სამინისტროში შესაბამისი თანამდებობის პირებთან მოქალაქეთა მიღება: მინისტრი: ხუთშაბათი 15:00 - 17:00 სთ;

ტელეფონი: 2 23 02 03,მისამართი: თბილისი 0134, ჩოლოყაშვილის გამზ. 9;

საჯარო ინფორმაციის ხელმისაწვდომობის უზრუნველყოფა და ზედამხედველობა. ტელეფონი 2 35 09 97, მეილი: n.udesiani@msy.gov.ge

საქართველოს თასი 1996-1997 - VII გათამაშება

თარიღი: 2013 მარტი 12

ფინალი
26 მაისი, 1997. თბილისი, ბორის პაიჭაძის სახელობის ეროვნული სტადიონი. 10000
დინამო (თბილისი) 1:0 დინამო (ბათუმი)
გოლი:
1:0 გიორგი დემეტრაძე (31)
დინამო (თბილისი):
ირაკლი ზოიძე, კახი კალაძე, ზვიად ჯელაძე, გივი დიდავა, ლევან ცქიტიშვილი (როინ კერძევაძე 55), კახი გოგიჩაიშვილი, გიორგი კიკნაძე, გია ჩხაიძე, დავით ყიზილაშვილი (ლევან ხომერიკი 80), გიორგი ანჩაბაძე, გიორგი დემეტრაძე
მწვრთნელი:
დავით ყიფიანი
დინამო (ბათუმი):
ნიკა ტოგონიძე, ივანე მახარაძე, ზურაბ მინდაძე, თენგიზ სიჭინავა, გელა შეყილაძე, როსტომ თორღაშვილი (ალექსანდრე კანტიძე 46), მალხაზ მახარაძე, ავთანდილ ღლონტი, თემურ ტუღუში, დავით უჯმაჯურიძე, ამირან მუჯირი
მწვრთნელი:
ვალერიან ჩხარტიშვილი
გაფრთხილება:
ამირან მუჯირი
მსაჯები:
სერგო კვარაცხელია (ზუგდიდი); ზურაბ დოლიძე, იოსებ კახიანი (ორივე თბილისი)

ბომბარდირი

მამუკა ფანცულაია (ზუგდიდის ოდიში) - 8 გოლი

* * *
1/2 ფინალი
დინამო (თბილისი)
- მერანი 91 (თბილისი) 2:0, 3:0; ოდიში (ზუგდიდი) - დინამო (ბათუმი) 3:5, 0:3

1/4 ფინალი

სიონი (ბოლნისი) - დინამო (თბილისი) 0:6, 0:2; მერანი 91 (თბილისი) - თსუ (თბილისი) 1:1, 1:1 (პენ 4:2); ოდიში (ზუგდიდი) - მარგვეთი (ზესტაფონი) 6:1, 1:2; დინამო (ბათუმი) - კოლხეთი 1913 (ფოთი) 3:1, 0:0

1/8 ფინალი
დინამო (თბილისი)
- დინამო 2 (თბილისი) 5:0, 5:1; მეტალურგი (რუსთავი) - მერანი 91 (თბილისი) 0:1, 0:3; ივერია (ხაშური) - თსუ-შევარდენი 1906 (თბილისი) 0:0, 1:2; სიონი (ბოლნისი) - ასკ (თბილისი) 3:1, 2:1; სამგურალი (წყალტუბო) - ოდიში (ზუგდიდი) 0:2, 1:5; დინამო (ბათუმი) - ტორპედო (ქუთაისი) 4:0, 0:1; სამტრედია - კოლხეთი 1913 (ფოთი) 0:2, 1:5; გურია (ლანჩხუთი) - მარგვეთი (ზესტაფონი) 1:2, 1:3

1/16 ფინალი
გურია (ლანჩხუთი)
- ოდიში 2 (ზუგდიდი) 7:1, 5:2; ოდიში (ზუგდიდი) - დინამო 2 (ბათუმი) 5:1, 1:0; ტორპედო (ქუთაისი) - მაღაროელი (ჭიათურა) 3:2, 0:0; სამტრედია - სულორი (ვანი) 1:0, 1:0; სამგურალი (წყალტუბო) - იმერეთი (ხონი) 1:0, 4:1; დილა (გორი) - დინამო 2 (თბილისი) 2:1, 0:2; მერანი 91 (თბილისი) - შირაქი (დედოფლისყარო) 4:0, 1:1; სიონი (ბოლნისი) - არმაზი (მცხეთა) 2:0, 1:2; მეტალურგი (რუსთავი) - მორკინალი (თბილისი) 2:1, 3:3; ივერია (ხაშური) - ლოკომოტივი (თბილისი) 0:0, 2:1; კახეთი (თელავი) - ასკ (თბილისი) 2:2, 1:4; თსუ-შევარდენი 1906 (თბილისი) - ცხინვალი 5:1, 4:2

1/32 ფინალი

ჭაბუკიანი - შირაქი (დედოფლისწყარო) 0:1; თორი (ბორჯომი) - ცხინვალი 0:1; მორკინალი (თბილისი) - ავაზა (თბილისი) 3:1; დინამო 2 (თბილისი) - კოდაკო (თბილისი) 3:1; ასკ (თბილისი) - მრეტები (თბილისი) 3:3 (პენ 4:3); არმაზი (მცხეთა) - 35-ე სტუ (თბილისი) 1:0; მაღაროელი (ჭიათურა) - საპოვნელა (თერჯოლა) 2:1; მერცხალი (ოზურგეთი) - დინამო 2 (ბათუმი) 2:3; სულორი (ვანი) - ეგრისი (სენაკი) 5:3; ოდიში 2 (ზუგდიდი) - კოლხეთი 2 (ფოთი) 1:0; მეშახტე (ტყიბული) - იმერეთი (ხონი) 2:2 (პენ 2:3); ლოკომოტივი (თბილისი) - აზოტი (რუსთავი) - აზოტი გათამაშებიდან მოიხსნა

წინასწარი ეტაპი

ავაზა (თბილისი)
- ჟინერი (ჟინვალი) 2:1; თსუ-შევარდენი 2 (თბილისი) - მრეტები (თბილისი) 0:1; კოდაკო (თბილისი) - შსს აკადემია (თბილისი) 1:0; 35-ე სტუ (თბილისი) - ენერგეტიკოსი (გარდაბანი) 5:0; კოლხეთი 2 (ფოთი) - ოლიმპია (ხობი) 1:0; იმერეთი (ხონი) - სალხინო (მარტვილი) 3:2; ოდიში 2 (ზუგდიდი) - სქური (წალენჯიხა) 3:1; საპოვნელა (თერჯოლა) - მამისონი (ონი) 3:1; დურუჯი (ყვარელი) - ჭაბუკიანი 1:2; მესხეთი (ახალციხე) - თორი (ბორჯომი) 0:2; იბერია (ქარელი) - ცხინვალი 0:2; ლოკომოტივი (თბილისი) - ალგეთი (მარნეული) - ალგეთი გათამაშებიდან მოიხსნა