სამინისტროში შესაბამისი თანამდებობის პირებთან მოქალაქეთა მიღება: მინისტრი: ხუთშაბათი 15:00 - 17:00 სთ;

ტელეფონი: 2 23 02 03,მისამართი: თბილისი 0134, ჩოლოყაშვილის გამზ. 9;

საჯარო ინფორმაციის ხელმისაწვდომობის უზრუნველყოფა და ზედამხედველობა. ტელეფონი 2 35 09 97, მეილი: n.udesiani@msy.gov.ge

ოლიმპიურ სახეობებში ქართველ სპორტსმენთა შედეგები 2006 წლის ევროპისა და მსოფლიოს ჩემპიონატებზე

თარიღი: 2010 დეკემბერი 06

ოლიმპიური სახეობები


 

ძიუდო


 

სახელი, გვარი

წონა

ასაკი

ტურნირი

ჩატარების ადგილი

თარიღი

ადგილი

1

ზაზა კედელაშვილი

66

დიდები

ევროპის ჩემპიონატი

 

 

I

2

ზვიად ხანჯალიაშვილი

+100

დიდები

ევროპის ჩემპიონატი

 

 

III

 

 

 

 

 

 

 

 

3

საქართველოს ნაკრები

 

დიდები

მსოფლიო გუნდური

 

 

I

 

 

 

 

 

 

 

 

4

პაატა მერებაშვილი

 

ჭაბუკები

ევროპის ჩემპიონატი

 

 

III

5

ვარლამ ლიპარტელიანი

90

ჭაბუკები

ევროპის ჩემპიონატი

 

 

III

6

სანდრო თევდორაშვილი

 

ჭაბუკები

ევროპის ჩემპიონატი

 

 

III

7

ლევან მუქერია

+100

ჭაბუკები

ევროპის ჩემპიონატი

 

 

III

 

 

 

 

 

 

 

 

 


ძიუდო

დიდები

ახალგაზრდ.

ჭაბუკები

I

II

III

I

II

III

I

II

III

მსოფლიოს ჩემპიონატი

  1

 

 

 

 

 

 

 

 

ევროპის ჩემპიონატი

  1

 

  1

 

 

 

 

 

 4

ჯამი

  2

 

  1

 

 

 

 

 

 4

სულ

მედალი-7



 

თავისუფალი ჭიდაობა


 

სახელი, გვარი

წონა

ასაკი

ტურნირი

ჩატარების ადგილი

თარიღი

ადგილი

8

გიორგი გოგშელიძე

96

დიდები

    ევროპის ჩემპიონატი

რუსეთი

25-29 IV

III

9

ლუკა კურტანიძე

120

დიდები

ევროპის ჩემპიონატი

რუსეთი

25-29 IV

III

 

 

 

 

 

 

 

 

10

ოთარ თუშიშვილი

66

დიდები

მსოფლიოს ჩემპიონატი

ჩინეთი

27-30 IX

II

11

რევაზ მინდორაშვილი

84

დიდები

მსოფლიოს ჩემპიონატი

ჩინეთი

27-30 IX

II

12

გიორგი გოგშელიძე

96

დიდები

მსოფლიოს ჩემპიონატი

ჩინეთი

27-30 IX

II

 

 

 

 

 

 

 

 

13

დავით მოძმანაშვილი

120

ახალგაზრდები

ევროპის ჩემპიონატი

უნგრეთი

28-VI 3-VII

II

 

 

 

 

 

 

 

 

14

გიორგი მაყიშვილი

60

ახალგაზრდები

მსოფლიოს ჩემპიონატი

გვატემალა

29 VII2-IX

II

15

დავით მოძმანაშვილი

96

ახალგაზრდები

მსოფლიოს ჩემპიონატი

გვატემალა

29 VII2-IX

II

16

გიორგი ნიკურაძე

120

ახალგაზრდები

მსოფლიოს ჩემპიონატი

გვატემალა

29 VII2-IX

III

 

 

 

 

 

 

 

 

17

ზურაბ აბრამიშვილი

69

ჭაბუკები

ევროპის ჩემპიონატი

თურქეთი

24-28 VII

II

18

გიორგი ჩიტაშვილი

85

ჭაბუკები

ევროპის ჩემპიონატი

თურქეთი

24-28 VII

III

19

თორნიკე ხიდაშელი

100

ჭაბუკები

ევროპის ჩემპიონატი

თურქეთი

24-28 VII

III

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


თავისუფალი ჭიდაობა

დიდები

ახალგაზრდ.

ჭაბუკები

 

I

II

III

I

II

III

I

II

III

 

მსოფლიოს ჩემპიონატი

 

  3

 

 

  2

 1

 

 

 

 

ევროპის ჩემპიონატი

 

 

  2

 

  1

 

 

 1

 2

 

ჯამი

 

  3

  2

 

  3

 1

 

 1

 2

 

სულ

მედალი-12

 

 


















 

ბ/რ ჭიდაობა


 

სახელი, გვარი

წონა

ასაკი

ტურნირი

ჩატარების ადგილი

თარიღი

ადგილი

20

დავით ბედინაძე

60

დიდები

ევროპის ჩემპიონატი

მოსკოვი

25-29 IV

II

21

მანუჩარ კვირკველია

74

დიდები

ევროპის ჩემპიონატი

მოსკოვი

25-29 IV

III

 

 

 

 

 

 

 

II

22

დავით ბედინაძე

60

 დიდები

მსოფლიოს ჩემპიონატი

ჩინეთი

27-30 IX

III

23

მანუჩარ კვირკველია

74

 დიდები

მსოფლიოს ჩემპიონატი

ჩინეთი

27-30 IX

III

 

 

 

 

 

 

 

 

24

ლაშა გოგიტაძე

50

ახალგაზრდები

 ევროპის ჩემპიონატი

უნგრეთი

28-VI 3-VII

III

 

 

 

 

 

 

 

 

25

ლაშა გოგიტაძე

50

ახალგაზრდები

მსოფლიოს ჩემპიონატი

გვატემალა

30 VIII-2 IX

III

26

დავით ქარჩავა

84

ახალგაზრდები

მსოფლიოს ჩემპიონატი

გვატემალა

30 VIII-2 IX

III

 

 

 

 

 

 

 

 

27

არჩილ თურმანიძე

50

ჭაბუკები

ევროპის ჩემპიონატი

თურქეთი

24-28 VII

III

28

ვლადიმერ ქარჩავა

84

ჭაბუკები

ევროპის ჩემპიონატი

თურქეთი

24-28 VII

III

 

 

 

 

 

 

 

 

 


ბერძნულ-რომაული ჭიდაობა

დიდები

ახალგაზრდ.

ჭაბუკები

I

II

III

I

II

III

I

II

III

მსოფლიოს ჩემპიონატი

 

 

  2

 

 

 2

 

 

 

ევროპის ჩემპიონატი

 

 1

  1

 

 

 1

 

 

 2

ჯამი

 

 1

  3

 

 

 3

 

 

 2

სულ

მედალი-9

 

 

კრივი


 

სახელი, გვარი

ასაკი

ტურნირი

ჩატარების ადგილი

თარიღი

ადგილი

29

კახაბერ ჟვანია

დიდები

ევროპის ჩემპიონატი

 

 

III

 

 

 

 

 

 

 

30

ზაალ კვაჭატაძე

ჭაბუკები

ევროპის ჩემპიონატი

 

 

II

 

 

ჭაჭაჭ

 

 

 

III

31

ჯაბა ხოსიტაშვილი

ჭაბუკები

ევროპის მოსწავლე. პირვ

 

 

I

32

ირაკლი ქამადაძე

ჭაბუკები

ევროპის მოსწავლე. პირვ

 

 

II

33

სევერიან ჭილაძე

ჭაბუკები

ევროპის მოსწავლე. პირვ

 

 

III

34

თემურ ბეჭვაია

ჭაბუკები

ევროპის მოსწავლე. პირვ

 

 

III

35

ზაალ კვაჭატაძე

ჭაბუკები

ევროპის მოსწავლე. პირვ

 

 

II




კრივი

დიდები

ახალგაზრდ.

ჭაბუკები

I

II

III

I

II

III

I

II

III

მსოფლიოს ჩემპიონატი

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ევროპის ჩემპიონატი

 

 

  1

 

 

 

  1

  2

 2

ჯამი

 

 

  1

 

 

 

  1

  2

 2

სულ

მედალი-6



 

ტყვიის სროლა


 

სახელი, გვარი

ასაკი

ტურნირი

ჩატარების ადგილი

თარიღი

ადგილი

36

ნინო სალუქვაძე

დიდები

მსოფლიოს თასი

 

 

III

 

 

 

 

 

 

 

 


ტყვიის სროლა

დიდები

I

II

III

მსოფლიო თასი

 

 

 1

ჯამი

 

 

 1

სულ

მედალი-1

 

 

ხელბურთი


 

სახელი, გვარი

ასაკი

ტურნირი

ჩატარების ადგილი

თარიღი

ადგილი

37

საქართველოს ნაკრები

დიდები

მსოფლიო უნივერსიადა

 

 

II

 

 

 

 

 

 

 

 


ხელბურთი

დიდები

I

II

III

მსოფლიო უნივერსიადა

 

  1

 

ჯამი

 

  1

 

სულ

მედალი-1



 

ბატუტზე ხტომა


 

სახელი, გვარი

ასაკი

ტურნირი

ჩატარების ადგილი

თარიღი

ადგილი

38

ლუბა გოლოვინა

ახალგაზრდები

ევროპის ჩემპიონატი

 

 

I

 

ლ.გოლოვინა, ნ ღუჭაშვილი, თ კაკაშვილი

ახალგაზრდები

ევროპის ჩემპიონატი (გუნდური)

 

 

III

 

 

 

 

 

 

 

 


ბატუტზე ხტომა

ახალაგზრდ.

I

II

III

ევროპის ჩემპიონატი

  1

 

  1

ჯამი

  1

 

  1

სულ

მედალი-2



არაოლიმპიური სახეობები

 

 

რაგბი


 

სახელი, გვარი

ასაკი

ტურნირი

ჩატარების ადგილი

თარიღი

ადგილი

1

ახალგაზრდული ნაკრები

20-წლამდელები

   ევროპის ჩემპიონატი
    (20-წლამდელები)

 

 

II

 

 

 

 

 

 

 




რაგბი

ახალგაზრდ.

I

II

III

ევროპის ჩემპიონატი

 

  1

 

სულ

მედალი-1

 

 

სამბო

 


 

სახელი, გვარი

წონა

ასაკი

ტურნირი

ჩატარების ადგილი

თარიღი

ადგილი

2

მინდია ბოდაველი

 

დიდები

მსოფლიოს ჩემპიონატი

 

 

I

3

უშანგი კუზანაშვილი

 

დიდები

    მსოფიოს ჩემპიონატი

 

 

I

4

ავთო ცინცაძე

 

დიდები

მსოფლიოს ჩემპიონატი

 

 

II

5

გელა სანიკიძე

 

დიდები

მსოფლიოს ჩემპიონატი

 

 

III

6

დათო ახალაი

 

დიდები

    მსოფლოს ჩემპიონატი

 

 

III

 

 

 

 

 

 

 

 

7

გელა სანიკიძე

 

ახალგაზრდები

ევროპის ჩემპიონატი

 

 

I

8

გივი ტატანაშვილი

 

ახალგაზრდები

ევროპის ჩემპიონატი

 

 

I

9

ლევან ჩუბინიძე

 

ახალგაზრდები

ევროპის ჩემპიონატი

 

 

II

10

დიმიტრი მგელაძე

 

ახალგაზრდები

ევროპის ჩემპიონატი

 

 

III

11

თამაზ სახეიშვილი

 

ახალგაზრდები

ევროპის ჩემპიონატი

 

 

III

12

ლევან ფოჩიევი

 

ახალგაზრდები

ევროპის ჩემპიონატი

 

 

III

13

დათო შენგელია

 

ახალგაზრდები

ევროპის ჩემპიონატი

 

 

III

14

თეიმურაზ კაკოიშვილი

 

ახალგაზრდები

ევროპის ჩემპიონატი

 

 

III

15

ნუგზარ ბადაშვილი

 

ახალგაზრდები

ევროპის ჩემპიონატი

 

 

III

 

 

 

 

 

 

 

 

16

ნიკო კუცია

 

ახალგაზრდები

მსოფლოს ჩემპიონატი

 

 

I

17

გელა სანიკიძე

 

ახალგაზრდები

მსოფლოს ჩემპიონატი

 

 

I

18

დავით შენგელია

 

ახალგაზრდები

მსოფლოს ჩემპიონატი

 

 

III

 

 

 

 

 

 

 

 

19

რობერტ მიშველაძე

 

ჭაბუკები

ევროპის ჩემპიონატი

 

 

I

20

გიორგი ბახტაძე

 

ჭაბუკები

ევროპის ჩემპიონატი

 

 

II

21

ილია ტყეშელაშვილი

 

ჭაბუკები

ევროპის ჩემპიონატი

 

 

III

22

ნიკო კუცია

 

ჭაბუკები

ევროპის ჩემპიონატი

 

 

III

 

 

 

 

 

 

 

 

23

ილია ტყეშელაშვილი

 

ჭაბუკები

მსოფლოს ჩემპიონატი

 

 

II

24

რობერტ მშვიდობაძე

 

ჭაბუკები

მსოფლოს ჩემპიონატი

 

 

III

 

 

 

 

 

 

 

 




სამბო

დიდები

ახალგაზრდ.

ჭაბუკები

I

II

III

I

II

III

I

II

III

მსოფლიოს ჩემპიონატი

  2

  1

  2

  2

 

 1

 

 1

 1

ევროპის ჩემპიონატი

 

 

 

  2

  1

 6

 1

 1

 2

ჯამი

  2

  1

 2

  4

  1

 7

 1

 2

 3

სულ

მედალი-23

 

 

ჭადრაკი


 

სახელი, გვარი

ასაკი

ტურნირი

ჩატარების ადგილი

თარიღი

ადგილი

25

ლელა ჯავახიშვილი

დიდები

საჭადრაკო ოლიმპიადა

 

 

II

 

 

 

 

 

 

 

26

საქართველოს ნაკრები

დიდები

ევროპის საკლუბო ჩემპიონატი

 

 

III

 

 

 

 

 

 

 

27

სალომე მელია

ახალგაზრდები

მსოფლიოს ჩემპიონატი

 

 

III

 

 

 

 

 

 

 

28

თამარ ხმიადაშვილი

ახალგაზრდები

მსოფლიოს ჩემპიონატი

 

 

II

 

 

 

 

 

 

 

29

16-წლამდელთა ნაკრებ

ჭაბუკები

მსოფლიოს ოლიმპიადა

 

 

II

 

 

 

 

 

 

 

30

მერი არაბიძე

ჭაბუკები

ევროპის ჩემპიონატი

 

 

I

31

მარიამ დანელია

ჭაბუკები

მსოფლიოს ჩემპიონატი

 

 

I

32

სოფო გურამიშვილი

ჭაბუკები

მსოფლიოს ჩემპიონატი

 

 

I

33

თეკლა მაჭარაშვილი

ჭაბუკები

ევროპის ჩემპიონატი

 

 

II

34

ირაკლი ბერაძე

ჭაბუკები

მსოფლიოს ჩემპიონატი

 

 

II

35

ლევან ბრეგაძე

ჭაბუკები

მსოფლიოს ჩემპიონატი

 

 

II

36

ლევან ბრეგაძე

ჭაბუკები

ევროპის ჩემპიონატი

 

 

III

37

მარიამ დანელია

ჭაბუკები

ევროპის ჩემპიონატი

 

 

III

38

სალომე ხაჟომია

ჭაბუკები

მსოფლიოს ჩემპიონატი

 

 

III

39

ნაზი პაიკაძე

ჭაბუკები

მსოფლიოს ჩემპიონატი

 

 

III

 

 

 

 

 

 

 

 


ჭადრაკი

დიდები

ახალგაზრდ.

ჭაბუკები

I

II

III

I

II

III

I

II

III

მსოფლიოს ჩემპიონატი

 

  1

  1

 

  1

 1

 2

 3

 2

ევროპის ჩემპიონატი

 

 

 

 

 

 

 1

 1

 2

საერთაშორისო ტურნირი

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ჯამი

 

  1

  1

 

  1

 1

 3

 4

 4

სულ

მედალი-15

 

 

 

მკლავჭიდი

 


 

სახელი, გვარი

წონა

ასაკი

ტურნირი

ჩატარების ადგილი

თარიღი

ადგილი

 40

ჯაბა გეთიაშვილი

 

 დიდები

ევროპის ჩემპიონატი (მარჯ)

 

 

I

41

გიორგი ალბუთაშვილი

 

 დიდებუ

ევროპის ჩემპიონატი (მარჯ)

 

 

I

42

ნიკოლოზ მათიაშვილი

 

  დიდები

ევროპის ჩემპიონატი (მარჯ)

 

 

II

43

დავით კოხტაშვილი

 

დიდები

ევროპის ჩემპიონატი (მარჯ)

 

 

II

44

ლევან ბერძენიშვილი

 

დიდები

ევროპის ჩემპიონატი (მარჯ)

 

 

II

45

ვანო კბილაშვილი

 

დიდები

ევროპის ჩემპიონატი (მარჯ)

 

 

III

46

ჯაბა გეთიაშვილი

 

დიდები

ევროპის ჩემპიონატი (მარც)

 

 

III

47

გიორგი ალბუთაშვილი

 

დიდები

ევროპის ჩემპიონატი (მარც)

 

 

III

 

 

 

 

 

 

 

 

48

ჯაბა გეთიაშვილი

 

 დიდები

ევროპის ჩემპიონატი (მარჯ)

 

 

I

49

გიორგი ალბუთაშვილი

 

 დიდები

ევროპის ჩემპიონატი (მარჯ)

 

 

I

50

გიორგი ალბუთაშვილი

 

 დიდები

ევროპის ჩემპიონატი (მარც)

 

 

I

51

ჯაბა გეთიაშვილი

 

 დიდები

ევროპის ჩემპიონატი (მარც)

 

 

II

 

 

 

 

 

 

 

 

52

ჯაბა გეთიაშვილი

 

 დიდები

მსოფლიოს თასი

 

 

II

 

 

 

 

 

 

 

 

 


მკლავჭიდი

დიდები

ახალგაზრდ.

ჭაბუკები

 

I

II

III

I

II

III

I

II

III

 

ევროპის ჩემპიონატი

  5

  5

  3

 

 

 

 

 

 

 

ჯამი

  5

  5

  3

 

 

 

 

 

 

 

სულ

მედალი-13

 

 

ათლეტიზმი

 


 

სახელი, გვარი

წონა

ასაკი

ტურნირი

ჩატარების ადგილი

თარიღი

ადგილი

53

ვლადიმერ ნაზღაიძე

 

დიდები

ევროპის ჩემპიონატი (წოლჭიდი)

 

 

III

54

ზაურ ჯავახიშვილი

 

დიდები

ევროპის ჩემპიონატი (სამჭიდი)

 

 

III

55

გერონტი ჯმუხაძე

 

დიდები

ევროპის ჩემპიონატი (სამჭიდი)

 

 

I

56

ნიკოლოზ შარაძე

 

დიდები

ევროპის ჩემპიონატი (სამჭიდი)

 

 

II

 

 

 

 

 

 

 

 

                                 

 


ათლეტიზმი

დიდები

I

II

III

მსოფლიოს ჩემპიონატი

 

 

 

ევროპის ჩემპიონატი

  1

  1

  2

ჯამი

  1

  1

  2

სულ

მედალი-4

 

 

არატე

 


 

სახელი, გვარი

წონა

ასაკი

ტურნირი

ჩატარების ადგილი

თარიღი

ადგილი

57

საქართველოს ნაკრები

 

დიდები

ევროპის ჩემპიონატი

 

 

III

58

თამარ მახარაძე

 

დიდები

ევროპის ჩემპიონატი (კატა)

 

 

III

59

თამარ მახარაძე

 

დიდები

ევროპის ჩემპიონატი (კუმიტე)

 

 

III

60

დავით ჯანაშვილი

 

დიდები

ევროპის ჩემპიონატი (კუმიტე)

 

 

III

 


კარატე

დიდები

I

II

III

მსოფლიოს ჩემპიონატი

 

 

 

ევროპის ჩემპიონატი

 

 

  4

ჯამი

 

 

  4

სულ

მედალი-4



ოლიმპიურ სახეობებში

მსოფლიოსა და ევროპის ჩემპიონატები
(დიდები, ახალგაზრდები, ჭაბუკები)

ოქრო

ვერცხლი

ბრინჯაო

4

12

23

სულ    მედალი-39



 არაოლიმპიურ სახეობებში

მსოფლიოსა და ევროპის ჩემპიონატები
(დიდები, ახალგაზრდები, ჭაბუკები)

ოქრო

ვერცხლი

ბრინჯაო

16

17

27

სულ    მედალი-60

 

ოლიმპიურ და არაოლიმპიურ სახეობებში ერთად

მსოფლიოსა და ევროპის ჩემპიონატები
(დიდები, ახალგაზრდები, ჭაბუკები)

ოქრო

ვერცხლი

ბრინჯაო

20

29

50

სულ    მედალი-99