სამინისტროში შესაბამისი თანამდებობის პირებთან მოქალაქეთა მიღება: მინისტრი: ხუთშაბათი 15:00 - 17:00 სთ;

ტელეფონი: 2 23 02 03,მისამართი: თბილისი 0134, ჩოლოყაშვილის გამზ. 9;

საჯარო ინფორმაციის ხელმისაწვდომობის უზრუნველყოფა და ზედამხედველობა. ტელეფონი 2 35 09 97, მეილი: n.udesiani@msy.gov.ge

საქართველოს თასი 1993-1994 - IV გათამაშება

თარიღი: 2013 მარტი 11

ფინალი
26 მაისი, 1994. თბილისი, ბორის პაიჭაძის სახელობის ეროვნული სტადიონი. 20000
დინამო (თბილისი) 1:0 მეტალურგი (რუსთავი)
გოლი:
1:0 მიხეილ ყაველაშვილი (57)
დინამო:
ირაკლი ზოიძე, ბესიკ ბერაძე, გოჩა ჩიქოვანი, ნუგზარ ლობჟანიძე, გიორგი ნემსაძე, გიორგი კიკნაძე, გელა ინალიშვილი, გოჩა ჯამარაული, ალექსანდრე იაშვილი (ლევან ცქიტიშვილი 62), მიხეილ ყაველაშვილი, გიორგი ანჩაბაძე
მწვრთნელი:
გივი ნოდია
მეტალურგი:
სოსო გრიშიკაშვილი, გიორგი გახოკიძე (გიორგი ღუდუშაური 46), ალექსანდრე ბურნაძე, გელა არჩვაძე, ლევან კობიაშვილი, ვარლამ კილასონია, ლაშა ამბიძე, გიორგი კილასონია, თამაზ პერტია, თამაზ მეტრეველი (მამუკა მელაძე 68), კახა ალადაშვილი
მწვრთნელი:
რევაზ ძოძუაშვილი
მსაჯები:
თამაზ ლაცაბიძე (სურამი); თემურ მაჭარაძე (ხონი), ოთარ გუნთაძე (ლანჩხუთი)

ბომბარდირი

ანდრო დუმბაძე (თბილისის ანცი) - 8 გოლი

* * *
1/2 ფინალი

ბათუმი - მეტალურგი (რუსთავი) 1:0, 0:2; კოლხეთი 1913 (ფოთი) - დინამო (თბილისი) 0:2, 0:1

1/4 ფინალი
დინამო (თბილისი)
- სამგურალი (წყალტუბო) 11:0, 1:3; მეტალურგი (რუსთავი) - თეთრი არწივი (თბილისი) 4:2, 2:1; გურია (ლანჩხუთი) - ბათუმი 2:0, 0:4; შევარდენი 1906 (თბილისი) - კოლხეთი 1913 (ფოთი) 1:1, 1:1 (პენ 3:4)

1/8 ფინალი*

მაღაროელი (ჭიათურა) - შევარდენი 1906 (თბილისი) 0:0, 2:5; დურუჯი (ყვარელი) - გურია (ლანჩხუთი) 1:0, 1:4; ბათუმი - სამტრედია 4:1, 0:1; დილა (გორი) - კოლხეთი 1913 (ფოთი) 1:1, 0:6; ივერია (ხაშური) - მეტალურგი (რუსთავი) 4:2, 1:4; არაგვი (დუშეთი) - სამგურალი (წყალტუბო) 0:1, 2:5
*-შემდეგ ეტაპზე თამაშის უფლება თბილისის თეთრმა არწივმა კენჭისყრით მოიპოვა

1/16 ფინალი
ივერია (ხაშური)
- ერქვანი (გურჯაანი) 3:0, 5:1; სამტრედია - ტორპედო (ქუთაისი) 1:0, 3:1; საპოვნელა (თერჯოლა) - გურია (ლანჩხუთი) 1:2, 1:2; მეშახტე (ტყიბული) - მაღაროელი (ჭიათურა) 2:0, 1:4; სამგურალი (წყალტუბო) - ოდიში (ზუგდიდი) 3:4, 3:1; მრეტები (თბილისი) - ბათუმი 0:1, 0:3 - ტექნიკური მოგება; მესხეთი (ახალციხე) - დილა (გორი) 0:1, 0:3 - ტექნიკური მოგება; ეგრისი (სენაკი) - დურუჯი (ყვარელი) 3:1, 0:4; შუქურა (ქობულეთი) - შევარდენი 1906 (თბილისი) 4:0, 0:6; კოლხეთი (აბაშა) - არაგვი (დუშეთი) 0:0, 0:3; ანცი (თბილისი) - თეთრი არწივი (თბილისი) 0:0, 0:1; კოლხეთი 1913 (ფოთი) - კახეთი (თელავი) 4:1, 2:1; მეტალურგი (რუსთავი) - ცხუმი (სოხუმი) 4:1*; მზიური (გალი) - ამირანი (ოჩამჩირე) 4:0*
*სოხუმის ცხუმმა, გალის მზიურმა და ოჩამჩირის ამირანმა გათამაშებაში მონაწილეობა ვეღარ გააგრძელეს

II
წინასწარი ეტაპი
ულუმბო (ვანი) - არაგვი (დუშეთი) 1:4; ანცი (თბილისი) - ჟინვალი 7:0; ანაკო (ოზურგეთი) - დურუჯი (ყვარელი) 0:1

I
წინასწარი ეტაპი
იბერია (თბილისი) - თეთრი არწივი (თბილისი) 1:6; დურუჯი (ყვარელი) - მერანი ბაჩო (თბილისი) 1:0; არაგვი (დუშეთი) - ერქვანი ზოოვეტი (თბილისი) 1:0; მესხეთი (ახალციხე) - ჭაბუკიანი 4:1; მეშახტე (ტყიბული) - მერანი 91 (თბილისი) 5:1; ანცი (თბილისი) - არმაზი (მცხეთა) 7:1; ულუმბო (ვანი) - ქიზიყი (წნორი) 1:1 (პენ 4:3); გიგანტი (ლაითური) - ანაკო (ოზურგეთი) 0:3; ეგრისი (სენაკი) - არმაზი 90 (თბილისი) 4:1; კოლხეთი (აბაშა) - ნაფარეული 3:0 - ტექნიკური მოგება; ჟინვალი - გურია 2 (ლანჩხუთი) 3:0 - ტექნიკური მოგება