სამინისტროში შესაბამისი თანამდებობის პირებთან მოქალაქეთა მიღება: მინისტრი: ხუთშაბათი 15:00 - 17:00 სთ;

ტელეფონი: 2 23 02 03,მისამართი: თბილისი 0134, ჩოლოყაშვილის გამზ. 9;

საჯარო ინფორმაციის ხელმისაწვდომობის უზრუნველყოფა და ზედამხედველობა. ტელეფონი 2 35 09 97, მეილი: n.udesiani@msy.gov.ge

საქართველოს ზამთრის პირველობა გოგონათა შორის 2013

თარიღი: 2013 მარტი 13

21-23 თებერვალი; თბილისი, ოლიმპიკის აუზი
ბატერფლაი 50მ

1.ელენე ბერაია - 35.85 (სპორტ-თაიმი)

2.მარიამ ჩიხრაძე - 36.06 (ტონუსი)
3.ლიკა ჭიხორია - 40.75 (რუსთავი)

ბრასი 50მ

1.ქეთევან ყამარაული - 38.07 (ტონუსი)

2.მარიამ ზუბიაშვილი - 38.53 (საჩხერე)
3.თეონა ბოსტაშვილი - 38.92 (რუსთავი)

გულაღმა 50მ

1.ქეთევან ყამარაული - 38.07 (ტონუსი)

2.მარიამ ზუბიაშვილი - 38.53 (საჩხერე)
3.თეონა ბოსტაშვილი - 38.92 (რუსთავი)

თავისუფალი 50მ

1.ელენე უნდილაშვილი - 30.60 (დიღომი)

2.ელენე ბერაია - 31.15 (სპორტ-თაიმი)
3.ნანო მოდოსიანი - 32.03 (სპორტ-თაიმი)

ბატერფლაი 100მ
1.რუსუდან გოგინაშვილი - 1:17.95 (რუსთავი)

2.მარიამ ჩიხრაძე - 1:19.47 (ტონუსი)
3.მარიამ ზუბიაშვილი - 1.19.97 (საჩხერე)

ბრასი 100მ
1.მარიამ ზუბიაშილი - 1:22.81 (საჩხერე)

2.ქეთევან ყამარაული - 1:23.59 (ტონუსი)
3.თეონა ბოსტაშვილი - 1:25.38 (რუსთავი)

გულაღმა 100მ

1.მარიამ წერეთელი - 1:20.52 (ტონუსი)

2.ოქსანა ბელოვა - 1:21.71 (რუსთავი)
3.მარიამ ჩიხრაძე - 1:23.59 (ტონუსი)

თავისუფალი 100მ

1.ელენე უნდილაშვილი - 1:08.85 (დიღომი)

2.მერი მუმლაძე - 1:08.86 (ტონუსი)
3.ელენე ბერაია - 1:10.59 (სპორტ-თაიმი)

ბრასი 200მ

1.მარიამ ზუბიაშვილი - 2:55.49 (საჩხერე)

2.თეონა ბოსტაშვილი - 3:00.73 (რუსთავი)
3.ქეთევან ყამარაული - 3:01.57 (ტონუსი)

გულაღმა 200მ

1.მარიამ წერეთელი - 2:52.62 (ტონუსი)

2.მარიამ ჩიხრაძე - 2:58.41 (ტონუსი)
3.ოქსანა ბელოვა - 3:02.00 (რუსთავი)

თავისუფალი 200მ

1.მერი მუმლაძე - 2:32.97 (ტონუსი)

2.ელენე უნდილაშვილი - 2:33.78 (დიღომი)
3.კრავაი კერვალიშვილი - 2:44.84 (ტონუსი)

კომპლექსური 200მ

1.მარიამ ზუბიაშვილი - 2:46.84 (საჩხერე)

2.რუსუდან გოგინაშვილი - 2:47.90 (რუსთავი)
3.მერი მუმლაძე - 2:48.53 (ტონუსი)

კომპლექსური 400მ
1.მარიამ ზუბიაშვილი - 6.05.56 (საჩხერე)

თავისუფალი
4X50
1.ტონუსი - 2:10
.20
(ნატა ჯაფარიძე, მარი წერეთელი, კრავაი კერვალიშვილი, მერი მუმლაძე)

2.რუსთავი - 2:15.44
(ოქსანა ბელოვა, ლიკა ჭიხორია, თეონა ბოსტაშვილი, რუსუდან გოგინაშვილი)

თავისუფალი
4X100
1.ტონუსი - 4:51
.76
(ნატა ჯაფარიძე, მარი წერეთელი, კრავაი კერვალიშვილი, მერი მუმლაძე)

2.მიქსი - 4:56.72
(ქეთევან ყამარაული, სოფო ლეჟავა, ელენე ბერაია, ელენე უნდილაშვილი)
3.რუსთავი - 4:59.03
(ლიკა ჭიხორია, ოქსანა ბელოვა, თეონა ბოსტაშვილი, რუსუდან გოგინაშვილი)

კომბინირებული
4X100
1.ტონუსი - 5:20
.61
(მარი წერეთელი, ქეთევან ყამარაული, მარი ჩიხრაძე, მერი მუმლაძე)

2.რუსთავი - 5:28.59
(ლიკა ჭიხორია, თეონა ბოსტაშვილი, რუსუდან გოგინაშვილი, ოქსანა ბელოვა)
3.მიქსი - 5:58.80
(ნანო მოდოსიანი, ქეთევან ყამარაული, სოფო ლეჟავა, ელენე ბერაია)