სამინისტროში შესაბამისი თანამდებობის პირებთან მოქალაქეთა მიღება: მინისტრი: ხუთშაბათი 15:00 - 17:00 სთ;

ტელეფონი: 2 23 02 03,მისამართი: თბილისი 0134, ჩოლოყაშვილის გამზ. 9;

საჯარო ინფორმაციის ხელმისაწვდომობის უზრუნველყოფა და ზედამხედველობა. ტელეფონი 2 35 09 97, მეილი: n.udesiani@msy.gov.ge

საქართველოს თასი 1990 - I გათამაშება

თარიღი: 2013 მარტი 11

ფინალი
18 ნოემბერი, 1990. თბილისი, ეროვნული სტადიონი. 35000
გურია (ლანჩხუთი) 1:0 (დდ) ცხუმი (სოხუმი)
გოლი:
1:0 ბესიკ ფრიდონაშვილი (95)
გურია:
ა.ქანთარია, გოჩა ტყებუჩავა, გოჩა გუჯაბიძე, ბადრი დანელია, რიმას მაჟეიკასი, დავით ცომაია, ნუგზარ მიქაბერიძე, რობერტას ფრიდრიკასი (ლევან ბარათაშვილი 117), ოთარ კორღალიძე, ბესიკ ფრიდონაშვილი, თემურ კაბისაშვილი
მწვრთნელი:
გიგლა იმნაძე
ცხუმი:
გოჩა ჟორჟოლიანი, გიორგი ჩიხრაძე, ზურაბ ფარულავა, გურამ დოჩია, სოსო მალანია, გელა ინალიშვილი, მიხეილ ჯიშკარიანი, დიმიტრი პაპავა, გოჩა გოგრიჭიანი, იური გაბისკირია, ა.კურგენიანი
მწვრთნელი:
გიგა ნორაკიძე
გაფრთხილება:
ოთარ კორღალიძე, გიორგი ჩიხრაძე, თემურ კაბისაშვილი, იური გაბისკირია, დიმიტრი პაპავა, გოჩა ტყებუჩავა
მსაჯები:
მერაბ მალაღურაძე (თბილისი); გიორგი ხეჩუაშვილი (კასპი), სერგო კვარაცხელია (ზუგდიდი)

ბომბარდირი

ბუბა ტყავაძე (თბილისის მრეტები) - 18 გოლი

* * *
1/2 ფინალი

იბერია (თბილისი) - გურია (ლანჩხუთი) 0:1, 0:2; ცხუმი (სოხუმი) - ბათუმი 4:0, 1:0

1/4 ფინალი
იბერია (თბილისი)
- კოლხეთი 1913 (ფოთი) 3:0, 4:5; გორდა (რუსთავი) - ცხუმი (სოხუმი) 2:1, 0:1; გურია (ლანჩხუთი) - ქუთაისი 5:1, 0:1; მერცხალი (ოზურგეთი) - ბათუმი 1:1, 0:0

1/8 ფინალი

მზიური (გალი) - გურია (ლანჩხუთი) 1:0, 2:4; ოდიში (ზუგდიდი) - ბათუმი 0:0, 0:2; ოკრიბა (ტყიბული) - კოლხეთი 1913 (ფოთი) 1:0, 1:3; მართვე (თბილისი) - იბერია (თბილისი) 2:2, 0:6; მერცხალი (ზუგდიდი) - სამგურალი (წყალტუბო) 4:1, 1:2; ქუთაისი - დილა (გორი) 3:0, 1:2; სიონი (ბოლნისი) - ცხუმი (სოხუმი) 1:1, 0:0; მრეტები (თბილისი) - გორდა (რუსთავი) 3:1, 0:2

1/16 ფინალი
ოდიში (ზუგდიდი)
- კოლხეთი (ხობი) 1:0, 1:1; ქუთაისი - იმერეთი (ხონი) 3:1, 2:0; სანავარდო (სამტრედია) - ბათუმი 1:1, 1:2; შევარდენი 1906 (თბილისი) - მზიური (გალი) 4:3, 1:5; გორდა (რუსთავი) - ივერია (ხაშური) 4:0, 2:0; მარგვეთი (ზესტაფონი) - გურია (ლანჩხუთი) 2:0, 0:4; მერცხალი (ოზურგეთი) - ალაზანი (გურჯაანი) 5:1, 1:2; კოლხეთი 1913 (ფოთი) - ბეთლემი (ქედა) 3:0, 4:2; მრეტები (თბილისი) - ლიახვი (ცხინვალი) 3:1, 1:2; კახეთი (თელავი) - სამგურალი (წყალტუბო) 2:2, 2:2 (პენ 0:3); სიონი (ბოლნისი) - სამეგრელო (ჩხოროწყუ) 2:0, 0:1; იბერია (თბილისი) - კრწანისი (თბილისი) 3:2, 5:0; არმაზი (მცხეთა) - ოკრიბა (ტყიბული) 1:2, 0:3; ამირანი (ოჩამჩირე) - ცხუმი (სოხუმი) 2:2, 1:2; დილა (გორი) - მამული (დიდი ჭყონი) 7:1, 3:2; მართვე (თბილისი) - სიხარული 90 (გაგრა) 1:1, 1:0

IV
წინასწარი ეტაპი
მართვე (თბილისი)
- დურუჯი (ყვარელი) 1:2, 4:2; სამეგრელო (ჩხოროწყუ) - ფიზკულტურის ინსტიტუტი (თბილისი) 4:2, 0:1; იმედი (ლაითური) - სიხარული 90 (გაგრა) 3:2, 0:2; ბახტრიონი (ახმეტა) - მარგვეთი (ზესტაფონი) 2:3, 0:3; მამული (დიდი ჭყონი) - ჩიხურა (საჩხერე) 0:0, 2:0; სტუ (თბილისი) - კახეთი (თელავი) 0:3, 0:4; ოკრიბა (ტყიბული) - მაღაროელი (ჭიათურა) 3:0, 0:2; კრწანისი (თბილისი) - არაგვი (დუშეთი) 3:0, 2:1; ბეთლემი (ქედა) - საპოვნელა (თერჯოლა) 4:1, 0:2; ქართლი (გორის რაიონი) - ალაზანი (გურჯაანი) 1:2, 0:1; თორი (ბორჯომი) - სიონი (ბოლნისი) 0:1, 0:3 - ტექნიკური მოგება; სულორი (ვანი) - იმერეთი (ხონი) 0:0, 0:0 (პენ 2:3); მრეტები (თბილისი) - შუქურა (ქობულეთი) 2:3, 4:0; არმაზი (მცხეთა) - სქური (წალენჯიხა) 2:0, 3:4

III
წინასწარი ეტაპი
მართვე (თბილისი)
- ჯეჯილი (თბილისი) 3:1; კრწანისი (თბილისი) - თსუ (თბილისი) 4:0; მრეტები (თბილისი) - განთიადი (დმანისი) 8:0; ოკრიბა (ტყიბული) - მესხეთი (ახალციხე) 4:0; თორი (ბორჯომი) - ქუთაისი 2 4:1; იმედი (ლაითური) - კოლხი (გულრიფში) 2:1; ბეთლემი (ქედა) - აისი (ქუთაისი) 2:1; მამული (დიდი ჭყონი) - ჩელა (დარჩელი) 2:1

II
წინასწარი ეტაპი
უქიმერიონი (ქუთაისი) - თორი (ბორჯომი) 0:1; თსუ (თბილისი) - ნაფარეული 3:2; თუშეთი (ქვემო ალვანი) - კრწანისი (თბილისი) 1:2; ალგეთი (მარნეული) - მართვე (თბილისი) 1:2; რუსთავი - ჯეჯილი (თბილისი) 1:4; დიღომი (თბილისი) - მრეტები (თბილისი) 2:5; განთიადი (დმანისი) - მგლები (თბილისი) 2:1; ოკრიბა (ტყიბული) - სამცხე (აწყური) 3:0 - ტექნიკური მოგება; ქუთაისი 2 - საირმე (ბაღდათი) 1:0; კოლხი (გულრიფში) - მუხნარი 5:2; იმედი (ლაითური) - ლაშკინდარი (ტყვარჩელი) 4:1; აისი (ქუთაისი) - ჭყონდიდი (მარტვილი) 5:0; შევარდენი (ზუგდიდი) - ბეთლემი (ქედა) 2:2 (პენ 5:6); მამული (დიდი ჭყონი) - სამტრედია 3:2; ჩელა (დარჩელი) - ბახმარო (ჩოხატაური) 3:2; მესხეთი (ახალციხე) - აბული (ახალქალაქი) 3:1

I
წინასწარი ეტაპი
თუშეთი (ზემო ალვანი)
- ერწუხი (წნორი) 2:1; თრიალეთი (წალკა) - ალგეთი (მარნეული) 2:3; იმედი (თბილისი) - რუსთავი 0:0 (პენ 6:7); მგლები (თბილისი) - ფარავანი (ნინოწმინდა) 3:0; ოკრიბა (ტყიბული) - განთიადი (კასპი) 4:1; სამცხე (აწყური) - მამისონი (ონი) 2:1; ჩხერიმელა (ხარაგაული) - მესხეთი (ახალციხე) 0:1; აბული (ახალქალაქი) - ცხრაჯვარი (ტყიბული) 1:0; ქუთაისი 2 - ზარზმა (ადიგენი) 4:0; კოლხი (გულრიფში) - გურია 2 (ლანჩხუთი) 2:1; კოლხეთი 2 (ხობი) - იმედი (ლაითური) 1:7; ლაშკინდარი (ტყვარჩელი) - მენავთობე (ბათუმი) 2:1; ჭყონდიდი (მარტვილი) - ეგრისი (სენაკი) 1:1 (პენ 4:2); კრწანისი (თბილისი) - სამგორი (გარდაბანი) 1:0; ჯეჯილი (თბილისი) - განთიადი (ჭაბუკიანი) 1:0; მრეტები (თბილისი) - ჰერეთი (ლაგოდეხი) 6:1; გარეჯი (საგარეჯო) - დიღომი (თბილისი) 0:2; შირაქი (დედოფლისწყარო) - განთიადი (დმანისი) 0:1; საირმე (ბაღდათი) - მერანი (თბილისი) 2:0; თორი (ბორჯომი) - ვარძია (ასპინძა) 1:1 (პენ 7:6); მუხნარი - იბერია (ქარელი) 1:0; აისი (ქუთაისი) - ზანა (აბაშა) 3:1; ბეთლემი (ქედა) - კოლხეთი 2 (ფოთი) 3:2; შევარდენი (ზუგდიდი) - მშენებელი (ჭიათურა) 3:0 - ტექნიკური მოგება; სამტრედია 2 - სუბტროპიკი (სოხუმი) 4:1; უქიმერიონი (ქუთაისი) - რაჭა (ამბროლაური) 1:0; გორდა (სოხუმი) - მამული (დიდი ჭყონი) 2:3; მართვე (თბილისი) - გარისი (თეთრი წყარო) 3:0