სამინისტროში შესაბამისი თანამდებობის პირებთან მოქალაქეთა მიღება: მინისტრი: ხუთშაბათი 15:00 - 17:00 სთ;

ტელეფონი: 2 23 02 03,მისამართი: თბილისი 0134, ჩოლოყაშვილის გამზ. 9;

საჯარო ინფორმაციის ხელმისაწვდომობის უზრუნველყოფა და ზედამხედველობა. ტელეფონი 2 35 09 97, მეილი: n.udesiani@msy.gov.ge

2008 წელი

თარიღი: 2010 თებერვალი 08

ოლიმპიურ სახეობებში ქართველ სპორტსმენთა შედეგები 2008 წლის ევროპისა და მსოფლიოს ჩემპიონატებსა და საერთაშორისო ტურნირებზე
(
დიდებში, ახალგაზრდებსა და ჭაბუკებში)

 

ძიუდო

 

 

სახელი, გვარი

წონა

ასაკი

ტურნირი

ჩატარების ადგილი

თარიღი

ადგილი

1

ირაკლი ცირეკიძე

90

 დიდები

ოლიმპიური თამაშები

ჩინეთი

8-24.08

I

 

 

 

 

 

 

 

 

2

ზაზა კედელაშვილი

66

დიდები

ევროპის ჩემპიონატი

პორტუგალია

10-13.04

I

3

ნესტორ ხერგიანი

60

დიდები

ევროპის ჩემპიონატი

პორტუგალია

10-13.04

III

4

დავით ქევხიშვილი

73

დიდები

ევროპის ჩემპიონატი

პორტუგალია

10-13.04

III

5

ირაკლი ცირეკიძე

90

დიდები

ევროპის ჩემპიონატი

პორტუგალია

10-13.04

III

 

 

 

 

 

 

 

 

6

ძიუდოს  ნაკრები

 

დიდები

ევრ.გუნდური პირვე.

რუსეთი

22-25.05

III

 

 

 

 

 

 

 

 

7

ვარლამ ლიპარტელიანი

90

ახალგ.

ევროპის ჩემპიონატი

პოლონეთი

12-14.09

I

8

გიორგი ბროლაშვილი

55

ახალგ.

ევროპის ჩემპიონატი

პოლონეთი

12-14.09

III

 

 

 

 

 

 

 

 

9

ვარლამ ლიპარტელიანი

90

ახალგ.

მსოფლიოს ჩემპიონატი

ტაილანდი

23-26.10

I

 

 

 

 

 

 

 

 

10

გიორგი მერმანიშვილი

81

ჭაბუკები

ევროპის ჩემპიონატი

ბოსნია

3-6.07

I

11

შმაგი ლაგაზაური

50

ჭაბუკები

ევროპის ჩემპიონატი

ბოსნია

3-6.07

II

 


ძიუდო

დიდები

ახალგაზრდ.

ჭაბუკები

I

II

III

I

II

III

I

II

III

ოლიმპიური თამაშები

      1

 

 

 

 

 

 

 

 

მსოფლიოს ჩემპიონატი

 

 

 

     1

 

 

 

 

 

ევროპის ჩემპიონატი

      1

 

      4

     1

 

     1

     1

     1

 

ჯამი

      2

 

      4

     2

 

     1

     1

     1

 

სულ

მედალი-11

 

 

თავისუფალი ჭიდაობა

 

 

სახელი, გვარი

წონა

ასაკი

ტურნირი

ჩატარების ადგილი

თარიღი

ადგილი

12

გიორგი გოგშელიძე

96

დიდები

ევროპის ჩემპიონატი

ფინეთი

1-3.04

I

13

რევაზ მინდორაშვილი

84

დიდები

ევროპის ჩემპიონატი

ფინეთი

1-3.04

II

14

კობა კაკალაძე

66

დიდები

ევროპის ჩემპიონატი

ფინეთი

1-3.04

II

15

გუნდური

 

დიდები

ევროპის ჩემპიონატი

ფინეთი

1-3.04

II

 

 

 

 

 

 

 

 

16

რევაზ მინდორაშვილი

84

დიდები

ოლიმპიური თამაშები

ჩინეთი

8-24.08

I

17

ოთარ თუშიშვილი

66

დიდები

ოლიმპიური თამაშები

ჩინეთი

8-24.08

III

18

გიორგი გოგშელიძე

96

დიდები

ოლიმპიური თამაშები

ჩინეთი

8-24.08

III

 

 

 

 

 

 

 

 

19

ვლად. ხინჩიგაშვილი

50

ახალგ.

ევროპის ჩემპიონატი

სლოვაკეთი

17-20.07

I

20

გიორგი მაყიშვილი

60

ახალგ.

ევროპის ჩემპიონატი

სლოვაკეთი

17-20.07

I

21

თორნიკე სვანიძე

84

ახალგ.

ევროპის ჩემპიონატი

სლოვაკეთი

17-20.07

I

22

გუნდური

 

ახალგ.

ევროპის ჩემპიონატი

სლოვაკეთი

17-20.07

I

23

გიორგი მარსაგიშვილი

74

ახალგ.

ევროპის ჩემპიონატი

სლოვაკეთი

17-20.07

III

24

გიორგი ჩიქოვანი

96

ახალგ.

ევროპის ჩემპიონატი

სლოვალეთი

17-20.07

III

25

ლევან ბერიანიძე

120

ახალგ.

ევროპის ჩემპიონატი

სლოვაკეთი

17-20.07

III

 

 

 

 

 

 

 

 

26

ბექა ჭელიძე

84

ახალგ.

მსოფლიოს ჩემპიონატი

თურქეთი

31.07-3.08

II

27

ვლადიმერ  ხინჩიგაშვილი

54

ახალგ.

მსოფლიოს ჩემპიონატი

თურქეთი

29.07-3.08

III

28

გიორგი მარსაგიშვილი

74

ახალგ.

მსოფლიოს ჩემპიონატი

თურქეთი

30.07-3.08

III

29

ლევან ბერიანიძე

120

ახალგ.

მსოფლიოს ჩემპიონატი

თურქეთი

31.07-3.08

III

 

 

 

 

 

 

 

 

30

ვლადიმერ ხინჩიგაშვილი

54

ჭაბუკები

ევროპის ჩემპიონატი

ლატვია

22-24.06

I

31

თენგიზ ჩოჩიშვილი

63

ჭაბუკები

ევროპის ჩემპიონატი

ლატვია

22-24.06

I

32

მამუკა კორძაია

76

ჭაბუკები

ევროპის ჩემპიონატი

ლატვია

22-24.06

I

33

გუნდური

 

ჭაბუკები

ევროპის ჩემპიონატი

ლატვია

22-24.06

I

34

ზურაბ იაკობაშვილი

46

ჭაბუკები

ევროპის ჩემპიონატი

ლატვია

22-24.06

II

35

აკაკი მოწონელიძე

42

ჭაბუკები

ევროპის ჩემპიონატი

ლატვია

22-24.06

II

36

თორნიკე ლურსმანაშვილი

58

ჭაბუკები

ევროპის ჩემპიონატი

ლატვია

22-24.06

II

37

ლევან ქელეხსაშვილი

50

ჭაბუკები

ევროპის ჩემპიონატი

ლატვია

22-24.06

III

38

დავით გალეგაშვილი

69

ჭაბუკები

ევროპის ჩემპიონატი

ლატვია

22-24.06

III

 


თავისუფალი ჭიდაობა

დიდები

ახალგაზრდ.

ჭაბუკები

I

II

III

I

II

III

I

II

III

ოლიმპიური თამაშები

      1

 

      2

 

 

 

 

 

 

მსოფლიოს ჩემპიონატი

 

 

 

     

      1

     3

 

 

 

ევროპის ჩემპიონატი

      1

      3

 

     4

      

     3

   

 

 

ჯამი

      2

      3

     2

     4

      1

     6

 

 

 

სულ

მედალი-18

 

 

ბ/რ ჭიდაობა

 

 

სახელი, გვარი

წონა

ასაკი

ტურნირი

ჩატარების ადგილი

თარიღი

ადგილი

39

ბადრი ხასაია

84

დიდები

ევროპის ჩემპიონატი

ფინეთი

3-6.04

II

40

გუნდური

 

დიდები

ევროპის ჩემპიონატი

ფინეთი

3-6.04

II

41

რამაზ ნოზაძე

96

დიდები

ევროპის ჩემპიონატი

ფინეთი

3-6.04

III

 

 

 

 

 

 

 

 

42

მანუჩარ კვირკველია

74

დიდები

ოლიმპიური თამაშები

ჩინეთი

8-24.08

I

 

 

 

 

 

 

 

 

43

უჩა შავაძე

60

ახალგ.

ევროპის ჩემპიონატი

სლოვაკეთი

15-17.07

I

44

რამინ შაქარაშვილი

120

ახალგ.

ევროპის ჩემპიონატი

სლოვაკეთი

15-17.07

II

45

არსენ კახაბრიშვილი

74

ახალგ.

ევროპის ჩემპიონატი

სლოვაკეთი

15-17.07

III

46

გუნდური

 

ახალგ.

ევროპის ჩემპიონატი

სლოვაკეთი

15-17.07

III

 

 

 

 

 

 

 

 

47

ქემალ ხარაბაძე

 

ჭაბუკები

ევროპის ჩემპიონატი

ლატვია

22-24.06

II

48

გიორგი დავითაია

50

ჭაბუკები

ევროპის ჩემპიონატი

ლატვია

22-24.06

III

49

უშანგი ჩიტაშვილი

69

ჭაბუკები

ევროპის ჩემპიონატი

ლატვია

22-24.06

III

 


ბერძნულ-რომაული ჭიდაობა

დიდები

ახალგაზრდ.

ჭაბუკები

I

II

III

I

II

III

I

II

III

ოლიმპიური თამაშები

      1

 

 

 

 

 

 

 

 

მსოფლიოს ჩემპიონატი

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ევროპის ჩემპიონატი

 

      2

      1

     1

      1

     2

 

     1

     2

ჯამი

      1

      2

      1

     1

      1

     2

 

     1

     2

სულ

მედალი-11

 

 

სროლა

 

 

სახელი, გვარი

ასაკი

ტურნირი

ჩატარების ადგილი

თარიღი

ადგილი

50

ნინო სალუქვაძე

დიდები

ევროპის ჩემპიონატი

შვეიცარია

24.02-02.03

II

 

 

 

 

 

 

 

51

ნინო სალუქვაძე

დიდები

ოლიმპიური თამაშები

ჩინეთი

8-24-08

III

 


ტყვიის სროლა

დიდები

I

II

III

ოლიმპიური თამაშები

 

 

      1

ევროპის ჩემპიონატი

 

      1

 

ჯამი

 

 

 

სულ

მედალი-2

 

ძალოსნობა

 

სახელი, გვარი

წონა

ასაკი

ტურნირი

ჩატარების ადგილი

თარიღი

ადგილი

52

ვაჟა ღონღაძე

94

ახალგ.

ევროპის ჩემპიონატი

ალბანეთი

14-21.09

III

                 

 

ძალოსნობა

დიდები

I

II

III

ევროპის ჩემპიონატი

 

 

      1

ჯამი

 

 

 

სულ

მედალი-1

 

 

არაოლიმპიური სახეობები

რაგბი

 

 

ასაკი

ტურნირი

ჩატარების ადგილი

თარიღი

ადგილი

53

საქართველოს ნაკრები

დიდები

ევროპის ერთა თასი

მიმოსვლით

02.04

I

 


რაგბი

დიდები

ახალგაზრდ.

ჭაბუკები

I

II

III

I

II

III

I

II

III

ევროპის ჩემპიონატი

      1

 

 

 

 

 

 

 

 

ჯამი

 

 

 

 

 

 

 

 

 

სულ

მედალი-1



 

სამბო

 

 

სახელი, გვარი

წონა

ასაკი

ტურნირი

ჩატარების ადგილი

თარიღი

ადგილი

54

ლევან წიკლაური

82

დიდები

ევროპის ჩემპიონატი

თბილისი

28.04-02.05

I

55

მირიან პავლიაშვილი

100

დიდები

ევროპის ჩემპიონატი

თბილისი

28.04-02.05

I

56

უშანგი კუზანაშვილი

52

დიდები

ევროპის ჩემპიონატი

თბილისი

28.04-02.05

II

57

ავთანდილ ცინცაძე

57

დიდები

ევროპის ჩემპიონატი

თბილისი

28.04-02.05

III

58

დავით სიმონიშვილი

62

დიდები

ევროპის ჩემპიონატი

თბილისი

28.04-02.05

III

59

მინდია ბოდაველი

90

დიდები

ევროპის ჩემპიონატი

თბილისი

28.04-02.05

III

60

გიორგი გეჯაძე

48

ახალგ.

ევროპის ჩემპიონატი

ბელარუსი

16-20.05

I

61

ნიკოლოზ კუცია

82

ახალგ.

ევროპის ჩემპიონატი

ბელარუსი

16-20.05

I

62

გიორგი ტაბატაძე

62

ახალგ.

ევროპის ჩემპიონატი

ბელარუსი

16-20.05

II

63

ვანო ბერიძე

74

ახალგ.

ევროპის ჩემპიონატი

ბელარუსი

16-20.05

II

64

თამაზ ნოზაძე

52

ახალგ.

ევროპის ჩემპიონატი

ბელარუსი

16-20.05

III

65

დავით კარბელაშვილი

90

ახალგ.

ევროპის ჩემპიონატი

ბელარუსი

16-20.05

III

66

მალხაზ ნიჟარაძე

100

ახალგ.

ევროპის ჩემპიონატი

ბელარუსი

16-20.05

III

 

 

 

 

 

 

 

 

67

ნიკოლოზ კუცია

82

ახალგ.

მსოფლიოს ჩემპიონატი

უზბეკეთი

9-12.10

I

68

დავით კარბელაშვილი

90

ახალგ.

მსოფლიოს ჩემპიონატი

უზბეკეთი

9-12.10

I

69

ლევან ნახუცრიშვილი

68

ახალგ.

მსოფლიოს ჩემპიონატი

უზბეკეთი

9-12.10

III

70

მალხაზ მჯარაძე

100

ახალგ.

მსოფლიოს ჩემპიონატი

უზბეკეთი

9-12.10

III

 

 

 

 

 

 

 

 

71

ნოდარ კუდუხაშვილი

75

ჭაბუკები

ევროპის ჩემპიონატი

ბელარუსი

16-20.05

I

72

ბექა ნემსაძე

87

ჭაბუკები

ევროპის ჩემპიონატი

ბელარუსი

16-20.05

I

73

ზვიად კაპანაძე

65

ჭაბუკები

ევროპის ჩემპიონატი

ბელარუსი

16-20.05

II

74

გურამ მჭედლიძე

+87

ჭაბუკები

ევროპის ჩემპიონატი

ბელარუსი

16-20.05

II

75

თორნიკე მამულაშვილი

56

ჭაბუკები

ევროპის ჩემპიონატი

ბელარუსი

16-20.05

III

76

მერაბ დვალიშვილი

60

ჭაბუკები

ევროპის ჩემპიონატი

ბელარუსი

16-20.05

III

77

მერაბ მესტვირიშვილი

81

ჭაბუკები

ევროპის ჩემპიონატი

ბელარუსი

16-20.05

III

 

 

 

 

 

 

 

 

78

ნიკოლოზ კუნდუხაშვილი

75

ჭაბუკები

მსოფლიოს ჩემპიონატი

უზბეკეთი

9-12.10

II

79

გიორგი ჩირგაძე

52

ჭაბუკები

მსოფლიოს ჩემპიონატი

უზბეკეთი

9-12.10

III

80

გიორგი ტაბატაძე

60

ჭაბუკები

მსოფლიოს ჩემპიონატი

უზბეკეთი

9-12.10

III

81

ზვიად კაპანაძე

65

ჭაბუკები

მსოფლიოს ჩემპიონატი

უზბეკეთი

9-12.10

III

82

მერაბ მესტვირიშვილი

81

ჭაბუკები

მსოფლიოს ჩემპიონატი

უზბეკეთი

9-12.10

III

83

შავლეგ ბერუაშვილი

+87

ჭაბუკები

მსოფლიოს ჩემპიონატი

უზბეკეთი

9-12.10

III

 

სამბო

დიდები

ახალგაზრდ.

ჭაბუკები

I

II

III

I

II

III

I

II

III

მსოფლიოს ჩემპიონატი

 

 

 

     2

 

     2

 

     1

     5

ევროპის ჩემპიონატი

      2

      1

      3

     2

      2

     3

     2

     2

     3

ჯამი

      2

      1

      3

     4

      2

     5

     2

     3

     8

სულ

მედალი-30

 

 

 

ჭადრაკი

 

 

სახელი, გვარი

ასაკი

ტურნირი

ჩატარების ადგილი

თარიღი

ადგილი



89

მაია ჩიბურდანიძე
ნანა ძაგნიძე
ლელა ჯავახიშვილი
სოფიკო ხუხაშვილი
მაია ლომინეიშვილი



დიდები



საჭადრაკო ოლიმპიადა



დრეზდენი



12-25.11



I

 

 

 

 

 

 

 

90

ნაზი პაიკიძე

კადეტები

მსოფლიოს  ჩემპიონატი

ვიეტნამი

      10

I

91

ქეთი წაწალაშვილი

კადეტები

მსოფლიოს ჩემპიონატი

ვიეტნამი

      10

III

92

მერი არაბიძე

უმცრ.კად.

მსოფლიოს ჩემპიონატი

ვიეტნამი

      10

II

93

ნოდარ ლორთქიფანიძე

უმცრ.კად.

მსოფლიოს ჩემპიონატი

ვიეტნამი

      10

II

 

 

 

 

 

 

 

94

მერი არაბიძე

უმცრ.კად.

ევროპის ჩემპიონატი

მონტენეგრო

14-26.09

I

95

ნაზი პაიკიძე

კადეტები

ევროპის ჩემპიონატი

მონტენეგრო

14-26.09

I

 


ჭადრაკი

დიდები

ახალგაზრდ.

ჭაბუკები

I

II

III

I

II

III

I

II

III

ოლიმპიადა

      1

 

 

 

 

 

     

     

    

მსოფლიოს ჩემპიონატი

 

 

 

 

 

 

     1

     2

     1 

ევროპის ჩემპიონატი

 

 

 

 

 

 

     2

 

 

ჯამი

      1

 

 

 

 

 

     3

     2

     1

სულ

მედალი-7

 

 

სუმო

 

 

სახელი, გვარი

წონა

ასაკი

ტურნირი

ჩატარების ადგილი

თარიღი

ადგილი

84

საქართველოს ნაკრები

 

დიდები

ევროპის ჩემპიონატი

პოლონეთი

26-30.06

III

85

გიორგი ცაგურია

115

ახალგ.

ევროპის ჩემპიონატი

                პოლონეთი

26-30.06

III

86

ადამ ოქრუაშვილი

+115

ახალგ.

ევროპის ჩემპიონატი

პოლონეთი

26-30.06

III

87

ალექსანდრე ხაფავა

+100

ჭაბუკები

ევროპის ჩემპიონატი

პოლონეთი

26-30.06

III

 

 

 

 

 

 

 

 

88

ზაზა ბალაშვილი

აბს.

ჭაბუკები

მსოფლიოს ჩემპიონატი

        ესტონეთი

10-15.10

I

 

სუმო

დიდები

ახალგაზრდ.

ჭაბუკები

I

II

III

I

II

III

I

II

III

მსოფლიოს ჩემპიონატი

 

 

 

 

 

 

     1

 

 

ევროპის ჩემპიონატი

      

 

      1

 

 

     2

 

 

     1

ჯამი

 

 

      1

 

 

     2

     1

 

     1

სულ

მედალი-5

 

 

კარატე

 

 

სახელი, გვარი

წონა

ასაკი

ტურნირი

ჩატარების ადგილი

თარიღი

ადგილი



9
6

ლევან გორელაშვილი
დავით ტყებუჩავა
ირაკლი ტყებუჩავა
ალექსანდრე ჟამურაშვილი
გიორგი ლიპარტელიანი

 



21 წლამდე



ევროპის ჩემპიონატი
გუნდური

 

 

ჩეხეთი



22-24.05



I


97

დავით ჯავახია

71

დიდები

მსოფლიოს ჩემპიონატი

იტალია

6-9.06

I

98

გიგა კორძაძე

75

დიდები

მსოფლიოს ჩემპიონატი

იტალია

6-9.06

I

99

ელენე ბოლაშვილი

56

დიდები

მსოფლიოს ჩემპიონატი

იტალია

6-9.06

III

100

სოფო ქავთარაძე

65

დიდები

მსოფლიოს ჩემპიონატი

იტალია

6-9.06

III

101

თეონა გიორგაძე

 

დიდები

მსოფლიოს ჩემპიონატი

პორტუგალია

25-27.07

I

102

გუნდური (გოგონები)

კუმიტე

ახალგ.

მსოფლიოს ჩემპიონატი

პორტუგალია

25-27.07

I

103

თამარ მახარაძე

კატა

ახალგ.

მსოფლიოს ჩემპიონატი

პორტუგალია

25-27.07

II

104

გვანცა ყიფიანი

კუმიტე

ახალგ.

მსოფლიოს ჩემპიონატი

პორტუგალია

25-27.07

II

105

თორნიკე მამაგულაშვილი

კუმიტე

ახალგ.

მსოფლიოს ჩემპიონატი

პორტუგალია

25-27.07

II

106

გუნდური (ვაჟები)

კუმიტე

უმც.კად

მსოფლიოს ჩემპიონატი

პორტუგალია

25-27.07

I

107

ნიკა მამაგულაშვილი

კუმიტე

უმც.კად

მსოფლიოს ჩემპიონატი

პორტუგალია

25-27.07

II

108

ნოდარ კარანაძე

კუმიტე

უმც.კად

მსოფლიოს ჩემპიონატი

პორტუგალია

25-27.07

II

109

თენგიზ ქუთათელაძე

კუმიტე

უმც.კად

მსოფლიოს ჩემპიონატი

პორტუგალია

25-27.07

III

106

თენგიზ ქუთათელაძე

კატა

უმც.კად

მსოფლიოს ჩემპიონატი

პორტუგალია

25-27.07

III

107

კახა ბასილია

 

დიდები

მსოფ. საბრძოლო. ხელოვნებათა.თამაშები

ირლანდია

16-17.08

I

 


კარატე

დიდები

ახალგაზრდ.

ჭაბუკები

I

II

III

I

II

III

I

II

III

მსოფლიოს ჩემპიონატი

      4

 

      2

     1

      3

 

     1

     2

     2

ევროპის ჩემპიონატი

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ჯამი

     4

 

      2

     1

      3

 

     1

     2

     2

სულ

მედალი-15