სამინისტროში შესაბამისი თანამდებობის პირებთან მოქალაქეთა მიღება: მინისტრი: ხუთშაბათი 15:00 - 17:00 სთ;

ტელეფონი: 2 23 02 03,მისამართი: თბილისი 0134, ჩოლოყაშვილის გამზ. 9;

საჯარო ინფორმაციის ხელმისაწვდომობის უზრუნველყოფა და ზედამხედველობა. ტელეფონი 2 35 09 97, მეილი: n.udesiani@msy.gov.ge

საქართველოს თასი 1995-1996 - VI გათამაშება

თარიღი: 2013 მარტი 12

ფინალი
26 მაისი, 1996. თბილისი, ბორის პაიჭაძის სახელობის ეროვნული სტადიონი. 35000
დინამო (თბილისი) 1:0 (დდ) დინამო (ბათუმი)
გოლი:
1:0 გელა ინალიშვილი (96)
დინამო (თბილისი):
გელა ჭანტურია, ლევან კობიაშვილი, ნუგზარ ლობჟანიძე, გივი დიდავა, მამუკა მაჭავარიანი, კახი გოგიჩაიშვილი, გიორგი კიკნაძე (ლევან ცქიტიშვილი 105), დავით ყიზილაშვილი, როინ კერძევაძე, გიორგი ანჩაბაძე (გელა ინალიშვილი 56), ალექსანდრე იაშვილი (გიორგი დემეტრაძე 71)
მწვრთნელი:
დავით ყიფიანი
დინამო (ბათუმი):
ნიკა ტოგონიძე, ვალერი შანიძე, გოჩა ჩიქოვანი, ივანე მახარაძე, გელა შეყილაძე, როსტომ თორღაშვილი (ალექსანდრე კანტიძე 73), მალხაზ მახარაძე, ავთანდილ ღლონტი, თემურ ტუღუში, დავით უჯმაჯურიძე, ამირან მუჯირი
მწვრთნელი:
ვალერიან ჩხარტიშვილი
გაფრთხილება:
ნუგზარ ლობჟანიძე, დავით უჯმაჯურიძე, კახი გოგიჩაიშვილი
მსაჯები:
თამაზ ლაცაბიძე (სურამი); ზურაბ დოლიძე, იოსებ კახიანი (ორივე თბილისი)

ბომბარდირი

მიხეილ აშვეთია (ქუთაისის ტორპედო) - 8 გოლი

* * *
1/2 ფინალი
დინამო (ბათუმი)
- მარგვეთი (ზესტაფონი) 1:0, 2:1; სამტრედია - დინამო (თბილისი) 1:1, 0:3

1/4 ფინალი

ტორპედო (ქუთაისი) - სამტრედია 0:0, 0:2; კოლხეთი 1913 (ფოთი) - მარგვეთი (ზესტაფონი) 2:2, 0:1; დილა (გორი) - დინამო (თბილისი) 0:3, 0:4; შსს აკადემია (თბილისი) - დინამო (ბათუმი) 0:0, 0:4

1/8 ფინალი

დინამო (ზუგდიდი) - მარგვეთი (ზესტაფონი) 4:4, 2:2; სამტრედია - ივერია (ხაშური) 2:0, 2:1; მეტალურგი (რუსთავი) - დინამო (ბათუმი) 1:0, 0:2; დილა (გორი) - ეგრისი (სენაკი) 4:2, 3:0 - ტექნიკური მოგება; ტორპედო (ქუთაისი) - დინამო 2 (თბილისი) 4:1, 3:3; კახეთი (თელავი) - კოლხეთი 1913 (ფოთი) 1:1, 1:3; შსს აკადემია (თბილისი) - სიონი (ბოლნისი) 1:0, 1:2

1/16 ფინალი

მაღაროელი (ჭიათურა) - დინამო (ზუგდიდი) 2:1, 0:3; უნივერსიტეტი (თბილისი) - ტორპედო (ქუთაისი) 0:6, 1:4; მრეტები (თბილისი) - დილა (გორი) 1:2, 1:2; კახეთი (თელავი) - შევარდენი 1906 (თბილისი) 0:0, 2:1; გურია (ლანჩხუთი) - მეტალურგი (რუსთავი) 2:3, 2:5; შსს აკადემია (თბილისი) - ალგეთი (მარნეული) 2:0, 1:0; დურუჯი (ყვარელი) - კოლხეთი 1913 (ფოთი) 2:4, 0:5; რწმენა (ქუთაისი) - მარგვეთი (ზესტაფონი) 0:1, 2:6; არმაზი (მცხეთა) - დინამო 2 (თბილისი) 1:1, 1:2; ანჯელი (აბაშა) - ივერია (ხაშური) 3:2, 0:4; იბერია (ქარელი) - ეგრისი (სენაკი) 1:1, 2:8; მერანი 91 (თბილისი) - სიონი (ბოლნისი) 1:1, 0:0