სამინისტროში შესაბამისი თანამდებობის პირებთან მოქალაქეთა მიღება: მინისტრი: ხუთშაბათი 15:00 - 17:00 სთ;

ტელეფონი: 2 23 02 03,მისამართი: თბილისი 0134, ჩოლოყაშვილის გამზ. 9;

საჯარო ინფორმაციის ხელმისაწვდომობის უზრუნველყოფა და ზედამხედველობა. ტელეფონი 2 35 09 97, მეილი: n.udesiani@msy.gov.ge

საქართველოს თასი 1998-1999 - IX გათამაშება

თარიღი: 2013 მარტი 14

ფინალი
26 მაისი, 1999. თბილისი, ბორის პაიჭაძის სახელობის ეროვნული სტადიონი. 5000
ტორპედო (ქუთაისი) 0:0 (პენ 4:2) სამგურალი (წყალტუბო)
პენალტები გაიტანეს:
ზურაბ იონანიძემ, დავით ჯანაშიამ, გ.მაზანიშვილმა, გია იმედაძემ (ტორპედო); გიორგი სუხიაშვილმა, გიორგი შენგელიამ (სამგურალი)
პენალტები ვერ გაიტანეს:
მალხაზ ჯინჭარაძემ, გიორგი კილასონიამ (სამგურალი)
ტორპედო:
გრიგოლ ჭანტურია, ბადრი ახვლედიანი (გია იმედაძე 59), ზურაბ იონანიძე, ვახტანგ ხვადაგიანი, ირაკლი მაღლაკელიძე, ალექსანდრე შეყრილაძე, კახა კვეტენაძე, ვახტანგ თურმანიძე, დავით ჯანაშია, გია მეგრელაძე, კახა ჩხეტიანი (გ.მაზანიშვილი 66)
მწვრთნელი
ჯემალ ხერხაძე
სამგურალი:
დავით ასლანაძე, მიხეილ მახვილაძე, ავთანდილ ბურნაძე, მალხაზ ვოსკანოვი, გივი ჯანელიძე (შოთა დარსაძე 101), გიორგი კილასონია, მამუკა აფციაური (მალხაზ ჯინჭარაძე 79), ჯუღელი, დავით პეტრიაშვილი (შალვა ფრანგიშვილი 101), გიორგი სუხიაშვილი, გიორგი შენგელია
მწვრთნელი:
გაიოზ დარსაძე
გაფრთხილება:
გივი ჯანელიძე, მალხაზ ვოსკანოვი, მამუკა აფციაური, ჯუღელი, ავთანდილ ბურნაძე, გია მეგრელაძე, ვახტანგ ხვადაგიანი
მსაჯები:
სერგო კვარაცხელია (ზუგდიდი); კახა მესხი (ზუგდიდი), გურამ ჩიგოგიძე (სამტრედია)

ბომბარდირი

დავით თალაკვაძე (თბილისის საუ) - 6 გოლი

* * *
1/2 ფინალი

ლოკომოტივი (თბილისი) - სამგურალი (წყალტუბო) 0:0, 0:1; არსენალი (თბილისი) - ტორპედო (ქუთაისი) 1:2, 0:3

1/4 ფინალი
ლოკომოტივი (თბილისი)
- დინამო (ბათუმი) 0:0, 0:0 (პენ 3:2); ვიტ ჯორჯია (თბილისი) - სამგურალი (წყალტუბო) 2:0, 0:2 (პენ 2:4); ტორპედო (ქუთაისი) - გორდა (რუსთავი) 8:0, 1:1; არსენალი (თბილისი) - მერანი 91 (თბილისი) 3:0, 1:2

1/8 ფინალი

დინამო (თბილისი) - ლოკომოტივი (თბილისი) 0:0, 0:0 (პენ 2:4); იბერია (სამტრედია) - სამგურალი (წყალტუბო) 1:1, 1:2; კოლხეთი 1913 (ფოთი) - ტორპედო (ქუთაისი) 3:1, 1:4; დილა (გორი) - დინამო (ბათუმი) 1:2, 0:2; გორდა (რუსთავი) - სიონი (ბოლნისი) 0:0, 4:1; კოლეჯი (ბათუმი) - არსენალი (თბილისი) 1:1, 0:4; მერანი 91 (თბილისი) - ოდიში (ზუგდიდი) 3:0, 0:1; თსუ (თბილისი) - ვიტ ჯორჯია (თბილისი) 2:2, 0:0

1/16 ფინალი
მერანი 91 (თბილისი)
- ზოოვეტი (თბილისი) 8:1, 2:1; გორდა (რუსთავი) - ყვარელი 1:0, 1:0; სიონი (ბოლნისი) - შსს აკადემია (თბილისი) 3:1, 1:0; არსენალი (თბილისი) - იბერია (ქარელი) 4:0, 1:0; ლოკომოტივი (თბილისი) - ივერია (ხაშური) 4:0, 2:0; ვიტ ჯორჯია (თბილისი) - მარგვეთი (ზესტაფონი) 4:0, 0:2; დილა (გორი) - რიონი (ქუთაისი) 4:0, 1:2; სამგურალი (წყალტუბო) - იბერია 2 (სამტრედია) 1:0, 7:0; ოდიში (ზუგდიდი) - ენგური (განმუხური) 1:1, 3:0; იბერია (სამტრედია) - სამეგრელო (ჩხოროწყუ) 1:1, 5:2; თსუ (თბილისი) - საუ (თბილისი) 0:0, 6:0; გურია (ლანჩხუთი) - კოლეჯი (თბილისი), გურია არ გამოცხადდა და გათამაშებას გამოეთიშა

1/32 ფინალი

ალგეთი (მარნეული) - ზოოვეტი (თბილისი) 2:0, 0:3; შსს აკადემია (თბილისი) - მრეტები (თბილისი) 3:2, 5:0; არსენალი 2 (თბილისი) - იბერია (ქარელი) 0:0, 0:2; ჟინერი (ჟინვალი) - საუ (თბილისი) 2:3, 0:4; მესხეთი (ახალციხე) - ივერია (ხაშური) 3:4, 1:3; ყვარელი - ჭაბუკიანი 2:0, 2:1; ენგური (განმუხური) - ფაზისი (ფოთი) 5:3, 1:2; სამეგრელო (ჩხოროწყუ) - კოლხეთი (ხობი) 2:1, 2:3; კოლხეთი 2 (ფოთი) - იბერია 2 (სამტრედია) 0:0, 0:3; მერცხალი (ოზურგეთი) - კოლეჯი (ბათუმი) 2:2, 0:3; ტორპედო 2 (ქუთაისი) - მარგვეთი (ზესტაფონი) 2:1, 1:3; სამგურალი 2 (წყალტუბო) - რიონი (ქუთაისი) 1:1, 0:2

1/64
ფინალი
ჟინერი (ჟინვალი)
- ლოკომოტივი 2 (თბილისი) 1:1, 2:2; ჭაბუკიანი - ალაზანი (გურჯაანი) 5:0, 2:0; კახეთი (თელავი) - ყვარელი 0:0, 0:1; ხალიბი 97 (რუსთავი) - ზოოვეტი (თბილისი) 0:1, 0:0; დინამო 2 (თბილისი) - შსს აკადემია (თბილისი) 1:0, 0:2; თორი (ბორჯომი) - ივერია (ხაშური) 0:1, 0:3; ცხუმი (სოხუმი) - საუ (თბილისი) 1:1, 1:4; არსენალი 2 (თბილისი) - დინამო 3 (თბილისი) 3:2, 0:0; უნივერსიტეტი-იბერია (თბილისი) - მრეტები (თბილისი) 3:1, 0:2; ცხინვალი - მესხეთი (ახალციხე) 5:0, მეორე მატჩზე ცხინვალი არ გამოცხადდა და გათამაშებას გამოეთიშა; დილა 2 (გორი) - იბერია (ქარელი) 2:3; 2:5; ენგური (განმუხური) - სქური (წალენჯიხა) 2:1, 2:2; კოლხეთი (ხობი) - ოდიში 2 (ზუგდიდი) 2:0, 1:2; სალხინო (მარტვილი) - სამეგრელო (ჩხოროწყუ) 3:1, 0:3; ეგრისი (სენაკი) - კოლხეთი 2 (ფოთი) 2:0, 0:8; ბახმარო (ჩოხატაური) - მერცხალი (ოზურგეთი) 2:1, 0:3; შუქურა (ქობულეთი) - კოლეჯი (ბათუმი) 3:1, 0:2; სამგურალი 2 (წყალტუბო) - მეშახტე (ტყიბული) 3:2, 2:1; ტორპედო 2 (ქუთაისი) - დინამო (გაგრა) 4:1, 1:2; მარგვეთი (ზესტაფონი) - მაღაროელი (ჭიათურა) 2:0, 3:1; სულორი (ვანი) - იბერია 2 (სამტრედია) 4:3, 0:2; რიონი (ქუთაისი) - იმერეთი (ხონი) 8:0, 1:1; ფაზისი (ფოთი) - ოკეანე (სამტრედია) 3:0, 3:2; ალგეთი (მარნეული) - სკ იბერია (თბილისი) - იბერიამ გათამაშებაში მონაწილეობა იუარა