სამინისტროში შესაბამისი თანამდებობის პირებთან მოქალაქეთა მიღება: მინისტრი: ხუთშაბათი 15:00 - 17:00 სთ;

ტელეფონი: 2 23 02 03,მისამართი: თბილისი 0134, ჩოლოყაშვილის გამზ. 9;

საჯარო ინფორმაციის ხელმისაწვდომობის უზრუნველყოფა და ზედამხედველობა. ტელეფონი 2 35 09 97, მეილი: n.udesiani@msy.gov.ge

საქართველოს თასი 1992-1993 - III გათამაშება

თარიღი: 2013 მარტი 11

ფინალი
26 მაისი, 1993. თბილისი, ბორის პაიჭაძის სახელობის ეროვნული სტადიონი. 25000
დინამო (თბილისი) 4:2 ბათუმი
გოლები:
1:0 რევაზ არველაძე (4), 2:0 არჩილ არველაძე (22), 2:1 თემურ ტუღუში (26), 3:1 შოთა არველაძე (35), 4:1 რევაზ არველაძე (37), 4:2 ლევან ხომერიკი (78)
დინამო:
ირაკლი ზოიძე (ნიკა ჩხეიძე 81), ბესიკ ბერაძე, გოჩა ჯამარაული, მურთაზ შელია, არჩილ არველაძე (ბადრი კვარაცხელია 77), მიხეილ ყაველაშვილი, გელა ინალიშვილი, გოჩა ჩიქოვანი, რევაზ არველაძე, გიორგი ქინქლაძე, შოთა არველაძე
მწვრთნელი:
გივი ნოდია
ბათუმი:
ასლან ბალაძე, ამირან მუჯირი, ვალერი შანიძე, ავთანდილ ღლონტი (ივანე გულისაშვილი 78), გელა შეყილაძე, როსტომ თორღაშვილი, მალხაზ მახარაძე, პაატა პაჭუტაძე, ლევან ხომერიკი, თემურ ტუღუში, ალექსანდრე კანტიძე
მწვრთნელი:
შოთა ჭეიშვილი
გაფრთხილება:
ვალერი შანიძე
მსაჯები:
სერგო კვარაცხელია (ზუგდიდი); თემურ მაჭარაძე (ხონი), თამაზ ლაცაბიძე (სურამი)

ბომბარდირი

არჩილ არველაძე (თბილისის დინამო) - 8 გოლი

* * *

1/2 ფინალი
ბათუმი
- მარგვეთი (ზესტაფონი) 1:0, 2:1; დინამო (თბილისი) - ტორპედო (ქუთაისი) 3:0, 3:1

1/4 ფინალი

საპოვნელა (თერჯოლა) - ტორპედო (ქუთაისი) 0:0, 2:4; დურუჯი (ყვარელი) - მარგვეთი (ზესტაფონი) 1:3, 2:1; სამგურალი (წყალტუბო) - ბათუმი 1:0, 0:2; შევარდენი 1906 (თბილისი) - დინამო (თბილისი) 1:4, 0:5

1/8 ფინალი
დინამო (თბილისი)
- კოლხეთი 1913 (ფოთი) 7:0, 3:0 - ტექნიკური მოგება; ცხუმი (სოხუმი) - ტორპედო (ქუთაისი) 1:1, 1:5; სამტრედია - საპოვნელა (თერჯოლა) 1:1, 0:0; ბათუმი - დილა (გორი) 3:0, 1:1; ქიზიყი (წნორი) - დურუჯი (ყვარელი) 0:3, 0:3 - ტექნიკური მოგება; მარგვეთი (ზესტაფონი) - გურია (ლანჩხუთი) 2:0, 2:1; სიონი (ბოლნისი) - სამგურალი (წყალტუბო) 3:1, 0:7; მაღაროელი (ჭიათურა) - შევარდენი 1906 (თბილისი) 2:2, 1:3

1/16 ფინალი
სიონი (ბოლნისი)
- არმაზი 90 (თბილისი) 4:1, 5:4; მერანი (თბილისი) - ბათუმი 2:1, 1:4; ივერია (ხაშური) - დილა (გორი) 1:2, 0:1; არმაზი (მცხეთა) - სამტრედია 3:2, 2:5; გურია (ლანჩხუთი) - არაგვი (დუშეთი) 2:0, 1:3; დინამო (თბილისი) - მრეტები (თბილისი) 0:2, 5:1; სამგურალი (წყალტუბო) - იმედი (თბილისი) 6:1, 0:0; კახეთი (თელავი) - შევარდენი 1906 (თბილისი) 3:3, 2:2; იმედი (ლაითური) - ცხუმი (სოხუმი) 1:4, 0:3 - ტექნიკური მოგება; მაღაროელი (ჭიათურა) - ოდიში (ზუგდიდი) 4:1, 0:2; ტორპედო (ქუთაისი) - ანცი (თბილისი) 1:1, 2:2; გორდა (რუსთავი) - საპოვნელა (თერჯოლა) 3:3, 0:1; კოლხეთი 1913 (ფოთი) - ალაზანი (გურჯაანი) 2:0, 2:3; ქიზიყი (წნორი) - მზიური (გალი) 1:3*; კოლხეთი (ხობი) - მარგვეთი (ზესტაფონი)*; დურუჯი (ყვარელი) - ამირანი (ოჩამჩირე)*
*გალის მზიურმა, ხობის კოლხეთმა და ოჩამჩირის ამირანმა გათამაშებაში მონაწილეობა ვეღარ გააგრძელეს

1/32
ფინალი
მერცხალი (ოზურგეთი) - ანცი (თბილისი) 0:5; გურია 2 (ლანჩხუთი) - იმედი (ლაითური) 1:1 (პენ 5:6); თორი (ბორჯომი) - დურუჯი (ყვარელი) 0:1; საპოვნელა (თერჯოლა) - მადნეული (კაზრეთი) 5:0; სიონი (ბოლნისი) - ბახტრიონი (ახმეტა) 5:0; ჟინვალი - არმაზი 90 (თბილისი) 1:2; არმაზი (მცხეთა) - მერანი 91 (თბილისი) 2:1; მაღაროელი (ჭიათურა) - რკონი (კასპი) 2:0; არაგვი (დუშეთი) - ალგეთი (მარნეული) 1:0; იმედი (თბილისი) - სიხარული 90 (გაგრა) 3:0 - ტექნიკური მოგება; ქიზიყი (წნორი) - სალხინო (მარტვილი) 3:0 - ტექნიკური მოგება; კოლხი (გულრიფში) - მერანი (თბილისი) 0:3 - ტექნიკური მოგება