სამინისტროში შესაბამისი თანამდებობის პირებთან მოქალაქეთა მიღება: მინისტრი: ხუთშაბათი 15:00 - 17:00 სთ;

ტელეფონი: 2 23 02 03,მისამართი: თბილისი 0134, ჩოლოყაშვილის გამზ. 9;

საჯარო ინფორმაციის ხელმისაწვდომობის უზრუნველყოფა და ზედამხედველობა. ტელეფონი 2 35 09 97, მეილი: n.udesiani@msy.gov.ge

საქართველოს თასი 1991-1992 - II გათამაშება

თარიღი: 2013 მარტი 11

ფინალი
26 მაისი, 1992. თბილისი, ბორის პაიჭაძის სახელობის ეროვნული სტადიონი. 18000
იბერია (თბილისი) 3:1 ცხუმი (სოხუმი)
გოლები:
1:0 გელა ინალიშვილი (33), 2:0 რევაზ არველაძე (54), 3:0 შოთა არველაძე (60), 3:1 მიხეილ ჯიშკარიანი (61)
იბერია:
ნიკა ჩხეიძე, მალხაზ არზიანი, გია ქველაძე, მურთაზ შელია, დიმიტრი კუდინოვი, ზაზა რევიშვილი, გელა ინალიშვილი, გოჩა ჩიქოვანი, რევაზ არველაძე, მიხეილ ყაველაშვილი, შოთა არველაძე
მწვრთნელი:
რევაზ ძოძუაშვილი
ცხუმი:
გოჩა ჟორჟოლიანი, გიორგი ჩიხრაძე, ზურაბ ფარულავა, ზურაბ მინდაძე, სოსო მალანია, თენგიზ სიჭინავა (თეიმურაზ გადელია 72), მიხეილ ჯიშკარიანი, დიმიტრი პაპავა, გიორგი გოგიაშვილი, გრიგოლ ცაავა, იური გაბისკირია
მწვრთნელი:
ნუგზარ ბოჯგუა
გაფრთხილება:
გია ქველაძე
მსაჯები:
მალხაზ კობიაშვილი (დუშეთი); გიორგი ხეჩუაშვილი (კასპი), გრიგოლ მიქაუტაძე (ქუთაისი)

ბომბარდირი

მიხეილ ჯიშკარიანი (სოხუმის ცხუმი) - 9 გოლი

* * *
1/2 ფინალი
იბერია (თბილისი)
- ქუთაისი 2:0, 1:1; ოდიში (ზუგდიდი) - ცხუმი (სოხუმი) 1:1, 0:1

1/4 ფინალი
იბერია (თბილისი)
- ბათუმი 0:0, 3:1; მზიური (გალი) - ქუთაისი 3:2, 1:2; ამირანი (ოჩამჩირე) - ცხუმი (სოხუმი) 1:1, 1:3; ოდიში (ზუგდიდი) - სიონი (ბოლნისი) 2:0, 0:2 (პენ 5:4)

1/8 ფინალი
ბათუმი
- კოლხეთი (ხობი) 1:0, 0:0; საპოვნელა (თერჯოლა) - იბერია (თბილისი) 0:6, 0:3 - ტექნიკური მოგება; დურუჯი (ყვარელი) - სიონი (ბოლნისი) 1:1, 0:4; ცხუმი (სოხუმი) - მარგვეთი (ზესტაფონი) 2:1, 1:2 (პენ 4:3); მზიური (გალი) - გურია (ლანჩხუთი) 0:0, 2:2; სამტრედია - ამირანი (ოჩამჩირე) 0:0, 2:3; მაღაროელი (ჭიათურა) - ქუთაისი 0:2, 0:2; ოდიში (ზუგდისი) - შევარდენი (ზუგდიდი) - შევარდენმა თამაში იუარა

1/16 ფინალი

სამგურალი (წყალტუბო) - სიონი (ბოლნისი) 1:2, 2:2; მერცხალი (ოზურგეთი) - მზიური (გალი) 4:3, 0:3 - ტექნიკური მოგება; ამირანი (ოჩამჩირე) - ბახმარო (ჩოხატაური) 3:1, 3:2; კოლხეთი (ხობი) - გარეჯი (საგარეჯო) 1:0, 1:1; სულორი (ვანი) - შევარდენი (ზუგდიდი) 1:1, 1:5; მაღაროელი (ჭიათურა) - სალხინო (მარტვილი) 3:1, 0:1; ქუთაისი - გორდა (რუსთავი) 0:1, 3:1; ქართლი (გორის რაიონი) - გურია (ლანჩხუთი) 0:5, 0:6; იბერია (თბილისი) - მრეტები (თბილისი) 2:1, 4:0; მარგვეთი (ზესტაფონი) - კოლხეთი 1913 (ფოთი) 3:1, 1:1; ალაზანი (გურჯაანი) - ბათუმი 2:0, 1:6; შევარდენი 1906 (თბილისი) - ცხუმი (სოხუმი) 1:5, 1:4; სამტრედია - არმაზი 90 (თბილისი) 2:2, 3:0; ერწუხი (წნორი) - ოდიში (ზუგდიდი) 1:0, 1:3; საპოვნელა (თერჯოლა) - დილა (გორი) 4:2, 0:0; არმაზი (მცხეთა) - დურუჯი (ყვარელი) 1:1, 1:3

1/32
ფინალი
მერანი (თბილისი) - გარეჯი (საგარეჯო) 2:2, 0:1; ჩელა (დარჩელი) - შევარდენი (ზუგდიდი) 3:2, 0:3; სალხინო (მარტვილი) - იმედი (ლაითური) 2:1, 2:3; ანცი (თბილისი) - არმაზი 90 (თბილისი) 2:2, 1:2; ეგრისი (სენაკი) - სიონი (ბოლნისი) 2:2, 1:3; ქართლი (გორის რაიონი) - არაგვი (დუშეთი) 3:0, 0:1; სამეგრელო (ჩხოროწყუ) - არმაზი (მცხეთა) 3:3, 0:1; გურია 2 (ლანჩხუთი) - მაღაროელი (ჭიათურა) 1:1, 0:3; იბერია (ქარელი) - დურუჯი (ყვარელი) 0:3, 0:3 - ორი ტექნიკური მოგება; ივერია (ხაშური) - ბახმარო (ჩოხატაური) 3:0, 0:4; ჭაბუკიანი - საპოვნელა (თერჯოლა) 3:2, 2:4; სქური (წალენჯიხა) - ერწუხი (წნორი) 0:1, 2:2

1/64
ფინალი
მერანი 91 (თბილისი) - ერწუხი (წნორი) 1:1, 2:4; შუქურა (ქობულეთი) - გარეჯი (საგარეჯო) 4:3, 0:3 - ტექნიკური მოგება; ჯეჯილი (თბილისი) - ქართლი (გორის რაიონი) 3:3, 0:1; გარისი (თეთრი წყარო) - იბერია (ქარელი) 3:1, 0:4; სალხინო (მარტვილი) - იმერეთი (ხონი) 3:1, 0:0; კრწანისი (თბილისი) - არაგვი (დუშეთი) 1:3, 1:2; ივერია (ხაშური) - იმედი (თბილისი) 4:2, 7:3; სურამი - შევარდენი (ზუგდიდი) 0:2, 0:6; ჭაბუკიანი - მეშახტე (ტყიბული) 3:1, 3:4; მამისონი (ონი) - არმაზი (მცხეთა) 1:1, 1:5; ჩიხურა (საჩხერე) - ჩელა (დარჩელი) 3:0, 0:5; მესხეთი (ახალციხე) - საპოვნელა (თერჯოლა) 0:3, 0:3 - ტექნიკური მოგება; ბახტრიონი (ახმეტა) - არმაზი 90 (თბილისი) 2:2, 1:1; მეგობრობა 89 (ბათუმი) - იმედი (ლაითური) 2:0, 0:2 (პენ 2:3); ზღვაია (წალენჯიხა) - მაღაროელი (ჭიათურა) 1:3, 1:4; ეგრისი (სენაკი) - ჩხერიმელა (ხარაგაული) 4:1, 2:5