანიძე 100 ახალგ. საერთაშორისო ტურნირი აზერბაიჯანი 27-30.04 I
ვაჟა დაბრუნდაშვილი +100 ახალგ. საერთაშორისო ტურნირი აზერბაიჯანი 27-30.04 I
ბეთქილ აფრასიძე 73 ახალგ. საერთაშორისო ტურნირი აზერბაიჯანი 27-30.04 II
ავთანდილ ჭრიკიშვილი 81 ახალგ. საერთაშორისო ტურნირი აზერბაიჯანი 27-30.04 II
თორნიკე თათარაშვილი 60 ახალგ. საერთაშორისო ტურნირი  აზერბაიჯანი 27-30.04 III
დავით ტარაშვილი 66 ახალგ. საერთაშორისო ტურნირი აზერბაიჯანი 27-30.04 III
არჩილ შინჯიკაშვილი 90 ახალგ. საერთაშორისო ტურნირი აზერბაიჯანი 27-30.04 III
ლევან მათიაშვილი +100 ახალგ. საერთაშორისო ტურნირი აზერბაიჯანი 27-30.04 III

           
ლაშა შავდათუაშვილი 66 ახალგ. ევროპის თასი ჩეხეთი 30.07-1.08 I
ბეთქილ აფრასიძე 73 ახალგ. ევროპის თასი ჩეხეთი 30.07-1.08 I
ავთანდილ ჭრიკიშვილი 81 ახალგ. ევროპის თასი ჩეხეთი 30.07-1.08 I
ოთარ კაიდარაშვილი 55 ახალგ. ევროპის თასი ჩეხეთი 30.07-1.08 II
შმაგი ლაგაზაური 60 ახალგ. ევროპის თასი ჩეხეთი 30.07-1.08 II
გიორგი ნოზაძე 90 ახალგ. ევროპის თასი ჩეხეთი 30.07-1.08 III

           
ოთარ კაიდარაშვილი 55 ახალგ. ევროპის პირველობა ბულგარეთი 18-20.09 I
ავთანდილ ჭრიკიშვილი 81 ახალგ. ევროპის პირველობა ბულგარეთი 18-20.09 I
გიორგი ნოზაძე 90 ახალგ. ევროპის პირველობა ბულგარეთი 18-20.09 II
ნაკრები გუნდი   ახალგ. ევროპის პირველობა ბულგარეთი 18-20.09 II

           
ავთანდილ ჭრიკიშვილი 81 ახალგ. მსოფლიო პირველობა მაროკო 22-24.10 I
ზებედა რეხვიაშვილი 73 ახალგ. მსოფლიო პირველობა მაროკო 22-24.10 III

           
მიხეილ მეზურნიშვილი 60 ჭაბუკები ევროპის თასი თურქეთი 20-21.03 I
თამაზ ონიანი 73 ჭაბუკები ევროპის თასი თურქეთი 20-21.03 I
ლაშა ტაველური 81 ჭაბუკები ევროპის თასი თურქეთი 20-21.03 I
უშანგი გასიტაშვილი +90 ჭაბუკები ევროპის თასი თურქეთი 20-21.03 I
ელენე ქებაძე +70 გოგონები ევროპის თასი თურქეთი 20-21.03 I
ადილ ნიაზაშვილი 55 ჭაბუკები ევროპის თასი თურქეთი 20-21.03 II
მიხეილ იმერლიშვილი 50 ჭაბუკები ევროპის თასი თურქეთი 20-21.03 III
ზაზა როსტომაშვილი 55 ჭაბუკები ევროპის თასი თურქეთი 20-21.03 III
პავლე ქავთარაძე 66 ჭაბუკები ევროპის თასი თურქეთი 20-21.03 III
თომა თავზარაშვილი 66 ჭაბუკები ევროპის თასი თურქეთი 20-21.03 III
ზაურ მამარდაშვილი  73 ჭაბუკები ევროპის თასი თურქეთი 20-21.03 III
ილია ოტიაშვილი რუმინეთი ჭაბუკები ევროპის თასი თურქეთი 20-21.03 III
კარლო ნემსიწვერიძე +90 ჭაბუკები ევროპის თასი თურქეთი 20-21.03 III

           
გელა კელიხაშვილი 50 ჭაბუკები ევროპის თასი ჩეხეთი 23-26.04 I
პავლე ქავთარაძე 66 ჭაბუკები ევროპის თასი ჩეხეთი 23-26.04 I
თომა თავზარაშვილი 66 ჭაბუკები ევროპის თასი ჩეხეთი 23-26.04 II

           
ლაშა ტაველური 81 ჭაბუკები ევროპის თასი რუმინეთი 1-2.05 I
ილია ოთიაშვილი 81 ჭაბუკები ევროპის თასი რუმინეთი 1-2.05 III

           
ლაშა ტაველური 81 ჭაბუკები ევროპის პირველობა ჩეხეთი 25-27.06 II
მიხეილ მეზურნიშვილი 60 ჭაბუკები ევროპის პირველობა ჩეხეთი 25-27.06 III

           

 

თავისუფალი ჭიდაობა 
სახელი, გვარი წონა ასაკი ტურნირი ქვეყანა/ქალაქი თარიღი ადგილი
დავით ქერაშვილი 96 დიდები საერთაშორისო ტურნირი თურქეთი 11-15.02 III
             
ვლადიმერ ხინჩაგაშვილი 55 დიდები საერთაშორისო ტურნირი უკრაინა 19-22.02 III
ბესიკ გოჩაშვილი 55 დიდები საერთაშორისო ტურნირი უკრაინა 19-22.02 III
             
მალხაზ ზარქუა 60 დიდები ევროპის ჩემპიონატი ბაქო 14-15.04 II
გიორგი გოგშელიძე 96 დიდები ევროპის ჩემპიონატი ბაქო 14-15.04 II
ოთარ თუშიშვილი 66 დიდები ევროპის ჩემპიონატი ბაქო 14-15.04 III
             
დავით მოძმანაშვილი 120 დიდები საერთაშორისო ტურნირი რუსეთი 28-30.05 III
             
მალხაზ ქურდიანი 60 დიდები გრან-პრის ეტაპი თბილისი 4-8.06 I
გიორგი გოგშელიძე 96 დიდები გრან-პრის ეტაპი თბილისი 4-8.06 I
დავით მარსაგიშვილი 84 დიდები გრან-პრის ეტაპი თბილისი 4-8.06 II
ბელდუხ გავაშელიშვილი 96 დიდები გრან-პრის ეტაპი თბილისი 4-8.06 II
ლევან ბერიანიძე 120 დიდები გრან-პრის ეტაპი თბილისი 4-8.06 II
მალხაზ ზარქუა 60 დიდები გრან-პრის ეტაპი თბილისი 4-8.06 III
შალვა მუზიაშვილი 66 დიდები გრან-პრის ეტაპი თბილისი 4-8.06 III
დავით ქერაშვილი 96 დიდები გრან-პრის ეტაპი თბილისი 4-8.06 III
დავით მოძმანაშვილი 120 დიდები გრან-პრის ეტაპი თბილისი 4-8.06 III
             
ბესიკ გოჩაშვილი 55 დიდები გრან-პრის ფინალი ბაქო 17-19.07 III
მალხაზ ქურდიანი 66 დიდები გრან-პრის ფინალი ბაქო 17-19.07 III
გიორგი გოგშელიძე 96 დიდები გრან-პრის ფინალი ბაქო 17-19.07 III
ბელდუხ გავაშელიშვილი 96 დიდები გრან-პრის ფინალი ბაქო 17-19.07 III
ლევან ბერიანიძე 120 დიდები გრან-პრის ფინალი ბაქო 17-19.07 III
             
გიორგი გოგშელიძე 96 დიდები მსოფლიოს ჩემპიონატი მოსკოვი 9-11.09 III
ლევან ბერიანიძე 120 დიდები მსოფლიოს ჩემპიონატი მოსკოვი 9-11.09 III
             
მალხაზ ზარქუა 60 დიდები საერთაშორისო ტურნირი სომხეთი 22-24.10 I
გელა საღირაშვილი 74 დიდები საერთაშორისო ტურნირი სომხეთი 22-24.10 I
გიორგი ედიშერაშვილი 55 დიდები საერთაშორისო ტურნირი სომხეთი 22-24.10 III
მალხაზ ქურდიანი 60 დიდები საერთაშორისო ტურნირი სომხეთი 22-24.10 III
კობა კაკალაძე 66 დიდები საერთაშორისო ტურნირი სომხეთი 22-24.10 III
არჩილ ქიტიაშვილი 84 დიდები საერთაშორისო ტურნირი სომხეთი 22-24.10 III
ბექა ჭელიძე 84 დიდები საერთაშორისო ტურნირი სომხეთი 22-24.10 III
ელიზბარ ოდიკაძე 96 დიდები საერთაშორისო ტურნირი სომხეთი 22-24.10 III
ლევან სეთურიძე 120 დიდები საერთაშორისო ტურნირი სომხეთი 22-24.10 III
             
გუნდური   დიდები საერთაშორისო ტურნირი ბელარუსი 26-28.11 II
             
თენგიზ ჩოჩიშვილი 60 ახალგ. საერთაშორისო ტურნირი ლატვია 24-26.03 I
დავით მარსაგიშვილი 84 ახალგ. საერთაშორისო ტურნირი ლატვია 24-26.03 I
თორნიკე ხიდაშელი 96 ახალგ. საერთაშორისო ტურნირი ლატვია 24-26.03 I
გიორგი საკანდელიძე 120 ახალგ. საერთაშორისო ტურნირი ლატვია 24-26.03 I
ლაშა ტალახაძე 50 ახალგ. საერთაშორისო ტურნირი ლატვია 24-26.03 II
დავით ტლაშაძე 66 ახალგ. საერთაშორისო ტურნირი ლატვია  24-26.03 II
დავით ხუციშვილი 74 ახალგ. საერთაშორისო ტურნირი ლატვია 24-26.03 II
ომარ გუსოშვილი 96 ახალგ. საერთაშორისო ტურნირი ლატვია 24-26.03 II
             
ვლადიმერ ხინჩეგაშვილი 55 ახალგ. საერთაშორისო ტურნირი თურქეთი 15-18.05 I
დავით ხუციშვილი 74 ახალგ. საერთაშორისო ტურნირი თურქეთი 15-18.05 I
დავით მარსაგიშვილი 84 ახალგ. საერთაშორისო ტურნირი თურქეთი 15-18.05 I
თორნიკე ხიდაშელი 96 ახალგ. საერთაშორისო ტურნირი თურქეთი 15-18.05 I
ლევან ბერიანიძე 120 ახალგ. საერთაშორისო ტურნირი თურქეთი 15-18.05 I
გიორგი საკანდელიძე 120 ახალგ. საერთაშორისო ტურნირი თურქეთი 15-18.05 II
ვასილ მამულაშვილი 60 ახალგ. საერთაშორისო ტურნირი თურქეთი 15-18.05 III
მამუკა კორძაია 96 ახალგ. საერთაშორისო ტურნირი თურქეთი 15-18.05 III
             
დავით ხუციშვილი 74 ახალგ. ევროპის პირველობა ბულგარეთი 29-30.06 I
გიორგი საკანდელიძე 120 ახალგ. ევროპის პირველობა ბულგარეთი 29-30.06 I
ვლადიმერ ხინჩეგაშვილი 55 ახალგ. ევროპის პირველობა ბულგარეთი 29-30.06 II
თენგიზ ჩოჩიშვილი 60 ახალგ. ევროპის პირველობა ბულგარეთი 29-30.06 II
ლაშა ტალახაძე 50 ახალგ. ევროპის პირველობა ბულგარეთი 29-30.06 III
გუნდი   ახალგ. ევროპის პირველობა ბულგარეთი 29-30.06 III
             
ვლადიმერ ხინჩეგაშვილი 55 ახალგ. მსოფლიოს ჩემპიონატი უნგრეთი 24-25.07 I
დავით ხუციშვილი 74 ახალგ. მსოფლიოს ჩემპიონატი უნგრეთი 24-25.07 I
ლაშა ტალახაძე 50 ახალგ. მსოფლიოს ჩემპიონატი უნგრეთი 24-25.07 II
თენგიზ ჩოჩიშვილი 60 ახალგ. მსოფლიოს ჩემპიონატი უნგრეთი 24-25.07 III
გიორგი საკანდელიძე 120 ახალგ. მსოფლიოს ჩემპიონატი უნგრეთი 24-25.07 III
გუნდი   ახალგ. მსოფლიოს ჩემპიონატი უნგრეთი 24-25.07 III
             
ომარ გუსოშვილი 96 ახალგ. საერთაშორისო ტურნირი თურქეთი 29-31.10 I
ბექა ბუჯიაშვილი 50 ახალგ. საერთაშორისო ტურნირი თურქეთი 29-31.10 II
             
ბექა გუჯიაშვილი 46 ჭაბუკები საერთაშორისო ტურნირი ბაქო 14-18.01 III
ბექა ბუზიაშვილი 58 ჭაბუკები საერთაშორისო ტურნირი ბაქო 14-18.01 III
ირაკლი მოსიძე 63 ჭაბუკები საერთაშორისო ტურნირი ბაქო 14-18.01 III
ლაშა გიგაშვილი 69 ჭაბუკები საერთაშორისო ტურნირი ბაქო 14-18.01 III
გიორგი კაკაურიძე 100 ჭაბუკები საერთაშორისო ტურნირი ბაქო 14-18.01 III
             
ბექა გუჯიაშვილი 46 ჭაბუკები ზ. ბერიაშვილის სახ. ტურნირი თბილისი 20.21.02 I
შოთა ფარტენაძე 50 ჭაბუკები ზ. ბერიაშვილის სახ. ტურნირი თბილისი 20.21.02 I
ლაშა ბითარიშვილი 58 ჭაბუკები ზ. ბერიაშვილის სახ. ტურნირი თბილისი 20.21.02 I
ირაკლი მოსიძე 63 ჭაბუკები ზ. ბერიაშვილის სახ. ტურნირი თბილისი 20.21.02 I
ლაშა გიგაშვილი 69 ჭაბუკები ზ. ბერიაშვილის სახ. ტურნირი თბილისი 20.21.02
გიორგი კაკაურიძე 100 ჭაბუკები ზ. ბერიაშვილის სახ. ტურნირი თბილისი 20.21.02 I
შალვა ხუციშვილი 46 ჭაბუკები ზ. ბერიაშვილის სახ. ტურნირი თბილისი 20.21.02 II
ბექა ქობა;ია 54 ჭაბუკები ზ. ბერიაშვილის სახ. ტურნირი თბილისი 20.21.02 II
დავით გოგრიჭიანი 58 ჭაბუკები ზ. ბერიაშვილის სახ. ტურნირი თბილისი 20.21.02 II
გიორგი ქევხიშვილი 63 ჭაბუკები ზ. ბერიაშვილის სახ. ტურნირი თბილისი 20.21.02 II
გიორგი კაზალიკაშვილი 69 ჭაბუკები ზ. ბერიაშვილის სახ. ტურნირი თბილისი 20.21.02 II
გიორგი ნაცვლიშვილი 85 ჭაბუკები ზ. ბერიაშვილის სახ. ტურნირი თბილისი 20.21.02 II
ლევან გოგრიჭიანი 100 ჭაბუკები ზ. ბერიაშვილის სახ. ტურნირი თბილისი 20.21.02 II
გოგა კაპანაძე 42 ჭაბუკები ზ. ბერიაშვილის სახ. ტურნირი თბილისი 20.21.02 III
ალი მაჰმედოღლი 42 ჭაბუკები ზ. ბერიაშვილის სახ. ტურნირი თბილისი 20.21.02 III
გურამ დავითაძე 50 ჭაბუკები ზ. ბერიაშვილის სახ. ტურნირი თბილისი 20.21.02 III
ნიკა წოწოლაშვილი 50 ჭაბუკები ზ. ბერიაშვილის სახ. ტურნირი თბილისი 20.21.02 III
ლევან ცალქალამანიძე 54 ჭაბუკები ზ. ბერიაშვილის სახ. ტურნირი თბილისი 20.21.02 III
რაუფ შაქუროღლი 54 ჭაბუკები ზ. ბერიაშვილის სახ. ტურნირი თბილისი 20.21.02 III
გიორგი გეგეშიძე 58 ჭაბუკები ზ. ბერიაშვილის სახ. ტურნირი თბილისი 20.21.02 III
კახა ელბაქიძე 58 ჭაბუკები ზ. ბერიაშვილის სახ. ტურნირი თბილისი 20.21.02 III
ლაშა მიხეილიძე 63 ჭაბუკები ზ. ბერიაშვილის სახ. ტურნირი თბილისი 20.21.02 III
დავით ბუზიაშვილი 63 ჭაბუკები ზ. ბერიაშვილის სახ. ტურნირი თბილისი 20.21.02 III
ჯემალ დიასამიძე 69 ჭაბუკები ზ. ბერიაშვილის სახ. ტურნირი თბილისი 20.21.02 III
იაკობ პეტრიაშვილი 76 ჭაბუკები ზ. ბერიაშვილის სახ. ტურნირი თბილისი 20.21.02 III
დავით ბერუაშვილი 76 ჭაბუკები ზ. ბერიაშვილის სახ. ტურნირი თბილისი 20.21.02 III
აკაკი მაისურაძე 85 ჭაბუკები ზ. ბერიაშვილის სახ. ტურნირი თბილისი 20.21.02 III
ბექა დეკანოიძე 100 ჭაბუკები ზ. ბერიაშვილის სახ. ტურნირი თბილისი 20.21.02 III
ოდარ კურტანიძე 100 ჭაბუკები ზ. ბერიაშვილის სახ. ტურნირი თბილისი 20.21.02 III
             
დავით გოგრიჭიანი 58 ჭაბუკები საერთაშორისო ტურნირი სომხეთი 8-9.05 I
გიორგი მოდებაძე 76  ჭაბუკები საერთაშორისო ტურნირი სომხეთი 8-9.05 II
გიორგი ნაცვლიშვილი 85 ჭაბუკები საერთაშორისო ტურნირი სომხეთი 8-9.05 II
ნოდარ კურტანიძე 100 ჭაბუკები საერთაშორისო ტურნირი სომხეთი 8-9.05 II
ნოდარ აფხაზიშვილი 76 ჭაბუკები საერთაშორისო ტურნირი სომხეთი 8-9.05 III
დავით ნანავა 76 ჭაბუკები საერთაშორისო ტურნირი სომხეთი 8-9.05 III
             
ირაკლი მოსიძე 63 ჭაბუკები საერთაშორისო ტურნირი პოლონეთი 19-24.05 II
გენო პეტრიაშვილი 100 ჭაბუკები საერთაშორისო ტურნირი პოლონეთი 19-24.05 III
             
ბექა გუჯიაშვილი 46 ჭაბუკები საერთაშორისო ტურნირი თურქეთი 4-6.06 I
             
ლაშა ბიტარიშვილი 54 ჭაბუკები ევროპის პირველობა სარაევო 31.07-3.08 II
დავით ბუზიაშვილი 58 ჭაბუკები ევროპის პირველობა სარაევო 31.07-3.08 III
ირაკლი მოსიძე 63 ჭაბუკები ევროპის პირველობა სარაევო 31.07-3.08 III
ლაშა გიგაშვილი 69 ჭაბუკები ევროპის პირველობა სარაევო 31.07-3.08 III
ლევან გოგრიჭიანი 85 ჭაბუკები ევროპის პირველობა სარაევო 31.07-3.08 III
             
ირაკლი მოსიძე 63 ჭაბუკები ოლიმპიური თამაშები სინგაპური 14-27.08 III
             

 

ბ/რ ჭიდაობა
სახელი, გვარი წონა ასაკი ტურნირი ქვეყანა/ქალაქი თარიღი ადგილი
შმაგი გულიაშვილი 74 დიდები საერთაშორისო ტურნირი უნგრეთი 4-9.03 II
აკაკი ჯოხაძე 84 დიდები საერთაშორისო ტურნირი უნგრეთი 4-9.03 III
             
სოსო ჯაბიძე 96 დიდები ევროპის ჩემპიონატი ბაქო 17-18.04 III
             
ლაშა გოგიტიძე 55 დიდები გრან-პრის ეტაპი თბილისი 4-8.06 I
გიორგი ცირეკიძე 74 დიდები გრან-პრის ეტაპი თბილისი 4-8.06 I
ლადო გეგეშიძე 84 დიდები გრან-პრის ეტაპი თბილისი 4-8.06 I
დავით ქარჩავა 84 დიდები გრან-პრის ეტაპი თბილისი 4-8.06 II
ვასილ იმერლიშვილი 96 დიდები გრან-პრის ეტაპი თბილისი 4-8.06 II
ოთარ ბოლქვაძე 120 დიდები გრან-პრის ეტაპი თბილისი 4-8.06 II
ზურაბ კეკელიძე 55 დიდები გრან-პრის ეტაპი თბილისი 4-8.06 III
რევაზ ლაშხი 60 დიდები გრან-პრის ეტაპი თბილისი 4-8.06 III
ანტონ მამაგეიშვილი 66 დიდები გრან-პრის ეტაპი თბილისი 4-8.06 III
გენადი გოგიშვილი 74 დიდები გრან-პრის ეტაპი თბილისი 4-8.06 III
სოსო ჯაბიძე 96 დიდები გრან-პრის ეტაპი თბილისი 4-8.06 III
გურამ ფერსელაძე 120 დიდები გრან-პრის ეტაპი თბილისი 4-8.06 III
             
მანუჩარ კვირკველია 84 დიდები გრან-პრის ეტაპი ესპანეთი  10-11.07 I
             
გიორგი ცირეკიძე 74 დიდები გრან-პრის ფინალი ბაქო 17-19.07 II
დიმიტრი ჯავახიშვილი 120  დიდები გრან-პრის ფინალი ბაქო 17-19.07 III
             
თორნიკე მახარაძე 50 ახალგ. საერთაშორისო ტურნირი თურქეთი 15-18.05 III
უშანგი ჩიტიაშვილი 74 ახალგ. საერთაშორისო ტურნირი თურქეთი 15-18.05  III
დავით ჩაკვეტაძე 84 ახალგ. საერთაშორისო ტურნირი თურქეთი 15-18.05 III
რევაზ ნადარეიშვილი 84 ახალგ. საერთაშორისო ტურნირი თურქეთი 15-18.05 III
ბექა ჩოფლიანი 96 ახალგ. საერთაშორისო ტურნირი თურქეთი 15-18.05 III
             
ვასილ იმერლიშვილი 96 ახალგ. ევროპის პირველობა ბულგარეთი 3-4.07 I
ნაკრები გუნდი   ახალგ. ევროპის პირველობა ბულგარეთი 3-4.07 I
თორნიკე მახარაძე 50 ახალგ. ევროპის პირველობა ბულგარეთი 3-4.07 II
საჩინო დავითაია 66 ახალგ. ევროპის პირველობა ბულგარეთი 3-4.07 II
             
არსენ კახაბრიშვილი 84 ახალგ. მსოფლიოს პირველობა უნგრეთი 20-21.07 III
             
რამაზ სურმანიძე 55 ახალგ. საერთაშორისო ტურნირი თურქეთი 29-31.10 II
ზურაბ დათუნაშვილი 74 ახალგ. საერთაშორისო ტურნირი თურქეთი 29-31.10 II
საჩინო დავითაია 66 ახალგ. საერთაშორისო ტურნირი თურქეთი 29-31.10 III
ირაკლი ქაჯაია 96 ახალგ. საერთაშორისო ტურნირი თურქეთი 29-31.10 III
             
ამირან შავაძე 55 ჭაბუკები საერთაშორისო ტურნირი თურქეთი 5-6.06 I
რამაზ სურმანიძე 58 ჭაბუკები საერთაშორისო ტურნირი თურქეთი 5-6.06 I
ლაშა გობაძე 76 ჭაბუკები საერთაშორისო ტურნირი თურქეთი 5-6.06 I
ლევან წიკლაური 85 ჭაბუკები საერთაშორისო ტურნირი თურქეთი 5-6.06 I
რობერტ კობალაშვილი 76 ჭაბუკები საერთაშორისო ტურნირი თურქეთი 5-6.06 II
ნიკოლოზ ცეცხლაძე 50 ჭაბუკები საერთაშორისო ტურნირი თურქეთი 5-6.06 III
იაკობ ქაჯაია 100 ჭაბუკები საერთაშორისო ტურნირი თურქეთი 5-6.06 III
             
ფირუზ წულუკიძე 63 ჭაბუკები თ. ყაზარაშვილის სახ. საერთაშორისო ტურნირი რუსთავი 7-9.07 I
რობერტ კობლიაშვილი 85 ჭაბუკები თ. ყაზარაშვილის სახ. საერთაშორისო ტურნირი რუსთავი 7-9.07 I
ბაკურ გოგოლი 42 ჭაბუკები თ. ყაზარაშვილის სახ. საერთაშორისო ტურნირი რუსთავი 7-9.07 II
ბაჩანა ფუტკარაძე 54 ჭაბუკები თ. ყაზარაშვილის სახ. საერთაშორისო ტურნირი რუსთავი 7-9.07 II
ნიკა კორსანტია 100 ჭაბუკები თ. ყაზარაშვილის სახ. საერთაშორისო ტურნირი რუსთავი 7-9.07 II
ედნარ შავაძე 42 ჭაბუკები თ. ყაზარაშვილის სახ. საერთაშორისო ტურნირი რუსთავი 7-9.07 III
დავით შვანგირაძე 50 ჭაბუკები თ. ყაზარაშვილის სახ. საერთაშორისო ტურნირი რუსთავი 7-9.07 III
ამირან შავაძე 58 ჭაბუკები თ. ყაზარაშვილის სახ. საერთაშორისო ტურნირი რუსთავი 7-9.07 III
ზეზვა აბრამიშვილი 64 ჭაბუკები თ. ყაზარაშვილის სახ. საერთაშორისო ტურნირი რუსთავი 7-9.07 III
ლაშა გობაძე 76 ჭაბუკები თ. ყაზარაშვილის სახ. საერთაშორისო ტურნირი რუსთავი 7-9.07 III
მუხრან ჭანკურიძე 100 ჭაბუკები თ. ყაზარაშვილის სახ. საერთაშორისო ტურნირი რუსთავი 7-9.07 III
             
ფირუზ წულუკიძე 63 ჭაბუკები ევროპის პირველობა სარაევო 6-8.08 I
იაკობ ქაჯაია 100 ჭაბუკები ევროპის პირველობა სარაევო 6-8.08 II
ედნარ შავაძე 42 ჭაბუკები ევროპის პირველობა სარაევო 6-8.08 III
ამირან შავაძე 54 ჭაბუკები ევროპის პირველობა სარაევო 6-8.08 III
ლაშა გობაძე 76 ჭაბუკები ევროპის პირველობა სარაევო 6-8.08 III
რობერტ კობლიაშვილი 85 ჭაბუკები ევროპის პირველობა სარაევო 6-8.08 III
             

 

ფიგურული სრიალი
სახელი, გვარი წონა ასაკი ტურნირი ქვეყანა/ქალაქი თარიღი ადგილი
ელენე გედევანიშვილი   დიდები ევროპის ჩემპიონატი ესტონეთი 17-20.01 III
             

 

კრივი
სახელი, გვარი წონა ასაკი ტურნირი ქვეყანა/ქალაქი თარიღი ადგილი
ბექა ლობჟანიძე +91 დიდები საერთაშორისო ტურნირი ჩეხეთი 9.15.03 II
კახა ჟვანია 69 დიდები საერთაშორისო ტურნირი ჩეხეთი 9.15.03 III
რევაზ ქარელიშვილი 81 დიდები საერთაშორისო ტურნირი ჩეხეთი 9.15.03 III
დავით გოგიშვილი 91 დიდები საერთაშორისო ტურნირი ჩეხეთი 9.15.03 III
             
ალეკოჭადაშვილი 57 ახალგ. საერთაშორისო ტურნირი ბაქო 7-14.03 II
ზურაბ მეხრიშვილი 64 ახალგ. საერთაშორისო ტურნირი ბაქო 7-14.03 III
ზაზ სტურკი 81 ახალგ. საერთაშორისო ტურნირი ბაქო 7-14.03 III
             
ალექსანდრე დოკვაძე +80 ჭაბუკები ევროპის პირველობა უკრაინა 21-27.06 I
ჯემალ შალამბერიძე 54 ჭაბუკები ევროპის პირველობა უკრაინა 21-27.06 III
ბერიკა მხეცაძე 70 ჭაბუკები ევროპის პირველობა უკრაინა 21-27.06 III
ლაშა ტალახაძე +94 ჭაბუკები ევროპის პირველობა ესპანეთი 17-23.05 I
             

 

 

ძალოსნობა
სახელი, გვარი წონა ასაკი ტურნირი ქვეყანა/ქალაქი თარიღი ადგილი
შოთა მიშველაძე 56 ჭაბუკები ევროპის პირველობა ესპანეთი 17-23.05 III
ვილიამინ ალექსიძე 94 ჭაბუკები ევროპის პირველობა ესპანეთი 17-23.05 III
             
რაულ ცირეკიძე 84 23 წლამდე საერთაშორისო ტურნირი კვიპროსი 24-28.11 III
             

 

მძლეოსნობა
სახელი, გვარი წონა ასაკი ტურნირი ქვეყანა/ქალაქი თარიღი ადგილი
დავით ილარიანი 110 მ. თარჯ. დიდები ევროპის ჩემპ. (III) მალტა 19-20.06 I
ენრიკ ზილბერშტეინი 400 მ. დიდები ევროპის ჩემპ. (III) მალტა 19-20.06 I
მარიამ ქევხიშვილი ბირთვი დიდები ევროპის ჩემპ. (III) მალტა 19-20.06 I
             

 

წყალბურთი
სახელი, გვარი წონა ასაკი ტურნირი ქვეყანა/ქალაქი თარიღი ადგილი
ეროვნული ნაკრები   დიდები თბ. საერთ. ტურნირი თბილისი 19-21.05 I
             

 

წყალში ხტომა
სახელი, გვარი წონა ასაკი ტურნირი ქვეყანა/ქალაქი თარიღი ადგილი
ჭოლა ჭანტურრია 3 მ. დიდები საერთაშორისო ტურნირი ჰოლანდია 5-9.02 III
ჭ. ჭანტურრია - შ. კოროხაშვილი 3 მ. სინქ. დიდები საერთაშორისო ტურნირი ჰოლანდია 5-9.02 II
             
ალექსანდრე გუჯაბიძე 10 მ. ახალგ. საერთაშორისო ტურნირი ჰოლანდია 5-9.02 II
ა. გუჯაბიძე - ა. ივანიშვილი 3 მ. სინქ. ახალგ. საერთაშორისო ტურნირი ჰოლანდია 5-9.02 III
             
თამარ სიჭინავა 7 მ. ჭაბუკები საერთაშორისო ტურნირი ჰოლანდია 5-9.02 I
             

 

კალათბურთი
სახელი, გვარი წონა ასაკი ტურნირი ქვეყანა/ქალაქი თარიღი ადგილი
ეროვნული ნაკრები   დიდები თბ. საერთ. ტურნირი თბილისი 23-25.07 I
             

 

ტყვიის სროლა
სახელი, გვარი წონა ასაკი ტურნირი ქვეყანა/ქალაქი თარიღი ადგილი
ნინო სალუქვაძე ტყვიის სრ. დიდები მსოფლიოს თასის ეტაპი სერბეთი 26.06-4.07 III
             

 

ტაეკვონდო
სახელი, გვარი წონა ასაკი ტურნირი ქვეყანა/ქალაქი თარიღი ადგილი
გიგა ალბორაშვილი +87 ახალგ. ევროპის პირველობა უკრაინა 7-13.09 III
             

 

მშვილდოსნობა
სახელი, გვარი წონა ასაკი ტურნირი ქვეყანა/ქალაქი თარიღი ადგილი
ეროვნული ნაკრები   დიდები ევროპის ზამთრის ჩემპიონატი დახურულ დარბაზში ხორვატია 16-21.03 III
ეროვნული ნაკრები   დიდები მსოფლიოს თასის მეორე ეტაპი სომხეთი 16-21.03 II
             

                   


სახელი, გვარი წონა ასაკი ტურნირი ქვეყანა/ქალაქი თარიღი ადგილი


  არაოლიმპიური სახეობები

 

სამბო
სახელი, გვარი წონა ასაკი ტურნირი ქვეყანა/ქალაქი თარიღი ადგილი
უშანგი კუზანაშვილი 52 დიდები ევროპის ჩემპიონატი ბელარუსი 15-16.05 I
ნესტორ ხერგიანი 62 დიდები ევროპის ჩემპიონატი ბელარუსი 15-16.05 I
ლევან ნახუცრიშვილი  68 დიდები ევროპის ჩემპიონატი ბელარუსი 15-16.05 II
კახა მამულაშვილი 74 დიდები ევროპის ჩემპიონატი ბელარუსი 15-16.05 II
დავით კარბელაშვილი 90 დიდები ევროპის ჩემპიონატი ბელარუსი 15-16.05 II
ამირან პაპინაშვილი 57 დიდები ევროპის ჩემპიონატი ბელარუსი 15-16.05 III
             
დავით სვიმონიშვილი 62 დიდები მსოფლიო ჩემპიონატი უზბეკეთი 4-8.11 II
ლევან ნახუცრიშვილი 68 დიდები მსოფლიო ჩემპიონატი უზბეკეთი 4-8.11 II
ლევან წიკლაური 82 დიდები მსოფლიო ჩემპიონატი უზბეკეთი 4-8.11 II
მინდია ბოდაველი 90 დიდები მსოფლიო ჩემპიონატი უზბეკეთი 4-8.11 III
ალექსი დავითაშვილი +100 დიდები მსოფლიო ჩემპიონატი უზბეკეთი 4-8.11 III
ნაკრები გუნდი   დიდები მსოფლიო ჩემპიონატი უზბეკეთი 4-8.11 III
             
გიორგი ნადარეიშვილი 48 ახალგ. ევროპის პირველობა საბერძნეთი 15-19.04 I
ზებედა რეხვიაშვილი 74 ახალგ. ევროპის პირველობა საბერძნეთი 15-19.04 I
ვახტანგ სარაჯიშვილი 82 ახალგ. ევროპის პირველობა საბერძნეთი 15-19.04 I
ლევან მუქერია +100 ახალგ. ევროპის პირველობა საბერძნეთი 15-19.04 I
გერადი ჩირგაძე 57 ახალგ. ევროპის პირველობა საბერძნეთი 15-19.04 II
გიორგი ტაბატაძე 62 ახალგ. ევროპის პირველობა საბერძნეთი 15-19.04 II
ზაზა დავაძე 90 ახალგ. ევროპის პირველობა საბერძნეთი 15-19.04 III
             
ვახტანგ სარაჯიშვილი 82 ახალგ. მსოფლიო პირველობა თბილისი 8-10.10 I
ლევან მუქერია +100 ახალგ. მსოფლიო პირველობა თბილისი 8-10.10 I
გენადი ჩირგაძე 57 ახალგ. მსოფლიო პირველობა თბილისი 8-10.10 I
ზაზა დავაძე 90 ახალგ. მსოფლიო პირველობა თბილისი 8-10.10 I
ნაკრები გუნდი   ახალგ. მსოფლიო პირველობა თბილისი 8-10.10 I
ნინო ოძელაშვილი 72 გოგონები მსოფლიო პირველობა თბილისი  8-10.10 I
ზვიად კაპანაძე 68 ახალგ. მსოფლიო პირველობა თბილისი 8-10.10 II
გიორგი ნადარეიშვილი 48 ახალგ. მსოფლიო პირველობა თბილისი 8-10.10 III
გიორგი ტაბატაძე 62 ახალგ. მსოფლიო პირველობა თბილისი 8-10.10 III
არჩილ შინჯიკაშვილი 100 ახალგ. მსოფლიო პირველობა თბილისი 8-10.10 III
დინარა აბულაძე 48 გოგონები მსოფლიო პირველობა თბილისი 8-10.10 III
შორენა შარაძე 64 გოგონები მსოფლიო პირველობა თბილისი 8-10.10 III
             
გია გიუნაშვილი 56 ჭაბუკები ევროპის პირველობა საბერძნეთი 15-19.04 I
გოჩა ვარძელაშვილი 65 ჭაბუკები ევროპის პირველობა საბერძნეთი 15-19.04 I
გიორგი საჩალელი 52 ჭაბუკები ევროპის პირველობა საბერძნეთი 15-19.04 II
გიორგი კაცია 60 ჭაბუკები ევროპის პირველობა საბერძნეთი 15-19.04 II
მიხეილ ჩოხელი 70 ჭაბუკები ევროპის პირველობა საბერძნეთი 15-19.04 II
სლავა რეზესიძე +87 ჭაბუკები ევროპის პირველობა საბერძნეთი 15-19.04 II
ლერი ჯავახიშვილი 48 ჭაბუკები ევროპის პირველობა საბერძნეთი 15-19.04 III
ალექსანდრე მილდიანი 87 ჭაბუკები ევროპის პირველობა საბერძნეთი 15-19.04 III
             
გია გიუნაშვილი 56 ჭაბუკები მსოფლიო პირველობა თბილისი 8-10.10 I
გიორგი კაცია 60 ჭაბუკები მსოფლიო პირველობა თბილისი 8-10.10 I
შმაგი შარიფაშვილი 75 ჭაბუკები მსოფლიო პირველობა თბილისი 8-10.10 I
სლავა რეზესიძე +87 ჭაბუკები მსოფლიო პირველობა თბილისი 8-10.10 I
ნაკრები გუნდი   ჭაბუკები მსოფლიო პირველობა თბილისი 8-10.10 I
მიხეილ ჩოხელი 70 ჭაბუკები მსოფლიო პირველობა თბილისი 8-10.10 II
ბექა რატიანი 81 ჭაბუკები მსოფლიო პირველობა თბილისი  8-10.10 III
ლერი ჯიხვაშვილი 48 ჭაბუკები მსოფლიო პირველობა თბილისი 8-10.10 III
ალექსანდრე მილდიანი 87 ჭაბუკები მსოფლიო პირველობა თბილისი 8-10.10 III
ცირა აბულაძე 48 გოგონები მსოფლიო პირველობა თბილისი 8-10.10 III
             

 

მკლავჭიდი
სახელი, გვარი წონა ასაკი ტურნირი ქვეყანა/ქალაქი თარიღი ადგილი
ვილენ გაბრავა 60 დიდები ევროპის ჩემპიონატი მოსკოვი 31.05-6.06 I
გენადი კვიკვინია 110 დიდები ევროპის ჩემპიონატი მოსკოვი 31.05-6.06 I
ერეკლე გურჩიანი 80 (მრც) დიდები ევროპის ჩემპიონატი მოსკოვი 31.05-6.06 I
ვასილ დათუნაშვილი 100 (მრჯ) დიდები ევროპის ჩემპიონატი მოსკოვი 31.05-6.06 II
ერეკლე გურჩიანი 80 (მრჯ)  დიდები ევროპის ჩემპიონატი მოსკოვი 31.05-6.06 II
             
ვასილ წერეთელი  60 ახალგ. ევროპის ჩემპიონატი მოსკოვი 31.05-6.06 I
ვახტანგ ბერიძე 80 (მრც) ახალგ. ევროპის ჩემპიონატი მოსკოვი 31.05-6.06 II
მერაბ კაკაბაძე 80 (მრჯ) ახალგ. ევროპის ჩემპიონატი მოსკოვი 31.05-6.06 II
             

 

ჭადრაკი
სახელი, გვარი წონა ასაკი ტურნირი ქვეყანა/ქალაქი თარიღი ადგილი
ბაადურ ჯობავა   დიდები ევროპის ჩემპიონატი ხორვატია 5-19.03 II
             
თამარ ხმიადაშვილი   სენიორები ევროპის ჩემპიონატი საბერძნეთი 10-18.04 I
ნონა გაფრინდაშვილი სწრ. ჭადრ. სენიორები ევროპის ჩემპიონატი საბერძნეთი 10-18.04 I
             
ნანა ძაგნიძე   დიდები გრან-პრი ნალჩიკი 23.04-6.05 III
ნანა ძაგნიძე   დიდები გრან-პრი მესამე ეტაპი სომხეთი 23.06-5.07 I
             
გუნდური   დიდები სჭადრაკო ოლიმპიადა რუსეთი 20.09-3.10 III
             
სალომე მელია   დიდები ევროპის საკლუბო პირველობა ბულგარეთი 16-23.10 III
             
გუნდური   სტუდენტ. მსოფლიო უნივერსიადა შვეიცარია 3-9.09 II
დავით ბენიძე   სტუდენტ. მსოფლიო უნივერსიადა შვეიცარია 3-9.09 III
სოფიკო გურამიშვილი   სტუდენტ. მსოფლიო უნივერსიადა შვეიცარია 3-9.09 III
             
ქეთი წაწალაშვილი   18 წლამდე ევროპის პირველობა ბათუმი 19-29.09 I
მარიამ დანელია   16 წლამდე ევროპის პირველობა ბათუმი 19-29.09 I
მერი არაბიძე   16 წლამდე ევროპის პირველობა ბათუმი 19-29.09 II
ნატა ჯიბუტი   10 წლამდე ევროპის პირველობა ბათუმი 19-29.09 II
დეა გოგიშვილი   14 წლამდე ევროპის პირველობა ბათუმი 19-29.09 III
ნინო ჯალაღონია   10 წლამდე ევროპის პირველობა ბათუმი 19-29.09 III
             

 

რაგბი
სახელი, გვარი წონა ასაკი ტურნირი ქვეყანა/ქალაქი თარიღი ადგილი
18 წლამდელთა ნაკრები   ჭაბუკები ევროპის პირველობა იტალია 29.03-3.04 III
19 წლამდელთა ნაკრები   ახალგ. ევროპის პირველობა ბელგია 25-31.10 I
15 წლამდელთა ნაკრები   ახალგ. მსოფლიოს დედაქალაქების 7-კაცა რაგბის ტურნირი შვეიცარია 15-25.10 II
             

 

კარატე
სახელი, გვარი წონა ასაკი ტურნირი ქვეყანა/ქალაქი თარიღი ადგილი
ირაკლი ტყებუჩავა 67 14-15 წლამდე საერთაშორისო ტურნირი (სპ. კარატე) ისრაელი 9-14.03 I
შოთა გორელაშვილი  +67 14-15 წლამდე საერთაშორისო ტურნირი (სპ. კარატე) ისრაელი 9-14.03 I
აკაკი ქარსელაძე   10-11 წლამდე საერთაშორისო ტურნირი (სპ. კარატე) ისრაელი 9-14.03 I
ირაკლი ტყებუჩავა 60 14-15 წლამდე საერთაშორისო ტურნირი (სპ. კარატე) ისრაელი 9-14.03 II
ჰენრი ვეკუა 75 14-15 წლამდე საერთაშორისო ტურნირი (სპ. კარატე) ისრაელი 9-14.03 III
             
ჰენრი ვეკუა 75 ახალგ. საერთაშორისო ტურნირი (სპ. კარატე) აშშ 2-4.04 I
დავით ტყებუჩავა 60 ახალგ. საერთაშორისო ტურნირი (სპ. კარატე) აშშ 2-4.04 II
ირაკლი ტყებუჩავა 67 ახალგ. საერთაშორისო ტურნირი (სპ. კარატე) აშშ 2-4.04 II
ოთარ ვადაჭკორია მძიმე ახალგ. საერთაშორისო ტურნირი (სპ. კარატე) აშშ 2-4.04 II
ეკა ცანკარაშვილი 50 ახალგ. საერთაშორისო ტურნირი (სპ. კარატე) აშშ 2-4.04 II
ჰენრი ვეკუა აბს. ახალგ. საერთაშორისო ტურნირი (სპ. კარატე) აშშ 2-4.04 III
             
შოთა გორელაშვილი +65 ჭაბუკი საერთაშორისო ტურნირი (სპ. კარატე) აშშ 2-4.04 II
შოთა გორელაშვილი აბს ჭაბუკი საერთაშორისო ტურნირი (სპ. კარატე) აშშ 2-4.04 III
             
გიორგი თეგაძე 75 18 წლამდე ევროპის პირველობა (კიოკუშინკაი) უნგრეთი 16-17.04 II
თამარ ბიბილეიშვილი 55 18 წლამდე ევროპის პირველობა (კიოკუშინკაი) უნგრეთი 16-17.04  III
             

 

სუმო
             
ადამ ოქრუაშვილი მძიმე დიდები ევროპის ჩემპიონატი ბულგარეთი 26-28.05 III
ავთანდილ ცერცვაძე აბს. დიდები ევროპის ჩემპიონატი ბულგარეთი 26-28.05 III
             
ადამ ოქრუაშვილი მძიმე ახალგ. ევროპის ჩემპიონატი ბულგარეთი 26-28.05 I
ნაკრები გუნდი   ახალგ. ევროპის ჩემპიონატი ბულგარეთი 26-28.05 II
ზაზა ბალაშვილი აბს. ახალგ. ევროპის ჩემპიონატი ბულგარეთი 26-28.05 III
             


                                     
წყალთხილამურები
             
გენადი გურალია   დიდები მსოფლიო ჩემპიონატი იტალია 6-12.09 I
გენადი გურალია   დიდები ევროპის ჩემპიონატი იტალია 6-12.09 I
             

მიმაგრებული დოკუმენტები :
ქართველ სპორტსმენთა შედეგები 2010 წელს გამართულ მსოფლიოსა და ევროპის ჩემპიონატზებსა და საერთაშორისო ტურნირებზე