სამინისტროში შესაბამისი თანამდებობის პირებთან მოქალაქეთა მიღება: მინისტრი: ხუთშაბათი 15:00 - 17:00 სთ;

ტელეფონი: 2 23 02 03,მისამართი: თბილისი 0134, ჩოლოყაშვილის გამზ. 9;

საჯარო ინფორმაციის ხელმისაწვდომობის უზრუნველყოფა და ზედამხედველობა. ტელეფონი 2 35 09 97, მეილი: n.udesiani@msy.gov.ge

საქართველოს ზამთრის პირველობა ვაჟთა შორის 2013

თარიღი: 2013 მარტი 13

21-23 თებერვალი; თბილისი, ოლიმპიკის აუზი
ბატერფლაი 50მ
1.თემურ კობახიძე - 25.41 (ლაგუნა-ვერე)

2.აკაკი ვაშაკიძე - 27.03 (რუსთავი)
3.დათო მურჯიკნელი - 29.75 (გლდანი)

ბრასი 50მ

1.დავით სიხარულიძე - 31.63 (ტონუსი)

2.ბესო მდივანი - 32.17 (გლდანი)
3.ვასილ ხიზანიშვილი - 33.12 (ტონუსი)

გულაღმა 50მ

1.გიორგი მთვრალაშვილი - 29
.19 (გლდანი)
2.თემურ კობახიძე - 29.67 (ლაგუნა-ვერე)
3.ნიკიტა გიორგაძე - 32.50 (ლაგუნა-ვერე)

თავისუფალი 50მ

1.დავით სიხარულიძე - 24.60 (ტონუსი)

2.დავით შახნაზაროვი - 26.07 (ტონუსი)
3.გიორგი ბიგანიშვილი - 26.69 (ლაგუნა-ვერე)

ბატერფლაი 100მ

1.თემო კობახიძე - 57.18 (ლაგუნა-ვერე)

2.აკაკი ვაშაკიძე - 59.06 (რუსთავი)
3.დათო მურჯიკნელი - 1.05.59 (გლდანი)

ბრასი 100მ

1.ირაკლი ბოლქვაძე - 1:07.55 (ტონუსი)

2.ვასილ ხიზანიშვილი - 1:14.33 (ტონუსი)
3.ირაკლი კვარაცხელია - 1:18.65 (ტონუსი)

გულაღმა 100მ

1.გიორგი მთვრალაშვილი - 1:04.28 (გლდანი)

2.დავით სიხარულიძე - 1:05.11 (ტონუსი)
3.ნიკიტა გიორგაძე - 1:10.56 (ლაგუნა-ვერე)

თავისუფალი 100მ

1.დავით სიხარულიძე - 53
.30 (ტონუსი)
2.დავით შახნაზაროვი - 57.16 (ტონუსი)
3.ცოტნე მაისურაძე - 58.16 (რუსთავი)

ბატერფლაი 200მ

1.თემურ კობახიძე - 2
:09.28 (ლაგუნა-ვერე)
2.აკაკი ვაშაკიძე - 2:11.66 (რუსთავი)
3.დათო მურჯიკნელი - 2:37.91 (გლდანი)

ბრასი 200მ

1.ირაკლი ბოლქვაძე - 2
:26.09 (ტონუსი)
2.ვასილ ხიზანიშვილი - 2:39.88 (ტონუსი)
3.ირაკლი ჭარბაძე - 2:49.53 (ტონუსი)

გულაღმა 200მ

1.ირაკლი ბოლქვაძე - 2:17.20 (ტონუსი)

2.ირაკლი ჭარბაძე - 2:36.81 (ტონუსი)
3.ნიკიტა გიორგაძე - 2:38.94 (ლაგუნა-ვერე)

თავისუფალი 200მ

1.დათო სიხარულიძე - 2:00.09 (ტონუსი)

2.დავით შახნაზაროვი - 2:08.45 (ტონუსი)
3.ცოტნე მაისურაძე - 2:09.13 (რუსთავი)

კომპლექსური 200მ

1.ირაკლი ბოლქვაძე - 2:14.23 (ტონუსი)

2.აკაკი ვაშაკიძე - 2:22.69 (რუსთავი)
3.ვასილ ხიზანიშვილი - 2:25.80 (ტონუსი)

თავისუფალი 400მ

1.ირაკლი რევიშვილი - 4:36.33 (ტონუსი)

2.ცოტნე მაისურაძე - 4:41.60 (რუსთავი)
3.ნიკა ყაულაშვილი - 4:51.52 (რუსთავი)

კომპლექსური 400მ
1.ირაკლი ბოლქვაძე - 4
:51.19 (ტონუსი)
2.ვასილ ხიზანიშვილი - 5:14.06 (ტონუსი)
3.ირაკლი კვარაცხელია - 5:25.22 (ტონუსი)

თავისუფალი 800მ
1.ირაკლი რევიშვილი - 9
:21.54 (ტონუსი)
2.ნიკა ყაულაშვილი - 10:09.13 (რუსთავი)
3.ოთარ ივანაშვილი - 10:56.34 (საჩხერე)

თავისუფალი 1500მ
1.ირაკლი რევიშვილი - 17:54.31 (ტონუსი)

2.ვასილ ხიზანიშვილი - 18:28.19 (ტონუსი)
3.ოთარ ივანაშვილი - 20:59.62 (საჩხერე)

თავისუფალი
4X50
1.ტონუსი - 1:43
.84
(დავით სიხარულიძე, დათო შახნაზაროვი, ირაკლი ბოლქვაძე, ირაკლი რევიშვილი)

2.ლაგუნა-ვერე - 1:46.09
(გიორგი კეთილაძე, ნიკიტა გიორგაძე, გიორგი ბიგანიშვილი, თემო კობახიძე)
3.რუსთავი I - 1.53.91
(აკაკი ვაშაკიძე, ნიკა ყაულაშვილი, ცოტნე დევდარიანი, ცოტნე მაისურაძე)

თავისუფალი
4X100
1.ტონუსი - 3:55
.20
(დავით სიხარულიძე, დათო შახნაზაროვი, ირაკლი ბოლქვაძე, ირაკლი რევიშვილი)

2.რუსთავი - 3.57.77
(აკაკი ვაშაკიძე, ნიკა ყაულაშვილი, ცოტნე დევდარიანი, ცოტნე მაისურაძე)
3.ლაგუნა-ვერე - 4:05.69
(გიორგი ბიგანიშვილი, გიორგი კეთილაძე, ილია პაპიძე, თემო კობახიძე)

კომბინირებული
4X100
1.ტონუსი
I - 4:21.95
(ირაკლი ბოლქვაძე,
დავით სიხარულიძე, დათო შახნაზაროვი, ირაკლი რევიშვილი)
2.ლაგუნა-ვერე - 4:35.00
(ნიკიტა გიორგაძე, ილია პაპიძე, თემო კობახიძე, გიორგი ბიგანიშვილი)
3.რუსთავი I - 4:38.20
(ცოტნე დევდარიანი, ნიკა ყაულაშვილი, აკაკი ვაშაკიძე, ცოტნე მაისურაძე)