სამინისტროში შესაბამისი თანამდებობის პირებთან მოქალაქეთა მიღება: მინისტრი: ხუთშაბათი 15:00 - 17:00 სთ;

ტელეფონი: 2 23 02 03,მისამართი: თბილისი 0134, ჩოლოყაშვილის გამზ. 9;

საჯარო ინფორმაციის ხელმისაწვდომობის უზრუნველყოფა და ზედამხედველობა. ტელეფონი 2 35 09 97, მეილი: n.udesiani@msy.gov.ge

ქართველ სპორტსმენთა შედეგები 2009 წლის ევროპისა და მსოფლიოს ჩემპიონატებსა და საერთაშორისო ტურნირებზე (დიდებში, ახალგაზრდებსა და ჭაბუკებში)

თარიღი: 2010 თებერვალი 02

 

ქართველ სპორტსმენთა შედეგები 2009 წელს გამართულ მსოფლიოსა და ევროპის ჩემპიონატებსა და საერთაშორისო ტურნირებზე ოლიმპიურ და არაოლიმპიურ სახეობებში

 ოლიმპიური  არაოლიმპიური მსოფლიო ჩემპიონატი ევროპის ჩემპიონატი საერთაშორისო ტურნირები
 ძიუდო  სამბო დიდები დიდები დიდები
 თავ. ჭიდაობა
 ჭადრაკი ახალგაზრდები ახალგაზრდები ახალგაზრდები
 ბ/რ ჭიდაობა
 რაგბი ჭაბუკები ჭაბუკები ჭაბუკები
 ფიგ. სრიალი
 კარატე      
 კრივი  სუმო      
 ძალოსნობა  მკლავჭიდი      
 მძლეოსნობა        
 წყალბურთი        
 წყალში ხტომა
       
კალათბურთი        
ტყვიის სროლა        
ტაიკვანდო        
წყალთხილამურები        

შვილდოსნობა

 

     

 

 

 

 

ძიუდო
სახელი, გვარი წონა ასაკი ტურნირი ქვეყანა/ქალაქი თარიღი ადგილი
ამირან პაპინაშვილი
60 
დიდები
მსოფლიო თასი
თბილისი 24-25.01
I
ვარლამ ლიპარტელიანი
90 დიდები
მსოფლიო თასი
თბილისი 24-25.01 I
 ადამ ოქრუაშვილი
+100 დიდები
 მსოფლიო თასი
თბილისი
24-25.01 I
ლევან ჩუბინიძე
60 დიდები
მსოფლიო თასი
თბილისი
24-25.01 II
ნესტორ ხერგიანი
66
დდიები
მსოფლიო თასი
თბილისი 24-25.01 II
ზაზა კედელაშვილი
73 დიდები
მსოფლიო თასი
თბილისი 24-25.01
II
ლევან წიკლაური 81 დიდები მსოფლიო თასი თბილისი 24-25.01 II
ლაშა გუჯეჯიანი +100 დიდები მსოფლიო თასი თბილისი 24-25.01 II
ბეთქილ შუკვანი 60 დიდები მსოფლიო თასი თბილისი 24-25.01 III
გიორგი შინჯიკაშვილი 81 დიდები მსოფლიო თასი თბილისი 24-25.01 III
თენგიზ პაპოშვილი 73 დიდები მსოფლიო თასი თბილისი 24-25.01 III
დიმიტრი ლორიაშვილი 100 დიდები მსოფლიო თასი თბილისი 24-25.01 III
             
ამირან პაპინაშვილი 60 დიდები "გრანდ-შლემი" პარიზი 9-10.02 II
             
ზვიად ხანჯალიაშვილი +100 დიდები მსოფლიო თასი უნგრეთი 14-15.02 I
ზვიად გოგოჭური 100 დიდები მსოფლიო თასი უნგრეთი 14-15.02 II
             
ირაკლი ცირეკიძე 100 დიდები მსოფლიო თასი გერმანია 21-22.02 III
             
ნესტორ ხერგიანი 66 დიდები მსოფლიო თასი პოლონეთი 28.02-1.03 III
ლევან ჟორჟოლიანი 100 დიდები მსოფლიო თასი პოლონეთი 28.02-1.03 III
             
ვარლამ ლიპარტელიანი 90 დიდები ევროპის ჩემპიონატი თბილისი 24-26.05 II
ნესტორ ხერგიანი 60 დიდები ევროპის ჩემპიონატი თბილისი 24-26.05 III
ლევან წიკლაური 81 დიდები ევროპის ჩემპიონატი თბილისი 24-26.05 III
             
ლევან წიკლაური 90 დიდები საერთაშორისო ტურნირი გერმანია 25-26.07 III
დიმიტრი ლორიაშვილი 100 დიდები საერთაშორისო ტურნირი გერმანია 25-26.07 III
ირაკლი ცირეკიძე 100 დიდები საერთაშორისო ტურნირი გერმანია 25-26.07 III
             
ზაზა კედელაშვილი 73 დიდები მსოფლიო თასი ბაქო 10-11.10 I
ლაშა გუჯეჯიანი +100 დიდები მსოფლიო თასი ბაქო 10-11.10 I
დავით კუპრაშივლი 73 დიდები მსოფლიო თასი ბაქო 10-11.10 II
გიორგი მამრიკიშვილი 90 დიდები მსოფლიო თასი ბაქო 10-11.10 II
ამირან პაპინაშვილი 60 დიდები მსოფლიო თასი ბაქო 10-11.10 III
მინდია ბოდაველი 90 დიდები მსოფლიო თასი ბაქო 10-11.10 III
ლევან ჟორჟოლიანი 100 დიდები მსოფლიო თასი ბაქო 10-11.10 III
             
ლევან ჟორჟოლიანი 100 დიდები იაპონიის დიდი სლემი იაპონია 11-13.12 III
             
ნუგზარ ტატალაშვილი 73 ახალგ. საერთაშორისო ტურნირი უნგრეთი 13-14.06 I
თორნიკე თათარაშვილი 55 ახალგ. საერთაშორისო ტურნირი უნგრეთი 13-14.06 II
შმაგი ლაგაზური 55 ახალგ. საერთაშორისო ტურნირი უნგრეთი 13-14.06 III
გიორგი ტაბატაძე 60 ახალგ. საერთაშორისო ტურნირი უნგრეთი 13-14.06 III
დავით ზურაბიანი 73 ახალგ. საერთაშორისო ტურნირი უნგრეთი 13-14.06 III
უშანგი კოკაური +100 ახალგ. საერთაშორისო ტურნირი უნგრეთი 13-14.06 III
             
შმაგი ლაგაზური 55 ახალგ. საერთაშორისო ტურნირი თურქეთი 22-23.08 I
პაატა მერებაშვილი 60 ახალგ. საერთაშორისო ტურნირი თურქეთი 22-23.08 I
ზვიად კაპანაძე 66 ახალგ. საერთაშორისო ტურნირი თურქეთი 22-23.08 I
ნუგზარ ტატალაშვილი 73 ახალგ. საერთაშორისო ტურნირი თურქეთი 22-23.08 I
ავთანდილ ჭრიკიშვილი 81 ახალგ. საერთაშორისო ტურნირი თურქეთი 22-23.08 I
არჩილ შინჯიკაშვილი 90 ახალგ. საერთაშორისო ტურნირი თურქეთი 22-23.08 I
უშანგი კოკაური +100 ახალგ. საერთაშორისო ტურნირი თურქეთი 22-23.08 I
ვახტანგ ჩიდრაშვილი 55 ახალგ. საერთაშორისო ტურნირი თურქეთი 22-23.08 II
გიორგი ტაბატაძე 60 ახალგ. საერთაშორისო ტურნირი თურქეთი 22-23.08 II
ზებედა რეხვიაშვილი 73 ახალგ. საერთაშორისო ტურნირი თურქეთი 22-23.08 II
ნათია როსტომაშვილი 52 გოგონები საერთაშორისო ტურნირი თურქეთი 22-23.08 II
სალომე წოწკოლაური 70 გოგონები საერთაშორისო ტურნირი თურქეთი 22-23.08 II
ნინო ოძელაშვილი 78 გოგონები საერთაშორისო ტურნირი თურქეთი 22-23.08 II
გიორგი ბროლაშვილი 55 ახალგ. საერთაშორისო ტურნირი თურქეთი 22-23.08 III
თორნიკე თათარაშვილი 55 ახალგ. საერთაშორისო ტურნირი თურქეთი 22-23.08 III
ლაშა ზურაბიანი 73 ახალგ. საერთაშორისო ტურნირი თურქეთი 22-23.08 III
ვახტანგ სარაჯიშვილი 81 ახალგ. საერთაშორისო ტურნირი თურქეთი 22-23.08 III
ავთანდილ ცინცაძე 90 ახალგ. საერთაშორისო ტურნირი თურქეთი 22-23.08 III
მიხეილ ნარიმანიძე 100 ახალგ. საერთაშორისო ტურნირი თურქეთი 22-23.08 III
შავლეგ ბერუაშვილი 100 ახალგ. საერთაშორისო ტურნირი თურქეთი 22-23.08 III
             
პაატა მერებაშვილი 60 ახალგ. ევროპის ჩემპიონატი სომხეთი 11-13.09 I
ნუგზარ ტატალაშვილი 73 ახალგ. ევროპის ჩემპიონატი სომხეთი 11-13.09 III
ავთანდილ ჭრიკიშვილი 81 ახალგ. ევროპის ჩემპიონატი სომხეთი 11-13.09 III
             
არჩილ შინჯიკაშვილი 90 ახალგ. მსოფლიო ჩემპიონატი საფრანგეთი 25-30.10 II
ლაშა ზურაბიანი 73 ახალგ. მსოფლიო ჩემპიონატი საფრანგეთი 25-30.10 III
             
ბექა ტუღუში 60 ჭაბუკები საერთაშორისო ტურნირი  გერმანია 9-10.05 III
ირაკლი ლომიძე 66 ჭაბუკები საერთაშორისო ტურნირი  გერმანია 9-10.05 III
ლევან რუაძე 81 ჭაბუკები საერთაშორისო ტურნირი  გერმანია 9-10.05 III
გიორგი ზაქარიაძე +90 ჭაბუკები საერთაშორისო ტურნირი  გერმანია 9-10.05 III
             
ლუხუმ ჩხვიამიანი 55 ჭაბუკები ევროპის ჩემპიონატი სლოვენია 26-28.06 III
ირაკლი ლომიძე 66 ჭაბუკები ევროპის ჩემპიონატი სლოვენია 26-28.06 III
ლევან რუაძე +90 ჭაბუკები ევროპის ჩემპიონატი სლოვენია 26-28.06 III
             
ბექა ტუღუში 60 ჭაბუკები ევროპის ოლიმპიური ფესტივალი სერბეთი 21-24.07 II
ლევან რუაძე +90 ჭაბუკები ევროპის ოლიმპიური ფესტივალი სერბეთი 21-24.07 II
ლუხუმ ჩხვიამიანი 55 ჭაბუკები ევროპის ოლიმპიური ფესტივალი სერბეთი 21-24.07 III
             
როსტომ ხახალეიშვილი +90 ჭაბუკები მსოფლიო ჩემპიონატი უნგრეთი 6-9.08 II
ბექა ტუღუში 60 ჭაბუკები მსოფლიო ჩემპიონატი უნგრეთი 6-9.08 III
             

 

თავისუფალი ჭიდაობა
სახელი, გვარი წონა ასაკი ტურნირი ქვეყანა/ქალაქი თარიღი ადგილი
მალხაზ ქურდიანი 60 დიდები საერთაშორისო ტურნირი თურქეთი 7-8.02 II
             
დავით ოთიაშვილი 120 დიდები საერთაშორისო ტურნირი უკრაინა 21-22.02 II
ბესიკ გუჩაშვილი 55 დიდები საერთაშორისო ტურნირი უკრაინა 21-22.02 III
მალხაზ ქურდიანი 60 დიდები საერთაშორისო ტურნირი უკრაინა 21-22.02 III
             
ბესიკ გუჩაშვილი 55 დიდები ევროპის ჩემპიონატი ლიტვა 31.03-4.04 II
მალხაზ ქურდიანი 60 დიდები ევროპის ჩემპიონატი ლიტვა 31.03-4.04 III
მალხაზ მუზიაშვილი 66 დიდები ევროპის ჩემპიონატი ლიტვა 31.03-4.04 III
             
კობა კაკალაძე 66 დიდები "გრან პრი" უზბეკეთი 14-18.04 I
ალექსანდრე მოდებაძე 120 დიდები "გრან პრი" უზბეკეთი 14-18.04 II
მალხაზ ქურდიანი 60 დიდები "გრან პრი" უზბეკეთი 14-18.04 III
             
ვლადიმერ ხინჩეგაშვილი 55 დიდები ვ. ბალავაძის სახ. ტურნირი თბილისი 5-7.06 I
მალხაზ ზარქუა 60 დიდები ვ. ბალავაძის სახ. ტურნირი თბილისი 5-7.06 I
მალხაზ მუზიაშვილი 66 დიდები ვ. ბალავაძის სახ. ტურნირი თბილისი 5-7.06 I
დაჩი ქერაშვილი 96 დიდები ვ. ბალავაძის სახ. ტურნირი თბილისი 5-7.06 I
ლევან ბერიანიძე 120 დიდები ვ. ბალავაძის სახ. ტურნირი თბილისი 5-7.06 I
გიორგი ბალიაშვილი 60 დიდები ვ. ბალავაძის სახ. ტურნირი თბილისი 5-7.06 II
კობა კაკალაძე 66 დიდები ვ. ბალავაძის სახ. ტურნირი თბილისი 5-7.06 II
გოჩა ლომთათიძე 74 დიდები ვ. ბალავაძის სახ. ტურნირი თბილისი 5-7.06 II
ნიკოლოზ გაგნიძე 84 დიდები ვ. ბალავაძის სახ. ტურნირი თბილისი 5-7.06 II
თორნიკე ხიდაშელი 96 დიდები ვ. ბალავაძის სახ. ტურნირი თბილისი 5-7.06 II
გიორგი ნიკურაძე 120 დიდები ვ. ბალავაძის სახ. ტურნირი თბილისი 5-7.06 II
გიორგი ედიშერაშვილი 55 დიდები ვ. ბალავაძის სახ. ტურნირი თბილისი 5-7.06 III
მალხაზ მახარობლიძე 55 დიდები ვ. ბალავაძის სახ. ტურნირი თბილისი 5-7.06 III
მალხაზ ქურდიანი 60 დიდები ვ. ბალავაძის სახ. ტურნირი თბილისი 5-7.06 III
ჯონი ჯინჭარაძე 66 დიდები ვ. ბალავაძის სახ. ტურნირი თბილისი 5-7.06 III
გიორგი მარსაგიშვილი 74 დიდები ვ. ბალავაძის სახ. ტურნირი თბილისი 5-7.06 III
თორნიკე სვანიძე 84 დიდები ვ. ბალავაძის სახ. ტურნირი თბილისი 5-7.06 III
ლაშა ქეთიშვილი 84 დიდები ვ. ბალავაძის სახ. ტურნირი თბილისი 5-7.06 III
ზაზა თურმანიძე 96 დიდები ვ. ბალავაძის სახ. ტურნირი თბილისი 5-7.06 III
კობა კერესელიძე 120 დიდები ვ. ბალავაძის სახ. ტურნირი თბილისი 5-7.06 III
ლაზარე მარსაგიშვილი 120 დიდები ვ. ბალავაძის სახ. ტურნირი თბილისი 5-7.06 III
             
მალხაზ ქურდიანი 60 დიდები "გრან პრი" ბაქო 10-12.08 II
გიორგი საკანდელიძე 120 დიდები "გრან პრი" ბაქო 10-12.08 III
             
მალხაზ მუზიაშვილი 66 დიდები საერთაშორისო ტურნირი პოლონეთი 10-12.08 III
             
გიორგი გოგშელიძე 96 დიდები მსოფლიოს ჩემპიონატი დანია 19-21.09 III
             
ბესიკ გუჩაშვილი 55 დიდები საერთაშორისო ტურნირი სომხეთი 23-25.10 I
ბელდუხ გავაშელიშვილი 96 დიდები საერთაშორისო ტურნირი სომხეთი 23-25.10 I
დავით ოთიაშვილი 120 დიდები საერთაშორისო ტურნირი სომხეთი 23-25.10 I
გელა საღირაშვილი 74 დიდები საერთაშორისო ტურნირი სომხეთი 23-25.10 II
გიორგი ნიკურაძე 120 დიდები საერთაშორისო ტურნირი სომხეთი 23-25.10 II
ვლადიმერ ხინჩეგაშვილი 55 დიდები საერთაშორისო ტურნირი სომხეთი 23-25.10 III
მალხაზ მუზიაშვილი 66 დიდები საერთაშორისო ტურნირი სომხეთი 23-25.10 III
არჩილ ქიტიაშვილი 84 დიდები საერთაშორისო ტურნირი სომხეთი 23-25.10 III
ნიკოლოზ გაგნიძე 84 დიდები საერთაშორისო ტურნირი სომხეთი 23-25.10 III
დაჩი ქერაშვილი 120 დიდები საერთაშორისო ტურნირი სომხეთი 23-25.10 III
             
მალხაზ მახარობლიძე 55 დიდები საერთაშორისო ტურნირი აზერბაიჯანი 5-6.11 I
მალხაზ ქურდიანი 60 დიდები საერთაშორისო ტურნირი აზერბაიჯანი 5-6.11 I
არჩილ ქიტიაშვილი 84 დიდები საერთაშორისო ტურნირი აზერბაიჯანი 5-6.11 I
ელიზბარ ოდიკაძე 96 დიდები საერთაშორისო ტურნირი აზერბაიჯანი 5-6.11 I
ვასილ კოტორაშვილი 84 დიდები საერთაშორისო ტურნირი აზერბაიჯანი 5-6.11 II
ზვიად მეტრეველი 96 დიდები საერთაშორისო ტურნირი აზერბაიჯანი 5-6.11 II
ლაზარე მარსაგიშვილი 120 დიდები საერთაშორისო ტურნირი აზერბაიჯანი 5-6.11 II
გოჩა ლომთათძე 74 დიდები საერთაშორისო ტურნირი აზერბაიჯანი 5-6.11 III
თორნიკე სვანიძე 84 დიდები საერთაშორისო ტურნირი აზერბაიჯანი 5-6.11 III
გიორგი ალანიშვილი 96 დიდები საერთაშორისო ტურნირი აზერბაიჯანი 5-6.11 III
გიორგი ნიკურაძე 120 დიდები საერთაშორისო ტურნირი აზერბაიჯანი 5-6.11 III
             
ლაშა ლომთაძე 50 ახალგ. საერთაშორისო ტურნირი ლატვია 21-22.03 I
ვლადიმერ ხინჩეგაშვილი 55 ახალგ. საერთაშორისო ტურნირი ლატვია 21-22.03 I
გიორგი მაყიშვილი 60 ახალგ. საერთაშორისო ტურნირი ლატვია 21-22.03 I
გიორგი გაბისონია 74 ახალგ. საერთაშორისო ტურნირი ლატვია 21-22.03 I
ლევან ბერიანიძე 120 ახალგ. საერთაშორისო ტურნირი ლატვია 21-22.03 I
დავით მარსაგიშვილი 84 ახალგ. საერთაშორისო ტურნირი ლატვია 21-22.03 II
ელიზბარ ოდიკაძე 96 ახალგ. საერთაშორისო ტურნირი ლატვია 21-22.03 II
მურთაზ კვესაძე 60 ახალგ. საერთაშორისო ტურნირი ლატვია 21-22.03 III
ზაურ აბრამიშვილი 66 ახალგ. საერთაშორისო ტურნირი ლატვია 21-22.03 III
დავით ხუციშვილი 74 ახალგ. საერთაშორისო ტურნირი ლატვია 21-22.03 III
გიორგი საკანდელიძე 120 ახალგ. საერთაშორისო ტურნირი ლატვია 21-22.03 III
             
დავით მარსაგიშვილი 84 ახალგ. საერთაშორისო ტურნირი ბაქო 22-28.04 I
გიორგი საკანდელიძე 120 ახალგ. საერთაშორისო ტურნირი ბაქო 22-28.04 I
ვლადიმერ ხინჩეგაშვილი 55 ახალგ. საერთაშორისო ტურნირი ბაქო 22-28.04 II
დავით ხუციშვილი 74 ახალგ. საერთაშორისო ტურნირი ბაქო 22-28.04 II
ელიზბარ ოდიკაძე 96 ახალგ. საერთაშორისო ტურნირი ბაქო 22-28.04 II
ლაშა ლომთაძე 50 ახალგ. საერთაშორისო ტურნირი ბაქო 22-28.04 III
გიორგი მაყიშვილი 60 ახალგ. საერთაშორისო ტურნირი ბაქო 22-28.04 III
მურთაზ კვესაძე 60 ახალგ. საერთაშორისო ტურნირი ბაქო 22-28.04 III
ზაურ აბრამიშვილი 66 ახალგ. საერთაშორისო ტურნირი ბაქო 22-28.04 III
ოთარ უროტაძე 74 ახალგ. საერთაშორისო ტურნირი ბაქო 22-28.04 III
ბექა ჭელიძე 84 ახალგ. საერთაშორისო ტურნირი ბაქო 22-28.04 III
             
ლაშა ლომთაძე 50 ახალგ. საერთაშორისო ტურნირი თურქეთი 15-17.05 I
ლევან ბერიანიძე 120 ახალგ. საერთაშორისო ტურნირი თურქეთი 15-17.05 I
დავით მარსაგიშვილი 84 ახალგ. საერთაშორისო ტურნირი თურქეთი 15-17.05 II
გოგა ხუჭუა 66 ახალგ. საერთაშორისო ტურნირი თურქეთი 15-17.05 III
ელიზბარ ოდიკაძე 96 ახალგ. საერთაშორისო ტურნირი თურქეთი 15-17.05 III
თორნიკე ხიდაშელი 96 ახალგ. საერთაშორისო ტურნირი თურქეთი 15-17.05 III
             
გიორგი მაყიშვილი 60 ახალგ. ევროპის ჩემპიონატი თბილისი 3-5.07 I
გოგა ხუჭუა 66 ახალგ. ევროპის ჩემპიონატი თბილისი 3-5.07 I
დავით მარსაგიშვილი 84 ახალგ. ევროპის ჩემპიონატი თბილისი 3-5.07 II
გიორგი საკანდელიძე 120 ახალგ. ევროპის ჩემპიონატი თბილისი 3-5.07 II
ლაშა ლომთაძე 50 ახალგ. ევროპის ჩემპიონატი თბილისი 3-5.07 III
დავით ხუციშვილი 74 ახალგ. ევროპის ჩემპიონატი თბილისი 3-5.07 III
             
გიორგი საკანდელიძე 120 ახალგ. მსოფლიოს ჩემპიონატი თურქეთი 8-9.08 II
დავით მარსაგიშვილი 84 ახალგ. მსოფლიოს ჩემპიონატი თურქეთი 8-9.08 III
             
ვლადიმერ ხინჩეგაშვილი 55 ახალგ. საერთაშორისო ტურნირი უკრაინა 2-3.10 II
დავით მარსაგიშვილი 84 ახალგ. საერთაშორისო ტურნირი უკრაინა 2-3.10 III
გიორგი საკანდელიძე 120 ახალგ. საერთაშორისო ტურნირი უკრაინა 2-3.10 III
ლევან ბერიანიძე 120 ახალგ. საერთაშორისო ტურნირი უკრაინა 2-3.10 III
             
ხვთისო იორამაშვილი 42 ჭაბუკები საერთაშორისო ტურნირი ბაქო 16-17.01 I
ზურაბ იაკობიშვილი 54 ჭაბუკები საერთაშორისო ტურნირი ბაქო 16-17.01 I
ლევან ქელეხსაშვილი 58 ჭაბუკები საერთაშორისო ტურნირი ბაქო 16-17.01 I
ლაშა ტალახაძე 46 ჭაბუკები საერთაშორისო ტურნირი ბაქო  16-17.01 II
რაუფ შაკულ-ოღლი 50 ჭაბუკები საერთაშორისო ტურნირი ბაქო 16-17.01 II
ალექსანდრე ჯაჭვაძე 69 ჭაბუკები საერთაშორისო ტურნირი ბაქო  16-17.01 II
ომარ გუსოშვილი 100 ჭაბუკები საერთაშორისო ტურნირი ბაქო 16-17.01 III
             
ბექა ბუჯიაშვილი 42 ჭაბუკები საერთაშორისო ტურნირი სომხეთი 7-9.04 I
გიორგი ტალახაძე 54 ჭაბუკები საერთაშორისო ტურნირი სომხეთი 7-9.04 I
ლევან ქელეხსაშვილი 58 ჭაბუკები საერთაშორისო ტურნირი სომხეთი 7-9.04 I
ალექსანდრე ჯაჭვაძე 69 ჭაბუკები საერთაშორისო ტურნირი სომხეთი 7-9.04 I
სანდრო ამინაშვილი 76 ჭაბუკები საერთაშორისო ტურნირი სომხეთი 7-9.04 I
ლევან მეშვილდიშვილი 100 ჭაბუკები საერთაშორისო ტურნირი სომხეთი 7-9.04 I
ზურაბ იაკობიშვილი 58 ჭაბუკები საერთაშორისო ტურნირი  სომხეთი 7-9.04 III
             
ბექა ბუჯიაშვილი 42 ჭაბუკები საერთაშორისო ტურნირი ბაქო 25-28.04 I
ლაშა ტალახაძე 46 ჭაბუკები საერთაშორისო ტურნირი ბაქო 25-28.04 I
აკაკი მოწონელიძე 50 ჭაბუკები საერთაშორისო ტურნირი ბაქო 25-28.04 I
ლევან ქელეხსაშვილი 58 ჭაბუკები საერთაშორისო ტურნირი ბაქო 25-28.04 I
სანდრო ამინაშვილი 76 ჭაბუკები საერთაშორისო ტურნირი ბაქო 25-28.04 I
ომარ გუსოშვილი 100 ჭაბუკები საერთაშორისო ტურნირი ბაქო 25-28.04 I
ბექა გოგრიჭიანი 63 ჭაბუკები საერთაშორისო ტურნირი ბაქო 25-28.04 II
ხვთისო იორამაშვილი 42 ჭაბუკები საერთაშორისო ტურნირი ბაქო  25-28.04 II
ზურაბ იაკობაშვილი 54 ჭაბუკები საერთაშორისო ტურნირი ბაქო 25-28.04 III
             
ბექა ბუჯიაშვილი 42 ჭაბუკები საერთაშორისო ტურნირი თურქეთი 29-31.05 I
აკაკი მოწონელიძე 50 ჭაბუკები საერთაშორისო ტურნირი თურქეთი 29-31.05 II
ომარ გუსოშვილი 100 ჭაბუკები საერთაშორისო ტურნირი თურქეთი 29-31.05 II
ლაშა ტალახაძე 54 ჭაბუკები საერთაშორისო ტურნირი თურქეთი 29-31.05 III
ზურაბ იაკობიშვილი 54 ჭაბუკები საერთაშორისო ტურნირი თურქეთი 29-31.05 III
კპნსტანტინე ხაბელაშვილი 63 ჭაბუკები საერთაშორისო ტურნირი თურქეთი 29-31.05 III
ალექსანდრე ჯაჭვაძე 69 ჭაბუკები საერთაშორისო ტურნირი თურქეთი 29-31.05 III
სანდრო ამინაშვილი 76 ჭაბუკები საერთაშორისო ტურნირი თურქეთი 29-31.05 III
             
გენო პეტრიაშვილი 100 ჭაბუკები საერთაშორისო ტურნირი თურქეთი 20-21.06 I
გიორგი გოცირიძე 54 ჭაბუკები საერთაშორისო ტურნირი თურქეთი 20-21.06 II
ლევან მეშვილდიშვილი 85 ჭაბუკები საერთაშორისო ტურნირი თურქეთი 20-21.06 II
ლევან როჭიკაშვილი 50 ჭაბუკები საერთაშორისო ტურნირი თურქეთი 20-21.06 III
გიორგი ტალახაძე 58 ჭაბუკები საერთაშორისო ტურნირი თურქეთი 20-21.06 III
ჯაბა ყველიაშვილი 69 ჭაბუკები საერთაშორისო ტურნირი თურქეთი 20-21.06 III
თედო ჯანაძე 76 ჭაბუკები საერთაშორისო ტურნირი თურქეთი 20-21.06 III
             
ომარ გუსოშვილი 100 ჭაბუკები საერთაშორისო ტურნირი ირანი 25-26.06 I
ალექსანდრე ჯაჭვაძე 69 ჭაბუკები საერთაშორისო ტურნირი ირანი 25-26.06 III
             
კონსტანტინე ხაბელაშვილი 63 ჭაბუკები ევროპის პირველობა სერბეთი 31.07-5.08 II
სანდრო ამინაშვილი 76 ჭაბუკები ევროპის პირველობა სერბეთი 31.07-5.08 II
აკაკი მოწონელიძე 50 ჭაბუკები ევროპის პირველობა სერბეთი 31.07-5.08 III
ლევან ქელეხსაშვილი 58 ჭაბუკები ევროპის პირველობა სერბეთი 31.07-5.08 III
             

 

 

ბ/რ ჭიდაობა
სახელი, გვარი წონა ასაკი ტურნირი ქვეყანა/ქალაქი თარიღი ადგილი
გიორგი გვენეტაძე 50 დიდები საერთაშორისო ტურნირი თურქეთი 24-25.02 III
             
მანუჩარ ცხადაია 66 დიდები საერთაშორისო ტურნირი უნგრეთი 26.02-3.03 I
დავით ქარჩავა 84 დიდები საერთაშორისო ტურნირი უნგრეთი 26.02-3.03 II
რეზო ჭელიძე 120 დიდები საერთაშორისო ტურნირი უნგრეთი 26.02-3.03 III
             
მანუჩარ ცხადაია 66 დიდები ევროპის ჩემპიონატი ლიტვა 31.03-4.04 III
             
გოდერძი დავითიძე 55 დიდები გ. კარტოზიას სახ. ტურნირი თბილისი 5-7.06 I
რევაზ ლაშხი 60 დიდები გ. კარტოზიას სახ. ტურნირი თბილისი 5-7.06 I
მანუჩარ ცხადაია 66 დიდები გ. კარტოზიას სახ. ტურნირი თბილისი 5-7.06 I
გენადი გოგიშვილი 74 დიდები გ. კარტოზიას სახ. ტურნირი თბილისი 5-7.06 I
ბადრი ხასაია 84 დიდები გ. კარტოზიას სახ. ტურნირი თბილისი 5-7.06 I
იოსებ ჯაბიძე 96 დიდები გ. კარტოზიას სახ. ტურნირი თბილისი 5-7.06 I
გურამ ფერსელიძე 120 დიდები გ. კარტოზიას სახ. ტურნირი თბილისი 5-7.06 I
ზურაბ კეკელიძე 55 დიდები გ. კარტოზიას სახ. ტურნირი თბილისი 5-7.06 II
რევაზ ჭელიძე 120 დიდები გ. კარტოზიას სახ. ტურნირი თბილისი 5-7.06 II
გიორგი გვენეტაძე 55 დიდები გ. კარტოზიას სახ. ტურნირი თბილისი 5-7.06 III
ლაშა გოგიტაძე 55 დიდები გ. კარტოზიას სახ. ტურნირი თბილისი 5-7.06 III
ზვიად ოქრაძე 60 დიდები გ. კარტოზიას სახ. ტურნირი თბილისი 5-7.06 III
მანუჩარ მამაგეიშვილი 66 დიდები გ. კარტოზიას სახ. ტურნირი თბილისი 5-7.06 III
ტარიელ ებრალიძე 66 დიდები გ. კარტოზიას სახ. ტურნირი თბილისი 5-7.06 III
მუხრან მაჭუტაძე 74 დიდები გ. კარტოზიას სახ. ტურნირი თბილისი 5-7.06 III
მამუკა ხიმშიაშვილი 74 დიდები გ. კარტოზიას სახ. ტურნირი თბილისი 5-7.06 III
დავით ქარჩავა 84 დიდები გ. კარტოზიას სახ. ტურნირი თბილისი 5-7.06 III
გიორგი ცირეკიძე 84 დიდები გ. კარტოზიას სახ. ტურნირი თბილისი 5-7.06 III
ალეკო ბურდილაძე 96 დიდები გ. კარტოზიას სახ. ტურნირი თბილისი 5-7.06 III
გენადი ხელაია 96 დიდები გ. კარტოზიას სახ. ტურნირი თბილისი 5-7.06 III
დიმიტრი ჯავახიშვილი 120 დიდები გ. კარტოზიას სახ. ტურნირი თბილისი 5-7.06 III
რამინ შაქარაშვილი 120 დიდები გ. კარტოზიას სახ. ტურნირი თბილისი 5-7.06 III
             
რამაზ ნოზაძე 96 დიდები საერთაშორისო ტურნირი ესპანეთი 11-12.07 I
             
რამაზ ნოზაძე 96 დიდები "გრან-პრი" ბაქო 14-16.07 II
რევაზ ლაშხი 60 დიდები "გრან-პრი" ბაქო 14-16.07 III
გენადი გოგიშვლი 74 დიდები "გრან-პრი" ბაქო 14-16.07 III
ბადრი ხასაია 84 დიდები "გრან-პრი" ბაქო 14-16.07 III
             
დიმიტრი ჯავახიშვილი 120 დიდები საერთაშორისო ტურნირი პოლონეთი 13-16.08 I
             
მანუჩარ ცხადაია 66 დიდები მსოფლიოს ჩემპიონატი დანია 19-21.09 II
             
ქემალ ხარაბაძე 55 ახალგ. საერთაშორისო ტურნირი პოლონეთი 3-5.04 I
შოთა გოგისვანიძე 120 ახალგ. საერთაშორისო ტურნირი პოლონეთი 3-5.04 I
ზურაბ მაჭარაშვილი 50 ახალგ. საერთაშორისო ტურნირი პოლონეთი 3-5.04 III
არჩილ თურმანიძე 60 ახალგ. საერთაშორისო ტურნირი პოლონეთი 3-5.04 III
პაატა ბაკურიძე 66 ახალგ. საერთაშორისო ტურნირი პოლონეთი 3-5.04 III
ოთარ აფრიამაშვილი 74 ახალგ. საერთაშორისო ტურნირი პოლონეთი 3-5.04 III
არსენ კახაბრიშვილი 84 ახალგ. საერთაშორისო ტურნირი პოლონეთი 3-5.04 III
ვლადიმერ ქარჩავა 96 ახალგ. საერთაშორისო ტურნირი პოლონეთი 3-5.04 III
             
არჩილ თურმანიძე 60 ახალგ. საერთაშორისო ტურნირი ბაქო 25-28.04 II
პაატა ბაკურიძე 66 ახალგ. საერთაშორისო ტურნირი ბაქო 25-28.04 II
არსენ კახაბრიშვილი 84 ახალგ. საერთაშორისო ტურნირი ბაქო  25-28.04 II
ბექა ჩოფლიანი 96 ახალგ. საერთაშორისო ტურნირი ბაქო 25-28.04 III
შოთა გოგისვანიძე 120 ახალგ. საერთაშორისო ტურნირი ბაქო 25-28.04 III
             
მინდია წულუკიძე 50 ახალგ. საერთაშორისო ტურნირი თურქეთი 15-17.05 III
             
ოთარ აფრიამაშვილი 74 ახალგ. საერთაშორისო ტურნირი სომხეთი 29-31.05 I
არსენ კახაბრიშვილი 84 ახალგ. საერთაშორისო ტურნირი სომხეთი 29-31.05 I
შოთა გოგისვანიძე 120 ახალგ. საერთაშორისო ტურნირი სომხეთი 29-31.05 I
ოთარ რამიშვილი 74 ახალგ. საერთაშორისო ტურნირი სომხეთი 29-31.05 II
მიხეილ ქაჯაია 96 ახალგ. საერთაშორისო ტურნირი სომხეთი 29-31.05 II
არჩილ თურმანიძე 60 ახალგ. საერთაშორისო ტურნირი სომხეთი 29-31.05 III
ბექა ჩოფლიანი 120 ახალგ. საერთაშორისო ტურნირი სომხეთი 29-31.05 III
             
მინდია წულუკიძე 50 ახალგ. ევროპის ჩემპიონატი თბილისი 2-3.07 I
ვლადიმერ ქარჩავა 96 ახალგ. ევროპის ჩემპიონატი თბილისი 2-3.07 I
არჩილ თურმანიძე 60 ახალგ. ევროპის ჩემპიონატი თბილისი 2-3.07 II
ქემალ ხარაბაძე 55 ახალგ. ევროპის ჩემპიონატი თბილისი 2-3.07 III
             
არჩილ თურმანიძე 60 ახალგ. მსოფლიოს ჩემპიონატი თურქეთი 4-5.08 III
             
პაატა ბაკურაძე 74 ახალგ. საერთაშორისო ტურნირი თურქეთი 23-25.10 I
მინდია წულუკიძე 55 ახალგ. საერთაშორისო ტურნირი თურქეთი 23-25.10 II
უჩა ჩიტიაშვილი 74 ახალგ. საერთაშორისო ტურნირი თურქეთი 23-25.10 II
სერგო გოგისვანიძე 120 ახალგ. საერთაშორისო ტურნირი თურქეთი 23-25.10 II
ქემალ ხარაბაძე 55 ახალგ. საერთაშორისო ტურნირი თურქეთი 23-25.10 III
მიხეილ მელუა 66 ახალგ. საერთაშორისო ტურნირი თურქეთი 23-25.10 III
ბექა ჩოფლიანი 96 ახალგ. საერთაშორისო ტურნირი თურქეთი 23-25.10 III
             
ამირან შავაძე 46 ჭაბუკები საერთაშორისო ტურნირი ბაქო 25-28.04 II
ლუკა ჩირგაძე 85 ჭაბუკები საერთაშორისო ტურნირი ბაქო 25-28.04 II
გიორგი ხაბაშვილი 100 ჭაბუკები საერთაშორისო ტურნირი ბაქო 25-28.04 II
შმაგი ბოლქვაძე 42 ჭაბუკები საერთაშორისო ტურნირი ბაქო 25-28.04 III
თორნიკე მახარაძე 50 ჭაბუკები საერთაშორისო ტურნირი ბაქო 25-28.04 III
გიორგი დავითაია 63 ჭაბუკები საერთაშორისო ტურნირი ბაქო 25-28.04 III
შალვა გონენაშვილი 76 ჭაბუკები საერთაშორისო ტურნირი ბაქო 25-28.04 III
ლევან არაბული 100 ჭაბუკები საერთაშორისო ტურნირი ბაქო 25-28.04 III
             
ფირუზ წულუკიძე 58 ჭაბუკები საერთაშორისო ტურნირი თურქეთი 29-31.05 I
ლაშა დოლიძე 76 ჭაბუკები საერთაშორისო ტურნირი თურქეთი 29-31.05 I
ამირან შავაძე 46 ჭაბუკები საერთაშორისო ტურნირი თურქეთი 29-31.05 II
ლაშა გობაძე 69 ჭაბუკები საერთაშორისო ტურნირი თურქეთი 29-31.05 II
დავით ჩიტაძე 69 ჭაბუკები საერთაშორისო ტურნირი თურქეთი 29-31.05 III
გიორგი ხაბაშვილი 100 ჭაბუკები საერთაშორისო ტურნირი თურქეთი 29-31.05 III
             
ფირუზ წულუკიძე 58 ჭაბუკები თ. ყაზაიშვილის სახ. ტურნირი რუსთავი 11-13.06 I
ლერი კაჭკაჭიშვილი 63 ჭაბუკები თ. ყაზაიშვილის სახ. ტურნირი რუსთავი 11-13.06 I
ლაშა გობაძე 69 ჭაბუკები თ. ყაზაიშვილის სახ. ტურნირი რუსთავი  11-13.06 II
ლაშა შალიკაშვილი 76 ჭაბუკები თ. ყაზაიშვილის სახ. ტურნირი რუსთავი 11-13.06 II
გიორგი ხაბაშვილი 100 ჭაბუკები თ. ყაზაიშვილის სახ. ტურნირი რუსთავი 11-13.06 II
ამირან შავაძე 46 ჭაბუკები თ. ყაზაიშვილის სახ. ტურნირი რუსთავი 11-13.06 III
კაზა ვანაძე 58 ჭაბუკები თ. ყაზაიშვილის სახ. ტურნირი რუსთავი 11-13.06 III
დავით ჩიტაძე 69 ჭაბუკები თ. ყაზაიშვილის სახ. ტურნირი რუსთავი  11-13.06 III
თენგიზ ბაბილია 69 ჭაბუკები თ. ყაზაიშვილის სახ. ტურნირი რუსთავი 11-13.06 III
შალვა გონენაშვილი 76 ჭაბუკები თ. ყაზაიშვილის სახ. ტურნირი რუსთავი 11-13.06 III
გიორგი მდინარაძე 76 ჭაბუკები თ. ყაზაიშვილის სახ. ტურნირი რუსთავი 11-13.06 III
დავით ჩაკვეტაძე 85 ჭაბუკები თ. ყაზაიშვილის სახ. ტურნირი რუსთავი 11-13.06 III
ბექა ხურციძე 85 ჭაბუკები თ. ყაზაიშვილის სახ. ტურნირი რუსთავი 11-13.06 III
             
გიორგი ხაბაშვილი 100 ჭაბუკები საერთაშორისო ტურნირი ირანი 25-26.06 I
დემეტრე ხურცია 54 ჭაბუკები საერთაშორისო ტურნირი ირანი 25-26.06 II
ლაშა დოლიძე 76 ჭაბუკები საერთაშორისო ტურნირი ირანი 25-26.06 II
ამირან შავაძე 50 ჭაბუკები საერთაშორისო ტურნირი ირანი 25-26.06 III
თორნიკე მახარაძე 50 ჭაბუკები საერთაშორისო ტურნირი ირანი 25-26.06 III
             
ფირუზ წულუკიძე 58 ჭაბუკები ევროპის ჩემპიონატი სერბეთი 30.07-5.08 I
შმაგი ბოლქვაძე 42 ჭაბუკები ევროპის ჩემპიონატი სერბეთი 30.07-5.08 II
ლაშა დოლიძე 76 ჭაბუკები ევროპის ჩემპიონატი სერბეთი 30.07-5.08 II
დავით ჩაკვეტაძე 85 ჭაბუკები ევროპის ჩემპიონატი სერბეთი 30.07-5.08 II
გიორგი ხაბაშვილი 100 ჭაბუკები ევროპის ჩემპიონატი სერბეთი 30.07-5.08 II
ამირან შავაძე 50 ჭაბუკები ევროპის ჩემპიონატი სერბეთი 30.07-5.08 III
             

 

 

ფიგურული სრიალი
სახელი, გვარი წონა ასაკი ტურნირი ქვეყანა/ქალაქი თარიღი ადგილი
             
             
             
             

 

კრივი
სახელი, გვარი წონა ასაკი ტურნირი ქვეყანა/ქალაქი თარიღი ადგილი
ლევან ღვამიჩავა 64 დიდები საერთაშორისო ტურნირი თურქეთი 14-20.03 I
             
კობა ფხაკაძე 60 დიდები საერთაშორისო ტურნირი ლიტვა 13-17.05 I
კახა ჟვანია 69 დიდები საერთაშორისო ტურნირი ლიტვა 13-17.05 I
მინდია ჭინჭარაული 57 დიდები საერთაშორისო ტურნირი ლიტვა 13-17.05 II
თემურ ლაშხია 91 დიდები საერთაშორისო ტურნირი ლიტვა 13-17.05 III
             
კობა ფხაკაძე 60 დიდები მსოფლიოს ჩემპიონატი იტალია 30.08-12.09 III
             
სევერიან ჭელიძე 48 ახალგ. საერთაშორისო ტურნირი უკრაინა 12-17.05 I
ავთანდილ ჭუბაბრია 51 ახალგ. საერთაშორისო ტურნირი უკრაინა 12-17.05 I
ადილ ასლანოვი 54 ახალგ. საერთაშორისო ტურნირი უკრაინა 12-17.05 I
თორნიკე კოტრიკაძე 57 ახალგ. საერთაშორისო ტურნირი უკრაინა 12-17.05 II
ბერდია უტიაშვილი 69 ახალგ. საერთაშორისო ტურნირი უკრაინა 12-17.05 II
იაგო კიზირია 81 ახალგ. საერთაშორისო ტურნირი უკრაინა 12-17.05 II
             
ჯაბა ხოსიტაშვილი 69 ახალგ. ევროპის ჩემპიონატი პოლონეთი 15-23.08 III
იაგო კიზირია 81 ახალგ. ევროპის ჩემპიონატი პოლონეთი 15-23.08 III
             
ალექსანდრე ჭადაშვილი 57 ჭაბუკები მსოფლიოს პირველობა სომხეთი 22-31.05 III
             

 

 

ძალოსნობა
სახელი, გვარი წონა ასაკი ტურნირი ქვეყანა/ქალაქი თარიღი ადგილი
ალბერტ კუზილოვი 105 დიდები მსოფლიოს ჩემპიონატი კორეა 17-27.11 III
             
გიორგი ლომთაძე 62 ჭაბუკები ევროპის პირველობა ისრაელი 6-13.09 I
ვილიამინ ალექსიძე 94 ჭაბუკები ევროპის პირველობა ისრაელი 6-13.09 I
             

 

 

მძლეოსნობა
სახელი, გვარი წონა ასაკი ტურნირი ქვეყანა/ქალაქი თარიღი ადგილი
დავით ილარიანი 110 მ, თარჯ. დიდები ევროპის ჩემპიონატი, III ლიგა ბოსნია 20-21.06 I
სალომე რიგიშვილი ბადრო დიდები ევროპის ჩემპიონატი, III ლიგა ბოსნია 20-21.06 II
ზურაბ გიგაია ბირთვი დიდები ევროპის ჩემპიონატი, III ლიგა ბოსნია 20-21.06 III
ბოლესლავ სხირტლაძე სიგრ. ხტ. დიდები ევროპის ჩემპიონატი, III ლიგა ბოსნია 20-21.06 III
ენდრიკ ზილბერტშტეინი 400 მ. დიდები ევროპის ჩემპიონატი, III ლიგა ბოსნია 20-21.06 III
             
დავით ილარიანი 60 მ, თარჯ. დიდები ბაქოს ტურნირი ბაქო 23-24.01 I
ბოლესლავ სხირტლაძე სიგრ. ხტ. დიდები ბაქოს ტურნირი ბაქო 23-24.01 I
გიგლა ზილბერტშტეინი 3 000 მ. დიდები ბაქოს ტურნირი ბაქო 23-24.01 I
დენის ჟვანია 200 მ. დიდები ბაქოს ტურნირი ბაქო 23-24.01 I
             
დავით ილარიანი 110 მ, თარჯ. დიდები ისრაელის ღია ჩემპიონატი ისრაელი 1-2.07 I
როსტომ ჭინჭარაული შუბი დიდები ისრაელის ღია ჩემპიონატი ისრაელი 1-2.07 I
ზურაბ გიგაია ბირთვი დიდები ისრაელის ღია ჩემპიონატი ისრაელი 1-2.07 I
ლერი ჩიტაიშვილი ურო დიდები ისრაელის ღია ჩემპიონატი ისრაელი 1-2.07 II
ენდრიკ ზილბერტშტეინი 400 მ. დიდები ისრაელის ღია ჩემპიონატი ისრაელი 1-2.07 II
ბოლესლავ სხირტლაძე სიგრ. ხტ. დიდები ისრაელის ღია ჩემპიონატი ისრაელი 1-2.07 III
თენგიზ ღვინჯილია 800 მ. დიდები ისრაელის ღია ჩემპიონატი ისრაელი 1-2.07 III
ზურაბ გიგაია ბადრო დიდები ისრაელის ღია ჩემპიონატი ისრაელი 1-2.07 III
             

 

წყალბურთი
სახელი, გვარი წონა ასაკი ტურნირი ქვეყანა/ქალაქი თარიღი ადგილი
             
             
             
             

 

წყალში ხტომა
სახელი, გვარი წონა ასაკი ტურნირი ქვეყანა/ქალაქი თარიღი ადგილი
თამარ სიჭინავა 3 მ. ჭაბუკები საერთაშორისო ტურნირი ჰოლანდია 5-8.02 I
თამარ სიჭინავა 5 მ. ჭაბუკები საერთაშორისო ტურნირი ჰოლანდია 5-8.02 I
აკაკი ივანიშვილი 1 მ. ჭაბუკები საერთაშორისო ტურნირი ჰოლანდია 5-8.02 II
აკაკი ივანიშვილი 3 მ. ჭაბუკები საერთაშორისო ტურნირი ჰოლანდია 5-8.02 II
ალექსანდრე გუჯაბიძე 10 მ. ჭაბუკები საერთაშორისო ტურნირი ჰოლანდია 5-8.02 III
             

 

ტყვიის სროლა
სახელი, გვარი წონა ასაკი ტურნირი ქვეყანა/ქალაქი თარიღი ადგილი
ნინო სალუქვაძე პნმ დიდები ევროპის ჩემპიონატი ჩეხეთი 19-23.02 II
             
ნინო სალუქვაძე პნმ დიდები მსოფლიოს თასის ფინალი ჩინეთი 2-7.11 I
             

 

ტაიკვანდო
სახელი, გვარი წონა ასაკი ტურნირი ქვეყანა/ქალაქი თარიღი ადგილი
ვახტანგ ჯაფარიძე 54 დიდები საერთაშორისო ტურნირი ირანი 26-27.02 I
იოსებ ოსიძე 84 დიდები საერთაშორისო ტურნირი ირანი 26-27.02 I
გიორგი ნიკოლიშვილი 58 დიდები საერთაშორისო ტურნირი ირანი 26-27.02 II
ალექსანდრე უშარაული 62 დიდები საერთაშორისო ტურნირი ირანი 26-27.02 II
დავით ბუხრაძე 67 დიდები საერთაშორისო ტურნირი ირანი 26-27.02 II
ლევან ჭანტურია 72 დიდები საერთაშორისო ტურნირი ირანი 26-27.02 II
გიორგი ახნიანი 78 დიდები საერთაშორისო ტურნირი ირანი 26-27.02 III
ზურაბ შენგელია +84 დიდები საერთაშორისო ტურნირი ირანი 26-27.02 III
             
ალექსანდრე უშარაული 62 ახალგ. ევროპის პირველობა ესპანეთი 6-8.11 III
             
გურამ კუტუბიძე 45 ჭაბუკები ევროპის პირველობა ხორვატია 26-28.06 III
             

 

მშვილდოსნობა
სახელი, გვარი წონა ასაკი ტურნირი ქვეყანა/ქალაქი თარიღი ადგილი
             
             
             
             

 

 

წყალთხილამურები
სახელი, გვარი წონა ასაკი ტურნირი ქვეყანა/ქალაქი თარიღი ადგილი
             
             
             
             

 

 

კალათბურთი
სახელი, გვარი წონა ასაკი ტურნირი ქვეყანა/ქალაქი თარიღი ადგილი
             
             
             
             

 

 

სამბო
სახელი, გვარი წონა ასაკი ტურნირი ქვეყანა/ქალაქი თარიღი ადგილი
უშანგი კუზანაშვილი 52 დიდები ევროპის ჩემპიონატი იტალია 16-17.05 I
დავით სვიმონიშვილი 62 დიდები ევროპის ჩემპიონატი იტალია 16-17.05 I
გელა სანიკიძე 68 დიდები ევროპის ჩემპიონატი იტალია 16-17.05 II
ავთანდილ ცინცაძე 57 დიდები ევროპის ჩემპიონატი იტალია 16-17.05 III
მინდია ბოდაველი 90 დიდები ევროპის ჩემპიონატი იტალია 16-17.05 III
ვახტანგ ზოიძე +100 დიდები ევროპის ჩემპიონატი იტალია 16-17.05 III
             
ნიკოლოზ კუცია 82 დიდები მსოფლიოს ჩემპიონატი  საბერძნეთი 6-8.11 II
მინდია ბოდაველი 90 დიდები მსოფლიოს ჩემპიონატი საბერძნეთი 6-8.11 II
უშანგი კუზანაშვილი 52 დიდები მსოფლიოს ჩემპიონატი საბერძნეთი 6-8.11 III
მირიან პავლიაშვილი 100 დიდები მსოფლიოს ჩემპიონატი საბერძნეთი 6-8.11 III
             
ნოდარ კუნდუხაშვილი 82 ახალგ. ევროპის ჩემპიონატი ლიტვა 9-10.04 I
ლაშა გურული 90 ახალგ. ევროპის ჩემპიონატი ლიტვა 9-10.04 I
ვაჟა ლატარია 52 ახალგ. ევროპის ჩემპიონატი ლიტვა 9-10.04 II
ლევან ნახუცრიშვილი 68 ახალგ. ევროპის ჩემპიონატი ლიტვა 9-10.04 II
ბექა ბუცხრიკიძე 57 ახალგ. ევროპის ჩემპიონატი ლიტვა 9-19-10 III
გიორგი ბოლოთაშვილი 100 ახალგ. ევროპის ჩემპიონატი ლიტვა 9-10.04 III
დავით ბოჭორიშვილი +100 ახალგ. ევროპის ჩემპიონატი ლიტვა 9-10.04 III
             
ლევან ნახუცრიშვილი 65 ახალგ. მსოფლიოს ჩემპიონატი ბულგარეთი 15-19.10 I
მირიან გორჯილაშვილი მძიმე ახალგ. მსოფლიოს ჩემპიონატი ბულგარეთი 15-19.10 I
გიორგი გეჯაძე 48 ახალგ. მსოფლიოს ჩემპიონატი ბულგარეთი 15-19.10 III
ნოდარ კუნდუხაშვილი 82 ახალგ. მსოფლიოს ჩემპიონატი ბულგარეთი 15-19.10 III
ლაშა გურული 90 ახალგ. მსოფლიოს ჩემპიონატი ბულგარეთი 15-19.10 III
             
არჩილ შინჯიკაშვილი 87 ჭაბუკები ევროპის ჩემპიონატი ლიტვა 10-13.04 I
გელა სანიკიძე 68 ჭაბუკები ევროპის ჩემპიონატი ლიტვა 10-13.04 II
გოჩა ვარძელაშვილი 60 ჭაბუკები ევროპის ჩემპიონატი ლიტვა 10-13.04 II
გივი ნადარეიშვილი 48 ჭაბუკები ევროპის ჩემპიონატი ლიტვა 10-13.04 III
გენადი ჩირგაძე 52 ჭაბუკები ევროპის ჩემპიონატი ლიტვა 10-13.04 III
ზვიად კაპანაძე 70 ჭაბუკები ევროპის ჩემპიონატი ლიტვა 10-13.04 III
იაგო მესტვირიშვილი 81 ჭაბუკები ევროპის ჩემპიონატი ლიტვა 10-13.04 III
             
სლავა რეზისიძე მძიმე ჭაბუკები მსოფლიოს ჩემპიონატი ბულგარეთი 15-19.10 I
გიორგი ნოზაძე 87 ჭაბუკები მსოფლიოს ჩემპიონატი ბულგარეთი 15-19.10 II
გენადი ჩირგაძე 57 ჭაბუკები მსოფლიოს ჩემპიონატი ბულგარეთი 15-19.10 III
             

 

ჭადრაკი
სახელი, გვარი წონა ასაკი ტურნირი ქვეყანა/ქალაქი თარიღი ადგილი
ბაადურ ჯობავა   დიდები ევროპის ჩემპიონატი მონტენეგრო 10-19.03 III
კლუბი "სამაია"   დიდები ევროპის საკლუბო ჩემპიონატი მაკედონია 4-11.10 III
ნაკრები გუნდი   დიდები ევროპის ჩემპიონატი სერბეთი 21-30.10 II
ნონა გაფრინდაშვილი   ვეტერანები მსოფლიოს ჩემპიონატი     I
             
ქეთი წაწალაშვილი   18 წლამდე ევროპის პირველობა იტალია 1-9.09 II
დავით ბენიძე   18 წლამდე ევროპის პირველობა იტალია 1-9.09 III
ქეთი წაწალაშვილი   18 წლამდე მსოფლიოს ასაკობრივი ჩემპიონატი თურქეთი 11-23.11 II
             
მერი არაბიძე   16 წლამდე ევროპის პირველობა იტალია 1-9.09 II
ზურაბ ჯავახიშვილი   16 წლამდე მსოფლიოს საჭადრაკო ოლიმპიადა     III
მერი არაბიძი   16 წლამდე მსოფლიოს ასაკობრივი ჩემპიონატი თურქეთი 11-23.11 II
ნაზი პაიკიძე   16 წლამდე მსოფლიოს ასაკობრივი ჩემპიონატი თურქეთი 11-23.11 II
             

 

რაგბი
სახელი, გვარი წონა ასაკი ტურნირი ქვეყანა/ქალაქი თარიღი ადგილი
ერპვნული ნაკრები   დიდები ევროპის ერთა თასი მიმოსვლით 02-03 I
21 წლამდელთა ნაკრები   ახალგ. ევროპის ჩემპიონატი ესპანეთი 3-9.05 II
19 წლამდელთა ნაკრები   19 წლამდე ევროპის ჩემპიონატი პორტუგალია 11 II
15 წლამდელთა გუნდი   ჭაბუკები საერთაშორისო ტურნირი საფრანგეთი 9-21.05 I
             

 

 

კარატე
სახელი, გვარი წონა ასაკი ტურნირი ქვეყანა/ქალაქი თარიღი ადგილი
მიხეილ წიკლაური 70 დიდები ევროპის ჩემპიონატი (შინ კიოკუშინ-კაი) უკრაინა 3-4.04 I
ედუარდ ჯანოაშვილი 90 დიდები ევროპის ჩემპიონატი (შინ კიოკუშინ-კაი) უკრაინა 3-4.04 II
თამარ ბიბილეიშვილი 55 დიდები ევროპის ჩემპიონატი (შინ კიოკუშინ-კაი) უკრაინა 3-4.04 I
             
მამუკა ყურაშვილი   ვეტერ. მსოფლიოს ჩემპიონატი ტოკიო 12-16.08 I
ნოდარ ხაჯიშვილი   ვეტერ. მსოფლიოს ჩემპიონატი ტოკიო 12-16.08 I
ლევან გორელაშვილი 75 დიდები მსოფლიოს ჩემპიონატი ტოკიო 12-16.08 I
ჰენრი ვეკუა   ახალგ. მსოფლიოს ჩემპიონატი ტოკიო 12-16.08 II
ირაკლი ტყებუჩავა   ახალგ. მსოფლიოს ჩემპიონატი ტოკიო 12-16.08 II
             

 

 

სუმო
სახელი, გვარი წონა ასაკი ტურნირი ქვეყანა/ქალაქი თარიღი ადგილი
გუნდური   დიდები ევროპის ჩემპიონატი შვეიცარია 21-23.08 I
ავთანდილ ცერცვაძე   დიდები ევროპის ჩემპიონატი შვეიცარია 21-23.08 II
             
ადამ ოქრუაშვილი მძიმე ახალგ. ევროპის ჩემპიონატი შვეიცარია 21-23.08 I
ზაზა ბალაშვილი მძიმე ახალგ. ევროპის ჩემპიონატი შვეიცარია 21-23.08 III