სამინისტროში შესაბამისი თანამდებობის პირებთან მოქალაქეთა მიღება: მინისტრი: ხუთშაბათი 15:00 - 17:00 სთ;

ტელეფონი: 2 23 02 03,მისამართი: თბილისი 0134, ჩოლოყაშვილის გამზ. 9;

საჯარო ინფორმაციის ხელმისაწვდომობის უზრუნველყოფა და ზედამხედველობა. ტელეფონი 2 35 09 97, მეილი: n.udesiani@msy.gov.ge

საქართველოს თასი 1997-1998 - VIII გათამაშება

თარიღი: 2013 მარტი 12

ფინალი
26 მაისი, 1998. თბილისი, ბორის პაიჭაძის სახელობის ეროვნული სტადიონი. 20000
დინამო (ბათუმი) 2:1 (დდ) დინამო (თბილისი)
გოლები:
1:0 ალექსანდრე კანტიძე (14), 1:1 რატი ალექსიძე (36), 2:1 დავით ჭიჭვეიშვილი (118)
დინამო (ბათუმი):
ნიკა ტოგონიძე, ივანე მახარაძე (ავთანდილ ღლონტი 46), ზურაბ მინდაძე, თენგიზ სიჭინავა, გელა შეყილაძე, როსტომ თორღაშვილი (დავით მაქაცარია 86), მალხაზ მახარაძე, დავით ჭიჭვეიშვილი, პაატა მაჭუტაძე, ალექსანდრე კანტიძე, დავით სოლოღაშვილი
მწვრთნელი:
შოთა ჭეიშვილი
დინამო (თბილისი):
ირაკლი ზოიძე, ნუგზარ ლობჟანიძე, ვალტერ გუჩუა, გივი დიდავა, დავით მუჯირი, ზვიად ჯელაძე, გიორგი კიკნაძე, რატი ალექსიძე, მიხეილ აშვეთია, ლევან ცქიტიშვილი, არჩილ სახვაძე
მწვრთნელი:
მურთაზ ხურცილავა
გაფრთხილება:
ზვიად ჯელაძე, მალხაზ მახარაძე, ზვიად ჯელაძე, დავით სოლოღაშვილი, ნუგზარ ლობჟანიძე
გაძევება:
ზვიად ჯელაძე (58)
მსაჯები:
სერგო კვარაცხელია (ზუგდიდი); ზურაბ დოლიძე, იოსებ კახიანი (ორივე თბილისი)

ბომბარდირები

ლევან ხომერიკი (თბილისის დინამო) და ვალერი კოტორაშვილი (თბილისის ლოკომოტივი) - 6 გოლი

* * *
1/2 ფინალი
დინამო (ბათუმი)
- თსუ (თბილისი) 1:0, 3:1; დინამო (თბილისი) - დილა (გორი) 1:2, 3:1

1/4 ფინალი

მაღაროელი (ჭიათურა) - დილა (გორი) 1:2, 0:0; კოლხეთი 1913 (ფოთი) - თსუ (თბილისი) 0:3, 3:1; კოლხეთი (ხობი) - დინამო (ბათუმი) 0:5, 0:6; იბერია (სამტრედია; ყოფილი ჯუბა) - დინამო (თბილისი) 1:0, 0:8

1/8 ფინალი

გურია (ლანჩხუთი) - კოლხეთი (ხობი) 3:1, 0:2; თსუ (თბილისი) - ლოკომოტივი (თბილისი) 1:0, 3:3; დინამო (ბათუმი) - მერანი 91 (თბილისი) 3:0, 2:1; სიონი (ბოლნისი) - მაღაროელი (ჭიათურა) 2:1, 0:2; დინამო (თბილისი) - მორკინალი-კოდაკო (თბილისი) 3:0, 1:2; დილა (გორი) - ტორპედო (ქუთაისი) 3:1, 0:0; კოლხეთი 1913 (ფოთი) - შსს აკადემია (თბილისი) 3:1, 1:1; ჯუბა (სამტრედია) - ოდიში (ზუგდიდი) 2:0, 3:4

1/16 ფინალი
ოდიში (ზუგდიდი)
- სქური (წალენჯიხა) 6:1, 3:2; გურია (ლანჩხუთი) - მერცხალი (ოზურგეთი) 1:1, 2:2; სამგურალი (წყალტუბო) - კოლხეთი (ხობი) 2:2, 0:0; ტორპედო (ქუთაისი) - ოქროს საწმისი (ქუთაისი) 7:0, 5:0; მაღაროელი (ჭიათურა) - მეშახტე (ტყიბული) 2:2, 5:3; მარგვეთი (ზესტაფონი) - ჯუბა (სამტრედია) 2:0, 1:4; დილა (გორი) - ივერია (ხაშური) 4:0, 2:2; ჟინერი (ჟინვალი) - თსუ (თბილისი) 0:1, 0:5; ლოკომოტივი (თბილისი) - კოდაკო (თბილისი) 6:0, 9:1; მორკინალი-კოდაკო (თბილისი) - ცხინვალი 3:1, 1:1; მეტალურგი (რუსთავი) - შსს აკადემია (თბილისი) 2:2, 0:0; სიონი (ბოლნისი) - ასკ (თბილისი) 1:0, 1:1

1/32 ფინალი
სქური (წალენჯიხა)
- სამეგრელო (ჩხოროწყუ) 4:3; ჯუბა (სამტრედია) - ეგრისი (სენაკი) 2:1; იმერეთი (ხონი) - ოქროს საწმისი (ქუთაისი) 1:3; მერცხალი (ოზურგეთი) - დინამო 2 (ბათუმი) 1:0; საპოვნელა (თერჯოლა) - მეშახტე (ტყიბული) 0:1; ფაზისი (ფოთი) - კოლხეთი (ხობი) 1:2; ივერია (ხაშური) - თორი (ბორჯომი) 2:1; ცხინვალი - ბაია ქასქი ჯიქები (ბიჭვინთა) 3:2; ჟინერი (ჟინვალი) - იბერია (ქარელი) 3:1; ლოკომოტივი 2 (თბილისი) - შსს აკადემია (თბილისი) 1:3; ასკ (თბილისი) - ხალიბი 97 (რუსთავი) 2:0; კოდაკო (თბილისი) - ყვარელი 2:1

II
წინასწარი ეტაპი
ეგრისი (სენაკი)
- ენგური (განმუხური) 2:0; ოქროს საწმისი (ქუთაისი) - სულორი (ვანი) 2:0; დინამო 2 (ბათუმი) - დინამო (გაგრა) 2:0; მესხეთი (ახალციხე) - ჟინერი (ჟინვალი) 0:1; ლოკომოტივი 2 (თბილისი) - იბერია (თბილისი) 1:0; ალგეთი (მარნეული) - ბაია ქასქი ჯიქები (ბიჭვინთა) 0:1; ხალიბი 97 (რუსთავი) - მრეტები (თბილისი) 2:1; ყვარელი - შირაქი (დედოფლისწყარო) 3:0

I
წინასწარი ეტაპი
ენგური (განმუხური)
- ოდიში 2 (ზუგდიდი) 1:1 (პენ 4:3); სამგურალი 2 (წყალტუბო) - დინამო (გაგრა) 2:3; შუქურა (ქობულეთი) - ეგრისი (სენაკი) 0:4; ტორპედო 2 (ქუთაისი) - ოქროს საწმისი (ქუთაისი) 0:1; ყვარელი - ჭაბუკიანი 2:1; შირაქი (დედოფლისწყარო) - ალაზანი (გურჯაანი) 2:0; ალგეთი (მარნეული) - მარტყოფი-თელეთი 7:0; იბერია (თბილისი) - 35-ე სტუ (თბილისი) 6:0; ლოკომოტივი 2 (თბილისი) - თსუ-არმაზი (თბილისი) 1:0; დინამო 2 (თბილისი) - ბაია ქასქი ჯიქები (ბიჭვინთა) 1:2; ვარძია (ასპინძა) - მესხეთი (ახალციხე) 2:5; დილა 2 (გორი) - ჟინერი (ჟინვალი) 2:3