სამინისტროში შესაბამისი თანამდებობის პირებთან მოქალაქეთა მიღება: მინისტრი: ხუთშაბათი 15:00 - 17:00 სთ;

ტელეფონი: 2 23 02 03,მისამართი: თბილისი 0134, ჩოლოყაშვილის გამზ. 9;

საჯარო ინფორმაციის ხელმისაწვდომობის უზრუნველყოფა და ზედამხედველობა. ტელეფონი 2 35 09 97, მეილი: n.udesiani@msy.gov.ge

საქართველოს თასი 1994-1995 - V გათამაშება

თარიღი: 2013 მარტი 12

ფინალი
26 მაისი, 1995. თბილისი, ბორის პაიჭაძის სახელობის ეროვნული სტადიონი. 15000
დინამო (თბილისი) 1:0 დინამო (ბათუმი)
გოლი:
1:0 გიორგი დემეტრაძე (27)
დინამო (თბილისი):
ირაკლი ზოიძე, ბესიკ ბერაძე, ნუგზარ ლობჟანიძე, გივი დიდავა, მამუკა მაჭავარიანი, გიორგი კიკნაძე, გიორგი ნემსაძე (ლევან ყიფიანი 56), გოჩა ჯამარაული (გიორგი დემეტრაძე 16), ალექსანდრე იაშვილი, გიორგი ქინქლაძე, ლევან ცქიტიშვილი
მწვრთნელი:
დავით ყიფიანი
დინამო (ბათუმი):
ასლან ბალაძე, ამირან გოგიტიძე, ბადრი ფუტკარაძე (ამირან მუჯირი 80), ივანე მახარაძე, გელა შეყილაძე, როსტომ თორღაშვილი, მალხაზ მახარაძე, პაატა პაჭუტაძე, თემურ ტუღუში, დავით უჯმაჯურიძე, ალექსანდრე კანტიძე (ლევან ხომერიკი 46)
მწვრთნელი:
ვალერიან ჩხარტიშვილი
გაფრთხილება:
მალხაზ მახარაძე, ნუგზარ ლობჟანიძე, მამუკა მაჭავარიანი, გელა შეყილაძე, პაატა მაჭუტაძე, ლევან ყიფიანი
მსაჯები:
ოთარ გუნთაძე (ლანჩხუთი); მურად ჯულაყიძე (სამტრედია), გიორგი ხეჩუაშვილი (კასპი)

ბომბარდირი

გივი ქობელაშვილი (ხაშურის ივერია) - 5 გოლი

* * *
1/2 ფინალი

დინამო (ზუგდიდი) - დინამო (თბილისი) 3:4, 1:11; მეტალურგი (რუსთავი) - დინამო (ბათუმი) 0:0, 1:2

1/4 ფინალი
დინამო (ზუგდიდი)
- გურია (ლანჩხუთი) 4:1, 2:2; სამტრედია - დინამო (თბილისი) 2:0, 1:5; დინამო (ბათუმი) - საპოვნელა (თერჯოლა) 3:1, 1:1; ქიზიყი (წნორი) - მეტალურგი (რუსთავი) 2:6, 1:6

1/8 ფინალი
საპოვნელა (თერჯოლა)
- ივერია (ხაშური) 1:1, 3:3; კახეთი (თელავი) - დინამო (ბათუმი) 4:2, 0:3; მეტალურგი (რუსთავი) - დურუჯი (ყვარელი) 1:0 4:0; ტორპედო (ქუთაისი) - ქიზიყი (წნორი) 2:1, 0:3 - ტექნიკური მოგება; გურია (ლანჩხუთი) - აზოტი (რუსთავი) 4:1, 0:1; ანცი-ზოოვეტი (თბილისი) - დინამო (ზუგდიდი) 1:1, 0:3 - ტექნიკური მოგება; სამტრედია - დილა (გორი) 4:1, 1:1

1/16 ფინალი
დილა (გორი)
- ეგრისი (სენაკი) 5:0, 2:1; კოლხეთი 1913 (ფოთი) - სამტრედია 1:0, 0:2; ჟინერი (ჟინვალი) - კახეთი (თელავი) 0:5, 0:3 - ტექნიკური მოგება; ასკ (თბილისი) - ქიზიყი (წნორი) 0:0, 2:4; მარგვეთი (ზესტაფონი) - მეტალურგი (რუსთავი) 1:2, 0:3 - ტექნიკური მოგება; ჭაბუკიანი - საპოვნელა (თერჯოლა) 0:1, 0:3 - ტექნიკური მოგება; ივერია (ხაშური) - შირაქი (დედოფლისწყარო) 3:1, 4:0; სიონი (ბოლნისი) - გურია (ლანჩხუთი) 2:2, 0:3 - ტექნიკური მოგება; დინამო (ზუგდიდი) - შევარდენი 1906 (თბილისი) 2:1, 2:1; მესხეთი (ახალციხე) - დურუჯი (ყვარელი) 4:1, 0:4; დინამო (ბათუმი) - სამგურალი (წყალტუბო) - სამგურალის უარი; მეშახტე (ტყიბული) - ტორპედო (ქუთაისი) 2:6, 1:6; აზოტი (რუსთავი) - იბერია (თბილისი) 4:1, 2:0; მერანი 91 (თბილისი) - ანცი-ზოოვეტი (თბილისი) 1:1, 2:3