სამინისტროში შესაბამისი თანამდებობის პირებთან მოქალაქეთა მიღება: მინისტრი: ხუთშაბათი 15:00 - 17:00 სთ;

ტელეფონი: 2 23 02 03,მისამართი: თბილისი 0134, ჩოლოყაშვილის გამზ. 9;

საჯარო ინფორმაციის ხელმისაწვდომობის უზრუნველყოფა და ზედამხედველობა. ტელეფონი 2 35 09 97, მეილი: n.udesiani@msy.gov.ge

ბასას თასი 1990 & 1991

თარიღი: 2013 მარტი 11

ავთანდილ ღოღობერიძის სახელობის ტურნირი 1990
ფინალი. 25 ნოემბერი, 1990. სოხუმი
უმაღლესი ჯგუფის ნაკრები 4:1 ახალგაზრდული ნაკრები
გოლები:
0:1 მ.ყაველაშვილი (13), 1:1 მ.ბიგვავა (30), 2:1 კ.ცხადაძე (68), 3:1 კ.კაჭარავა (77), 4:1 გ.გოგრიჭიანი (82)
უმაღლესი ჯგუფის ნაკრები:
ნ.ჩხეიძე (ქუთაისი), გ.ინალიშვილი (ცხუმი), კ.ცხადაძე (იბერია), ს.ჭედია (იბერია), ს.მალანია (ცხუმი), ზ.რევიშვილი (იბერია), თ.ქეცბაია (იბერია), დ.ცომაია (გურია), კ.კაჭარავა (იბერია), გ.გოგრიჭიანი (ცხუმი), მ.ბიგვავა (ოდიში)
ახალგაზრდული ნაკრები:
გ.მაკასარაშვილი (მზიური), გ.კვიტატიანი (ოდიში), გ.ჯამარაული (იბერია) - (თ.გადელია 82 (ცხუმი)), გ.გუჯაბიძე (გურია), ო.თეთრაძე (მერცხალი), მ.მაჭავარიანი (იბერია), გ.ნემსაძე (იბერია), ს.ბარამიძე (მერცხალი) - (ა.კიურჯიევი 65 (სტუ)), მ.ჯიშკარიანი (ცხუმი), დ.ნეფარიძე (დილა) - (დ.ყიზილაშვილი 71 (იბერია)), მ.ყაველაშვილი (იბერია)
გაფრთხილება:
დ.ცომაია, მ.ჯიშკარიანი, გ.გოგრიჭიანი
მსაჯები:
ანატოლი მილჩენკო (სოხუმი); სერგო კვარაცხელია (ზუგდიდი), გიორგი კალანდია (ზუგდიდი)

1/2 ფინალი. 23 ნოემბერი, 1990. ზუგდიდი
უმაღლესი ჯგუფის ნაკრები 7:0
II ჯგუფის ნაკრები
გოლები:
1:0 გ.ფიფია (5, სკ), 2:0 გ.გოგრიჭიანი (31), 3:0 კ.კაჭარავა (38), 4:0 თ.ქეცბაია (47), 5:0 მ.ბიგვავა (59), 6:0 ი.ჯუღელი (69), 7:0 ზ.რევიშვილი (79, პენ)
უმაღლესი ჯგუფის ნაკრები:
ნ.ჩხეიძე (ქუთაისი) - (მ.გვასალია 46 (კოლხეთი 1913)), გ.ინალიშვილი (ცხუმი), კ.ცხადაძე (იბერია), ს.ჭედია (იბერია), გ.ტყებუჩავა (გურია), ზ.რევიშვილი (იბერია), თ.ქეცბაია (იბერია), დ.ცომაია (გურია), კ.კაჭარავა (იბერია) - (გ.დარასელია 46 (ქუთაისი)), გ.გოგრიჭიანი (ცხუმი) - (ი.ჯუღელი 46 (ქუთაისი)), მ.ბიგვავა (ოდიში)
II
ჯგუფის ნაკრები: მ.დიხამინჯია (ჭყონდიდი) - (თ.პაქსაშვილი 73 (ჰერეთი)), ზ.ფოფხაძე (ჰერეთი), გ.ფიფია (ეგრისი), ლ.ჯანხოთელი (ქუთაისი 2), კ.ჟორჟიკაშვილი (მრეტები), კ.გოგოლაძე (მერანი), დ.ბანძელაძე (ქუთაისი 2), თ.სირაძე (ოკრიბა), ნ.ნოდია (ეგრისი), გ.ქინქლაძე (მრეტები) - (ბ.ულარია 73 (ეგრისი)), ა.ჭეიშვილი (ქუთაისი 2)
მსაჯები:
სერგო კვარაცხელია; გიორგი კალანდია, ბესიკ შეროზია (ზუგდიდი)

1/2 ფინალი. 23 ნოემბერი, 1990. თელავი
ახალგაზრდული ნაკრები 1:0
I ჯგუფის ნაკრები
გოლი:
1:0 მ.ჯიშკარიანი (66)
ახალგაზრდული ნაკრები:
გ.მაკასარაშვილი (მზიური), გ.კვიტატიანი (ოდიში), გ.ჯამარაული (იბერია), გ.ქველაძე (იბერია), ს.ბარამიძე (მერცხალი), მ.მაჭავარიანი (იბერია), გ.ნემსაძე (იბერია), დ.ყიზილაშვილი (იბერია) - (ა.კიურჯიევი 63 (სტუ)), მ.ჯიშკარიანი (ცხუმი), დ.ნეფარიძე (დილა), მ.ყაველაშვილი (იბერია)
I
ჯგუფის ნაკრები: მ.თევზაძე (იმერეთი), ი.შუბითიძე (ალაზანი), პ.ლურსმანაშვილი (მაღაროელი), დ.პაიკიძე (სულორი), გ.გეგეშიძე (ფიზკულტურის ინსტიტუტი), გ.ჭვრიტიძე (კახეთი) - (ზ.აბულაძე (ალაზანი)), დ.სანიკიძე (კახეთი), გ.გოგიაშვილი (სიხარული 90), დ.სოლოღაშვილი (ალაზანი) - (ზ.აფაქიძე 46 (კახეთი)), ბ.ამაშუკელი (ფიზკულტურის ინსტიტუტი), გ.მწყერაშვილი (ჩიხურა)
გაფრთხილება:
მ.მაჭავარიანი
მსაჯები:
მერაბ მალაღურაძე; ელგუჯა სილაგავა, თამაზ კურტანიძე (თბილისი)

ავთანდილ ღოღობერიძის სახელობის ტურნირი 199
1
ფინალი. 4 დეკემბერი, 1991. თბილისი
ეროვნული ნაკრები 4:1 ოლიმპიური ნაკრები
გოლები:
1:0 დ.ყიზილაშვილი (13), 2:0 დ.ყიზილაშვილი (36), 3:0 დ.ყიზილაშვილი (75), 4:0 კ.კაჭარავა (82), 4:1 ბ.ტყავაძე (89)
39-ე წუთზე ბ.ტყავაძემ ვერ გაიტანა პენალტი

ეროვნული ნაკრები:
ნ.ჩხეიძე (იბერია) - (მ.გვასალია 70 (კოლხეთი 1913)), გ.ინალიშვილი (იბერია), გ.გუჯაბიძე (გურია), რ.თორღაშვილი (გორდა), გ.კილასონია (გორდა), გ.ჩხაიძე (გურია) - (ე.სანადირაძე 77 (ალაზანი)), გ.ტყებუჩავა (იბერია), მ.ყაველაშვილი (იბერია) - (ა.ჩხაბერიძე 79 (მაღაროელი)), ო.კორღალიძე (გურია), კ.კაჭარავა (იბერია), დ.ყიზილაშვილი (ოდიში)
ოლიმპიური ნაკრები:
გ.ბაბუაძე (ამირანი) - (გ.მაკასარაშვილი 40 (მზიური)), გ.კვიტატიანი (ოდიში), კ.სიდამონიძე (მრეტები) - (მ.გაფრინდაშვილი 70 (ჭაბუკიანი)), გ.ნადირაძე (სამტრედია), ლ.ნადარეიშვილი (შევარდენი 1906), ბ.კვარაცხელია (სქური) - (გ.გოგიაშვილი 46 (ცხუმი)), გ.ჯამარაული (იბერია), გ.დარასელია (ქუთაისი), მ.ბიგვავა (ოდიში), ბ.ტყავაძე (მრეტები), დ.ჯანაშია (ქუთაისი) - (მ.მინაშვილი 46 (შევარდენი 1906))
მსაჯები:
მალხაზ კობიაშვილი (დუშეთი); ელგუჯა სილაგავა (თბილისი), მერაბ ჭელიძე (თბილისი)

1/2 ფინალი. 2 დეკემბერი, 1991. ჭაბუკიანი
ოლიმპიური ნაკრები 6:0 ჭაბუკთა ნაკრები
გოლები:
1:0 მ.ბიგვავა (3), 2:0 ბ.ტყავაძე (11), 3:0 გ.დარასელია (14), 4:0 ბ.ტყავაძე (25), 5:0 გ.ხურცილავა (73), 6:0 ხ.ხართიშვილი (73, სკ)
ოლიმპიური ნაკრები:
გ.ბაბუაძე (ამირანი), გ.კვიტატიანი (ოდიში), მ.მაჭავარიანი (მარგვეთი), კ.სიდამონიძე (მრეტები), ლ.ნადარეიშვილი (შევარდენი 1906), გ.ნადირაძე (სამტრედია), გ.გოგიაშვილი (ცხუმი) - (მ.გაფრინდაშვილი 46 (ჭაბუკიანი)), გ.დარასელია (ოდიში), მ.ბიგვავა (ოდიში), ბ.ტყავაძე (მრეტები) - (გ.ხურცილავა 46 (მრეტები)), მ.მინაშვილი (შევარდენი 1906) - (კ.გოგოლაძე 73 (მერანი))
ჭაბუკთა ნაკრები:
დ.ჯანელიძე (მრეტები) - (თ.ჩლაიძე 46 (იბერია)), გ.ქინქლაძე (მრეტები), ხ.ხართიშვილი (იბერია), რ.გოგიტაძე (ამირანი), გ.ქორიძე (მრეტები), დ.ტარიელაშვილი (ივერია) - (გ.ასპინძელაშვილი 17 (მრეტები)), ი.ნადირაძე (კრწანისი) - (ლ.ვასაძე 78 (ერწუხი)), ა.ღლონტი (ბათუმი), გ.ანჩაბაძე (შევარდენი 1906) - (ლ.ხომერიკი 78 (ბათუმი)), ა.არველაძე (იბერია), შ.არველაძე (იბერია)
გაფრთხილება:
შ.არველაძე
მსაჯები:
ალექსანდრე შილაკაძე (თბილისი); გიორგი ხეჩუაშვილი (თბილისი), ამირან ბეროშვილი (რუსთავი)

1/2 ფინალი. 2 დეკემბერი, 1991. ნაფარეული
ეროვნული ნაკრები 5:4 ახალგაზრდული ნაკრები
გოლები:
1:0 მ.ჯიშკარიანი (13), 2:0 მ.ჯიშკარიანი (16), 3:0 მ.ჯიშკარიანი (27), 3:1 ბ.კვარაცხელია (30), 4:1 მ.ყაველაშვილი (43), 4:2 ბ.კვარაცხელია (62), 4:3 დ.მაღრაძე (66), 4:4 გ.გაბისონია (70), 5:4 მ.ჯიშკარიანი (86)
ეროვნული ნაკრები:
ნ.ჩხეიძე (იბერია) - (მ.გვასალია 46 (კოლხეთი 1913)), გ.ინალიშვილი (იბერია), გ.გუჯაბიძე (გურია), რ.თორღაშვილი (გორდა), გ.კილასონია (გორდა), გ.ჩხაიძე (გურია), გ.ტყებუჩავა (იბერია), მ.ყაველაშვილი (იბერია), ო.კორღალიძე (გურია), კ.კაჭარავა (იბერია) - (დ.ყიზილაშვილი 46 (ოდიში)), მ.ჯიშკარიანი (ცხუმი)
ახალგაზრდული ნაკრები:
ი.ზოიძე (ქუთაისი) - (ა.დევაძე 46 (მარგვეთი)), ა.ჩხაბერიძე (მაღაროელი), გ.ჯამარაული (იბერია), ნ.ლობჟანიძე (გორდა), ე.სანადირაძე (ალაზანი), დ.მაღრაძე (კახეთი) - (დ.წომიკურიძე 76 (ნაფარეული)), გ.ნემსაძე (გურია), თ.დიმიტრიშვილი (გორდა), დ.ჯანაშია (ქუთაისი), ბ.კვარაცხელია (სქური), გ.გაბისონია (ამირანი)
გაფრთხილება:
გ.ინალიშვილი, ო.კორღალიძე
მსაჯები:
ალეკო წერეთელი (ჭიათურა); ვლადიმერ ეჯიბია (თბილისი), ილია მექერიშვილი (გურჯაანი)